پیچیده شدن پازل منطقه با ثبت نام سید جلال موسوی

دی ۱۳ام, ۱۳۹۴ (دیده شده 545 بار)

بر اساس اطلاعات دریافتی یک نفر دیگر از اصلاح طلبان منطقه نیز برای انتخابات مجلس ثبت نام کرده اند: سید جلال موسوی

اما نکته ای که در ثبت نام این  وجود دارد این است که ایشان برای حوزه انتخابیه قم ثبت نام کرده اند! از آن جایی که ایشان در شهر قم شانسی برای انتخاب شدن در رقابت با مشاهیر سیاسی کاندیدا شده ندارند گمانه زنی های رایج در جمع های سیاسی منطقه نشان میدهد هدف کاندیداتوری ایشان در نهایت حوزه انتخابیه لامرد و مهر است اما این کار به صورتی خاموش صورت گرفته است.

دلایلی که برای این امر ابراز میشود به صورت زیر است:

 1. گرفتن تایید صلاحیت از شورای نگهبان در صورت کاندیدا شدن از قم برای ایشان ساده تر از حوزه لامرد و مهر است.
 2. پس از تایید صلاحیت امکان انتقال حوزه انتخاباتی -هر چند مشکل اما- غیرممکن نیست.

اگر چه تجربه سالهای قبل در مورد افرادی همچون امیدوار رضایی نشان میدهد شورای نگهبان با انتقال حوزه انتخابیه، سخت موافقت خواهد کرد و حتی امکان دارد صلاحیت کاندیداها منوط به کاندیدا شدن از حوزه های خاص شود اما به هر حال احتمال میرود روی قدرت چانه زنی آقای موسوی لاری و دیگر رهبران اصلاح طلب در مرکز برای این امر حسابی باز شده باشد.

در هر صورت ثبت نام خاموش ایشان نشان دهنده برنامه قبلی گروه اصلاح طلب منطقه برای معرفی کاندیدای واحد است. سید جلال موسوی  که تجربه یک دوره نمایندگی حوزه لامرد و مهر را در چنته دارد از شخیصتهایی است که احتمال دارد اصلاح طلبان منطقه در صورت قطعی شدن انتقال بر روی آن اجماع کنند.

طبق قوانین جدید، برنده انتخابات کافی است حایز حداقل ۲۰ درصد ارا شود تا انتخابات به دور دوم کشیده نشود. با فرض این که جمعیت رای دهنده حدود ۹۰ هزار نفر باشد فرد برنده نیاز به حداقل ۱۸ هزار رای خواهد داشت. در صورتی که شرایط جاری به همین نحو باقی بماند و سید جلال هم به پازل منطقه اضافه شوند از مجموعه افراد کاندید شده افراد زیر احتمالا این شرط مینیمم را خواهند داشت:

 1. دکتر موسوی که در دور قبل ۳۳ هزار رای داشتند و اکنون آرای ایشان بیشتر به دلیل حضور سید محسن علوی تقسیم خواهد شد. نظر برخی از تحلیل گران بر این است که قسمتی دیگر از آرای ایشان در این دور به سبد طرفداران درویش زارعی اضافه خواهد شد.
 2. اقای زارعی که در دور قبل حدود ۳۰ هزار رای اوردند  و اکنون آرای ایشان بیشتر به دلیل حضور اصلاح طلبان و همچنین سید محسن علوی تقسیم خواهد شد.
 3. سید جلال موسوی یا سید رضی حسینی که احتمالا یکی از این دو در صحنه باقی خواهند ماند و آرای اکثر اصلاح طلبان را از آن خود خواهند کرد.

در هر صورت حضور ۱۷ نفر پیش بینی نتیجه انتخابات منطقه را به شدت مشکل نموده است و همه تحلیل گران منتظرند پارامترهای تحلیل تا نیمه بهمن ماه -که نتیجه قطعی تایید صلاحیتها مشخص خواهد شد- کمتر شود.

 

 

تذکر: در نسخه اولیه این متن که چند روز پیش منتشر شد اشاره ای به ثبت نام سید حبیب موسوی هم شده بود که پس از بررسی مشخص شد خبر ثبت نام ایشان اشتباه بوده است که بدین وسیله تصحیح میشود.

۱۷ پاسخ به “پیچیده شدن پازل منطقه با ثبت نام سید جلال موسوی”

 1. نوشته شده توسط حافظ در تاریخ ۱۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۴:۵۲ ب.ظ

  خدا لعنت کند همه کسانی را که ازقدیم الایام از دوقطبی کردن منطقه به(لامردی ومهری)سود برده اند بدون شک آسانترین شیوه برنده شدن همین است ولی همه می دانیم که این شیوه چه لطمات وصدماتی به مردم منطقه زده است .دوره قبل هم اگر بداخلاقیهای انتخاباتی نبود کاندیدای رقیب قصد برچیدن این فضای مخرب دوقطبی را داشت ولی عده ای نانشان در وجود این فضاست ونمگذارند مردم در یک جو آرام اصلح ترین را انتخاب کنند

 2. نوشته شده توسط پویا ازعلامرودشت در تاریخ ۱۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۸:۲۸ ب.ظ

  باتشکر ازتحلیل و اطلاع رسانی جناب اسدپور عزیز…

 3. نوشته شده توسط اشكان در تاریخ ۱۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۹:۴۹ ب.ظ

  مردم شهر خودت میفروشی به شهر همسایه؟؟

 4. نوشته شده توسط خول گوتو در تاریخ ۱۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۸ ب.ظ

  نگران نباشید!
  شورای محترم نگهبان معادلات را ساده خواهد کرد.ساده و سر راست …راست.

 5. نوشته شده توسط همشهری در تاریخ ۱۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۹:۰۲ ق.ظ

  خوووول گوتوووووووووووووووووووووووو
  ما دلواپسیم میدونی دلواپس!!!!!!!!!

 6. نوشته شده توسط عباس مژده در تاریخ ۱۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۶ ق.ظ

  با سلام کامنتی که اینجانب در ذیل این نوشتار داشتم بر اساس خبر کذبی بود که جناب اسدپور در ابتدا به آن پرداخته بودند.
  ایشان اشاره به حضور سید حبیب موسوی در انتخابات کرده بودند که خوشبختانه از نوشتار خود حذف نموده اند.
  اما شایسته بود که ایشان توضیح تکمیلی در این باره اضافه می کردند.

 7. نوشته شده توسط ali در تاریخ ۱۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۸ ق.ظ

  جناب اسدپور
  اماری که از تعداد ارا اخذ شده توسط دکتر موسوی و رقیب ایشان در دوره قیل داده ای نشان می دهد که تحلیل جنابعالی چقدر ابکی و فاقد حداقل های یک تحلیل سیاسی نیز نمی باشد این افاضات جنابعالی که همیشه بر عکس از آب در آمده است را نمی دانم پای دوری از منطقه گذارم یا اخباری که از اطراف و به شما می رسد یک سویه و یک طرفه می باشد .برادر جان ارا دور قبل اقای زارعی بخشی که به اصلاح طلبان سنتی تعلق داشته و اکنون در سبد ایشان نیست ، بخشی هم که در سبد سید محسن قرار گرفته ،و بخشی هم که در سبد دکتر موسوی قرار دارد . آقای زارعی فقط منتظر تایید صلاحیت ها می باشد که از رد صلاحیت برخی کاندیدا ها بتواند نمدی برای خودش بدوزد . در غیر این صورت ایشان جایگاهی برای اخذ رای ندارد .

 8. نوشته شده توسط سلام بر حسین(ع ) در تاریخ ۱۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۰ ب.ظ

  با نظر Ali کاملا موافقم

 9. نوشته شده توسط مسعود اسدپور در تاریخ ۱۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۴ ب.ظ

  جناب اقای مژده

  احتمالا تذکر بنده را در زیر مطلب ندیده اید

 10. نوشته شده توسط لامردی در تاریخ ۱۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۳ ق.ظ

  اهههههه بازم سیدجلال!!!!!!!!
  آقای مژده(مهری)همیشه ادعای روشنفکری در ذهنت موج میزند برادر؟!!!
  این راه دیده شدن نیست

 11. نوشته شده توسط خولی خوره در تاریخ ۱۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۳:۰۱ ب.ظ

  بله اصلاح طلبان فرصت طلب لامردو وطن فروشان به دوراقای سید جلال موسوی جمع میشوند
  من نمیدونم این اقایان فرصت طلب اینقدر تشنه قدرت ومقام هستند میخوان برای مردم کار کنند یا به فکر جیب خودشان هستند

 12. نوشته شده توسط لامردی در تاریخ ۱۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۵:۳۶ ب.ظ

  سلام
  جناب مژده عزیز اگر دین ندارید آزاد مرد باشید مبادا به اشتباه در تیم حریف بازی کنید بدلیل مخالفت با تنی چند از مسئولین
  هنوز ضربه ها و لطمه های لامرد رو از دوره سید جلال یادمون نرفته که شما دوشادوش موسوی لاری عرض اندام میکنید
  راه بزرگ شدن و دیده شدن این نیست
  موفق باشید مهندس جان

 13. نوشته شده توسط حافظ در تاریخ ۱۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۸:۱۶ ب.ظ

  کسانی که ازاین حربه برای احراز صلاحیت استفاده میکنند پیرو مکتب ماکیاولیسم هستند که به اعتقاد آنها هدف وسیله را توجیه می کند

 14. نوشته شده توسط لامردیم در تاریخ ۱۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۸:۳۷ ب.ظ

  با سلام ودرود بر برادر گرامی جناب اقای اسدپور چند نکته در باره سایت تراکمه واخبار انتخاباتی اش
  ۱-دوست عزیز به جای آنکه با اسم اشخاص بازی کنی وبگوی کی می اید وکی نمی اید وچه کسی وچه گروهی از فلان کاندیدا حمایت کند وحمایت نمی کند بهنر است به نقد وبررسی عملکرد اقای دکتر موسوی بپردازید زیرا زیاد نام بردن از اشخاص مختلف باعث به وجود امدن شایعه می شود.
  ۲-همان طور که در کامنت های قبلی هم به شما انتقاد کردم باز هم می گویم حضرت عالی فقط در موقع انتخابات پیدایتان می شود وکمتر در بین اقشار مردم به خصوص قشر جوان وتحصیل کرده لامرد حضور پیدا می کنید ودر تهران ودانشگاه تهران وبا از ما بهترون رفت امد می کنید.
  ۳-دوست گرامی چه کسی می تواند عملکرد دکتر موسوی را نقد کند ما که در این چهار سال در لامرد زندگی می کردیم یا شما که در تهران زندگی می کردید.
  ۴-چرا سایت محترم تراکمه اقدام به برگزاری نظرسنجی نمی کند تا عملکرد دکتر موسوی در بخش های مختلف مانند بهداشت،اموزش ،راه،مسکن ،فرهنگ و… سنجیده شود.
  ۵-ما دراین چهار سال چه قدر در بخش بهداشت پیشرفت کردیم اگر سری به محله خودتان بزنید وبه مطب های پزشکان محترم سرک بکشید جای سوزن انداختن نیست با کفیت بسیار پایین به عنوان نمونه مردم باید برای یک ام ار ای به لار وگراش ویا شیراز مسافرت کنند واین پزشکان محترم جیب هارا پر از….
  ۶-هزینه سنگین ساخت مسکن در شهرستان، گران شدن بی رویه قیمت زمین به طوری که از سال ۹۲ قیمت زمین سه برابرشد وطوری شده که رشد قیمت زمین در لامرد از شیراز بیشتر شده.
  ۷-اهمیت ندادن به تولید به طوری که شهرستان لامرد مصرف کننده وفروشنده کالاهای لوکس ولوازم خاندگی خارجی شده به طوری که حتی یک کارخانه هم در شهرستان به بهربرداری نرسیده.
  ۸-عدم توجه به بخش اموزش وبه خصوص اموزش عالی به طوری که خیلی از جوانان دیگر علاقه ای به تحصیل ندارند ودغدغه انها همش شده کار، کار وکار.وعدم توجه به رابطه صنعت ودانشگاه با توجه به پتاسنیل های خوبی که در شهرستان وجود دارد با این موضوع اهمیت داده نشده.
  ودر اخر این بود اتاق فکر اقای دکتر موسوی

 15. نوشته شده توسط مسعود اسدپور در تاریخ ۲۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۱ ق.ظ

  لامردیم جان

  سایت تراکمه که همیشه فعال یا نیمه فعال بوده. حالا ممکنه یه دوره ای من گرفتار درس و دانشگاه بوده ام و کمتر مطلب نوشته ام در عوض جواد یا دوستان دیگر مطلب نوشته ان. الان هم که میبینید من مطلب بیشتر نوشته ام بخاطر اینه که ترم تموم شده و گرنه ترم بعد شروع بشه دیگه فرصت چندانی برای نوشتن نخواهم داشت.
  در مورد نقد کارهای دکتر موسوی در حوزه بهداشت و درمان چند مطلب به قلم دوستانی همچون امیدرها نوشته شده و انتقاد شده. شما هم اگر مطلبی دارید ارسال کنید تا منتشر شود.
  برخی از این مواردی که فرمودید از دست نواینده مجلس خارجه و مثلا قیمت زمین بیشتر تابع بورس بازی املاکیهاست برخی از این موارد مثل عدم توجه به آموزش و پرورش و آموزش عالی با توجه به حجم افتتاح و تعمیر مدارس و افتتاح مراکز آموزش عالی بی انصافیه

 16. نوشته شده توسط تابناک در تاریخ ۲۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱:۴۲ ب.ظ

  لامردی جان
  انشاالله که حالت خوب باشد.اقای مژده هم تفکر خود را دارد و طبق نظرات خودش داره کاندید انتخاب میکنه.
  این آزادی فکر هست که تو شهرستان پابرجا هست.من و شما و امثال ما نمیتوانیم برای جوانانی مثل آقای مژده تعین و تکلیف کنیم.
  پس اگر شما برای کاندیدی تبلیغ و یا فعالیت میکنید من نمی توانم نظر دهم.چون تفکراتی داشته ای و طبق آن تفرکات داری عمل میکنی.
  ممنون

 17. نوشته شده توسط صادق در تاریخ ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۵ ب.ظ

  بنده هم موافقم که هر کس با ید آزادانه تصمیم بگیرید.