ضرورت نظارت دادگستری و اداره ارشاد بر رسانه های محلی

دی ۳ام, ۱۳۹۴ (دیده شده 452 بار)

با شروع ثبت نام کاندیداهای مجلس شورای اسلامی سایتها و نشریاتی که نگهداری شده بودند تا سر بزنگاه از آنها استفاده های سیاسی لازم صورت گیرد کم کم سر از لاک خود در می آورند. در این میان برخی از این سایتها که ادعای اصولگرایی و دفاع از ارزشها را با خود به یدک میکشیدند کم کم در حال نشان دادن ماهیت اصلی و دلیل خوابانیدنشان در آب نمک هستند.

یکی از سایتهای خبری که در مدت دو سه سال فعالیت توانسته بود با جذب خبرنگاران و تهیه گزارشها و اخبار متنوع از سطح منطقه به کانونی برای دریافت اخبار منطقه تبدیل شود سایت لامرود است. البته در انتخاب اسم سایت کج سلیقگی شده بود و آن هم از این اشتباه ناشی میشود که یکی از اسامی قدیمی لامرد را لامرود خوانده اند. این اسم زاییده ذهن برخی از دوستان لامردمانیایی است که -به صحیح یا غلط- میخواسته اند به زور و ضرب هم که شده نامی بامعنی به قواره نام لامرد ببرند و از هر روش ممکن برای معنی خاص بخشیدن به آن استفاده کرده اند. یکی از این اسامی که مستند تاریخی برای آن وجود ندارد و به صورتی ناگهانی شاید از سی چهل سال پیش از دهان یکی از همشهریان بیرون پریده و پس از آن مثل امامزاده هایی بی ریشه ای که یهویی در جایی پیدا میشود برایش شجره نامه تقلبی بریده شده نام لامرود است.

اگر از موضوع اسم سایت بگذریم، از نظر فعالیت شاید به نسبت باقی سایتهای شهرستان خبرنگاران فعالتری داشته و تقریبا تمام اخبار منطقه (البته اخبار مورد تایید خط فکری گردانندگان سایت) را پوشش میداده است و به همین دلیل توانسته بود قسمتی از کمبودهای رسانه ای و خبری منطقه را مرتفع سازد.

اگر چه در برخی مقاطع کم تجربگی برخی نویسندگان منجر به بروز مشکلاتی برای این سایت شد -منجمله انتشار عکس پروفایلهای اینستاگرام برخی خانمها- اما تهیه عکسها و فیلمهای حرفه ای -مثل مستند بازگشت یکی از حجاج از منا- باعث شده بود این سایت در منطقه مخاطبان خاص خود را داشته باشد.

شاید عمده دلیل این امر، حمایت و همکاری مسوولین رده یک شهرستان لامرد بوده که این سایت را خودی میدانسته اند و سعی میکرده اند اخبار خود را در این سایت منعکس کنند. حتی سایت دکتر موسوی نماینده محترم مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی نیز تمام عکسهای خود را از خبرنگاران این سایت میگرفته و به نوعی این سایت را رسانه خاص خود میپنداشته است.

به همین دلیل هم نوعی مالکیت بر این سایت -حداقل بر افکار دست اندرکاران این سایت- در جناح راست لامرد مشاهده میشود.
میزان و نوع این حمایتها در مقاطعی به گونه ای بوده که در ذهن برخی از مردم این سایت مورد حمایت تام سپاه، بسیج، امام جمعه و دفتر نماینده جا افتاده است.

اما با آغاز فعالیت کاندیداهای مجلس، کم کم استفاده های سیاسی از این سایت آغاز شده و خط دهی هایی از جانب برخی افراد موثر در جناح راست لامرد بر این سایت مشاهده میشود. نمونه بارز آن شانتاژ تبلیغاتی درباره یکی از کاندیداهایی است که اتفاقا از دل جناح راست لامرد و در کمال شگفتی از خانه رهبر معنوی این جناح برخاسته است.

از همان آغاز جنب و جوش و دورخیز سید محسن علوی فرزند دکتر سید محمود علوی وزیر اطلاعات، گاه و بیگاه مطالبی بر علیه ایشان در سایت لامرود نوشته شده که با جنجال بچگانه ای که در هنگام ثبت نام ایشان توسط برخی از خبرنگاران وابسته به این سایت ایجاد شد تکمیل گردید.

از فحوای امر برمی آید چند نفر با هدف به چالش کشیدن ایشان قصد سوال از ایشان را داشته اند که با امتناع ایشان به دلیل آغاز نشدن زمان تبلیغات روبرو شده اند. البته ایشان بیانیه ای را جهت اعلام حضور در انتخابات قرایت کرده اند که بنا به ادعای خودشان پاسخ به بیشتر سوالات را در خود داشته است. پس از این امتناع، خبری در سایت لامرود منتشر میشود و ادعا میشود همراهان ایشان با خبرنگاران برخورد فیزیکی داشته اند.

کاری به این که برخوردی وجود داشته یا نداشته و یا این که چه حرفهایی مبادله شده ندارم اما مجموع اخبار منتشر شده در سایت لامرود علیه این کاندیدا نشان میدهد برخی از افراد در این سایت منتظر بهانه برای مطلب نویسی علیه ایشان هستند و گرنه چرا سراغ دیگر کاندیداها نرفته اند! ظاهرا حضور ایشان در انتخابات باعث ایجاد ناراحتی به هر دلیل در برخی از دست اندرکاران این سایت شده و باعث شده مطالبی جانبدارانه و از سر عصبانیت و یا سوزش در این سایت منتشر شود که ماهیت فعالیتهای ارزشی و دلسوزانه دیگر دست اندرکاران این سایت زیر سوال برود.

به نظر حقیر حیف است فعالیت بی ریای برخی از خبرنگاران این سایت تحت الشعاع مطامع سیاسی عده ای خوش نشین پشت پرده قرار گیرد و گرنه سرنوشت این سایت هم مثل سایتهای بی بنیه ای همچون “نخل جنوب” محکوم به فنا خواهد شد و مانند یک دستمال کاغذی پس از یک دوره استفاده به سطل زباله پرت خواهد شد به گونه ای که دست اندرکاران آن حتی عارشان بشود اسمی از این سایت در کارنامه شان آورده شود.

****

نکته دیگری که باید در مورد این سایت و سایتهای دیگر شهرستانهای لامرد و مهر مد نظر مسوولین بخصوص فرمانداری، دادگستری، سپاه و اداره ارشاد قرار بگیرد پایبندی به قوانین رسانه ای کشور است. سایت و خبرنگاری سایت دارای تعاریف مشخصی هستند و شرط لازم برای اطلاق کلمه خبرنگار و سایت خبری ثبت نام آن سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی است. ثبت نام در ستاد ساماندهی دارای فرایندی است که باعث میشود گرداننده یا گردانندگان سایت مشخص باشند و در صورت بروز مشکل بتوان با آنها تماس گرفته و یا اگر کسی شکایتی داشت بداند از چه کسی به مجاری قانونی شکایت کند.

سایت لامرود و برخی از سایتهای دیگر شهرستان در هیچ کدام از سامانه های قدیم و جدید ستاد ثبت نشده اند و فعالیت آنها با نام سایت خبری محل اشکال است و خبرنگاران این سایتها قانونا نمیتوانند به صورت رسمی از نام خبرنگار استفاده کنند.دادگستری لامرد بعنوان نماینده قوه قضاییه و اداره ارشاد لامرد به عنوان نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نباید اجازه بدهد تا زمانی که سایتی در ستاد ساماندهی ثبت نام نکرده در مراسم مختلف از عنوان خبرنگار و سایت خبری استفاده کند.

ثبت نام در ستاد ساماندهی به معنی مشخص شدن مدیرمسوول سایت و عهده دار شدن مسوولیت مطالب منتشر شده در سایت توسط یک شخص حقیقی و یا حقوقی است. چیزی که در حال حاضر نامشخص است و ظاهرا رییس اداره ارشاد لامرد هم نمیداند گردانندگان سایت لامرود چه کسی است و به همین دلیل در حال اجرای تاکتیک بزن در رو در برخی مقاطع حساس کنونی است!

نکته آخر هم این که اگر واقعا این سایت وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است دخالت آن در امور سیاسی و حمایت از کاندیدای خاص بنا به قوانین کشور و توصیه های امام راحل و مقام معظم رهبری ممنوع و غیرقانونی است.

Screen Shot 1394-10-03 at 17.05.07

Screen Shot 1394-10-03 at 17.10.37

۳۸ پاسخ به “ضرورت نظارت دادگستری و اداره ارشاد بر رسانه های محلی”

 1. نوشته شده توسط حسن در تاریخ ۰۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۷:۰۷ ب.ظ

  موافقم.

 2. نوشته شده توسط حسن در تاریخ ۰۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۵ ب.ظ

  چه عجب .از ماست که برماست کمی از چرندیات سایت خود بگویید.

 3. نوشته شده توسط اندکی صبر در تاریخ ۰۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲:۰۱ ق.ظ

  سلام
  آقای نویسنده که در مطلبش خبر از سوختن دست اندرکاران سایت لامرودمیدهد بااذعان به بالا رفتن بازدید آن سایت بابت مطالب شایسته اش نشان از سوختن خود میدهد
  و اما سایت خود این نویسنده محترم :
  طرفداری از کاندیدای خاص به طرز کاملا محرز با توجه به اینکه خود را بی طرف میداند
  انتشار مطالب توهین آمیز در قالب طنز
  انتشار مطالب طعنه آمیز و تحقیر کاندیدای رقیب و طرفدارانش
  برهم زدن وحدت در منطقه و دامن زدن به اختلافات با انتشار مطالب دور از انصاف و واقعیت

 4. نوشته شده توسط اندکی صبر در تاریخ ۰۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲:۰۴ ق.ظ

  راسی آقای نویسنده
  در مورد مطالب سایت همفکرت مهرستان چه نظری داری؟؟؟

 5. نوشته شده توسط محسن مرادی در تاریخ ۰۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۸:۱۱ ق.ظ

  سلام بر دکتر عزیز
  ۱- چند سال پیش همین سایت لامرود یک مطلبی علیه تاتر شهرستان نوشته بود که با برخورد اهالی تاتر مواجهه شد اما وقتی یکی از خبرنگاران با دلیل و مدرک به من گفت که این اتفاقی که توی تاتر افتاده اشتباه بوده من قبول کردم و اینو زدم به به پای کارگردان تاتر و نه تاتر و تاتری ها و از اون فرد بابت این تذکر تشکر کردم چرا که من و جواد و مهندس صفری و دیگر دوستان مسئول اتفاق هستیم و باید پاسخگو باشیم مردم ما را مقصر می دانند نمونه دیگر این مساله در مطلب امیر امیرخان صفایی است که کم کاری یک اداره به پای یک نفر دیگه زده و به نوعی این مطلب شما با مطلب امیر کلا متناقض است اما هردو از یک اردوگاه است .

  ۲- درمورد این جنجال هم باید بگم خواه نا خواه مردم به پای جناب علوی می نویسند به هرحال افرادی که اونجا بودن از ستاد ایشون اومده بودند و قطعا ایشان باید پاسخگو باشند و شاید با یک چشمک خیلی ساده به همراهان خود می توانست اوضاع را کنترل کند و به جنجال های دوم و سوم نرسد

  ۳- والله هرچه فکر کردم رابطه بین سایت دکتر و این سایت لامرود پیدا نکردم، به نظر من سایت دکتر هرجا عکس نداشته اومده از سایت های دیگه گرفته حتی بعضی مواقع از مهرستان هم گرفته(راستی شما می دونید مسئول سایت مهرستان کیه؟)

  ۴- ولی هرچه که هست یک تیم جوان اومده و داره کار میکنه به نظر من باید حمایت و هدایت شوند نه اینکه اگر جایی خلافی صورت گرفت و اینها گفتند اشتباه است اینگونه با انها برخورد شود

  ۵- حالا نوشتی اداره ارشاد فردا صاحبش بهت گیر میده که چرا نگفتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی(این بند یک باره دیگه با یک چشمک بخون)

 6. نوشته شده توسط سلام بر حسین(ع ) در تاریخ ۰۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۸:۳۷ ق.ظ

  آقای اسدپور
  با سلام و آرزوی سلامتی برای جنابعالی
  فکر نمی کنید سایت خودتون سراسر ایراد باشه و از دل همین سایت شما بدترین توهین ها به افراد شاخص منطقه شده و بهره برداری خاص خودتون رو از سایت تراکمه جهت افرادی خاص داشتین. اتفاقا سایت لامرود رو ما قبول داریم و البته ایراداتی هم داره که به پای ایرادات زیاد سایت تراکمه نمیرسه و شما اول سایت خودتون رو اصلاح کنین بعد به فکر اصلاح دیگر سایت ها باشین . چرا از سایت مهرستان ایراد نمی گیرین جناب . سایت تراکمه با از دست دادن اکثر مخاطباش حالا به دنبال تخریب سایت لامرود براومده. لطفا انصاف داشته باشین جناب دکتر

 7. نوشته شده توسط حسن در تاریخ ۰۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۴ ق.ظ

  کلا این که محسن رو خراب نکنین .دکتر باکی نیست خراب بشه .

 8. نوشته شده توسط حسین احمدی علامرودشت در تاریخ ۰۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۶ ب.ظ

  از کنایه های قشنگی استفاده کردید. قلم زیبایی دارید. ولی یادتان باشد که جناح انحصار ثروت قدرت و زور دارد و این به مدد همین رابطه ها دارد بنابراین اینها با هر تغییر قدرت و جابجایی قدرت بشدت مخالفند و نخواهند گذاشت افراد باسواد و تاثیر گذاری مثل شما که مسائل و منافع کل دوشهرستان و کشور را مد نظر قرار می دهید قلم فرسایی کنید ولی اگر در جهت منافعشان قلم بزنید شما صاحب همه چیز خواهید شد. متاسفانه دفاع از منافع جناح حاکم لامرد به دفاع از حق و حقوق کل مردم و شهرستان این روزها ارجحیت دارد.

 9. نوشته شده توسط تش باد در تاریخ ۰۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱:۴۸ ب.ظ

  باسلام
  تشکر از آقای اسدپوربا این مطلبشون من نمیدونم چرا وقتی دکتر اسدپور مطلب مینویسنداینقدر به این بنده خداگیر میدند.بابا شما چقدر عقده ای هستین.آقای مرادی جوان ما که جوانی نمیبینیم مشتی پیرکارافتاده که هنوز دست از سر این شهرستان برنمیدارندسلام ماراهم به همون جوان ها برسون اگه میتونی ماراهم تو همون تیم جوان ها راه بده.وقتی کسی نخاد جواب بده اجبار که نیست پس اون خبرنگاروبایدیه چشمک بهش زد.

 10. نوشته شده توسط راستگو چاهورز در تاریخ ۰۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲:۱۴ ب.ظ

  به نظر من موقعیت استثنایی برای شهرستان لامرد ایجاد شده است. وزیر کلیدی دولت اعتدال به همراهی فرزندش دو شهرستان لامرد و مهر راه صد ساله را یک ساله خواهند پیمود. به نظر من بهترین انتخابی که همه ما فارغ از جناح یا باندی باید انجام دهیم انتخاب سید محسن است، چرا که از طریق رابطه ای که در دولت دارند می توانند خیلی از امکانات را وارد شهرستان مهر و لامرد کنند و چه چیزی بهتر از این. بیاییم عاقلانه فکر کنیم و تصمیم بگیریم. خداوند این شانس را یکبار به ما داده قدرش بدانی. موقعیت طلایی برای رفع عقب ماندگی ها و پیشرفت سریع

 11. نوشته شده توسط محمد در تاریخ ۰۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۴:۵۲ ب.ظ

  سلام جناب دکتر اسد پور بزرگوار ، دوباره شروع کردید ، شورای اسلامی شهر لامرد با هیمن سایت خود گند زدید و روزگار مردم سیاه کردید وشهر و شهرداری و شورای شهر به این حال روز انداختید که فقط سودش مهریها بردند ، بس است دست بردارید شاید عاقبت بخیر شوید ، شما که در لامرد نیستید چرا سایتی بنام لامرد( تراکمه ) برای فتنه گری وخرابکاری راه انداختید که لامرد خراب کنید ومهریها شاد کنید ، الان مهریها از شورای شهر و شهردار لامرد بسیار راضی هستند تا لامردیها ، این یک واقعیتی است که حضرتعالی بر آن واقفید ، الان شهر مهر دو شورا دارد ، که لامرد بدون شورا شده خدا را خوش میاید ، حالا اگر لامرود نباشد چه سایتی دیگر باید از منافع لامرد دفاع کند ، سایت شما وسایت مهرستان که در یک راستا در جهت منافع مهریها و موسوی لاری هستید . لااقل اگر سایت لامرود وهر اسم دیگری که در جهت منافع لامرد باشد قطعا از حمایت لامردیها بر خوردار خواهد شد ، همانند سایت شما که در سالهای اولیه خوب عمل کرد اما وقتی ( مثل الان ) در خدمت مهریها قرار گرفت بخصوص در انتخابات مجلس گذشته و شورای شهر که باعث تفرقه در بین لامردیهای متحد شدید . انشاءا… خداوند شما را هدایت کند در جهت منفافع تراکمه (لامرد ویا لامرود ). اسمها مهم نیست چه باشد ، خط ونشان ها مهم است که در چه جهتی باشد دکتر جان .

 12. نوشته شده توسط بچه تراکمه بزرگ در تاریخ ۰۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۵:۵۷ ب.ظ

  سلام آقای اسدپور.من چند سال گهگداری سری به این سایت می زنم.کاملا قابل درک سایت خیلی افت کرده.زمانی بازدید روزی ۳-۴ هزار نفر بود حالا ببین چی شده.دقیقا وقتی این بلا سره سایت اومد که ۴ سال پیش قبل از انتخابات از سرو کوله هم بالا رفتن همه.مطلب اونقدر قشنگه بسم الله شوم که کاملا معلوم نشد چی شد(جوری ما دنیال می کردیم که همیشه حواسمون به سایت بود کی قسمت بعد میومد و به هم اس میدادیم).از همه جالب تر گفتین می خواین آکادمی گوگوش بزارین ما اینقدر منتظرش بودیم ببینم این ایده جدیدیتون چطوریه.(چون بسم الله شوم خیلی خوب بود برای همین ی پیش زمینه داشتیم که شاید اینم باحال باشه).کیا نظر میدادن رو بسم االه شوم آقای اسدپور(زرتش صفری از انگلیس دنبال می کرد و نظر میداد).حالا به جایی رسیده که بازدیده مطالب به اندازه نظرات مطالب شده که قدیم می زاشتین.من کلا کاری به سیاست سایتتون ندارم وای برام عجیب بود این چند سال با این مرتبه علمی چرا بررسی نکردین اینقدر سایت بازدیدش اومده پایین.
  راستش من که رو بسم الله شوم سایتتون شناختم این حرفای که زدم چنتا دیگه هم که سایت میمودن قدیم هم به من گفتن.
  همچی سیاست نسیت سعی کنید برنامه جالب قدیم که ما هنوزم می خونیم میخندیم هم بزارید.

 13. نوشته شده توسط محمد جواد صفایی در تاریخ ۰۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۸:۴۶ ب.ظ

  با سلام
  برداشت من از این نوشته ی دکتر اسدپور این است که چرا سایتی با این همه نویسنده و عکاس و پوشش و … نمی رود کارهای ثبت اش را انجام دهد.
  خب این سایت تراکمه هم ثبت رسمی نبود. جناب اسدپور وقت گذاشتند و ثبت رسمی شده و تعهدات قانونی اش را هم پذیرفته.
  خب لامرود هم برود روال قانونی اش را طی کند.
  سر این لجبازی چیست؟گردانندگانش په هدفی در سرشان دارند؟
  چرا کسی نیست که مسوولیت این سایت و نوشته ها وعکس ها را گردن بگیرد؟
  انصافا اگر روزی علیه یکی از خود شما مطلب ناصوابی بزند می خواهید از چه کسی شکایت کنید؟
  ینکه تقاضای زیادی نیست.
  برو تعهدات قانونی نوشته هایت را بپذیر بعد هرچه دلت می خواهد بنویس.البته اینکه ارشاد یا دادگستری هم مانع انتشار سایت نمی شوند هم در جای خود جای سوال است.

  کسی نگفته در این سایت را ببندید (تراکمه که نیست که به دلیل ثبت نبودن توقیف شد!!) فقط بحث تعهدپذیری است.

 14. نوشته شده توسط جواب محسن مرادی در تاریخ ۰۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۸:۵۸ ب.ظ

  جناب آقای محسن مرادی، شما یکی از مستندسازان و حامیان دفتر دکتر موسوی نماینده شریف شهرستان لامرد و مُهر و در تیم جوان این نماینده فعالیت دارید و شما به عنوان مجری مورد اعتماد ارشاد برای دفتر دکتر موسوی فعالیت می کنید که درخصوص قانونی یا غیر قانونی بودن این سایت هیچ مطالبی نگارش نکرده اید و اینکه دستی در تیاتر و رسانه دارید و باید نکاتی را خدمت شما و دکتر اسدپورعزیز عرض کنم:

  ۱-اداره محترم ارشاد سه ماه قبل در نامه فرمانداری به این اداره در رابطه با سایت هیچ اقدامی در اعلام وضعیت این سایت به دادستان و دادگستری شهرستان درخصوص نداشتن مجوز این سایت نکرده است و ضمن اینکه مدیریت سایتها بر عهده اداره ارشاد می باشد و با نظارتی کامل داشته باشد که وقتی رسانه ای باب میل آقای رئیس ارشاد نباشد و سریعا نامه عدم محوز را چشم بسته تا وزارتخانه ارشاد هم میفرستند و جناب آقای اسدپور کاملا صحیح فرموده اند و همه ی این ها به روابط بین دادگستری و فرمانداری و اداره ارشاد باز می گردد که در این باره باید به شاکیان این سایت پاسخگو باشند.
  ۲- دومین نکته ای که خدمت دکتر اسدپور عزیز باید عرض کنم این است که متاسفانه برخی مسئولین قانونی با این سایت گفت و گو کرده و درحالیکه بپرسند این سایت مجوز دارد یا نه؟؟؟!! که این هم باز جای سوال دارد.
  ۳- اداره ارشاد چندین سال است که از سایت غیرمجوز لامرود در مراسم تجلیل از خبرنگاران تجلیل می کند بدون اینکه بررسی کند که این سایت مجوز دارد یا نه؟؟؟
  ۴- اداره ارشاد یکی از حامیان این جریان فکری تندرو اصولگرایی و انحصار در لامرد بوده که انجمن غیرقانونی خبرنگاران لامرد را که به گفته معاون مطبوعاتی اداره کل غیرقانونی می باشد را از همین عوامل و جریان فکری در آن فعالیت دارند و این انجمن تمامی سیر مراحل قانونی آن طبق مستندات مورد تایید اداره کل ارشاد فارس نیست که در سفر معاون مطبوعاتی ،محمد هنرپیشه در این باره محکوم شد.
  ۵-ضمنا آقای اسدپور ، پایگاه های خبری علاوه بر ثبت در سایت قدیم و جدید ساماندهی بایستی مجوز را وزارت ارشاد دریافت کنند که این سایت محوز پایگاه خبری را نداشته و نگرفته است.
  ۶-مدیر این سایت خود را در جلسه فرمانداری سابق جناب آقای صفری نیز خود را یکی از سایت های مورد وثوق و اعتماد سپاه و نهادهای انقلابی اعلام کرد و این سندی است برتاییدیه حرف های شما که گفته اید از سپاه وو… هستند.

  و نکاتی که در این مجال فرصت سخن گفتن از آن نیست

 15. نوشته شده توسط رضا در تاریخ ۰۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۹:۴۲ ب.ظ

  جواد و مسعود دو روح در یک بدن .به اندازه بیقانونی مطلب نوشتن شما باید صبر کنین .چرا حالا دکتر اسدپور تو این حیرو ویری انتخابات چسبیده به لامرود .نه اینکه مخاطبش کم شده از بی مطلبی تراکمه.اصلا شما به اجازه کدوم تراکمه ای اسم تراکمه گذاشتی رو سایتتون.برارین تهران .

 16. نوشته شده توسط نقطه در تاریخ ۰۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۰ ب.ظ

  واقعا جالبه. سایت تراکمه شرطی شده. همه به عنوان یه سایت انتخاباتی میشناسندش. سایت در انتخابات ها فعال میشه و در بقیه ایام نیمه تعطیل هست اونوقت آقای اسدپور مطلبی درباره مذموم بودن سوالات و حاشیه هایی این چنینی میذارن و اون رو این چنین با آب و تاب پوشش میدن. اگه بخایم بی طرف نگاه کنیم سوال یه سوال خیلی معمولی بوده درباره یک حادثه مهم از فرزند وزیری که فتنه رو بارها محکوم و خط قرمز خودشون میدونن. ولی احتمالا اصرارهای بیش از حد و بی دلیل اون خبرنگار و البته پاسخ آماده نداشتن کاندید مورد اشاره، دلیل چنین پیامدهایی بوده که این بسیارعادی هست و اونهایی که کار مطبوعاتی کردن خوب میدونن بزرگ کردن این اتفاق خودش یک نوع تبلیغ برای کاندید محبوب آقای اسدپور هست که بشتابید که انحصارگران و اقتدارگرایان میخان با هوچی گری انتخابات رو ببرن. البته اینکه اون گروه این ویژگی ها رو دارن نمیشه بصورت کامل منکرش شد ولی همه ما همینیم. همین طور که همراهان ایشون هم حالا به هر دلیلی به خودشون اجازه جسارت به خبرنگارها رو دادن. همه این کاندیدها حاضرن انتخابات رو به هر قیمتی ببرن و این هیچ استثنایی نداره. همین طور که چهار سال پیش سایت تراکمه جایگاه خودش رو در حد یک دکون سیاسی نزول داد تا شاید کاندید مورد علاقش رو به مجلس بفرسته.
  اینکه بعضی دوستان هنوز بحث لامردی مهری رو مطرح میکنن جای تاسف داره ولی متاسفانه این واقعیتی هست که وجود داره و هیچ کس نمیتونه منکرش بشه. لامردی ها و مهری ها با هم دشمنی دیرینه دارن و احتمالا در آینده هم خواهند داشت. با این وضعیت، مخالفین گروه حاکم مجبورن به کاندیدای حداکثری رقیب رای بدن و ما هم متاسفانه مجبوریم به کاندید حداکثری اصولگراها رای بدیم ولی اینجا رسالت سایت تراکمه باید بازخوانی بشه. تراکمه به جای ورود به مصداق ها باید طی چهار یا هشت سال یا بیشتر این مشکلات فرهنگی رو حل کنه و به مردم آگاهی بده و بعد در انتخابات اجازه بده مردم خودشون با آگاهی که بدست آوردن انتخاب کنن. واقعا احساس میکنم دیگه بحث کردن اینجا بی فایده شده و بقول آقای حقگو آدم باید منفعتی داشته باشه که اینجا وقتشو هدر بده. چون انگار اینجا همه از هر دو طرف دنبال منافعشون هستن متاسفانه.
  خوب تو سر هم بزنید، انتخاباتو هم ببازید، قربانت بوس بوس خدافظ ههه..

 17. نوشته شده توسط مسعود اسدپور در تاریخ ۰۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۹:۱۵ ق.ظ

  با سلام خدمت همه دوستان

  در برخی از گروههای واتزاپی مطلب بنده با تیتر “چرا سایت لامرود را نمیبندید” منتشر شده و برخی از نظرات داده شده ذیل این مطلب هم موید چنین برداشت اشتباهی است.
  بنده زمانی که سایتی به نام نخل جنوب منتشر میشد هم هیچگاه چنین درخواستی نداشته ام و اصلا معتقد به بستن سایتها نیستم چه رسد به سایت خوبی همچون لامرود. حرف بنده این است که:
  ۱- سایت لامرود سایت بسیار خوبی است. یکی دو نفر که کاملا مشخص است چه کسانی هستند سرشان برای سواستفاده از این سایت درد میکند. خودتان نگذارید این یکی دو نفر از شما سواستفاده کنند. اگر واقعا دلتان میخواهد که سواستفاده کنند خب بگذارید!

  ۲-کسی که اسم خبرنگار بر روی خودش میگذارد و انتظار دارد یک کاندیدا به احترام خبرنگاری به سوالش پاسخ دهد باید مینیمم های ملزومات خبرنگاری را هم داشته باشد. پس بروید سایتتان را ثبت کنید. توجه داشته باشید که مهم ترین بهانه فیلتر شدن سایت تراکمه در دور قبل همین نداشتن مجوز بود!!!!

  ۳-سایت تراکمه سایت خبری نیست. شاید در ابتدای آن هدف خبررسانی را برعهده داشت اما پس از بوجود آمدن سایتهای خبررسانی همچون لامردسیتی، مهرستان و لامرود و اشکنان و اسیر و … نیازی به فعالیت در این حوزه احساس نکرده است.
  ۴-سایت تراکمه جایی است که به طیف فکری خاصی تعلق ندارد. اگر چه مطلب هر نویسنده به طیف فکری آن نویسنده تعلق دارد.
  ۵-نویسندگان سایت ممکن است از فرد خاصی در انتخابات حمایت کنند و در این سایت به طرفداری از او مطلب بنویسند اما سیاست سایت طرفداری از فرد خاصی نیست و از همه کاندیداها و طرفداران آنها دعوت میشود در این سایت مطلب بنویسند.

 18. نوشته شده توسط میثم در تاریخ ۰۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۲ ق.ظ

  جناب اسدپور
  شایسته بود نام سایتهای دیگری که در منطقه فعالیت می کنند و مجوز قانونی ندارند را هم معرفی می کردید تا رعایت اصل بی طرفی شده باشد .

 19. نوشته شده توسط عبدالصمدصفری در تاریخ ۰۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲:۴۳ ب.ظ

  آقای دکتر اسدپور بزرگوار و اقاجواد عزیز
  گفتیم ای دوره دیگه تراکمه بیطرفن و ما هم …..

  واما بعد:
  چرا همان زمان که سایت تراکمه توقیف ،تعطیل…(حالا هرچی) شد بود ،دلیلش رو اعلام نکردین و برعکس مظلوم نمایی کردین و داد وهوار ،که گروه انحصارطلب و دیکتاتور!!!حاکم برای اینکه صدای مخالف رو خفه کنه ،اقدام به این کار کرده و کلی به قول خودتون بهره برداری سیاسی کردین از این موضوع؟!!!!

  چقدر دیگران رو متهم کردین به خرابکاری در سایت ولی الان میگین که دلیلش ثبت نشدن سایت بوده!!!!

  موفق

 20. نوشته شده توسط عبدالصمدصفری در تاریخ ۰۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲:۵۳ ب.ظ

  آقای چاهورز عزیز
  اگه قراره براساس رابطه کارها انجام بگیره ، با همین اقای موسوی هم میشه ،علاوه براینکه چهار سال بوده ،راههای مجلس و دولت و…هم بلد شده ،جزو گروه و طیف حاج اقای علوی هم هست و کلی امتیازهای دیگه نسبت به سیدمحسن علوی

  در ثانی مگه چقدر به عمر دولت روحانی مونده؟ از کجا معلوم دوره بعد اقای روحانی رییس جمهور باشه؟ اگرم به فرض باشه ، از کجا معلوم اقای علوی باز هم وزیر باشه؟ پس این دلیل شما عقلا نمیتواند معیارصحیحی و درستی برای انتخاب سید محسن علوی باشد.

  علاوه بر این اگر قرار است که براساس رابطه و سفارش وزیر کارهای لامرد و مهر به سرانجام برسه دیگه چه فرقی میکنه که سید محسن باشه یا دکتر مقیمی!!!!

  موفق

 21. نوشته شده توسط محمد جواد صفایی در تاریخ ۰۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۵:۳۰ ب.ظ

  سلام صمدجان
  اون سال به صورت گازانبری به ما حمله کردند:اول به یه هکر پول دادند تا به سایت حمله کنه.همزمان بخاطر نداشتن مجوز پیگیر توقیف ما شدند و از اونجایی هم که دوستان نیت شون خداییه در هر دو زمینه موفق بودند. بگذریم که اون هکره الان رفیق خودمون شده.

 22. نوشته شده توسط مسعود اسدپور در تاریخ ۰۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۵:۵۰ ب.ظ

  صمد جان
  اول فیلتر کردند. دنبالش رو گرفتیم. به ما گفتند سایت شما ثبت نشده. ما رفتیم ثبت کردیم و نامه از اداره ارشاد لامرد گرفتیم. بعد گفتند سایت شما مشکلاتی دارد و مطالبی در آن منتشر شده که بعید است تا انتخابات رفع فیلتر شود! آخرش هم همین شد!!

 23. نوشته شده توسط مسعود اسدپور در تاریخ ۰۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۶:۰۵ ب.ظ

  با سلام
  جهت اطلاع بخاطر مطالبی که در برخی گروه های واتزاپی منتشر شده است نکاتی که در این نوشته مد نظر بوده را مجددا عرض میکنم:
  ۱- هر کسی حق دارد برای انتخابات مجلس کاندیدا شود و اگر کسی بر خلاف میل ما کاندیدا شد حق حیات دارد و حق نداریم به انحاء مختلف از جمله شانتاژ او را از دور خارج کنیم.
  ۲-یکی از این افراد شخصی است به نام سید محسن علوی که اتفاقا از دل خود گروه اصولگرا برخاسته است. اگر حق کاندیدا شدن برای این فرد قایل نباشیم و بخواهیم با شانتاژ جلو فعالیت این فرد را بگیریم فردا چه کسی جرات کاندیدا شدن پیدا خواهد کرد.
  ۳-گروهی به اسم خبرنگار و بدون داشتن کمترین ملزومات خبرنگاری (که آن هم داشتن مجوز خبرنگاری است) برای ایشان چالش درست کرده اند و کاملا مشخص است که قصد آنها نقطه ضعف گرفتن و در بوق و کرنا کردن آن نقطه ضعف بوده است.
  ۴-اسم این کار چیزی جز انحصارطلبی نیست.

  قصد بنده طرفداری از کاندیدای خاصی نیست و در زمان انتخابات هم در لامرد نخواهم بود که به شخص خاصی رای بدهم. با هر کسی که در انتخابات از دل صندوقها در بیاید همکاری خواهم کرد همان گونه که تا الان در مورد مسایل منطقه تا جایی که دستمان رسیده با دکتر موسوی همکاری داشته ایم با نفر بعد هم همکاری خواهیم کرد. تمام بزرگوارانی که در انتخابات ثبت نام کرده اند انسانهای شریف و متخصصی هستند و هر کدام به نحوی قادر هستند قسمتی از مشکلات منطقه را حل و فصل نمایند. دکتر موسوی هم تا کنون عملکرد شخصی قابل دفاعی داشته اند و چه ایشان برای دور بعد رای بیاورند و چه نیاورند برای اینجانب قابل احترام هستند. اگر انتقادی صورت میگیرد عملکرد جمعی این گروه و انحصارطلبی چند نفر در این گروه مورد سوال است و گرنه بر هیچ کس پوشیده نیست که آبادی منطقه مدیون فعالیت بسیاری از افراد این گروه و همچنین کسانی است که به هر دلیل از این گروه جدا شده اند.

 24. نوشته شده توسط محمد در تاریخ ۰۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۹:۴۰ ب.ظ

  سلام جناب اسد پور بزرگوار ، برادر عزیز شما نه دلت بحال محسن ونه درویش ونه موسی و… میسوزد فقط بدنبال اهداف سیاسی خود و تفرقه و همان بلای سر شهرستان بیاورید که بر شهر لامرد در انتخابات شورای شهر با اسم درویش بسر شهر لامرد آوردید که ، بعد سکوت کردید و اختلافات درونی شورا که باعث حذف یکی از اعضای شورا برای اولین بار در عمر شوراها در شهرلامرد و حتی در کشور باشد، دیگر با چه رویی در این سایت قلم فرسایی می کنید عجب رویی ، لاافل کمی از گند کاری های این شورا هم بنویسید، در روزهای اول شکل گیری ان شورا چه مصاحبه ها جواد با شورا و شهدردار نکرد وچه باغ سبزی به مردم نشان دادند واما …. جواد حان متشکریم چه میگفتی به چه شد !!!! مهندس وادم فنی باید شهردار باشد و…. باز هم معلم باز هم … چه فرقی با شوراهای قبلی کرد وچرا شما ساکت هستید !!!! حالا عمو جانت رییس هم شد !! دیگر دست از سر ما جوانان بردار ما بخیر تو امید نیست شر مرسان ، خدا نگهدار .

 25. نوشته شده توسط عبدالصمدصفری در تاریخ ۰۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۹:۰۵ ق.ظ

  آقای دکتر بزرگوار

  اتفاقا همین توضیح آخر شما مصداق شانتاژه!!

  اولا: اقای سید محسن علوی از دل گروه اصولگرا بیرون نیامده که اگر برامده بود اطراف ایشان افراد……

  دوما:چه کسی حق کاندیدا شدن رو از ایشون گرفته و چه کسانس جلو فعالیتش رو گرفتن؟

  بازم صد رحمت به اون شیر پاکی که خوردی و مث دیگران همه عملکرد دکتر رو زیر سوال نبردین وکمی انصاف چاشنی نوشتتون کردین

  موفق

 26. نوشته شده توسط مسعود اسدپور در تاریخ ۰۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۹:۳۲ ق.ظ

  محمد جان
  در انتخابات شوراها اتفاقا سایت تراکمه وارد معرفی مصداقهای خاص نشد و از فرد خاصی حمایت نکرد. آرشیو سایت موجود است و خوب است به آن مراجعه کنید.
  نکته مهم تر این که انتقادات به شورای جدید در همین سایت بیش از دیگر سایتها صورت گرفته و نامه مجادله برانگیز مهندس رحیمی در همین سایت منتشر شد.
  ما در مورد منافع منطقه با کسی شوخی نداریم. اما کمی تامل کنید و ببینید رویه دیگر سایتها و نشریات به همین صورت است؟ تا بحال چند بار انتقاد از همفکران یک نشریه در آن نشریه غیر از سایت تراکمه دیده اید؟!

 27. نوشته شده توسط هاشمی از علامرودشت بزرگ در تاریخ ۰۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱:۵۳ ب.ظ

  به نظر بنده الان با توجه به اینکه سید محمود علوی وزیر کلیدی دولت می باشد همراهی وی با پسر(درصورت نماینده شدن) می تواند رشد جهشی در شهرستان را شاهد باشیم.موقعیت و شانسی طلایی برای لامرد بوجود امده که باید قدرش را بدانیم. اگر مسئولین لامرد و مهر به این موقعیت ویژه توجه کنند شاهد رشد یک شبه کل منطقه خواهیم بود. ولی افسوس که منافع ۱۷ نفر در لامرد بر مافع دو شهرستان ارجعیت دارد. ولی مردم باید موقعیت شناس باشند

 28. نوشته شده توسط امیری از حسین آباد در تاریخ ۰۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲:۰۶ ب.ظ

  ببینید عاقلانه فکر کنیم. نماینده لامرد اگر فرزند حاج سید محمود باشد چه چیزی بهتر از این است؟ چه کسی بهتر و بیشتر از علوی اشنا به قانون و مجلس است. بیایید علوی را از لامرد جدا نکنیم زیرا اگر علوی همراه ما نباشد لامرد به قهقرا خواهد رفت. تا امروز همه رشد مدیون علوی بوده است با همدلی و همراهی با سید محسن علوی نیز باماست در نماینده تنها نداری بلکه وزیری نیز با ماست. بیایید سردار سزندگی را با خود همراه کنیم تا شاهد شکوفایی لامرد و مر باشیم.شانس یکبار در خونه ادم رو می زنه
  .

 29. نوشته شده توسط محمد در تاریخ ۰۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۴:۵۹ ب.ظ

  سلام دکتر جان احسنت بر شما ، ومن هم گفتم ابتدا سایت شما خوب عمل کرد اما ، حالا کار این شورا و شهردار از انتقاد گذشته ، با با گندزدند روی همه شوراهای قبل را سفید کردند ولی شما وجواد سکوت کردید ، کجا شهردار فنی که قول داده بودید و مهندس امیر صفایی هم بارها در این سایت تذکر دادند اما چه شد همه ساکت شدید !!!! اگر این شهردار توانایی ندارد چرا استعفا نمی دهد ؟ شورا که پوکیده دیگه شهردار مانده و حوضش این هم بره تا مردم راحت بشن .

 30. نوشته شده توسط حافظ در تاریخ ۰۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۹:۱۲ ق.ظ

  درپاسخ به آنهایی که دلیل انتخاب سیدمحسن را وزارت پدرش می دانند باید توجه کرد درصورت رای آوردن ایشان تابخواهند باچم وخم مجلس آشنا شوند وزارت ابوی هم به اتمام رسیده است

 31. نوشته شده توسط امید رها در تاریخ ۰۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۷:۴۵ ب.ظ

  سلام
  بنده سه سوال از اون دوستانی که در حمایت آقای سیدمحسن علوی مطالب وعریض طویلی مرهون فرمودند،داشتم که قطعن اگر جواب این سوالات رو منطقی بدونم از ایشون حمایت خاهم کرد
  ۱- ایشون در طول عمر ۳۵ ساله شون،تا قبل از این چند سال در لامرد حضور داشتن؟
  ۲- چه سابقه اجرایی در سطح کلان ویا حتی غیر کلان دارن؟
  ۳- اگر ایشون فرزند وزیر محترم اطلاعات نبودن،چه چیز دیگری از محاسن در چنته دارن؟(مراد اینکه اگر خدایی ناکرده دوره وزارت جناب حاج اقا علوی به هر دلیل به پایان برسد حجت چیست؟)

 32. نوشته شده توسط عبدالصمدصفری در تاریخ ۰۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۶:۲۹ ب.ظ

  آقای دکتر اسدپوربزرگوار

  من نه هیچ قرابتی با سایت لامرود دارم ونه هیچ دشمنی با اتحاد ملی، فقط موندم چرا رسانه مکتوبی که بدون مجوز داره منتشر میشه هر هفته در این سایت تبلیغش میشه و شما رو اصلا هم نگران نمیکنه؟!!!!!

  آقای دکتر این قضاوتهای یک بام و دو هواس که غیر قابل باور میکنه ،سایت به طرف بعضی جریانها و….غش نمیکنه!!!

  البته شنیده ها حاکی از ان هست که این هفته نامه توقیف شده و تا اطلاع ثانوی منتشر نخواهد شد.

  موفق

 33. نوشته شده توسط عبدالصمدصفری در تاریخ ۱۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۹:۴۱ ق.ظ

  اقای دکتر عزیز

  شما که رسالتتون روشنگری!!!! هست ، اگه پسرخاله اجازه میده در مورد اتحاد ملی که هرهفته در این سایت تبلیغش میده هم توضیحی بدین ممنون میشیم!

  ظاهرا تا حالا بدون مجوز منتشر میشده وتا اطلاع ثانوی هم توقیف هست

  موفق

 34. نوشته شده توسط حافظ در تاریخ ۱۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۶ ق.ظ

  کسانی که اطلاع دارند نمیخوان جواب امیدرها رابدن؟

 35. نوشته شده توسط عبدالصمدصفری در تاریخ ۱۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۹:۳۳ ق.ظ

  آقای دکتر

  این سکوت شما نشانه چیست؟!!

  لطفا روشنگری کنید

  موفق

 36. نوشته شده توسط مسعود اسدپور در تاریخ ۱۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۴:۳۶ ب.ظ

  سلام صمد جان

  اتحاد ملی مشکلی نداشته و با مجوز منتشر میشده. ظاهرا صاحب امتیاز اون اخیرا اعلام انصراف کرده و این اعلام انصراف به نشریات محلی اعلام نشده. اتحاد ملی حوزه لامرد هم به محض اطلاع انتشارش رو متوقف کرده. توقیفی در کار نبوده.

  در مورد انتشار پی دی اف نشریات، ما از تمام نشریات محلی درخواست کرده ایم فایل پی دی اف شان را برای ما بفرستند من جمله سبحان و اتحاد ملی. اما سبحان پس از فرستادن یکی دو شماره ترجیح داد در سایت تراکمه منتشر نشود.

  در مورد لحن جنابعالی هم باید گله کنم حداقل جنابعالی که بنده را میشناسید نباید با این لحن بنده را خطاب قرار دهید. بنده نیازی به تعریف و تمجید شما ندارم اما تمام کامنتهای جنابعالی غیر از جاهایی که از دکتر موسوی تعریف کرده ام صرفا به واسطه عدم همخوانی با خط فکری جنابعالی با کامنتهای منفی شما روبرو شده است. یعنی فقط خط فکری شما حقیقت محض است؟!!

 37. نوشته شده توسط امید رها در تاریخ ۱۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۱ ب.ظ

  سلام جناب صفری
  شما که آزادانه در این سایت مطلب می نویسید واین فرصت براتون فراهمه ،لطفن آدرس یک سایت ویا روزنامه هم جهتتون رو بفرمایین که این امکان رو برا مخالفاش فراهم کرده باشه که بتونن حتی کامنتی در خلاف به قول شما-خط فکری- در اون سایت درج کنن.
  شما که بعد انتخابات دوره قبل مجلس حتی از سر همون یکی دوتا رئیس اداره ی همراه با کاندیدای دیگه-باهمه همخوانی جناحی رقیب- هم نگذشتید!!!کاری کردیدو جی راه انداختید که تو ادارات کسی جرأت حمایت علنی از کاندید رقیب دکتر موسوی رونکنه،اونوقت عجیبه که دم از روشنگری وقانون و.. می زنید.
  بههر حال عملکرد دوستان وپیشوایان شما خودش گویای نوع نگاهشون به منتقدین هست…
  ضمنن اگه بجای استراتژی حمله-در واکنش به هرنوع انتقاد- کمی هم از موضع دفاع،از عملکرد نماینده محترم وقت سخنی می فرمودید ممنون می شدم
  هر چند سکوتتون در این زمینه،برای شخص من از هزاران حرف گویاتره….یاحق

 38. نوشته شده توسط عبدالصمدصفری در تاریخ ۱۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۸:۰۸ ق.ظ

  آقای دکتر،بزرگوار

  کامنتهای من به فاصله ۲۴ساعت از هم نوشته شده ، اگه به موقع اطلاع رسانی میشد ، نیازی به تکرار موضوع نبود

  در مورد مجوز اتحاد ملی هم شنیده های ما (از منبع موثق) با توضیحات شما کاملا در تضاده!!

  در مورد لحن و ادبیات به کار رفته ، اگر جسارت یا بی احترامی شده ،از شما و خوانندگان عذرخواهی میکنم

  اقای دکتر، ما ادعا نداریم که حقیقت محضیم و دقیقا به خاطر شناختی که نسبت به جنابعالی دارم ، بعضی از تضادها و تناقضات در داوری ها و ….من را متعجب میکند و وادار به واکنش!