بازدید کارکنان بیمارستان از تونل شهید باقری

بهمن ۱۵ام, ۱۳۹۴ (دیده شده 287 بار)

چندین سال پیش، به اقتضاء زمانه ناسازگار، گذری داشتم به سایت قوه قضاییه و در اولین بازدید، با جمله ای در صفحه اول آن مواجه شدم با این مضمون« اثبات حقیقتی که عینیت دارد، از اثبات هر حقیقتی سخت تر است… ». مثل آنکه بخواهید در مباحثه کلامی با شخصی در اثبات اینکه اکنون روز است یا شب، دلایلی«مُتقَن» بیاورید!!! هرچند که این جمله از نقطه نظر حکمت و یا مبانی فلسفی در اعلاء درجه قرارنداشته، لیکن بواسطه مصداق های بیکران آن در جامعه امروز، هر از چند گاهی خود را در صفحه اول ذهنم بازنمایی می کند؛ مصداقهایی عینی گرفته از اتفاقات اخیر«شورای شهر لامرد» تا پرونده هجده هزار صفحه ای متهم نفتی مشهور در اثبات آنچه کرده، یا نکرده و یا اثبات «وجودی خدا» و… . همه و همه از دشواری اثبات «حقایق عینی» – به تعبییر نگارنده «حقایق عریان»- حکایت دارد؛

چندی پیش طی فراخوانی از طرف بیمارستان ولیعصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) لامرد از پرسنل بیمارستان و اعضاء تیم کمیته بحران جهت بازدید از «تونل شهید باقری» دعوت بعمل آمد که این امر در آخرین روز دیماه امسال و با تعطیلی کامل بخش اداری بیمارستان از ساعت هشت صبح، حضور ریاست و مدیریت این سازمان به همراه اغلب کارکنان بخش اداری و تعدادی از اعضاء کمیته مذکور در این بازدید – مشتمل بر حدود چهل نفر- محقق گردید.

شاید شما هم چون من سوالی در ذهن تان در خصوص ارتباط « کارکنان حوزه درمان» و «تونل شهید باقری» نقش بسته که باید گفت حضور نماینده محترم وقت مجلس شورای اسلامی -جناب آقای دکتر سید موسی موسوی- به همراه این گروه در کل طول مسیر و تا پایان وقت اداری، جوابی «جامع» و«قاطع» به این پرسش و توجیه این ارتباط می باشد؛ بازدیدی که به صرف ناهار این گروه در یکی از باغات شخصی دایر در «خیابان بیدگل» شهر لامرد و سخنرانی مجدد نماینده محترم مردم لامرد ومهر در مجلس شورای اسلامی ختم گردید که شرح ماوقع و بیان حسنات و تبعات آن از حوصله این مطلب خارج است.

اما همه آنچه که از عرایض بالا مد نظر است آنکه آیا حضور«کاندیدای دور بعد انتخابات مجلس» به همراه «کارکنان بیمارستان »، در «ساعات اداری» و «مأموریت اداری ایشان»، آنهم در باغ شخصی متعلق به یکی از اعضاء اصلی «هیأت نظارت بر انتخابات» و با حضور شخص ناظر انتخابات در این کمپین و «صرف ناهار از جیب نامعلوم» مصداق تخلف انتخاباتی نیست؟ آیا جهت نماینده محترم کنونی، استثناء و یا شرایط خاصی در قانون لحاظ شده است؟ آیا همه آنچه که گفته شد مصداق استفاده از امکانات دولتی جهت تبلیغات انتخاباتی نیست؟ که کنکاش ذهنی چند ساعته نگارنده پیرامون جواب این موضوع بی نتیجه مانده وبه نظر، این مورد نیز به مصداق همان ضرب المثل معروف، واجد شرایط سخت ترین اثبات ها می باشد.

و در انتها تمنایی از شما خواننده عزیز:

هدف ازنگارش این مطلب، عرضه آن جهت استحضار و قضاوت افکار عمومی بوده و اگر دوستی هم علاقه مند آن است تا آنرا در راستای تخریب فرد خاصی بداند و بنامد، باید گفت که آنچه نگاشته شد شرح ماوقعی بود که قطعاً بوقوع پیوسته، لذا فارغ از نامهای برده شده و به جهت حفظ قاعده «بی طرفی» مجدداٌ مقاله را فارغ از نام «اشخاص خاصی» مطالعه و قضاوت فرمایید و اگر باز به همین نتیجه و یا نتیجه ای دیگر نایل آمدید با گوش جان آماده شنیدن آن هستیم . یاحق

امید رها

1

۱۱ پاسخ به “بازدید کارکنان بیمارستان از تونل شهید باقری”

  1. نوشته شده توسط رضا در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲:۴۹ ب.ظ

    بوی تفرقه ……گشتین ببینین کجا میشه تفرقه ایجاد کرد .شما که تو تهرانید چطور.بزارین ..

  2. نوشته شده توسط احمد واعظ زاده در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۳:۳۷ ب.ظ

    جالب بود
    نوبت آمورش و پرورش کی میرسه

  3. نوشته شده توسط ﻣﺤﻤﺪ در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۳:۵۷ ب.ظ

    ﻣﮕﺮ ﺩﺭ ﺷﻮﺭﺍﯼ ﺷﻬﺮ ﻻﻣﺮﺩ ﭼﻪ ﺷﺪﻩ ﮐﻪ ﻣﺼﺪﺍﻕ ﻋﯿﻨﯽ ﺗﺨﻠﻒ ﺍﺳﺖ ، ﺷﻮﺭﺍﯾﯽ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺍﻧﺴﺠﺎﻡ ﻭ ﺷﻬﺮﺩﺍﺭ ﮐﺮﺝ. ﭼﻪ ﺑﺪﯼ ﺩﺍﺭﺩ !!!

  4. نوشته شده توسط حافظ در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۴:۳۷ ب.ظ

    این حرکت آقایون توهین به شعور کارکنان محترم بیمارستان است هر چند که از نوع کارها برای اقشار مختلف جامعه به کرات انجام می دهند البته این کار نوع پیشرفته بد اخلاقی انتخاباتی است انواع دیگرش مثل کمک مالی به خانواده های مستمند -وعده اشتغال- توزیع سبد کالا به نیت قربه الی الله- خرید شناسنامه و……می باشد که هریک متناسب با قشر خاصی انجام می شود

  5. نوشته شده توسط علی خسروی در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۷:۴۹ ب.ظ

    سلام
    خالو شاعر میفرماید : تغاری بشکند ….ماستی بریزد …. جهان گردد ….. به کام کاسه لیسان .
    یعنی اون کبابی که خوردن گوشت بشه بچسبه به تنشون

  6. نوشته شده توسط سین در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۸:۴۲ ب.ظ

    آقای امید رها:
    در اینجا هدف شما مهم نیست. در اینکه هدف شما خیره درش شکی نیست، ولی نتیجه این مطلب شما اون چیزی هست که شما به دنبالش نیستید. جای شما تو این سایت نیست. آرمان های والای خودتون رو در این سایت به یادگار نگذارید. باور کنید این حرفهاتون رو جایی نگید بهتره تا یه عده ای بیان و از نوشته های صادقانه شما سوء استفاده کنن. اینجا دو گروهن که دارن با هم بر سر قدرت میجنگن و شما ناخواسته در زمین یکیشون بازی می کنید، چه بخواهید چه نخواهید. چه بسا همین آقای موسوی بیشتر به مردم رحم کنه تا باند مقابل ایشون. این رو میشه در عملکرد شورای جدید به عینه دید. به دنبال انسان هایی با آرمانهای والای انسانی همچون خودتون بگردید و به صورت گروهی برای درازمدت برنامه ریزی و تبلیغ کنید تا بتونید تاثیر خودتون رو بگذارید وگرنه تو این شرایط خطیر منزوی شدن بهتره. شما مطمئن باشید طرف و طرفهای مقابل کارهای از این بدترهم کردن و چون میتونن میکنن، مخصوصا که این دور وزارت ا.ج.ا هم تو مشتشونه و خط قرمزی در کارشون نمی بینن. همه طرفهایی که هستن روزانه از این جلسات برگزار میکنن و باور کنید قلبا به این نوشته میخندن، چون میگن چقدر طرف خوش قلبه که این موضوع رو به عنوان یک کار غیر قانونی تیتر کرده، ولی همون ها در ظاهر استفاده خودشون رو از این مطلب شما میبرن و روی این مطلب مانور هم میدن که فلانی از جایگاهش سوء استفاده کرده.

  7. نوشته شده توسط حافظ در تاریخ ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۰ ق.ظ

    آقای سین معرفی خدمات انجام شده به خلق الله هیچ ایرادی ندارد ولی قسمت دومش یعنی کباب توی باغ آقای د-ص به چه منظوری بوده ؟

  8. نوشته شده توسط احمد واعظ زاده در تاریخ ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۸:۳۰ ق.ظ

    چه نصیحتی؟!

  9. نوشته شده توسط محمد در تاریخ ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۴:۲۸ ب.ظ

    آره واقعا در شهر لامرد وقتی شهردارش آقای دادگو از کرج باشد این اتفاقات مصداق دارد !!!!من این خبر را در یک نشریه شهری متعلق به شهرداری لامرد مطالعه کردم واقعا لامرد کرج شده !!!!

  10. نوشته شده توسط امید رها در تاریخ ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۷:۰۸ ب.ظ

    سلام
    جناب سین عزیز
    مدتهاست که آنچه در این عرصه برما ومروم می رود را با همه دردهایش در سینه نگه داشته ایم؛ اما این قصه که بر ما رفت،سینه مان تنگ آمد،صبرمان لبریز شد و گفتیم تا سکوتمان را تعبیر به رضایت نکنند، ودراین ایام بازیچه مان نپندارند برای مقاصد خویش.
    دوست عزیز
    فارغ از آنکه این سخن به سود یا به زیان چه کسی ست،درستی یا نادرستی آن مد نظرمان بود و اینکه به قول تان-این طرف و طرفهای مقابل-نپندارند که ما تماشاگر خواهیم بود که در این ایام،خاموشی عین ناصواب است.

  11. نوشته شده توسط سید در تاریخ ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۹:۳۹ ب.ظ

    اتحاد شوم مافیای قدرت و ثروت در این شهر عامل همه گرفتاری های ماست. آنچنان فساد و رانت و ویژه خواری و فرزند سالاری nepotism و دزدی بیت المال در لامرد رخنه کرده که مثل بختکی بر سینه عوام و خواص بصیر متقی انقلابی و پاکدست و فعالان عرصه فرهنگ از جمله بنده سنگینی میکنه
    اما هیهات که ان الله لایغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم