وقتی همه با هم می شوند

دی ۲۴ام, ۱۳۹۰ (دیده شده 1,396 بار)

وقتی همه با هم می شوند
نگاهی به کارنامه درخشان دبیرستان شهید دکتر بهشتی لامرد در آزمون پیشرفت تحصیلی آینده سازان
موسی هنرپیشه
بسم الله الرحمن الرحیم
روزی که در دبیرستان شهید دکتر بهشتی لامرد ، دبیر ، مدیر، معاونین ، مشاورین ، دبیران و دانش آموزان هم عهد شدند که عملکرد آموزشی این دبیرستان را بالا برده و رتبه ی علمی خود را در شهرستان و استان بالاتر آورند تا در نتیجه همه به آن افتخار کنند و در نهایت ره آورد این تلاش ، ره توشه دانشگاه و نهایتاً تولید علم و فناوری کشورگردد، کسی باور نمی کرد که فرایند این تغییر به زودی اتفاق بیافتد .
اما برای کسی که همت و اراده ی انسانی را بشناسد، باور این مسائل بسی آسان است که به فرمایش معصومین بزرگوار علیهم السلام « قَدرُ الرَجُلِ عَلَی قَدرِ هِمَتِهِ قیمت هر انسان به قدر همت اوست » و نیز شاعر بلند آورازه ی ایرانی نیز سروده اند که :
همت بلند دار که مردان روزگار از همت بلند به جایی رسیده اند
روزها در تب و تاب مسابقه ی علمی مرحله ی اول با حساسیت همه عوامل دبیرستان و به ویژه دانش آموزان سخت کوش سپری شد و روز آزمون علمی روز مبارکی برای این دبیرستان بود. روز ۲۰ آذر ماه نمره ۲۰ را در کارنامه ی دانش آموزان این دبیرستان ثبت کرد.
هر چند مسئولین و دبیران این دبیرستان در هدف گذاری خویش ، خط کش را بسیار بلند تر و افق دید و آرزوی خویش را بسی والاتر گرفته بودند و هنوز هم در مرحله ی دوم آزمون و نتایج امتحانات پایانی اول و دوم با قدرت مانور بیشتری می توان وارد شد و با توکل به خدای یکتا بخش دیگری از آرزوها و اهداف را محقق ساخت؛ اما نتایج حاصله نیز به خوبی از همت بس والای همه عوامل دبیرستان علی الخصوص مدیر و معاون آموزشی سخت کوش و دانش آموزان فهیم و برخی دبیران زحمت کش این آموزشگاه خبر می دهد .
با این مقدمه ی کوتاه و کمی هم عاطفی ، نتایج آزمون پیشرفت تحصیلی آینده سازان که در بیستم آدر ماه سال جاری و در سراسر استان فارس و در میان دانش آموزان مقطع متوسطه برگزار شده را بررسی می کنیم تا عملکرد زیبای دانش آموزان فهیم این دبیرستان ر ا ترسیم نماییم و اولیای دانش آموزان نیز از این طریق از کارنامه ی علمی و درخشان فرزندانشان در این دبیرستان مطلع گردند .
الف : عملکرد عمومی دبیرستان در آزمون پیشرفت تحصیلی دبیرستان شهید دکتر بهشتی لامرد از میان ۹ کلاس سوم تجربی اداره ی آموزش و پرورش شهرستان لامرد ، مقام نخست را کسب کرده که میانگین این کلاس با کلاس رتبه دوم و سوم به ترتیب ۷۰/ و ۲۲/۱ اختلاف نشان می دهد که اختلاف معناداری است . از نظر درسی نیز در دروس زبان انگلیسی ، ریاضی ، زیست شناسی ، فیزیک و شیمی رتبه ی نخست را کسب کرده اند .
در کلاس سوم ریاضی ، از میان سه کلاس موجود در این شهرستان ، این دبیرستان رتبه ی دوم را کسب کرده و از نظر درسی نیز در درورس زبان انگلیسی ، فیزیک و شیمی رتبه ی نخست را در رشته خود کسب نموده است .
در کلاس دوم ریاضی نیز اگر چه این دبیرستان از میان ۴ کلاس موجود ، رتبه سوم را کسب نموده ، اما در دروس ادبیات فارسی و زبان انگلیسی رتبه ی اول و در شیمی رتبه ی دوم و در درس ریاضی رتبه ی سوم را کسب نموده است .
در کلاس دوم تجربی هر چند عملکرد عمومی کلاس رضایت بخش نیست ، اما از نظر فردی تا حدود زیادی مناسب به نظر می رسد که در بخش دیگری به اطلاع خواهد رسید.
ب : عملکرد فردی دانش آموزان دبیرستان در آزمون پیشرفت تحسازان :
صیلی آینده از نظر فردی دانش آموزان این دبیرستان درخشش بسیار زیادی داشته اند که جهت اطلاع اولیای این دانش آموزان و در راستای نخبه پروری نام این عزیزان به همراه رتبه هایشان ذکر می شود :
کلاس سوم تجربی
آقای عماد رحمانی فرزند علی به عنوان رتبه اول شهرستان و رتبه ۲۳ استان
آقای فردین شیبانی فرزند بهرام به عنوان رتبه سوم شهرستان و رتبه ی ۳۴۵ استان
آقای محمد جواد محسنی فرزند غلام به عنوان رتبه پنجم شهرستان و رتبه ی ۴۱۸ استان
آقای علی خلیلی فرزند غلامحسین رتبه ی ۱۰ شهرستان
آقای علی رضا نیدانی فرزند مرتضی رتبه ۱۲ شهرستان
و آقای محمود تقوی فرزند احمد رتبه ۱۷ شهرستان
قابل توجه است که از نظر درسی در کلاس سوم تجربی آقایان محمد برزگر و سید هاشم موسوی در درس زبان انگلیسی ، آقای محمد جواد محسنی در درس شیمی و آقای عماد رحمانی در دروس زیست شناسی ، ریاضی و فیزیک رتبه اول شهرستان را به خود اختصاص داده اند .

کلا س سوم ریاضی

از میان ۶۱ نفر دانش آموز سوم ریاضی
آقای علیرضا مسعودی فرزند حسین رتبه اول شهرستان و رتبه ۵۳۹ استان
آقای پیمان حیدری فرزند عبدالرضا رتبه دوم شهرستان و رتبه۵۵۰ استان
آقای علی اصغر فتحی فرزند عبدالرضا رتبه سوم شهرستان و رتبه ۸۱۶ استان
آقای سعید شکیب فرزند حسن رتبه پنجم شهرستان
آقای علی منصوری فرزند احمد رتبه هفتم شهرستان
آقای محمد دست نیان فرزند علی رتبه دهم شهرستان
آقای محسن آراسته فرزند مختار رتبه ۱۷ شهرستان
آقای محمد رضا تیموری رتبه ۲۰ شهرستان
قابل توجه است که در کلاس سوم ریاضی آقایان محمد دست نیان و علیرضا زائری در درس دین و زندگی و زبان انگلیسی و آقایان علیرضا مسعودی و پیمان حیدری در درس شیمی و فیزیک حائز رتبه ی اول شهرستان لامرد گردیده اند .
کلاس دوم ریاضی
از میان ۸۲ دانش آموز شهرستان
آقای سید علیرضا هاشمی زاده فرزند سید علی حائز رتبه ۱۲ شهرستان گردیده است .
و آقای مهدی زائری فرزند علی حائز رتبه ۱۵ شهرستان گردیده است .
در همین کلاس از نظر درسی آقایان روح الله احمدی در درس زیان انگلیسی و آقای سید علیرضا هاشمی زاده در درس ادبیات فارسی حائز رتبه ی اول و آقای محمد عباسی در درس ادبیات فارسی حائز رتبه ی دوم شهرستان گردیده اند .
کلاس دوم تجربی
از میان ۱۱۸ دانش آموز
آقای عنایت بشکار فرزند محمد رتبه ی ۴۴ شهرستان
آقای سید علی رضا علوی فرزند سید حبیب رتبه ی ۵۲ شهرستان
و آقای مهدی محمدی در درس زبان انگلیسی رتبه پنجم شهرستان را کسب کرده است .
امید است با رویکرد جدیدی که مدیریت دبیرستان ایجاد شده و تلاش حوزه مدیریت اعم از مدیر ، معاونان ، مشاوران ، دبیران و دانش آموزان سخت کوش آن ، این نتیجه درخشان روز افزون شود .
در پایان از عنایت ویژه ی عموم دانش آموزان فهیم ، دبیران گرامی و مدیر محترم جناب آقای منصور انصاری و معاونین محترم و به ویزه جناب آقای سید عابد علوی که با برنامه ریزی و دقت تمام به این مهم اهتمام کرده اند و نیز سایر معاونان آقایان عباس رئیسی ، خلیل غلامزاده ، عبدالحسین بزرکار و مشاورین ارجمند آقایان شبانی نژاد و ایزدی و مدیر مجتمع و عموم دبیران سخت کوش کمال تشکر را داریم .
حق یار عموم بندگان مخلص باد

۲۳ پاسخ به “وقتی همه با هم می شوند”

 1. نوشته شده توسط مرضیه حسینی در تاریخ ۲۴ دی ۱۳۹۰ ساعت ۹:۵۶ ق.ظ

  استاد گرانقدر جناب هنرپیشه بابت این گزارش خوشحال کنند از جناب عالی تشکر می نمایم
  جای بسی خرسندی و افتخار دارد که یک مدرسه در شهرستان لامرد به کار نخبه پروری روی آورده و در این کار موفق بوده است.
  اما ای کاش این طرح در سایر مدارس نیز اجرا شود تا دانش آموزان مجبور نباشند به صورت گروهی دنبال معلم بگردنند تا خارج از وقت مدرسه کتاب رو دوباره برایشان تدریس کند

 2. نوشته شده توسط علی قادری در تاریخ ۲۴ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۰۵ ق.ظ

  با سلام و تشکر از استاد هنرپیشه عزیز، خبر بسیار خوشحال کننده ای بود. امید است که پیشرفت این عزیزان آینده ساز پیشرفت بیشتر منطقه در آینده را هم به همراه داشته باشد. جا دارد به همراه این عزیزان از معلمین سخت کوش آنها نیز تقدیر شایسته ای به عمل آید.

 3. نوشته شده توسط سيد عباس حسينيان در تاریخ ۲۴ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۲۶ ق.ظ

  با سلام خدمت دوستان عزیز بویژه استاد گرامی جناب آقای هنرپیشه
  خبر بسیار خوبی را نوشته اید واین جوانان باعث افتخار ماهستند.دست شما درد نکند مرا به یاد ایام تحصیلاتم در این دبیرستان انداختید.انشالله در اینده خبرهای بیشتروبهتری از پیشرفت این جوانان وهمه جوانان شهرستان بشنویم.انشاالله

 4. نوشته شده توسط روح الله عمرانی در تاریخ ۲۴ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۳۹ ق.ظ

  آقای هنرپیشه عزیز،انصافتان کجاست؟
  عدالت اقتضا می کند که رقابت در شرایط برابر صورت پذیرد و الا برنده شدن افتخاری نیست. برای کسی که از همه ی امکانات بهره برده، در مقابل کسی که از حداقل امکانات بی بهره بوده است. برادر عزیز و استاد ارجمند!

  ۱) امسال سری به دبیرستان سید احمد خمینی چاهورز یا شهید باهنر چاه قائدی هم زده اید؟ می دانستید رقیبان شهید بهشتی در چه شرایطی تحصیل می کردند؟ مطلع بودید که در دبیرستان چاهورز دانش آموزان ۴ ماهه ی اول سال را در کلاس های یک مدرسه ی ابتدایی عهد قاجار درس خواندند که حتی پنجره های آن شیشه نداشت؟ در جایی که حتی منِ معلم از شدت سرما نمی توانستم حضور در کلاس را تحمل کنم؟ یا جایی که حداقل ۲ سال دانش آموزان آن از داشتن کولر به علت نبود برق محرومند؟ و مقایسه کنید با دانش آموزی که در بهترین شرایط و انواع کلاس های تقویتی داخل و خارج از مدرسه مشغول تحصیل است. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

  ۲) می دانید ضعف بنیه ی عملی چیست؟ می دانید به علت مستضعف واقع شدن و بی توجهی در همه ی جوانب اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و… با وجود حضور کودکان، جوانان و نوجوانان مستعد حتی از داشتن حداقل شرایط بی بهره بودند؟ دانش آموزی که سالیان سال از داشتن دبیران تخصصی در رشته های مختلف محروم بوده است و حال شما او را با دبیرستان فخیمه ی شهید بهشتی مقایسه می کنید، که فرزندان شهرنشینان در آن به تحصیل مشغولند! و با افتخار از دوم شدن در بین سه مدرسه و سوم شدن در بین چهار مدرسه خبر می دهید!
  (فیض روح القدس ار باز مدد فرماید دیگران هم بکنند آنچه مسیحا می کرد)

  ۳) همین نبود امکانات و بی عدالتی آموزشی آشکار موجود، باعث شده است که اولیا دانش آموزان با استعداد، تمایلی به ثبت نام آنها در مدارس روستاها نداشته باشند و بعضا به صورت غیر قانونی صرفا در دبیرستان شهید بهشتی ثبت نام کنند. و این امر باعث اختلاف مشهود سطح علمی مدارس گردد. چه بسیار اتفاق افتاده که دبیری در مدرسه ای از درسی به علت پیشرفت دانش آموزان تشویق شده و در همان زمان در مدرسه ای دیگر تحقیر!

  ۴) من با تشویق دانش آموزان و معلمین بزرگوار مخالف نیستم، اما باید توجه کرد که این توفیق به قیمت چه کمبودهایی اتفاق افتاده است.

  ۵) سال گذشته در یکی از مدارس شهرستان معدل خرداد دانش آموزان سال اول دبیرستان به ۱۰ نمی رسید؟ نظام آموزشی کشور ما نیز که الحمدالله والمنه، هر دم از این باغ بری می رسد!

  ۶) و در نهایت این نکته که اگر “همه باهم باشند” و “امکانات هم برای آنها باشد” باید بهتر این شود که شما فرمودید.

  توفیق رفیق راهتان

 5. نوشته شده توسط مهدی راستی در تاریخ ۲۴ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱:۰۱ ب.ظ

  جناب آقای هنرپیشه عزیز
  بسیار خوشحال شدم که هنوز هستند کسانی که با هم هم عهد می شوند که عملکرد آموزشی دانش آموزان یک دبیرستان را بالا برده و رتبه ی علمی را افزایش دهند. این از ماندگارترین و ریشه ای ترین کارهایی است که می شود انجام داد و کاش بخشی از انرژی ما که صرف مسایل بعضا نامطلوب سیاسی میشود را به این گونه کارهای ریشه ای اختصاص میدادیم.
  راستش فکر میکردم که دیگر دوره این مسایل تمام شده و دانش اموزان نسل امروز به فراموشی سپرده شده اند. به همه عزیزان و دانش آکوزان تبریک میگویم. موفقیت هایتان مستدام

 6. نوشته شده توسط محمد نعیمی در تاریخ ۲۴ دی ۱۳۹۰ ساعت ۵:۴۱ ب.ظ

  با سلام
  تلاش شما دوستان قابل احترام و ستودنیست
  اما با یک نکته آقای عمرانی موافقم که لازم بود رتبه های دبیرستان شهید بهشتی در استان بیشتر نمایش داده می شد و مقایسه ای با رتبه های سال قبل این دبیرستان در استان میشد و اول شدن در شهرستان شاید نتواند ملاک مناسبی باشد اما اینکه امکانات دبیرستان شهید بهشتی متفاوت است شاید بتواند اول شدن این دبیرستان در کل شهرستان را امری ویژه نشان ندهد اما به هر حال تلاش صورت گرفته قابل تحسین است
  متاسفانه وجود اینگونه تفاوت ها از مرکز استان تا مرکز شهرستان تا مرکز بخش تا روستا ها بصورت نزولی امری غیر قابل انکار است اما باید پذیرفت گاهی این اتفاق از نگاه ما نیز هست. عموما(نه همه موارد) مرکز استانی دوست ندارد به شهرستان برود. شهرستانی به بخش و بخشی به روستا
  به امید روزی که مدارس روستا رقیب جدی مدارس بخش،بخش رقیب شهرستان، شهرستان رقیب مرکز استان شوند
  منتظر روزی هستم که آمار های شما فاصله لامرد از شیراز را را هر روز کمتر از روز قبل نشان دهد(البته رتبه های دو رقمی و سه رقمی استانی خود بیانگر تلاش دوستان عزیز می باشد)
  موفق و منصور باشید

 7. نوشته شده توسط موسی هنرپیشه در تاریخ ۲۴ دی ۱۳۹۰ ساعت ۵:۴۲ ب.ظ

  با سلام و عرض تشکر از عنایت همه دوستان واقعیت را بخواهید خواستم در این فضای نا مناسب سیاسی همگان را به را ه حل های اساسی تر ارجاع دهم و از سوی دیگر از تلاشهای نوجوانان عزیزمان تشکری کرده باشم تا این نعمت افزون شود .
  با سخنان ارزشمند استاد عزیز جناب آقای عمرانی نیز کاملاً موافقم ای کاش شرایطی ایجاد شود که همه ذبرابر از امکانات استفاده کنند . بنده به سهم خودم خاضرم در سال آینده در یکی از همین مدارس محروم تدریس کنم شاید بتوانم شرایط هعمدلای را برای رشد دانش آموزان البته به فضل و یاری خدا ایجاد کنم

 8. نوشته شده توسط آرمان احمدی در تاریخ ۲۴ دی ۱۳۹۰ ساعت ۵:۴۳ ب.ظ

  با سلام خدمت همه دوستان ودست مریزادخدمت همه دانش اموران ومعلمان دبیرستان شهید بهشتی
  فقط میخاستم بگم نتیجه رابه گوش آقای انصاری دوستان حتما برسانند ظاهرا اینجا ها را نمی بینند چند مدت پیش آتیشش خیلی تند بود (اداره عمی …)شایدبراش سخته این ها بخون آدرسش بزاریذ تا براش بفرستیم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. نوشته شده توسط آرمان احمدی در تاریخ ۲۴ دی ۱۳۹۰ ساعت ۵:۵۳ ب.ظ

  اقای عمرانی
  میخاستم بگم این دلیل نشد که .مگه منو تو وهمین آقایانی که الان به جایی رسیده اند داخل چه مدارسی درس می خوندند چه امکاناتی بوده نمیخام اسم ببرم
  آقای عمرانی شیشه وپنجره بهانه است یه سری به آمار چاه ورز بزن خیلی ازآنها که به جایی رسیدند برو نگاه کن در چه مدارسی درس خواند ه اند!!!!!!!!!!!!!
  آقای عمرانی چرا ما فقط یقه امکانات و…یعنی همیشه باید فرافکنی کنیم چرابرنامه ریزی های دانش آموزان مدیریت کادر مدرسیه رانمی بینیم
  وقتی نتایج سال های قبل بنیه علمی می بینید خیلی از دبیرستان هایی که شما می فرمایید رتبه آورده اند ومقام آوردند آنها راچه جواب می دهید
  متاسفانه عادت ما ایرانی ها همین که همیشه چیزی برای توجیه داریم

 10. نوشته شده توسط احمد واعظ زاده در تاریخ ۲۴ دی ۱۳۹۰ ساعت ۶:۰۵ ب.ظ

  سلام استاددلسوز کاش در منطقه چنذ نفر مثل شما داشتیم

 11. نوشته شده توسط روح الله عمرانی در تاریخ ۲۴ دی ۱۳۹۰ ساعت ۹:۰۳ ب.ظ

  سلام
  آرمان عزیز
  به نظر خودم توضیحاتم واضح بود. دغدغه ی من عدالت، بخصوص عدالت آموزشی است.

 12. نوشته شده توسط مسلم حیاتی در تاریخ ۲۵ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ

  باسلام خدمت اقای احمدی و عمرانی
  من خواستم فقط نظرم رو اعلام کنم هر چند آقای هنرپیشه منظورشون رو دوباره نوشتن. اقای عمرانی واقعیت وحقیقت قضیه رو گفتن.اقای احمدی عزیز این چه حرفیه که بچه های حالا رو با خودتون مقایسه میکنید؟
  هرچند من شماها رو نمیشناسم و بر دوران تحصیلیتون واقف نیستم اما اون زمان بچه ها دفتر مشقشون رو بعد از پر شدنش پاک میکردن و دوباره مینوشتن اما بچه ی این زمونه اگه کوچکترین کمبودی نسبت به همکلاسیش داشته باشه اثرات سو براش داره.شما نسبت به اموزش بچه ات همونقد نظارت داری که بابات بر درس شماداشت؟؟؟؟ تصدیق مطالب شما دال بر واقعیت نیست احمدی جان.آرام و سربلند باشید

 13. نوشته شده توسط حمید منصوری فر در تاریخ ۲۵ دی ۱۳۹۰ ساعت ۲:۲۲ ق.ظ

  جناب اقای هنرپیشه سلام علیکم
  با تشکر از گزارش خوبتان
  همانطور که همگان مستحضرند دانشجویان امروز لامردی(دانش اموزان دیروز) در بیشتر دانشگاه های کشور جزو افراد برتر میباشند که این نشان از عدم همت و کار مسولین وحتی دانش اموزان در زمینه تلاش و همت مضاعف دارند.
  برای مثال از حدود ده دانشجوی دانشگاه محل تحصیل خودم ۷ یا ۸ نفر از انان جزو ۳ نفر اول میباشند که البته قبولی ارشد هم در بین این دوستان عالی میباشد.

 14. نوشته شده توسط موسی هنرپیشه در تاریخ ۲۵ دی ۱۳۹۰ ساعت ۶:۳۳ ق.ظ

  با سلام و عرض تشکر فراوان از همه دوستان کامنت نویس و بویژه برخی دوستان مانند آۀقای واعظ زاده که مرا شرمنده می سازند و می ترسم خدای ناخواسته باورم بیاید . ذکر چند نکته را لازم می دانم :
  ۱- تفاوت امکانات میان استان و شهرستان و یا روستا و شهر در تمام ایران و به زعم برخی در تمام جهان وجود دارد و این موضوع اختصاص به لامرد و یا به صورت خاص حوزه هایی مانند چاهورز ندارد . و امیدواریم که این فاصله ها کمتر شود
  ۲- هیچ گاه نباید امکانات را فقط محدود به امکانات مادی دانست که سرمایه ی انسانی یعنی معلم دلسوز ، مدیر توانا و دانش آموزان کوشا را بزرگترین سرمایه می دانم که امیدوارم وقتی از امکانات سخن می گویید از این مهم غفلت نفرمایید . همین دبیرستان شهید بهشتی در سالهای دفاع مقدس با نبود امکانات ( نخوانید کمبود امکانات ) رتبه اول استان فارس شده و یکی از دانش آموزان آن روزدکتر قادری نماینده محترم شهرستان شیراز است .
  ۳- امکانات مادی و انسانهای خدوم و پر تلاش در روستاها فراوانند و از جمله شخص آقای عمرانی که با داشتن کارشناسی ارشد در روستاها تلاش می کنند . باید بر روی فاکتور تلاش و جدیت و مدیریت و برنامه ریزی تاکید کرد که این مدیریت است که سایر منابع را به دست آورده و مدیریت خواهد کرد
  حق یارتان باد

 15. نوشته شده توسط مسلم زارعی در تاریخ ۲۵ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۵۶ ق.ظ

  با سلام، کاش دوستانی مثل آقای عمرانی که دستی در آتش دارند، دغدغه های خودشون را بیشتر پر و بال بدهند و در اینجا منتشر کنند تا کم کم به صورت یک مطالبه در بیاید. جای بحث های مدرسه ای در اینجا واقعا خالی است. صد کاش به جای اینهمه بحث بی خودی در این سایت … بی خیال.

 16. نوشته شده توسط فردین شیبانی در تاریخ ۲۵ دی ۱۳۹۰ ساعت ۴:۳۱ ب.ظ

  بسم الله الرحمن الرحیم
  با سلام و عرض ادب خدمت دوستان و استادان ارجمند
  با کسب اجازه از بزرگان و عرض معذرت قبلی
  ابتدا برخود لازم میدانم که از استاد عزیز و دلسوز جناب آقای هنرپیشه نهایت تشکر را داشته باشم که همیشه برای دانش آموزها زحمت کشیده و دلسوزان خدمت میکنند.
  و در ضمن از استاد گرای آقای عمرانی بخاطر نثر صریح و دلسوزانه اشان تشکر میکنم.
  در خصوص موضوعات مطرح شده در نظرات با توجه به اطلاعات محدود خود باید عرض کنم که:
  ۱٫ بنده حقیر از وضعیت نامناسب آموزش در روستاها(بخصوص زادگاه خود چاهورز) و ضعف نظام آموزشی در کشور اطلاع دارند که امیدوارم با یاری خداوند منان و تلاش مخلصانه مسئولین و معلمان عزیز هر چه زودتر وضعیت مناسبی فراهم گردد .
  ۲٫ همانطور که دوستان فرمودند به همان مقدار که وضعیت آموزشی مراکز شهرستان ها از روستاها مطلوب تر است ،مراکز استان چند برابر وضعیت بهتری را نسبت به مراکز شهرستان ها دارند.وحتی شهرهایی مانند لار و جهرم و فیروزآباد نیز در مقابل لامرد در سطح آموزشی بالاتری قرار دارند(یک مثال بارز رتبه های کنکور سالهای اخیر درلار و جهرم)
  ۳٫ دبیرستان شهید بهشتی علیرغم نام عظیمی که در اذهان گرامی دوستان از خود بر جای گذاشته است آنچنان هم از امکانات خاصی برخوردار نیست(میز و صندلی که ۲۰ سال پیش هم در بیشتر مدارس بود و اکنون هم بنظرم باید باشد).
  ۴٫در صورتی که یک یا دو مدرسه هم وضعیت نامناسبی داشته باشند(در مورد کلاس سوم تجربی عرض میکنم) باز هم در عرصه رقابت مدارسی چون امام صادق(ع) و خدیجه کبری(س) و امثالهم که از امکانات مورد نظر برخوردار بوده اند و رقبای ضعیفی برای دبیرستان شهید بهشتی بحساب نمی آیند.
  ۵٫در سالهای گذشته هم دبیرستان از همین امکاناتی که می فرمایید برخوردار بوده ولی نتیجه ای که امسال داشتیم کاملن متفاوت بوده است ،پس تغییر و تفاوت حاصله باید از نقطه دیگری باشد نه امکانات دبیرستان.
  ۶٫رتبه هایی نظیر رتبه ی دو رقمی آقای رحمانی دیگر جایی برای بحث باقی نمیگذارد که نتیجه حاصل، حاصل سخت کوشی و تلاش بیوقفه خود دانش آموز و دبیران زحمت کش است نه امکانات خاصی که فقط ایشان از آن بهره مند باشند،و بنظر بی انصافی است که تلاش های دانش آموران بدلیل امکانات اندکی که وجود دارد نادیده گرفته شود.
  ۷٫(در مورد کلاس سوم تجربی عرض میکنم) اداره ی آموزش و پرورش یا مدرسه تا به امروز هیچگونه کلاس فوق برنامه برگزار ننموده اند و هر گونه کلاسی بوده در ساعات کلاسی برگزار شده است که فکر میکنم عدالت حداقل در مورد ساعات کلاسی رعایت شده باشد.
  با تشکر …
  موفق و سربلند باشید.

 17. نوشته شده توسط سید موسی احمدی زاده در تاریخ ۲۵ دی ۱۳۹۰ ساعت ۴:۴۸ ب.ظ

  با سلام خدمت استاد عزیزم آقای هنرپیشه
  من هم اکنون در حال تحصیل در کلاس سوم تجربی دبیرستان شهید بهشتی هستم که به لطف خدا امسال توانستیم با اختلاف مقام اول کلاسی شهرستان را کسب کسب کنیم
  حدودا ۴ ماه پیش بود که آقای هنرپیشه در کلاس از درخشش امسال شهید بهشتی صحبت کرد و این موفقیت را پیش بینی کرد و دانش آموزان عزیز همگی قول دادند که این دبیرستان را به مقامی برسانند که این چند ساله با در نظر نگرفتن پتانسیل بالای این دبیرستان از آن دور شده بود
  بدون شک مهم ترین عامل موفقیت و جهش این دبیرستان آمدن مسئولین جدید در مدرسه و به اصطلاح خانه تکانی بود که امسال رخ داد
  وجود مدیری خوش فکر و جوان چون منصور انصاری و وجودی معاونی خوش ذوق چون سید عابد علوی سندیست بر این ادعا
  آقای انصاری امسال با داننش آموزان نه تنها در فراتر ازمدیر و دانش آموز برخورد میکرد بلکه با دانش آموزان چنان رابطه ی صمیمانه ای ایجاد کرده بود که لبخند های دانش آموزان بعد ازشنیدن حرف های آقای انصاری نشانی ارتباط بسیار مفید دانش آموزان و ایشان است و برنامه ریزی های آقای علوی برای تک تک دانش آموزان دلگرمی و پشتوانه ای میشد برای دانش آموزانی که امسال مدیر و معاونی دلسوز را در کادر مدیریتی ای دبیرستان میدیدند
  و همه ی این ها دست به دست هم داد ثابت شود که این درخشش چشمگیر را شاهد باشیم و من به عنوان عضوی از شورای دانش آموزی این دبیرستان از مسئولین محترم آموزش و پرورش تقاضا را دارم که با توجه به این پتاسیلی که دیده شد مشکلات این دبیرستان را که شامل نبود آزمایشگاه خصوصی،نبود سالن مطاله و نبود سالن ورزشی است را رفع نموده تا نیاز های دانش آموزان بر طرف شود
  تشکر میکنم خدمت استاد عزیزم آقای هنرپیشه و مدیر محترم آقای انصاری و معاون عزیز آقای علوی و تمامی دبیران این دبیرستان و به امید درخشش دانش آموزان در سطح کشوری و فردایی درخشان برای شهرستان

 18. نوشته شده توسط روح الله عمرانی در تاریخ ۲۵ دی ۱۳۹۰ ساعت ۷:۳۸ ب.ظ

  سلام
  فردین عزیز
  من به هیچ وجه قصد نادیده گرفتن زحمات معلمان و دانش آموزان و کارکنان دبیرستان شهید بهشتی را نداشته و ندارم. دوست عزیز، اساسا سخن من چیز دیگری است. نمی دانم چرا حرف ها در این سایت همیشه با سوء تعبیر همراه است.
  موفق باشید

 19. نوشته شده توسط فردین شیبانی در تاریخ ۲۵ دی ۱۳۹۰ ساعت ۸:۳۲ ب.ظ

  با عرض سلام مجدد خدمت آقای عمرانی
  آقای عمرانی عزیز من هم این قصد را نداشتم که شمارا خطاب قرار دهم و روی صحبتم با جنابعالی نبود و منظورم این بود که همه چیز را به گردن نبود امکانات نیاندازنید.
  در ضمن چون شما در نوشته ی خود خطاب به آقای هنرپیشه از بی انصافی سخن گفتید و دبیرستان شهید بهشتی را مصداق بی عدالتی قرار دادید بنده بر خود واجب دانستم که به عنوان کوچک ترین عضو دبیرستان بنحوی از حق خود دفاع کنم.وگرنه من این جسارت را ندارم که به این موضوعات وارد شوم.
  البته باور کنید ما(کلاس دوم تجربی شهید بهشتی در سال گذشته)هم کم بی عدالتی ندیدیم … که جای مطرح نمودنش اینجا نیست.
  بهرحال من خود را در جایگاهی نمیبینم که بخواهم به شخصیت شما یا هر شخص دیگری بی احترامی کنم ،فقط خواستم ناگفته هایی را که بنظرم در دفاع از دبیرستان بایذ گفته می شد،گفته باشم.
  موفق و پیروز باشید. 

 20. نوشته شده توسط موسی هنرپیشه در تاریخ ۲۵ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۵۴ ب.ظ

  با سلام خدمت همه ی عزیزان و دوستان علی الخصوص دانش آموزان عزیز دبیرستان شهید دکتر بهشتی همه باید باور کنیم که اراده ما می تواند جایگاه علمی ما را حتی در استان و کشور بر قله رفیعی بنشاند که آیندگان به این همت والا آفرین بگویند . فکر می کنم آنچه اتفاق افتاده برای همت بالای دانش آموزان ، سیستم مدیریت و دبیران عزیز واقعاً کم است . هنوز بخش عمده ای از هدف بر زمین مانده و باید تمام مدارسمان در روستا و شهر رتبه اول استان و کشور شوند . این آغاز یک حرکت است و حقیر تصور می کنم شهرستان لامرد استحقاق دارد که جایگاه والای خود را در تمام مسابقات و کنکورها و المپیادها هم در بعد آموزشی و هم در بعد پرورشی تثبیت نماید . ما باید رتبه اول استان باشیم . و این نیازمند مشارکت همه ی مدارس متوسطه است . باش تا صبح دولتش بدمد کاین هنوز از نتایج سحر است

 21. نوشته شده توسط محمد مهدی زاهدی در تاریخ ۲۵ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۳۴ ب.ظ

  با سلام خدمت آقای هنرپیشه
  خواستم متذکر شوم بنده پس از آقای علی نیدانی که رتبه۱۲ شهرستان را کسب کرده اند مقام۱۳ شهرستان را به دست آورده ام.امّا نامی از بنده ذکر نشده.
  شاید هم به خاطر نحس بودن۱۳نام بنده را قید نکرده اید؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
  به هر حال خواستم حقم ضایع نشود هر چند مهم تلاش است نه نام.
  با تشکر محمد مهدی زاهدی دانش آموز سوم تجربی دبیرستان شهید دکتر بهشتی

 22. نوشته شده توسط na در تاریخ ۲۶ دی ۱۳۹۰ ساعت ۲:۲۰ ب.ظ

  سلام بر همه- میبینم جعمتون جعمه . خواستم من هم حرفی زده باشم و کمی دخالت کنم.

  “حذف توسط ادمین به خاطر نامشخص بودن هویت نویسنده”

 23. نوشته شده توسط alipoorlamerd در تاریخ ۰۹ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۹:۵۸ ب.ظ

  سلام خدمت تک ستاره زندگی من آقای هنرپیشه–حذف شده توسط ادمین: عدم احراز هویت–