پارکینگ در اعصاب مردم!

تیر ۲ام, ۱۳۹۴ (دیده شده 751 بار)

ما می خواهیم اگر کسی در خانواده ای مریض شد ، بیش از مریض داری ، رنج دیگری نداشته باشد.
امام خامنه ای

جمله ای بسیار زیبا و دلنشین که عمل به آن می توانست باعث تسلای دل مردم شود.
پارکینگ بیمارستان لامرد که همیشه به صورت رایگان در اختیار بیماران و همراهان آنان بوده است چند وقتی است که از مردم حق پارکینگ می گیرد که این امر باعث ایجاد نارضایتی در بین مراجعه کنندگان شده است . این در حالی است که شنیده ها حکایت از آن دارد که فرماندار شهرستان در اولین جلسه ستاد سلامت در سال ۹۴ دستور حذف حق پارکینگ را صادر کرده است. با این حال تاکنون این دستور فرماندار عملی نشده و این مساله هنوز که هنوز است باعث نارضایتی مردم خون گرم و مراجعه کنندگان عزیز شده است .
در اینجا دو نمونه از صدها مورد پیش آمده برای شهروندان را که برای نگارنده اتفاق افتاده به اختصار عرض می کنم :
ماجرای اول :
حدود یک ماه پیش ساعت ۲ نصف شب در حالی که از درد کلیه به خود میپیچیدم به بیمارستان مراجعه کردم که بعد از معاینه و انجام مراقبتهای لازم که حدود ۴۰ دقیقه به طول انجامید ساعت یه ربع به ۳ نصف شب بود که قصد خارج شدن از بیمارستان را داشتیم . مسئول پارکینگ از ما درخواست پرداخت حق پارکینگ کرد .(برایم جالب بود توی اون زمان که بیمارستان خلوت بود و کسی هم نبود بباید حق پارکینگ پرداخت کرد)
ماجرای دوم :
۳۰ خرداد بود که برای گرفتن نوبت متخصص به بیمارستان مراجعه کردم و به مسئول پارکینگ گفتم که ۵ دقیقه بیشتر کار ندارم . بعد از انجام کارم ( که نشد ) زمان خروج از بیمارستان مسئول پارکینگ از ما مطالبه حق پارکینگ کرد . من گفتم که خود شما گفتید برای ۵ دقیقه اشکالی ندارد که در جواب من گفت : طبق ساعت من، شما ۷ دقیقه در پارکینگ بوده اید و باید حق پارکینگ بدهید و ناچار حق پارکینگ را دادم .
حال چند سوال :
۱ ـ آیا کسی که نیمه شب با درد زیاد به بیمارستان مراجعه می کند (و بیمارستان هم شلوغ نیست) باید حق پارکینگ بپرداخت کند ؟
۲ ـ آیا برای ۲ دقیقه اضافه تر توقف کردن در پارکینگ اینقدر سخت گیری در پرداخت حق پارکینگ لازم است ؟ ( چه زیباست عدالت )
۳ ـ آیا دستور بالاترین مقام اجرایی شهرستان (فرماندار) در جلسه ستاد سلامت یک دستور … بوده که آقایان به آن جواب مثب نداده اند ؟

۸ پاسخ به “پارکینگ در اعصاب مردم!”

 1. نوشته شده توسط ALI در تاریخ ۰۴ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۱ ب.ظ

  نه که بهترین دکترای ایران تو این بیمارستانن و همین که پا تو گذاشتی تو بیمارستان صدتا دکتر همه نشستن که معاینت کنن و حتی یه دقیقه هم نمیخواد منتظر بمونی باید پارکینگشم اینجوری باشه

 2. نوشته شده توسط رضا در تاریخ ۰۶ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۶:۴۰ ب.ظ

  کاش نگاه منطقی تری وجود داشت. بله این حرف منطقی است که در همه ساعات روز حق پارکینگ دریافت نشود اما این مساله پدیده عجیبی نیست و در جاهای دیگر هم دیده میشه!
  اما کاش اشاره می کردید به انبوه ماشین هایی که مقابل درب بیمارستان چه ترافیکی ایجاد می کنند و چه خطراتی رو باعث میشن! به خاطر ۷۰۰ تومان پول!

 3. نوشته شده توسط امید رها در تاریخ ۰۶ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۶:۴۰ ب.ظ

  سلام
  نویسنده عزیز
  مطالبی که شما ودیگر دستان فرموده اید،به همراه نقایص بسیار بزرگتر ناگفته وناپیدای بیمارستان لامرد،علائمی هستن از بیماری که مدتی ست به جان بیمارستان افتاده…اصل بیماری «مدیران غیر توانمندونالایق» وحتی«غیر مسئول» هست که از رده های بالای سیاسی شهرستان به سیستم تحمیل شدن؛مدیرانی که حتی تغییرشون هم بنا به اقتضائات ومنافع سیاسی اتفاق می افته وچند ماه مونده به انتخابات مجلس وپیش بینی هجمه بالای انتقادات مردم در حوزه سلامت ،موضوع تغییر رئیس ومدیر بیمارستان با هدف انداختن بار مشکلات بر دوش «یار سفر کرده» وبرائت از گناه اونها در دستور کار قرار میگیره…حالا به نظر شما کسی از خودش خواهد پرسید که این مدیران ،منتصب همین عزیزان سیاسی بودن واونها هم در اشتباهات وقصورشون شریکن؟ وقتی رئیس بیمارستان می شه پروازی ونیمی از هفته رو در شهرستان حضور نداره وبه تبع اون الباقی متخصص ها هم هر وقت خاستن مرکز رو رها می کنن وبنا به همین بی نظمی ها ونبود رأس سازمان،همه چی شیر تو شیر می شه،چه می شه گفت!.وقتی علیرغم بسته های حمایتی دولت وتأمین اعتبارلازم،مردم منطقه هنوز دارن پول ویزیت متخصص ،سونو،تست ورزش ،اکو و…رو در مطب ها میدن،اونهم بدلیل اینکه خود رئیس بیمارستان بنا به ذی نفع بودن از اجرای قانون وانتقال مطبشون تمرد می ورزن والباقی متخصصین نیز به تبع همین امر زیر بار بسته های خدمتی«طرح تحول »نمیرن،دیگه می شه چی گفت؟!!!اگه شهروندان خبر از اعتباراتی که تخصیص یافته وبرنامه هایی که در جهت رفاه ورضایت مندی مردم تدوین شده وبنا به سوء مدیریت داره هدر می ره داشتن مطمئنن اونوقت عمق فاجعه براشون محرز می شد.
  حالا شما قضاوت بفرمایید که با وجود اینهمه تخصیص اعتبار،کیفیت خدمات درمانی به کجا رسیده…به هر حال همیشه بذر خوب وبه میزان زیاد پاشیدن منجر به برداشت محصول نمیشه که حتی ممکنه همه بذرها هم هدر بره…
  «کشاورز خبره ای باید»…والبته «باران رحمتی که زمین رو از ازخاب غفلت بیدار کنه…»
  یا حق

 4. نوشته شده توسط حمید در تاریخ ۰۷ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۵:۴۱ ب.ظ

  سلام واقعیت رو بخوای دیگه چیزی تو این کشور قابل درمان و اصلاح نیست متاسفیم که سالها از نظامی طرفداری کردیم که …
  کاش از (…حذف..) لامرد و بی احترامی های که به مردم میشه هم می نوشتید از (…حذف..) فحاش و بی ادب که انگار طلب کار مردم هستن . واقعا باعث دلسردی و بی اعتمادی مردم به کشور می شن

 5. نوشته شده توسط مهدي در تاریخ ۱۴ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۸ ق.ظ

  این قصه سر دراز دارد……قصه مشکلات درمانی و بهداشتی شهرمون رو میگم..اصن غصه نخورید چند مدت دیگه انتخاباته همه چی حله……….

 6. نوشته شده توسط هادی در تاریخ ۱۶ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۱ ب.ظ

  من خودم در حوزه علوم پزشکی فعالیت میکنم واقعا باید بحال وضعیت درمانی لامرد گریست وقتی میبینیم که مردم برای کارهای درمانی ابتدایی خود روانه شهرهای همجوار میشوندوقتی نگاه میکنیم برای کارهای ساده درمانی بدلایل مختلف به شیراز – جهرم – گراش و…..دیگر شهرها می روند وخطرات راه بجان می خرندوبا وضعیتی اسفبار در چادر های مسافرتی جلوی بیمارستانها وجاهای دیگر بسر می برندوزمانی که می پرسید که چرا اینهمه راه آمده اید میگویند که امکانات نبوده ویا اینکه درلامردهزینه های درمانی بسیار بالا است .باید پایه واساس کار را تغییرداد وچاره ای اندیشیدتا کی به مردم این همه ظلم شودومسولین ما فقط دنبال سیاسی کاری خود هستندواقعا اگر لامردی باشید خجالت میکشید که ببینید مردم باچه وضعی گرفتار شهرهای اطراف هستند.به امید روزی که شرایط بهتر شود.

 7. نوشته شده توسط رضا-خوزی در تاریخ ۱۷ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۵:۴۳ ب.ظ

  در کشورهای دیکتاتوری مسیری برای پیگیری خواسته های مردم وجود ندارد…مسیری به ظاهر وجود دارد…ولی ان مسیر به جایی ختم نمی شود.

 8. نوشته شده توسط ali در تاریخ ۱۸ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۷:۳۸ ب.ظ

  من هم با آقای هادی موافقم این مشکل باید به صورت پایه ای حل بشه و راهش هم اینه که نیرو های بومی تربیت بشن تا از شهر های همسایه عقب نمونیم و با هربار مریضی مجبور بشیم بریم لار و شیراز و.. الان آموزش و پرورش همه ی شهر های منطقه طرح های زیادی برای این هدف دارند ولی متاسفانه ما نه
  مسئولین محترم اگه یه کم درجه سیاستشان را کم کنند به فکر آموزش و پرورش هم باشن چیزی ازشون کم نمیشه