فرمانده ی جدید ناحیه ی مقاومت بسیج لامرد معرفی شد.

شهریور ۱۴ام, ۱۳۸۸ (دیده شده 544 بار)

تاریخ خبر: دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۸۸                      

طی مراسمی با حضور فرمانده سپاه فجر استان فارس، مسئولان محلی و جمعی از خانواده‌های معظم شهدا فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لامرد معرفی شد.
فرمانده سپاه فجر استان فارس در مراسم تودیع و معارفه فرماندهان قدیم و جدید مقاومت بسیج شهرستان لامرد اظهار داشت: فرقی نمی‌کند در کجا خدمت می‌کنیم و در هر جای این کشور که باشیم باید زیر پرچم ولایت حرکت کنیم، چون ولایت فقیه رکن رکین انقلاب اسلامی است.
غلامحسین غیب‌پرور افزود: این چیزی است که انقلاب ما را در طول ۳۰ سال نگه داشته است.
وی اضافه کرد: دشمنان ما در قضایای اخیر می‌خواستند اصل نظام را مورد هدف قرار دهند و اگر رهبری مقام معظم رهبری نبود، معلوم نمی‌شد که باید چه خسارات زیادی را بپردازیم.
غیب‌پرور گفت: دشمن می‌دانست کجا را نشانه بگیرد چرا که بحث تقلب همه قصه و بهانه بود و اینها همه مراحلی بود که باید از آن عبور می‌کردند و هدفشان نشانه رفتن اصل نظام بود.
فرمانده سپاه فجر استان فارس اظهار داشت: وظیفه تک‌تک ما است که مدافع ولایت باشیم و زیر بیرق ولایت حرکت کنیم چرا که ما میراث‌دار شهدا هستیم، چه بخواهیم و چه نخواهیم.
وی گفت: اگر ما نسبت به مقام معظم رهبری نمره قبولی آوردیم قطعاً امام زمان(عج) به ما نمره قبولی می‌دهد اما اگر کسی از دست مقام معظم رهبری نمره مردودی گرفت یقین بدانید که از دست امام زمان(عج) هم نمره مردودی می‌گیرد.
غیب‌پرور ضمن تقدیر از خدمات هفت ساله سرهنگ پاسدار محمود صفری فرمانده سابق ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان لامرد، سرهنگ پاسدار آزاده شمشاد محبی را به‌ عنوان فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لامرد معرفی کرد.
 
منبع خبر: سایت خبری سپاه

۱۶ پاسخ به “فرمانده ی جدید ناحیه ی مقاومت بسیج لامرد معرفی شد.”

 1. نوشته شده توسط تک‌تیرانداز در تاریخ ۱۴ شهریور ۱۳۸۸ ساعت ۴:۱۱ ق.ظ

  سلام دوستان
  خیلی حوصله نوشتن ندارم. انگیزه‌ای هم نیست. ولی حیفم اومد این مقایسه بی ربط و بی مزه این فرمانده را بی جواب بگذارم

  جمله زیر از فرمایشات این فرمانده سپاه رو که خوندم، کلی خندیدم! به اینکه آقای غیب‌پرور چه معیار قشنگی رو برای ما مشخص کردند.
  “وی گفت: اگر ما نسبت به مقام معظم رهبری نمره قبولی آوردیم قطعاً امام زمان(عج) به ما نمره قبولی می‌دهد اما اگر کسی از دست مقام معظم رهبری نمره مردودی گرفت یقین بدانید که از دست امام زمان(عج) هم نمره مردودی می‌گیرد”

 2. نوشته شده توسط اسدپور مرتضی در تاریخ ۱۴ شهریور ۱۳۸۸ ساعت ۷:۲۵ ق.ظ

  بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام
  خنده که نداره تک تیر انداز،
  این عقیده ی ماست. ما بعد از آقا امام زمان(عج)، به نواب عام ایشان رجوع می کنیم. نواب عامی که این شرایط را داشته باشند:
  “و اما من کان من الفقهاء صائنا لنفسه حافظا لدینه مخالفا لهواه مطیعا لامر مولاه فللعوام ان یقلدوه”

  بنابراین عقل حکم می کنه در نظام اسلامی از بین نواب عام یک نفر باید مسئول باشه. یک نظام که نمی تونه چند رهبر داشته باشه یا بر اساس چند قانون اداره بشه.
  یک راه مناسب اینه که خبرگانی از طرف مردم انتخاب شوند و از بین نائبان عام، یکی را به عنوان رهبر انتخاب کنند. قوانین جامعه هم بر اساس یک شیوه باید نوشته بشه. اگر در مسائل حکومتی اختلافی پیش بیاد، حرف حاکم پذیرفته است. به عنوان مثال اگر یکی از مراجع فتوا دهد به اسرائیل حمله کنید اما ولی فقیه حکم کند که حمله نکنید مقلدان آن مرجع نیز باید به حکم ولی فقیه عمل کنند.

 3. نوشته شده توسط اسلامي در تاریخ ۱۴ شهریور ۱۳۸۸ ساعت ۷:۵۲ ق.ظ

  باسلام
  ما مردم غیور لامرد از سردار غیب پرور بخاطر این اقدام خوب تشکر مینمائیم.
  بالاخره و الحمدلله مجددا پایگاه لامرد به دامان سپاه برگشت.
  مدتها سپاه لامرد (دردوره آقای صفری) محل استفاده اقلیت سیاسیون لامرد بود و بهمین علت نیز عمر فرماندهی آقای صفری ۷ سال متمادی طول کشید.
  آن سپاهی که برادر صابری آنرا تأسیس کرد وبرادران دیگری امثال سردار الله یاری وسردار شریفی هدایت کردند ، متأسفانه در این دوره ۷ ساله به شدت آسیب دید و ما مردم را آشفته ونگران کرد.از سردار بزرگ ومتدین آقای غیب پرور میخواهیم که از این پس نیز مواظب این نهاد مردمی در لامرد باشند و دست نیازمان را نیز به سوی برادران صابری – الله یاری و شریفی دراز میکنیم که چرا شما عزیزان مواظبت خود را کم کرده اید .

 4. نوشته شده توسط تک‌تیرانداز در تاریخ ۱۴ شهریور ۱۳۸۸ ساعت ۸:۰۲ ق.ظ

  سلام آقا مرتضی
  برا پاراگراف آخرتون یه مثال نقض بیارم، فکر کنم برا ضربه فنی شدنتون کافی باشه!
  حداقل یه مورد رو بنده به خاطر دارم که حضرت آیت ا.. بهجت (که مقام معنویشون بر کسی پوشیده نیست)، یه روز غیر از اون روزی که بوسیله رهبر عید فطر اعلام شده بود، را عید اعلام کردند.
  آقا مرتضی !سعی نکن برای هرچی که این آقایون فرمایش کردند، دلیل فلسفی بتراشین.

 5. نوشته شده توسط اول در تاریخ ۱۴ شهریور ۱۳۸۸ ساعت ۱:۳۱ ب.ظ

  اولا هر موقع شما یه نفر تو این دوره زمونه پیدا کردین که مشخصات حدیث رو داشت به ماهم خبر بدین بی بهره نمونیم.
  و ام تک تیر انداز خوب نوشتی

 6. نوشته شده توسط باپيرو در تاریخ ۱۴ شهریور ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۱۶ ب.ظ

  مرتضی جان؛
  من با گفته‌های این آقای فرمانده که در بالا ذکر کردید کاملا مخالفم و آن را متضاد با منطق و عقل و استدلال می‌دانم و توهینی آشکار به شعور آدمی. چراکه حضرت رسول(ص) فرموده هرجا به حکم و گزاره‍ای از لحاظ عقلی و منطقی شک کردید، به شرعی بودن آن نیز شک کنید.
  آقای اسدپور! از استدلال شما در پاسخ به “تک تیر انداز” می‌توان فهمید که شما یک طرفه به قاضی رفته‌اید و تنها یک نیمه‌‌ی لیوان را می‌بینید. گیرم که استدلال شما در مورد اختیارات ولی فقیه را پدیرفتیم،! مگرنه ایشان هم در قبال پوشیدن ردای ولایت فقیه در حوزه‌ی تحت ولایتشان مسئولیت‌های سنگینی را بر عهده دارند؟ کسی که ولایت مطلقه می‌خواهد باید مسئولیت مطلقه را هم بپذیرد. با پذیرش چنین مسئولیتی اگر فردای روزگار در حوزه‌ی تحت ولایتشان در زندان‌ها مردمی بر اثر شکنجه و ضرب و شتم ماموران حکومتی و منصوبین ایشان کشته شدند، مگر نه ایشان مسئول کشته شدن بی‌گناهان است و مستقیما باید جوابگو باشد؟ و یا اگر در حوزه‌ی ولایتشان بخاطر سوء مدیریت مسئولین و منصوبینشان، هر ماه هواپیمایی سقوط کرد و مردمی کشته شدند، مگر نه مسئول کشته شدن اینها شخص ولیه فقیه است، چرا که بدون در نظر گرفتن معیارهای کارشناسی و تخصصی، با یک حکم وزیرانی ناکارامد (به زعم اصولگرایان مجلس) را به یک ملت تحمیل نموده‌اند و چنین خساراتی را به بار آورده‌اند؟ و یا هزاران مورد اینچنینی دیگر که در اینجا قابل طرح نیست.
  بدون تعصب به وجدانتان رجوع کنید و بیاندیشید که چطور ممکن است برگزاری دادگاه‌های نمایشی و استالینی در جهت منافع نظام باشد و ولی فقیه با سکوتشان مهر تاییدی بر آن بزنند، ولی رای عدم اعتماد مجلس به وزرای ناکارامد خلاف مصالح است و باید با حکم ولی فقیه، وزرایی را به زور به یک ملت تحمیل کرد (بخوانید چپاند) و مجلسی را چنین بی‌اعتبار کرد؟!…

 7. نوشته شده توسط تک‌تیرانداز در تاریخ ۱۴ شهریور ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۵۹ ب.ظ

  باپیرو جان تا اطلاع ثانوی خیلی محترمی
  ولی فقیهی که صلاحیت و اعتبارش به نمایندگان مجلس خبرگان بنده، چطور میشه رضایت و خوشنودی او را موافق رضا و خوشنودی آقا امام زمان دانست؟!
  رئیس این مجلس خبرگان آقای هاشمی رفسنجانی است که هنوز هم بوسیله آقای احمدی نژاد مورد اتهام قرار داره!
  –حذف شده توسط ادمین–

 8. نوشته شده توسط جواد صفایی در تاریخ ۱۵ شهریور ۱۳۸۸ ساعت ۴:۲۳ ق.ظ

  از نشانه های یک حکومت دموکراتیک همین است که شماها مجبورین اساسی ترین حرف هایتان را با اسم مستعار بنویسید! تقریبن شبیه همون مدینه النبی است که حضرت علی توصیفش می کند! اینیم بابا!

 9. نوشته شده توسط تک‌تیرانداز در تاریخ ۱۵ شهریور ۱۳۸۸ ساعت ۶:۰۰ ق.ظ

  آقا جواد
  لذتِ با نام مستعار نوشتن کمتر از زنگ در خونه همسایه زدن و فرار کردن نیست!
  ربطی به دموکراسی نداره. بنده در صدد تجدید خاطره ایام کودکی خویشم. در جستجو و تمنای ذره‌ای از آن لذت یا حداقل کاریکاتوری از آن!

  کاش می شد باز کوچک میشدیم
  لااقل یک روز کودک میشدیم

  بازگرد ای خاطرات کودکی
  بر سوار اسب های چوبکی

 10. نوشته شده توسط کمیته انضباطی در تاریخ ۱۵ شهریور ۱۳۸۸ ساعت ۸:۵۴ ق.ظ

  جناب آقای … که به نام اسلامی نظر داده اید.
  ۱-این که به نام مستعار نظر بدهیم چیز قابل نکوهشی نیست و به معیار و اهداف خود شخص برمی گردد اما نام مستعاری که انتخاب می کنیم باید به گونه باشد که ذهن خواننده را متوجه یک شخصیت حقیقی نکند مثلن باپیرو، جومونگ، تک تیرانداز و… اما شما در مورد مطلب بالا (که به سپاه پاسداران مربوط می شود) از نامی استفاده کرده اید که ایشان در سپاه لامرد عضویت دارند و اهالی لامرد با دیدن این نام سریعا به یاد ان شخص می افتند و این با مبانی اخلاق در تضاد است.
  ۲- جناب آقای … چرا اینقدر مصلحت اندیشی که با مربی گری آقای کربکندی و کاپیتانی آقای حسینی و… تیم راه انداختی برای نوشتن تو سایت تراکمه. گرفتی چی شد. نکن این کارو.

 11. نوشته شده توسط علي حسن زاده در تاریخ ۱۵ شهریور ۱۳۸۸ ساعت ۱۲:۲۳ ب.ظ

  سلام بر تک تیرانداز عزیز
  دوری شما سخته!
  در خصوص هاشمی که گفتید رئیس مجلس خبرگان رهبریه…مگر افراد همیشه خوبند که همیشه آنها را خوب دانست و دور از هرگونه اتهامی؟!
  دوم اینکه هاشمی خودش نیست که مورد اتهام است بلکه فرزندان وی هستند،ایشان در جلسه ای که چند تن از سران نظام با وی داشتند اول حرف کسی را قبول نکرده و گفته بود: فرزندان من بری از اتهام دخالت در اغتشاشات هستند ولی زمانی که اسناد و مدارک صونی و تصویری در این خصوص را می بینند سکوتی عجیب می کنند وبه فکر فرو می روند…!!!

 12. نوشته شده توسط مرتضی اسدپور در تاریخ ۱۶ شهریور ۱۳۸۸ ساعت ۵:۵۹ ق.ظ

  بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام به همه ی دوستان
  تک تیر انداز جان،
  -اونزمان آیت الله بهجت اقدام به صدور “حکم” نکرد اما به خاطر این که برای خودشون ثابت شده بود روز سه شنبه، روز اول ماه شوال شناختند ولی نظر خود رو برای عموم اعلام نکردند. ایشان در استفتائی (فرق دقیق میان حکم و فتوا را توضیح دهید؟) این گونه جواب می دهند: فتوا در احکام کلیه است و حکم در موضوعات است و حکم حاکم شرع لازم الاتّباع براى همه است.(آدرس این سؤال-http://bahjat.org/fa/index.php?option=com_content&task=view&id=1111&Itemid=45)
  که اثبات رؤیت هلال ماه هم از نوع “موضوع” است.
  -آیت الله مکارم هم در توضیح المسائل خود می گویند که اول ماه از ۵ طریق ثابت می شود:۱-…۲-…۳-…۴-…۵- حکم حاکم شرع، به این صورت که برای مجتهد عادلی اول ماه ثابت شود و سپس حکم کند که آن روز اول ماه است، در این صورت پیروی از او بر همه لازم است، مگر کسی که یقین به اشتباه او دارد.
  -آقا هم گفتند: “امروز مردم عزیز ما عید گرفته‏اند. بسیارى از برادران و خواهران مسلمان کشورهاى اسلامى هم دیروز را عید دانستند. در داخل کشور ما هم براى بعضیها در برخى از شهرها دیروز ثابت شد که عید است؛ براى بعضى از مراجع معظّم تقلید هم دیروز ثابت شد که روز عید فطر است و بر طبق آنچه براى آنها احراز شده بود، عمل کردند. براى بعضى هم ثابت نشد و بر طبق حکم شرعى، امروز براى آنها عید محسوب شده و امروز را عید گرفتند. هر دو گروه به وظیفه خود عمل کردند. قبلاً پیش‏بینى متخصّصان و کارشناسان مسائل نجومى در کشور ما و مراکز علمى دنیا همین بود که امسال ماه رمضان سى روزه خواهد بود؛ ولى اگر براى کسى بعد از بیست‏ونهم ماه رمضان – شب سى‏ام یا روز سى‏ام – ثابت شد که ماه شوّال طلوع کرده است، وظیفه او این است که طبق تکلیف شرعى، آن روز را ابتداى ماه شوّال بداند. این چیزها در شریعت اسلامى مایه اختلاف نیست. کسانى که دیروز را روز اوّل شوّال دانسته‏اند، بر اساس تکلیف و طبق جزم خود عمل کرده‏اند و پیش خداى متعال مُثابند. بقیه مردم هم که به تبع جمعى از مراجع عظام در قم و نجف، براى آنها احراز نشد که دیروز اوّل شوّال باشد – که براى ما هم این معنا احراز و ثابت نشد – پیش خداى متعال مأجورند. وظیفه ما این بود، وظیفه آنها هم آن بود. آنچه مهم است، عمل به تکلیف و از دست ندادن ذخیره ماه رمضان است.”

 13. نوشته شده توسط تک‌تیرانداز در تاریخ ۱۶ شهریور ۱۳۸۸ ساعت ۷:۰۷ ق.ظ

  ممنون از پیگیریتون آقا مرتضی جان
  من که با این استدلال به راه راست هدایت شدم!

 14. نوشته شده توسط اسدپور مرتضی در تاریخ ۱۸ شهریور ۱۳۸۸ ساعت ۵:۱۷ ق.ظ

  بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام به همگی دوستان
  تک تیر انداز جان، ممنون از تواضعتون
  باپیرو جان، کجا گفته ها غیر منطقیه.
  در مورد ولایت مطلقه هم خود آقا میگه ” دشمنان و عده‏اى از مجذوبان آنها، سعى مى‏کنند ولایت فقیه را، بدروغ، حکومت مطلقه فردى بنامند اما ولایت فقیه براساس قانون اساسى، نافى مسؤولیت هاى ارکان نظام نیست و مسؤولیت هاى دستگاه هاى مختلف، قابل سلب کردن نیست.
  ایشان، جایگاه ولایت فقیه را، جایگاه «مهندسى نظام، جلوگیرى از انحراف به چپ و راست و حفظ جهت صحیح کشور» برشمردند و تأکید کردند: ولایت فقیه برخلاف برخى برداشتها، امرى تشریفاتى نیست ضمن آنکه نقش حاکمیتِ اجرایى، تقنینى و قضایى را هم بر عهده ندارد بلکه پاسدار و دیده‏بان حرکت کلى نظام به سمت تحقق اهداف آرمانى است.” بر طبق این گفته ها اگه پیاز گرون شد که ما نمی تونیم مقصر رو ولی فقیه بدونیم. رهبری هم در حیطه ی وظایفی که بر عهده شونه مسئولند که اون وظایف در اصل ۱۱۰ قانون اساسی ذکر شده و نمایندگان مجلس خبرگان هم بر درست انجام دادن کار های رهبری، نظارت می کنند.
  باپیرو جان، اگه فرضاً مسئول یک زندان غیر قانونی عمل کرد این خطا متوجه خود اوست. این که خیلی غیر منطقیه که پیاز گرون بشه بگیم تقصیر رهبره! مشکلات مملکت که متوجه یک نفر نیست. شما چرا مسئولین رو یکپارچه می بینید رئیس جمهور مسئول قوه ی مجریه است، رئیس یه شعبه ی بانک مسئول همون شعبه در یک شهره و … درباره ی هواپیماها هم که مثال زدید، هواپیماها خصوصی بودند که ایراد در هواپیمای دوم، خطای انسانی بود. اگه ما بتونیم روحیه ی “خود کفایی” داشته باشیم و خودمون به معنای واقعی هواپیما تولید کنیم کمتر از این دست اتفاقات پیش میاد. این که نمیشه من با یه نفر دیگه تصادف کنم، طرف بمیره بعد پدر و مادرشون بگند مسئول خون بچه ی ما، ولی فقیهه! رهبری درباره ی مسئول خون کشته شده ها میگویند:”اگر نخبگان سیاسى بخواهند قانون را زیر پا بگذارند، یا براى اصلاح ابرو، چشم را کور کنند، چه بخواهند، چه نخواهند، مسئول خونها و خشونتها و هرج و مرج‏ها، آنهایند.”
  این مسأله ی به زور تحمیل کردن وزرا هم نمی دونم مربوط به چه زمانیه؟ بیشتر توضیح بدید. خدا رو شکر، شما هم دلسوز نظام هستید اما نسبت به آقا که یکی از کار درست های این مملکته، سوء ظن دارید. در مورد دادگاه ها هم به یک نکته توجه کنیم که بعضی مواقع این قدر خودمون رو به کارهای مختلف مشغول می کنیم که نمی تونیم درست فکر کنیم مثلاً فرض کنید ۴ تا وروجک شیطون، خواهر زاده، برادر زاده یا بچه ی خودتون دور و برتون رو گرفتند، سر و صدا و بازی می کنند. تو این شلوغی به سختی می تونید فکر کنید. بعضی از آقایون هم در زندان چون به محیط آرومی میرند می تونند راحت تر فکر کنند که چقدر، کاراشون در راستای رضای خدا بوده، چه قدر برای مقام بوده، چقدر منافع شخصی بوده، چه قدرش تعصب بوده چه قدرش بد بینی و توهم بوده و … .
  در مورد نظر دوم تک تیر انداز هم میتوانیم بگوئیم که امام زمان (عج) زمانی از ما راضی میشوند که به وظیفه ی اسلامیمان عمل کنیم. تک تیرانداز شما بگو وظیفه ی ما چیست؟ راه حلی بهتر از مجلس خبرگان سراغ دارید؟

 15. نوشته شده توسط موسی هنرپیشه در تاریخ ۲۱ شهریور ۱۳۸۸ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ

  با سلام به نظر می رسد این دعواها زمانی پایان می پذییرد که همه شرع و یا حداقل عقل را قبول کرده و با مطالعه به این گفتگو ادامه دهیم وگرنه در تعصبات آنچه گم می شود حق است . من می پرسم آیا نواب اربعه امام زمان (عج) واقعا از طرف امام بودند یا نه در صورت مثبت بودن پاسخ آیا این نواب معصوم بودند ؟ پس چرا حرفشان حرف امام بود . آیا شک داریم که این همه خدمات علمی در نتیجه رهبریهای زیبای ایشان صورت گرفته است . اگر احساس کنم نیاز به وارد شدن من به این صحنه است قطعا قربه الی الله وارد خواهم شد.

 16. نوشته شده توسط رستگار در تاریخ ۲۴ شهریور ۱۳۸۸ ساعت ۱۲:۲۱ ب.ظ

  باسلام
  بالاخره سپاه پس از مدت ها صاحب فرمانده نام اشنا درجنگ وازازادگان نامی ۸سال دفاع مقدس گردید