چرا رای مردم لامرد به روحانی به درستی تفسیر نشد؟

شهریور ۱۵ام, ۱۳۹۴ (دیده شده 777 بار)

مردم شریف شهرستان لامرد نیز همگام با سایر مردم کشور عزیزمان در بیست و چهارم خرداد با رأی قاطع خودبه روحانی ، تغییر را صدا زدند ، اما با گذشت بیش از دوسال از عمر این دولت ، فضای شهرستان رنگ تغییر و امید به خود نگرفت!!!
هنگامی که به انتخاب یک سال گذشته استاندار اسبق فارس در خصوص معرفی فرماندار لامرد فکر می کنم ، این سؤال ذهنم را سخت به خود مشغول می کند که اگر بنا بر چنین تغییری بود ، پس چرا مردم در این شهرستان جناب روحانی را به عنوان بهترین گزینه جهت ریاست جمهوری برگزیدند ؟ مگر نه اینکه مردم با تأیید شعارهای ایشان با هوشیاری به وی رأی معنا داری دادند، تغییر فضای مدیریتی یکی از خواست رأی دهندگان بود اما چرا این اتفاق مبارک در سراسر کشور و سایر شهرستان های فارس افتاد ولی در لامرد خیر؟!!!!!!

جواب این سؤال را باید مسؤلین محترم استانداری فارس بدهند. وقتی به فرمایش امام راحل عظیم الشأن می نگریم که ( میزان رأی ملت است) احساس می کنم توجه به این فرمایش گرانقدر بر همگان از جمله دولتمردان واجب است . ادای حق رأی دهندگان و توجه به خواست منطقی و معقول مردم وظیفه فرض شده است ، چون رأی مردم در حکم حق الناس است ، مردم حق دارند نسبت به آنچه اتفاق می افتد اظهار نظر کنند .
اینکه چرا استانداری فارس در گذشته جهت تغییر فرماندار لامرد به سراغ گزینه ای با وابستگی آشکار به جناح راست رفت ، جای تأمل دارد .
به دلایلی که عرض خواهم کرد من نیز مانند همه رأی دهندگان به جناب دکتر روحانی در لامرد نسبت به این انتصاب اعتراض دارم.
١_با توجه به رأی بالای مردم شهرستان به دولت تدبیر و امید ، تغییر باید همسو با خواست عموم مردم و برنامه ها وشعارهای این دولت انجام شود ، زیرا لامرد نیز جزئی از کشور است و بالطبع تغییرات مدیریتی درآن تابع شرایط زمان است . نمیتوان در فضای جدید حضور داشت اما مسؤلین شهرستان همگی از منصوبین دولت گذشته باشند.

٢_اگر بناست لامرد این چهارسال دولت تدبیر دست نخورده و بدون تغییردر مدیریت اجرایی باقی بماند که این فرض منطقی نمی باشد، چرا دولت از فردی بازنشسته که سابقه ای در مدیریت وزارت کشور نیز نداشته ،بهره برده ؟بهتر است اکنون که مأموریت یک ساله فرماندار محترم به پایان رسیده ضمن تشکر از ایشان نسبت به معرفی فرمانداری که از تجربه کافی مدیریت برخوردار است و ترجیحااز شاغلین وزارت کشور باشد استفاده نماید ، زیرا بنای این دولت بر آزمون و خطا نیست.

٣_ یکسال از حضور فرماندار محترم می گذردو شاهد هیچ تغییری در مدیریت اجرایی شهرستان نبوده ایم ، معنای آن یعنی تأیید روند کار دولت گذشته ومدیران آن در شهرستان ، که مورد تأیید و خواست رأی دهندگان در لامرد نیست.
اگر به تغییرات ایجاد شده در شهرستان همجوار (مهر) بنگریم می بینیم این تغییرات آثار و برکات فراوانی جهت مردم در حوزه های عمرانی ، اقتصادی و فرهنگی به همراه داشته و بدنبال آن موجب رضایت مردم گردیده است .
تغییر مسؤلان در لامرد نیز میتواند خستگی دوران طولانی مدیریت را از تن عزیزان مسؤل بیرون کرده و باعث رونق فضای سازندگی و شکوفایی شهرستان را فراهم آورد.

۴_امسال که بناست دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در آن برگزار گردد، با توجه به حساسیت های موجود در دو شهرستان لامرد و مهر ،شایسته است فردی مجرب، بدون وابستگی جناحی در منطقه مسؤلیت اجرای انتخابات را عهده دارگردد .
جهت اجرای عادلانه وبدون حاشیه انتخابات در حوزه انتخابیه لامرد ومهر گزینش فرمانداری که در وی شائبه طرفداری از هیچکدام از کاندیداهاوجود نداشته باشد و تنها با تکیه برقانون انتخاباتی در خور شأن نظام و مردم برگزار نماید ضروری است
تا نتیجه آن وحدت و همدلی را بین مردم تقویت نماید .

در پایان نوشتار ضمن آرزوی موفقیت جهت استاندار محترم فارس ، از ایشان استدعا می شود که رأی مردم لامرد به دولت تدبیر و امید مانند رأی سایرمردم شهرستان های فارس تفسیر نماید و با استعانت از خدواند بزرگ بدون تأثیر پذیری از افراد صاحب موقعیت که بیش از سه دهه مانع تغییرات مورد نیاز در این شهرستان شده اند نسبت به معرفی فرمانداری همسو با برنامه ها و برابر معیارها و شاخص هایی که دولت تعیین نموده اقدام نماید .

سید عباس علوی
شهریور ٩۴

۱۶ پاسخ به “چرا رای مردم لامرد به روحانی به درستی تفسیر نشد؟”

 1. نوشته شده توسط لامردی در تاریخ ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۶ ق.ظ

  بابا آقای سید عباس علوی رو بزارید فرماندار لامرد ایشان هم وزارت کشوری هستند و هم از بومیان منطقه بنده خدا خسته شد از بس نامه نوشت و متن های بلند بالا نوشت و خودنمایی کرد

 2. نوشته شده توسط sayed در تاریخ ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۶ ب.ظ

  اصلاح طلبای یکبار مصرف خودشون خفه کردن اقای استاندار .یه کاری بکن ما نفهمیدیم اینا با کی هستن .

 3. نوشته شده توسط عبدالصمدصفری در تاریخ ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۵ ب.ظ

  اقای  علوی  طیف شما و طرفداران دولت تحقیر و امید نشون دادن که فقط به درد مدیریت مدرسه دبستان بیشتر نمیخورن 
  به قول خودمون همین شورا رو گت بکنید ، فرمانداری پیش کش
  استانداری هم گُتری نمیاد فرماندار یه جا رو عوض که ، وقتی میبینن یه شورای شهر رو نمیتونین برای چار سال مدیریت کنین ، به چه اعتباری پست فرمانداری رو به شما بدن؟!!!!!

  شما که از حق الناس میگین ، مگر رای مردم سال ۸۸ حق الناس نبود ، اونم با ۱۱میلیون رای نه ۲۵۰ هزار رای بیشتر!!!!

  موفق

 4. نوشته شده توسط امید در تاریخ ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۸:۵۳ ق.ظ

  نویسنده از کلامش پیداست نه دلسوز مردم هست و نه دلسوز شهرستان لامرد و فقط و فقط دنبال سیاسی کاری ،و نظر دوست اولمون هم تایید میکنم شاید این بنده خدا دلش میخاد خودش بیاد فرماندار بشه کاش اجازه میدادند ببینیم چه گلی به سر ما خواهد زد

 5. نوشته شده توسط لامردی در تاریخ ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۹:۱۷ ق.ظ

  با سلام
  آقای علوی لطفا به دو سوال بنده جواب بدید

  ۱-مگه طیف اصلاحطلب لامرد چند نفره؟(یادتون نره بیشتر اصولگرایان هم به آقای روحانی رای دادن)پس منحصرا رییس جمهور منتسب اصلاحطلبان نبوده
  ۲-مگه جنابعالی هم وزارت کشوری بودین که الان تو بدنه وزارت کشور هستید؟ با تشکر

 6. نوشته شده توسط Rayhaneh در تاریخ ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۵:۰۵ ب.ظ

  آقا شما این استکبار سرخ شهردار(ی) رو جمعش بکن که دنیای ملت به هیچ داره آخرتشون رو هم تباه میکنه. خودش و هوادارانش که معلوم الحالن در دنیا و آخرت، فکری به حال مردم بکنیم. در مورد فرماندار با جناب لامردی موافقم.

 7. نوشته شده توسط امیرصفایی در تاریخ ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۷:۰۴ ق.ظ

  یه سریالی این اواخر از شبکه یک پخش می شد به نام ” تعبیر وارونه یک رویا” به موضوع اون سریال کاری ندارم اما

  حال و روز رای ما در ۲۴ خرداد شباهت زیادی به نام این سریال داره…… به دیگر بیان چی خواستیم چی شد!!!!!!!

 8. نوشته شده توسط کوشک در تاریخ ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۸:۱۹ ق.ظ

  آقای سید عباس علوی  فرماندار شدن دیپلم می خواهد که شما ندارید .لیسانس وفوق لیسانس درقاموس ما معنا ندارد .

 9. نوشته شده توسط عبدالصمدصفری در تاریخ ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۸:۴۷ ق.ظ

  به نظر من سایت تراکمه خودشو سبک میکنه واز کیفیتش کاسته میشه با انتشار همچی مطالبی که همه هم میدونن این فرد و افراد پشت سرش چه کسانی هستند و با چه نیتهایی!!!!!!!

  موفق

 10. نوشته شده توسط خلوم زار اسمايل در تاریخ ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۵ ق.ظ

  آقا صمد
  سلام
  اصولگرایان در شهر لامرد نون به نرخ روز خور شده اند، قبل از انتخابات ریاست جمهوری خرداد ٩٢ حاج آقا علوی برا سخنرانی خواستن تشریف بیارن لامرد، متاسفانه همفکران جنابعالی از ایشون استقبال نکردند و بهش گفتند نیا.
  بعد از اینکه حاج آقا وزیر شد ، رنگ عوض کردند و سرتاسر شهر لامرد براش بنر زدند
  یا 
  در انتخابات ریاست جمهوری سال ٨۴ در دور اول ستاد هاشمی زدند و برلش تبلیغ کردند ، در دور دوم رفتند سراغ احمدی نژاد
  آقا صمد خواهشا گپ خودتون نزنید!!!!!

 11. نوشته شده توسط mokh ahmad در تاریخ ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۷ ب.ظ

  باعرض سلام وادب به نظرم کسانى راجع به آقاى علوى دارن اظهار نظر میکنن که حداکثر مدرکشون سوم راهنمایى وبالاترین پستشون پادوئى هتل هستش!آقاى علوى این قوم رو فقط عزرائیل میتونه برداره به امید١۶خردادى دیگر

 12. نوشته شده توسط ا - ص در تاریخ ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۶:۲۱ ق.ظ

  بسم الله الرحمن الرحیم

  درپاسخ به نکاتی که از بیانات دوست عزیزمان جناب آقای سید عباس علوی در مقاله ای بنام
   ( چرا رای مردم لامرد به روحانی به درستی تفسیر   نشد؟ ) :

  ۱) رای مردم لامرد همیشه با سایر نقاط استان و حتی کشور همخوانی نداشته و چیزی ورای باور کل حوزه های انتخاباتی ایران بوده و هست . جزئی از کشور بودن لامرد  جز در جغرافیای ایران نقشی ایفا نکرده و همواره ساز ناکوکی در تصمیمات مهم کشوری بوده و هست.

  ۲) متاسفانه در انتصابات و انتخابات لامرد همیشه ضوابط قربانی روابط گردیده و شایسته سالاری جایی در انتصابات ندارد و  در این مورد نیز مصداق پیدا می کند.

  ۳) سیستم مدیریت سنتی ، قدیمی و موروثی لامرد هیچگاه اجازه شکوفایی استعدادهای جوان و تفکرات ناب را نداده و‌همواره در خفه کردن صدای مخالف با اهداف طیفی خاص  حرف اول را میزند .

  ۴)  انتخاب فرماندارانی همسو با طیف مذکور آنهم در شرف وقوع انتخابات مخصوصاً در شهر لامرد‌ حربه ای قدیمی است که تا کنون بارها اتفاق افتاده و نتیجه را به سمت و سوی دلخواه سوق داده است .

  امید است پس از سالیان سال که از عمر نظام پربرکت جمهوری اسلامی می گذرد دیده های تنگ دنیا دوست جای خود را به دستان قناعت و مناعت طبع داده و اتفاقی دیگر را در شهر لامرد رقم بزند . دولت تدبیر و امید را نیز سزاست که به این ندای حق طلبانه پاسخ مثبت داده و به اعتماد هرچه بیشتر مردم به دولت و نظام کمک کند .

  ا – ص ۹۴/۰۶/۲۰

 13. نوشته شده توسط لامرد در تاریخ ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱:۳۸ ب.ظ

   با سلام یکی بیاد درمورد جلسه اصلاح طلبان با استاندار گزارشی تهیه بکنه این لامرود مرد از بس دروغ داد

 14. نوشته شده توسط عبدالصمدصفری در تاریخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۸:۴۹ ق.ظ

  تیر خلاص استاندار بر زیاده خواهیهای اصلاح طلبان قلابی لامرد:

  در جلسه مشترک اصولگرایان و اصلاح طلبان با استاندار:
  افشانی استاندار فارس در جواب کسانی که خواستار تغییر فرماندار بودند، بیان داشت: به مشی اعتدال بسیار ایمان دارم و یک اصولگرای چارچوب‌دار شریف‌تر از آدمی(اصلاح طلبی) است که هر فصلی یک‌طوری عمل می‌کند و در حوزه سیاسی قابل‌اعتماد نیست و همواره‌ شکل عوض می‌کند و بگذارید قدم‌هایی برداریم که در آینده همگی راضی باشیم.

  موفق

 15. نوشته شده توسط sayed در تاریخ ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۲:۴۰ ب.ظ

  لامرود نمیخواد بگه برین از داعیه داران اصلاحات بپرسین که همه همیدیگر رو قبولرندارن 

 16. نوشته شده توسط لامردی در تاریخ ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۸:۱۹ ق.ظ

  جناب mokh ahmad جان
  شما هم از اون جمع افرادی هستید که یک نفر رو میگیری و همه روبخاطر همون یه نفر میبافی به هم . این یک نظریه بسیار غلطه که بین مثلا اصلاح طلبان لامردی جا افتاده شک نکن همه اون کسانی که اینجا نظر میدن از بالاترین تحصیلات برخوردارند