شاه قلی ها هرگز نمی بخشند!

مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ (دیده شده 2,253 بار)

سالها پیش، حوالی سالهای ۶۳-۶۴، زمان جنگ و کوپن و صف بنزین، در روزهای مانور و چتر منور و ترکش بازوکا -که فقط آن روز دیده ها درک میکنند چقدر لذتبخش بود وقتی از میان خاک و خل میدان مانور، میدان نبرد رزمندگان لَچَک (سربند) به پیشانی با دشمن فرضی، تکه ای ترکش بازوکا و یا آر پی جی به غنیمت برداری و یا از روی دستان به آسمان رفته جمعیت تعقیب کننده ی منورهای روشن، چتر سفیدش را بقاپی- زمانی که مردم خسته از جنگ بحث روزانه شان بر سر این بود که با عراق صلح کنیم یا نه، مَثَلی میان لامردیها رایج شده بود که هر وقت بیاد آن می افتم ناخودآگاه لبخندی بر لبانم شکل میگیرد.

آن زمان که دانش آموز دبستانی ای بیش نبودم معنی آن مَثَل را خوب درک نمیکردم. فقط معنی تحت اللفظی اش را میفهمیدم و برایم چندان جذابیتی نداشت. راسیتش تا حدی برایم عجیب بود که بزرگترها از آن خوششان می آمد و هی آن را تکرار میکردند. اما به مرور زمان دیدم شاهکاری است در نوع خودش.

مَثَل، خیلی مثل پیچیده ای نبود: هر وقت میخواستند بگوید فلان شخص که نه سر پیاز است و نه ته پیاز، خیلی ادعایش میشود و در کارهای مهم فضولی میکند میگفتند: ‪”‬راستی شنیدی مجلس تصویب کرده ایران وعراق صلح کنند ولی فلانی قبول نکرده؟!‪”‬ و این فلانی مانند مجهول x در هر دِهی مقدار معادلی داشت.

چند روز پیش عجیب به یاد این مثل افتاده بودم. این روزها که دیگر نه از آن جنگ خانمانسوز خبری هست و نه از آن فلانی های فضول. خیلی از آن فلانی ها اکنون پدربزرگهای بازنشسته ای شده اند که در سکوت کامل در حال نوه داری هستند و دیگر حتی بچه هایشان به آنها اجازه دخالت در آداب شستن کهنه بچه را هم نمیدهند چه برسد به دخالت در امورات کشوری و لشکری .

* * *

ماه ها قبل از کاندیداتوری دکتر روحانی، دکتر علوی و تیم ستاد تبلیغاتی ایشان -که در انتخابات مجلس خبرگان توانسته بود رای بی سابقه دو میلیونی برای ایشان از استان تهران جمع آوری کند و صد البته روابط عمومی قوی خود ایشان و مردم داری شان در این میزان رای تاثیر بسزایی داشت- با تمام قدرت پشت سر دکتر روحانی قرار گرفتند و در جلسه ای حمایت خود را از کاندیداتوری ایشان اعلام کرده و ایشان را تشویق به شرکت در انتخابات نمودند.

دلیل انتخاب دکتر روحانی هم چیزی نبود جز منش اعتدال گرایانه ایشان و رفتار خردورزانه ایشان در طول سالها تصدی پستهای مهم. این را تمام اعضای ستاد دکتر علوی با هم متفق القول بودند که انتخاب ایشان از میان تمام کاندیداهایی که آن روزها اسمشان بر سر زبانها بود مثل لاریجانی و حداد و رضایی و قالیباف و … انتخابی مبتنی بر عقلانیت و دور از افراط و تفریط بود و البته در این قضاوت، هوشمندی دکتر علوی در کشانیدن ذهن مستمع به گزینه مورد نظرش نیز کم تاثیر نبود.

باری هر چه نیروهای ستادی ایشان در تهران قدر حسابگری و بصیرت ایشان را دانستند و گوش به توصیه ایشان متفق القول پشت سر دکتر روحانی قرار گرفتند برخی نیروهای ستادی قدیم ایشان در لامرد که دست پرورده خود ایشان و مقلد سیاسی شان بودند توصیه های ایشان را نادیده گرفته و برخی حتی از دست وی دلخور شدند که چرا از کاندیدای مورد نظر اوشان حمایت نکرده است. مقلدینی که حالا برای مرجع سیاسی خود دستور العمل تجویز میکردند!

‫* * *‬

مراسم افطاری دو سه سال پیش مجمع فارسیهای مقیم مرکز دو میهمان ویژه داشت. این دو میهمان ویژه که در جمع فارسیها ظاهر شدند شخصی از میان جمعیت میهمانان حاضر، نکته ظریفی برای طیب خاطر جمع کنار دستی اش گفت که شاید آن زمان معنی اش کمتر قابل درک بود: ‪”‬ببینید احمدی نژاد چه کرده که سید عبدالواحد موسوی با سید محمود علوی بر سر یک سفره نشسته اند؟!‪”‬

شاید معنی آن جمله آن زمان در هاله ای از تردید بود اما اکنون میتوان به یقین گفت سفره اتحادی که معتدلین اصولگرایی و اصلاح طلبی بر سر آن نشسته اند بدست نمی آمد مگر به مدد هزینه گزاف هشت سال ریاست جمهوری احمدی نژاد!

باری ریاست جمهوری دکتر روحانی در سایه شعار تدبیر و امید و با پشتوانه همان اتحادی بدست آمد که از ترس نابود شدن کشور در گرداب بی تدبیری تلاش میکرد امیدی دوباره به بدنه بی رمق کشور تزریق نماید و بار دیگر دولت را به مدار عقلانیت که بدیهی ترین لازمه دولت مداری است برگرداند.

در این میان البته برای مردم منطقه لامرد و مهر فرصتی استثنایی بدست آمد. مردم لامرد و مهر که در دوره اصلاحات، سید عبدالواحد را در ردای یکی از کلیدی ترین وزارتها یعنی وزارت کشور دیده بودند و پس از آن هم در دوره اصولگرایان سردار قاسمی را در ردای یکی دیگر از کلیدی ترین وزارتها یعنی وزارت نفت-هر چند که سردار قاسمی به بوشهریها بیشتر روی خوش نشان داد تا همشهریانش و از کمتر پتانسیلی اگر نگوییم هیچ، برای کمک به مردم منطقه استفاده نکرد-، حالا دیگر انتظارشان دو برابر شده بود و انتظار کسب دو وزارتخانه را از دولت اعتدال داشتند.

تلاشهای دو سید علوی و موسوی در حمایت از یکدیگر منجر به قرار گرفتن قطعی سید علوی در کابینه شد در ردای یکی از وزارتهای فرهنگ و ارشاد، وزارت کشور و یا وزارت اطلاعات. آن هم در حالی که لیست کاندیداهای احتمالی منتشره از طرف برخی سایتهای تندرو اصلاح طلب نام و نشانی از سید علوی را در خود نداشت. در نهایت آخرین گزینه دلخواه سید محمود مورد اقبال بیشتر رییس جمهوری منتخب که حالا انتظار داشت فردی مورد اطمینان کامل آن علم را بر دوش بگیرد واقع گردید.

ثابت شدن اسم سید محمود در لیستهای مختلف بعنوان کاندیدای احتمالی وزارت اطلاعات همان و فعال شدن گروهی از اصلاح طلبان لامرد و مهر به مخالفت با ایشان، هم نوا با گروه های مختلف لاری که حضور وی را تهدیدی برای خود به شمار می آوردند، همان. جالب این بود که هر سه عده یعنی گروهی از اصلاح طلبان لامرد و مهر و گروه های مختلفی از لار، مرجع تقلید سیاسی شان سید عبدالواحد بود که برخلاف انتظار مقلدین، تا لحظات آخر، تلاشهای گسترده و رایزنی های عدیده ای نمود تا به دور از کدورتهای قدیمی آن چه برای کشور در درجه اول و سپس برای منطقه در درجه دوم حایز اهمیت بالایی است اتفاق بیفتد و سید علوی در ترکیب کابینه قرار بگیرد- که امروز افتاد-.

آنچه از ظاهر امر پیدا است آتش بس اصلاح طلبان و اصولگرایان منطقه تصویب شده است اما زمزمه هایی به گوش میرسد که آن x ها قبول نمی کنند.

اکنون ما مانده ایم و شاهانی که بخشش خود را علنی فریاد زدند. مانده اند شاه قلی ها و انتظار ما برای بخشش آنها که ظاهرا بیهوده است!

۹۲ پاسخ به “شاه قلی ها هرگز نمی بخشند!”

 1. نوشته شده توسط علی قادری در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۹:۰۴ ق.ظ

  سلام مسعود جان
  علوی از آن زمان که ریاست عقیدتی سیاسی ارتش را بر عهده گرفت نشان داد که چهره ای است در بین چهره های ملی، حال این که برخی به قول شما قلی ها هنوز بر اساس افکار محدود و ذهن های گرفتار در همان چارچوب های محلی، به تحلیل مسائل ملی می پردازند و حکم صادر می کنند که چیز عجیب و جدیدی نیست.
  جا دارد این انتخاب شایسته را به شخص دکتر علوی، لامردی ها و مهری های عزیز و حتی لاریها (: تبریک بگویم. انتظار می رود نمایندگان استان فارسی برای رای آوری ایشان تلاش ویژه ای داشته باشند، هرچند که بیان و روابط عمومی بالای علوی هر مخالفی را جذب خود خواهد کرد.

 2. نوشته شده توسط موسوی ازشیراز در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۹:۰۵ ق.ظ

  درود بر دکتر اسدپور
  این آرزوی دیزینه مردم متدین و فهیم لامرد و مهر است که بزرگانشان در کنار هم وبا احترام به همدیگر درجهت رفاه و توسعه همه جانبه کل کشور ومن جمله فارس و خصوصا جنوب فارس بکوشند.
  شاید دغدغه اصلی( به تعبیر شما)شاه قلی ها,تثبیت قدرت همان کسانی است که نه به علت جهت گیری سیاسی آقای دکتر علوی وسیاست کلی نظام و بلکه بنا به منفعت طلبی خود و باتکیه به سابقه دوستی و رفاقت ایام ماضیه دور ایشان جمع شده ومردم را به حساب نیاورند.

 3. نوشته شده توسط رضایی در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۹:۲۴ ق.ظ

  سرمقاله روزنامه کیهان در مورد جناب علوی رو مطالعه بفرمایید جناب دکتر. اونا هم شاه قلی اند حتما!!!!!!!!!!

 4. نوشته شده توسط امین در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۹:۵۶ ق.ظ

  رفتن اشخاصی از منطقه لامرد و مهر با هر دیدگاه وجناحی در پست های مهم کشور عزیزمان ایران باعث افتخار و سربلندی همه ماست .انشا الله بتوانند خدمتگذار این ملت بزرگ باشند .

 5. نوشته شده توسط reza110 در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۰ ق.ظ

  سلام بر دکتر اسدپور عزیز
  در باب مطلب شما چند نکته عرض می کنم:
  ۱) شما مخالفین را به سه دسته ی اصلاح طلبان لامردی، اصلاح طلبان مهری و مخالفین لاری تقسیم کردید که البته به نظر من بیش از اینهاست! در قسمت بعد مرجع تقلید سیاسی! ایشان را جناب موسوی لاری دانستید. که البته این انتخاب نه به جهت باور شما به این مطلب بلکه برای کامل کردن پازل ناقص استدلالتان بود. مرجع تقلید سیاسی را واقعا من متوجه نمی شوم. ممکن است کسی مورد وثوق و اعتماد اشخاصی باشد اما تعبیر مرجع تقلید سیاسی به هیچ وجه مناسب نیست و نمی توان از شما پذیرفت. حتی اگر این را هم بر شما خرده نگیریم شما چگونه دریافتید که با وجود شخصیت هایی چون سید محمد خاتمی مرجع تقلید سیاسی اصلاح طلبان جناب موسوی لاری است؟ به نظرم حتی لاری ها در لار این را از شما نپذیرند با آن همه عالم سیاسی در لارستان. شما در بخش دیگری از مطلب خود به اقداماتی از طرف آقای موسوی لاری در حمایت از دکتر علوی اشاره کردید اما برای هیچکدام دلیلی و نشانی مطرح نفرمودید. در نهایت فکر نمی کنید که اصلاح طلبان خواسته هایی داشتند که آنرا در شعارهای دکتر روحانی دیدند(گسترش آزادی های سیاسی و احترام به حقوق شهروندی) اما عملی شدن آنرا با وزیر شدن دکتر علوی میسر نمی دانند؟! مگر اینکه باور کنیم جناب دکتر علوی بعد از اتفاقات نمایندگی مجلس متحول شده اند!
  ۲) با توجه به سخنان شخص دکتر علوی رد صلاحیت ایشان به دلیل “عدم التزام عملی به اسلام و نظام” بوده است.
  http://www.khabaronline.ir/detail/200117/
  البته من شخصا به عملکرد شورای نگهبان نقد دارم و در برخی موارد آنرا سیاسی می دانم اما دوستان اصولگرا چگونه بین این دو امر جمع می کنند؟ به نظرم ایشان یا باید شورای نگهبان را زیر سوال ببرند و عملکرد و تصمیم و رایش را نادرست بدانند یا باید صلاحیت دکتر علوی را نپذیرند! چگونه ممکن است کسی که التزام به نظام یا اسلام ندارد راس اصلی ترین نهاد امنیتی اطلاعاتی کشور قرار گیرد؟
  این دوستان اگر در حمایت از دکتر علوی پای فشارند به معنای دقیق کلمه همه ی انتقاداتی که اصلاح طلبان در سالیان متمادی در مورد نحوه ی عملکرد شورای نگهبان داشتند را پذیرفته اند! چرا که حتی بعد از اعتراض دکتر علوی با توجه به نفوذی که ایشان در سیستم حکومت داشتند باز هم نتوانستند رای شورای نگهبان را تغییر دهند!
  ۳) وزارت اطلاعات باید نهادی باشد که به هیچ وجه شائبه ی عملکرد گروهی، جناحی، قومی و … نداشته باشد. و این حمایت از دکتر علوی اگر با نیت جلب اقدانات ایشان به نفع شهرستان لامرد باشد برخطاست. و انتظاری نابجا.
  ۴) در هر صورت با نفوذ زیادی که دکتر علوی در سالیان گذشته در مجلس داشته اند و البته قول مساعدت مجلس به دکتر روحانی، احتمال تایید ایشان جهت پست وزارت زیاد است. ما هم با قدرت مدیریتی که از ایشان سراع داریم، امیدواریم که در وزارت اطلاعات منشا برکات باشند.
  والسلام

 6. نوشته شده توسط م در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۱ ق.ظ

  درودبردکتراسدپور .تبریک میگم به همه لامردیا ومهریا

 7. نوشته شده توسط عبدالصمدصفری در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۲۰ ب.ظ

  تدبیر ، امید ، اعتدال گرایی!!!!
  به نظر میاد  بعضی از وزاری پیشنهادی ، با خصوصیاتی که ذکر شده هیچ سنخیتی ندارند!!!
  اعتدال گرایی در انتخاب وزاری پیشنهادی یعنی ، وزرای پیشنهادی هاشمی!!!
  البته به قول کیهان ، روحانی خوشحال خواهد شد که بعضی از وزرای پیشنهادی ، رای اعتماد از مجلس کسب نکنند

  موفق

 8. نوشته شده توسط مهدی واعظ زاده در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱:۱۳ ب.ظ

  مردم لامرد و مهر در دو انتخابات اخیر مجلس و ریاست جمهوری نشان دادند که همه با هم همدل و هم نظر هستند امروز با شنیدن خبر معرفی دکتر علوی جهت وزارت اصلاعات اکثر لامردی ها و مهری ها خوشحالند و انشاالله که مجلس هم با رای اعتماد شادی مردم را دو چندان کند . ما امیدواریم مردم پشت سر بزرگان خود آقایان علوی و موسوی مهری به آنها کمک کنند تا شاهد پیشرفت و توسعه روز افزون این دو منطقه باشیم .

 9. نوشته شده توسط راستی در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱:۱۵ ب.ظ

  ای کاش وزیرکشور می شدند

 10. نوشته شده توسط اکبر در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲:۰۰ ب.ظ

   
  متن مصاحبه‌‌ جالب توجه سید‌محمود با روزنامه خورشید که در فرارو بازنشر شده.
  http://fararu.com/fa/news/158456/%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D9%81%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

   بنده ابتدا به ساکن به عنوان یک تحول‌خواه نگران حضور ایشان در کابینه روحانی بودم ولی با خواندن مصاحبه مفصل ایشان خیالم تا حدودی راحت شد.  تاکید سید محمود بر عبور از فضای امنیتی موجود و نظرات ایشان در مورد فعالیت احزاب قابل تحسین است.  انشالله رای اعتماد بگیرد تا در وهله اول با باز کردن فضای امنیتی-نظامی موجود، اندکی اکسیژن وارد فضای کشور شود و شهد شیرین ان کام به مظلومان و ستم‌دیده‌گان ( از جمله خود ایشان که قربانی فضای بش از حد امنیتی چهار سال گذشته بوده‌اند) رود و در گام دوم با کوتاه کردن دست نهادهای موازی امنیتی-اطلاعاتی، قانون‌مداری و احترام به حقوق شهروندان را به عرصه عمومی بازگرداند.
  انشالله

 11. نوشته شده توسط مسعود اسدپور در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲:۴۶ ب.ظ

  رضا جان

  قبول دارید که اصلاح طلبان لامرد و مهر و لار نقطه تماسشان با دایره اصلاح طلبی سید عبدالواحد است و در سیاستگزاری هایشان و مشورت گیری هایشان همیشه به ایشان ارجاع میکنند. دسترسی به سید عبدالواحد راحت تر است یا آقای خاتمی؟ پس استفاده از لفظ مرجع برای ایشان نادرست نیست.

  اقدامات سید عبدالواحد در حمایت از دکتر علوی به صورت رایزنی بوده نه مصاحبه و کار رسانه ای که برایشان سند داشته باشم. این را با یک واسطه از ایشان توسط منابع مورد وثوق خودم شنیده ام.

  “در نهایت فکر نمی کنید که اصلاح طلبان خواسته هایی داشتند که آنرا در شعارهای دکتر روحانی دیدند(گسترش آزادی های سیاسی و احترام به حقوق شهروندی) اما عملی شدن آنرا با وزیر شدن دکتر علوی میسر نمی دانند؟! مگر اینکه باور کنیم جناب دکتر علوی بعد از اتفاقات نمایندگی مجلس متحول شده اند!”
  فکر میکنم این دید شما در مورد اقای علوی ناصحیح باشد. ذهنیت شما در مورد ایشان ممکن است برگردد به کارکردهای عده ای از لامردیها و مهریهای جناح ایشان که با عقاید و منش شخصی ایشان توفیر اساسی دارد. این را شاید تهرانی ها بهتر درک کنند. همانگونه که منش آسید عبدالواحد با برخی اصلاح طلبان لامرد و مهر توفیر اساسی دارد و نمیتوان همه کارهای آنها را به اسم ایشان نوشت.
  به نظرم وقت این که آقای علوی و موسوی را با سنجه های محلی بسنجیم گذشته است. باید این دو بزرگوار را در مقیاس کشوری دید.

  در مورد رد صلاحیت شورای نگهبان باید بگویم در مورد وزارتهایی مثل اطلاعات از قبل با مقام معظم رهبری هماهنگی میشود. اگر تایید ایشان نبود قاعدتا تا این مرحله پیش نمیرفت. باید دید در صحبت نمایندگان مجلس و پاسخهای آقای علوی چه گفته میشود.

  “وزارت اطلاعات باید نهادی باشد که به هیچ وجه شائبه ی عملکرد گروهی، جناحی، قومی و … نداشته باشد”
  انشاالله همین گونه خواهد بود. در مورد ایشان باید کشوری فکر کنیم.

 12. نوشته شده توسط علي اكبر صفري در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲:۴۶ ب.ظ

  درود بر دو سید بزرگوار، آقایان دکتر علوی و عبدالواحد موسوی لاری، اتحاد این دو بزرگوار می تواند منشا خیر و برکات بسیاری برای شهرستانهای لامرد و مهر باشد، بدور از هرگونه حب و بغض سیاسی. امید اینکه با آمدن دکتر علوی اصلاح طلبان پست طلب (که اقلیتی از مجموع اصلاح طلبان هر دو شهرستان می باشند) نیز بر سر عقل آمده و با پیروی از رهبر اصلاحات در منطقه لامرد و مهر یعنی آقای موسوی لاری روز به روز در جهت اتحاد دو شهرستان مهر و لامرد گام بردارند و بخاطر پست ریاست یک مدرسه یا یک اداره دست از دعواها و تخریب های کودکانه سیاسی بردارند دست در دست هم به مهر میهن خویش را کنیم آباد. درود بر علوی، درود بر موسوی.

 13. نوشته شده توسط امیرصفایی در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۳:۲۰ ب.ظ

  سلام بر همه دوستان و تبریک به منطقه وزیرپرور لامرد ومهر که در ۲دولت اخیر نمایندگانی آنهم در مناصب حیاتی کشور داشته اند. امیدوارم که آقای علوی با کسب رای اعتماد مجلس، برگ زرین دیگری برای کشور و منطقه لامرد ومهر بیافرینند.
  البته در این انتخاب باید از حسن اعتماد دکتر روحانی ، تلاشهای صادقانه دکتر موسی و دکتر قادری و البته حمایت های بی دریغ سید عبدالواحد تشکر ویژه ای نمود.

 14. نوشته شده توسط نقطه در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۳:۵۴ ب.ظ

  من از همین الان پیش بینی میکنم مخالفان اصلی ایشون در فراکسیون اصولگرایان مجلس و البته نمایندگان جبهه پایداری انقلاب اسلامی باشن. چرا که اینها به درستی عقیده دارن کاندیدایی که به دلیل عدم التزام عملی به اسلام و نظام رد صلاحیت شده، صلاحیت لازم برای انتخاب به عنوان وزارت مهم اطلاعات رو نداره. و باز مطمئنم شورای نگهبان یک دلیل مشخص و اون هم فقط همون یک دلیل مشخص داشته که ایشون رو با وجود رایزنی های بسیاری که شد باز هم ردصلاحیت کردن.

  برای ما این دلایل مهم نیست، اما به عنوان کسی که دوست داره اگر ایشون مشکلی از بابت التزام عملی به نظام ندارن، یک اتفاق خوب بیفته، به کسانی که در این سایت صداشون به گوش ایشون میرسه توصیه میکنم به ایشون مشورت بدن که قبل از مطرح شدن این موضوع در صحن علنی مجلس در روز رای گیری جلسه ای رو با این گروه برگزار کنن و دلیل واقعی رد صلاحیتشون رو مطرح کنن که اگر واقعا مشکل بزرگی نیست، در روز رای گیری جو سنگینی ایجاد نشه، اون هم برای وزارت خونه ای مثل اطلاعات که چقدر روش حساسن.

 15. نوشته شده توسط حسن ذکاوت در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۴:۰۶ ب.ظ

  عبد الصمد صفری؛ سلام علیکم!
  به خداوندی خدا، اگر کسی از خواندن و شنیدن حرف های شما برادر بزرگ، در جا سکته کند و بمیرد، به بهشت می رود!!

 16. نوشته شده توسط رضا قاسمی در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۴:۲۴ ب.ظ

  اقا صمد سلام
  شما فرمودید تدبیر ، امید ، اعتدال گرایی!!!!تدبیر ، امید ، اعتدال گرایی!!!!به نظر میاد  بعضی از وزاری پیشنهادی ، با خصوصیاتی که ذکر شده هیچ سنخیتی ندارند!!!.
  چطور ممکنست فردیکه برای نمایندگی در مجلس در حوزه انتخابیه تهران در سال ۹۰ و دماوند در سال ۹۲ صلاحیت اش توسط شورای نگهبان رد شود ولی برای وزیر اطلاعات صلاحیت اش میشود تائید کرد.
  اگه شما این معادله را برام حل کنید یه نمره ۲۰ بهتون میدم
  موفق

 17. نوشته شده توسط حسن ذکاوت در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۴:۴۳ ب.ظ

  من توقع بیشتری از آقای روحانی مخصوصا در وزارت کشور داشتم ولی باید شرایط ایشان را هم درک کرد!
  دیگر اینکه باور کنید سید محمود علوی در وزراتی که معرفی شده، نسبت به بعضی دیگر در همین کابینه یا در گذشته، خیلی هم خوب و طلاست! باور کنید. حالا بفرمایید که اصول گراست و بهمان!

 18. نوشته شده توسط نعمانی در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۵:۱۶ ب.ظ

  توصیه برای بهشتی نشدن یه قرص پروپرانولول۲۰به فاصله ۸ساعت میل شود.ناخوداگاه چشم آدم میخوره به کامنت!!!!!!!!!!!!! امیدها داریم حالاحالاها

 19. نوشته شده توسط عبدالصمدصفری در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۵:۵۲ ب.ظ

  در بین وزرای پیشنهادی اقای روحانی ، بهترین انتخابشون حاج اقای علوی که امیدواریم با انتخاب ایشان به عنوان وزیر اطلاعات ، شاهد برگهای زرین دیگری در زمینه ، امنیت و منافع ملی ، باشیم

  اقای قاسمی من مسئول حل معادلات سیاسی نیستم ، فقط نظرمو گفتم
  اقای ذکاوت سلام علیک
  شما هم میتونی برای دوری از سکته احتمالی ، وقتی به کامنتای من میرسی ، چشاتو ببندی!!!!

  موفق

 20. نوشته شده توسط کمیل در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۶:۰۳ ب.ظ

  دوستان باید بپذیرند که آقایان موسوی لاری وعلوی  شخصیت های ممتاز ملی هستند که نباید از آنان در منازعات محله ای ومنطقه ای  هزینه کرد .نگاهمان را به بعضی از شخصیت ها عوض کنیم …متاسفانه در بعضی موضع گیری ها غروری کاذب داریم که باید خودمان را اصلاح کنیم .

 21. نوشته شده توسط عبدالصمدصفری در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۶:۰۶ ب.ظ

  اقای ذکاوت بزرگوار
  «من توقع بیشتری از اقای روحانی مخصوصا در وزارت کشور داشتم ولی باید شرایط ایشان هم درک کرد»
  میشه توضیح بدین که کدام شرایط اقای روحانی را تحت فشار گذاشته برای انتخاب وزرای پیشنهادی؟!

  با نظرات خودکه برخلاف نظرات من دارای دم مسیحایی ست!!!!! ، برای تنویر افکار عمومی!! توضیح بدین که وزرای پیشنهادی در زیر کدام شرایط و فشار جریانهای سیاسی انتخاب شدن که توقع شما براورده نشده؟؟!!!

  موفق

 22. نوشته شده توسط reza110 در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۶:۱۴ ب.ظ

  دکتر اسدپور عزیز
  ۱) باز هم به نظرم جناب موسوی لاری در حد عنوان مرجع سیاسی نبودند تنها منبعی بودند برای رساندن پیام. اگر نظر شما را در مورد اقدامات ایشان بپذیریم، البته وحدت مبارکی است، هم برای منطقه هم برای کشور. که امیدوارم در مورد مسایل دیگر نیز اتفاق بیفتد.
  ۲) متاسفانه دوستات کیهانی نسب حتی مجال تفکر و استدلال به خود نمی دهند، و این است مشکل اساسی دکتر علوی در گذشتن از سد مجلس محترم.
  ۳) در مورد شناخت اکثر لامردی ها از دکتر علوی درست می فرمایید. به دلیل دوری از لامرد و داشتن مناسب کشوری شاید تصویر نادرستی از دکتر علوی حال حاضر داشته باشند و باید به ایشان حق داد. شاید بتوان با اعتماد به نظر افرادی چون شما تصویری بهتری کسب کرد.
  ۴) در نهایت امیدوارم آنچه به مصلحت مردم است اتفاق بیفتد.

 23. نوشته شده توسط سلمان صادقی در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۶:۴۲ ب.ظ

  درودبی پایان خدمت همه دوستان وبه ویژه مسعود عزیز اینکه اقای علوی برای وزارت اطلاعات پیشنهاد شده شور وشوقی بین مردم ایجاد شده ولی سوالی که نا خواسته با مطرح شدن نام دکتر علوی بر ذهن ها ایجاد میشود اینست که ایا با وزیر شدن دکتر علوی بازهم انحصار طلبان لامردی جان تازه ای خواهند گرفت و لامرد دوباره همان اش است و همان کاسه؟

 24. نوشته شده توسط مسعود در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۹:۱۵ ب.ظ

  اقای عبدالصمد صفری میشه توضیح بدید کسی که در انتخابات مجلس شورای اسلامی به دلیل عدم التزام عملی به نظام رد صلاحیت میشه الان چرا شایسته وزارت اطلاعات از نظر شماست؟؟؟؟؟!!!!

 25. نوشته شده توسط مهري اصولگراي واقعي در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲:۳۵ ق.ظ

  آقای اسد پور شما در تحلیل به دور از واقعیتتون فرمودید:تلاشهای دو سید علوی و موسوی در حمایت از یکدیگر منجر به قرار گرفتن قطعی سید علوی در کابینه شد. چرا موسوی در کابینه روحانی قرار نگرفت؟ شماها که میگفتید اگه اصلاح طلبان نبودند و از روحانی حمایت نمی کردند روحانی رای نمی آورد.آیا واقعا اینجوریه؟تحلیلتون کاملا اشتباهه آقا.حالا چرا علوی در کابینه قرار گرفت و سید موسوی قرار نگرفت؟سید موسوی در این مدت هشت ساله اخیر چه رفتار سیاسی داشته که روحانی نتونست برای یک وزارتی به مجلس معرفیشون کنه؟

 26. نوشته شده توسط لامرد صنعتی در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲:۴۰ ق.ظ

  انشاالله دکتر علوی صلاحیتش پذیرفته خواهد شد.مگر انسان بدی است که اینگونه سخن می گویید.خجالت دارد.

 27. نوشته شده توسط مسعود اسدپور در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۳:۴۰ ق.ظ

  مهری اصولگرای واقعی جان

  بهر حال آقای روحانی رییس جمهور شدند نه آقای خاتمی. اگر اقای خاتمی میشدند احتمالا آقای موسوی در کابیته میبودند.

 28. نوشته شده توسط اشکنان در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۹:۲۸ ق.ظ

  جناب آقای اسد پور اتحاد از سوی اصلاح طلبان شبیه جوک هست…در اشکنان همین چند شب پیش سید رضی حسینی که از نزدیکان عبدالواحد موسوی هست لامردیها و علوی رو نابود کرد و خلیل شریفی نیز که کلا با مهری های در ارتباط نزدیک هست حمایت همه جانبه از موضع ایشان داشتند. اصلاح طلب های منطقه که الان حمایت میکنن الان نونشون رو در اتحاد میبینند و وای اگر روزی در اختلاف ببینند ببین چه کارها که نمیکننن

 29. نوشته شده توسط هیچکس در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۶ ق.ظ

  برخی دوستان که پیشتر در همین سایت ادعای کیهان را در مورد طرفدارانِ ده درصدی اصلاح طلبان تکرار کرده بودند و به تبعیت از کیهان معتقد بودند آقای روحانی وامدار اصلاح طلبان نیست، حالا که وزرای پیشنهادی و دیگر اعضای کابینه را می بینند، سر کبک استدلال پیشینشان را زیر برف می کنند و می فرمایند این لیست که اعتدال گرا نیست. دوستان عزیز مگر آقای روحانی باید تعریف شما و کیهانتان از اعتدال را مرجع ِ معرفی وزرایش قرار دهد؟ چند وقتی کیهان نخوانید می بینید همه چیز بقاعده است.
  در ضمن کاش این دوستان حالا میزان نزدیکی روحانی و اصلاح طلبان را به درصد اعلام می کردند و این که چرا آقای روحانی ِ به زعم آنها اصولگرا حالا تحت فشار اصلاح طلبان ده درصدی قرار گرفته و وزرایی را معرفی می کند که باز آقایان از زبان کیهان بلغور می کنند که مجلس برای کمک به روحانی به چند تن از وزرایش رأی ندهد.

 30. نوشته شده توسط عبدالرضا علیزاده در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۹ ب.ظ

  جناب آقای دکتر علوی همیشه چنین شخصیتی ( متعادل) بوده و هست و در شرایط فعلی کشور بهترین گزینه است

 31. نوشته شده توسط خاننده سایت در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱:۰۶ ب.ظ

  سلام دوستان ، مشکل آقای علوی نیستند، ترس مردم از این است که دوباره دوستان سابق آقای علوی در لامرد قدرت را به دست بگیرند ودوباره همان آش و همان کاسه. که البته انشاالله چنین نخاهد شد و اعتدال و تدبیر جای آن را خاهد گرفت.

 32. نوشته شده توسط ali در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱:۳۱ ب.ظ

  زندگی نامه وزیر پیشنهادی اطلاعات به مجلس

  رزومه سید‌محمود علوی وزیر پیشنهادی اطلاعات به مجلس ارائه شد.
  تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۴۳
  به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رزومه سید‌محمود علوی وزیر پیشنهادی اطلاعات به مجلس ارائه شد که متن این رزومه به شرح زیر است.
  مشخصات فردی:
  دکتر حاج سید محمود علوی در چهارم اردیبهشت ۱۳۳۳، در خانواده‌ای روحانی در لامرد فارس ولادت یافت. در سن ۲ سالگی با خانواده به نجف اشرف (محل تحصیل پدر) عزیمت و تحصیلات ابتدایی و سال‌های اول متوسطه را در دبستان و دبیرستان علوی ایرانیان در نجف گذراند. پدر ایشان آیت‌الله آقای حاج سیدرضا علوی از علمای وارسته و فقیهی زاهد و پرهیزگار می‌باشد.
  فعالیت‌های علمی:
  دکتر علوی در حوزه و دانشگاه تحصیل و تدریس نموده است و به عنوان یکی از چهره‌های علمی شاخص و شناخته شده در حوزه و دانشگاه تاکنون شاگردان بسیاری را در هر دو زمینه تربیت کرده است.
  آغاز و چگونگی شروع تحصیلات حوزوی:
  در سال ۱۳۴۹ به کسوت روحانیت درآمده، تحصیلات حوزوی خود را ابتدا در نجف و سپس در آبادان و حوزه علمیه قم و تهران پی گرفته است. استعداد زیاد و جدیت فراوان ایشان باعث شد که از همان زمان در زمره طلاب موفق و مورد توجه و علاقه بزرگان حوزه قرار گیرد.
  دوره سطح را نزد اساتید مطرح حوزه علمیه قم از قبیل حضرات آیات، اعتمادی، محقق داماد، حسینی کاشانی، باکویی، والد معظم خود و مرحوم ستوده گذرانده و درس خارج را از محضر حضرات آیات مقام معظم رهبری، فاضل‌لنکرانی، مکارم‌شیرازی، موسوی‌اردبیلی، محمد یزدی و هاشمی‌شاهرودی بهره برده است.
  تدریس حوزوی:
  همزمان با تحصیل به تدریس دروس حوزه اشتغال داشته و کتاب‌های سطح حوزه را یکی پس از دیگری مطالعه کرده و هم‌اکنون به تدریس سطوح عالی حوزه (رسائل و مکاسب) در حوزه علمیه اشتغال دارد.
  تحصیلات دانشگاهی:
  همزمان با تحصیلات حوزوی به تحصیلات دانشگاهی پرداخته، دوره کارشناسی در مدرسه عالی تربیتی و قضایی قم (دانشگاه فعلی قم) در رشته علوم تربیتی با احراز رتبه اول گذرانده، کارشناسی ارشد را در دانشگاه فردوسی مشهد در رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی با کسب رتبه اول و با معدل ۱۸/۹۶طی نموده و مقطع دکتری را در همان رشته در دانشگاه فردوسی مشهد با کسب رتبه عالی به پایان رسانده است.
  تدریس دانشگاهی:
  پس از پایان تحصیلات دانشگاهی به عضویت هیات علمی دانشکده صدا و سیما درآمده و همزمان در مراکز دانشگاهی دیگر نظیر: پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی، دانشکده الهیات دانشگاه تهران، دانشگاه امام صادق، دانشگاه مذاهب اسلامی، دانشگاه آزاد و دانشکده علوم حدیث به تدریس پرداخته است و طی چند سال به عنوان استاد نمونه و ممتاز دانشکده صدا و سیما شناخته شده است.
  تحقیقات و مطالعات انجام شده:
  علی‌رغم مشغله‌های فراوان اجرایی و تدریس در حوزه دانشگاه وی تحقیقات و مطالعاتی را در زمینه‌های مختلف داشته است که برخی از تحقیقات چاپ شده از ایشان عبارتند از:
  مبانی فقهی روابط بین‌الملل، نگاهی گذرا به بحث تعادل و تراجیح، قرآن و روابط بین‌الملل، تمایز قواعد فقه و اصول در نگاه امام خمینی (ره) و دیگران، روزه و احکام آن، درس‌هایی از نهضت امام حسین (ع)، مجلس رد اعتبارنامه و چند نکته، تاملی در روند حقوق مطبوعات.
  تعدادی از تحقیقات چاپ نشده ایشان عبارتند از:
  بحثی درباره استحباب سببی و مسببی، بحث قطع قطاع، تحقیقی پیرامون قاعده لاضرر، تحقیقی پیرامون قاعده ید(اماریت ید بر مالکیت)، مروری بر منابع تامین و موارد هزینه زکات، کاوشی کوتاه درباره قواعد فقیه و مطالعاتی پیرامون حقوق بین‌الملل عمومی و خصوصی، مدیریت آموزشی، جامعه‌شناسی، تاریخ، مبانی روانشناسی و اخلاق.
  فعالیت‌‌ها، مسئولیت‌ها و سوابق اجرایی:
  روحیه انقلابی و شور و شوق انجام خدمت صادقانه که از خصوصیات بارز دکتر علوی بوده، ایشان را بر آن داشته است که همواره در کنار اشتغالات حوزوی و دانشگاهی، فعالیت‌ها و مسئولیت‌های مختلفی را در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی داشته باشد که به گزیده‌ای از آنها اشاره می‌شود.
  پیش از انقلاب:

  ۱. تاسیس انجمن سلامی جوانان آبادان (۱۳۵۰)
  ۲. تاسیس کانون اسلامی جوانان قم (۱۳۵۲)
  ۳. تاسیس چندین کتابخانه در مناطق مختلف استان فارس (۱۳۵۲-۱۳۵۷)
  ۴. فعالیت‌های فرهنگی تربیتی و تبلغی در رابطه با نسل جوان در ناقط مختلف استان فارس
  ۵. برپایی و هدایت تظاهرات علیه رژیم پهلوی در قم و مناطق جنوب فارس (لار، گراش، لامرد،…)
  ۶. رهبری یک گروه چریکی شبه‌نظامی در قم در سال ۱۳۵۷
  پس از انقلاب:
  نماینده ستاد مرکزی انقلاب اسلامی در جنوب فارس در سال ۱۳۵۸-۱۳۵۷
  نماینده دفتر امام خمینی (ره) در لامرد در سال ۱۳۵۹-۱۳۵۸
  نماینده دوره‌های اول- دوم- چهارم و پنجم مجلس شورای اسلامی (جهت‌گیری در جهت محرومیت‌زدایی از مناطق محروم کشور در مباحث قانون‌گذاری و اقدام علمی در امر سازندگی از ویژگی بارز دوران نمایندگی دکتر علوی در مجلس شورای اسلامی می‌باشد.)
  مخبر و سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی، کمیسیون خاص وظیفه عمومی، کمیسیون خاص وظایف و اختیارات ریاست‌جمهوری در دوره‌های اول و دوم مجلس شورای اسلامی
  عضو کمیسیون خاص تدوین قانون وزارت اطلاعات (دوره اول)
  نایب‌رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی (دوره چهارم)
  نایب‌رئیس کمیسیون‌های سیاست خارجی و آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی (دوره پنجم)
  رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کویت (دوره‌های چهارم و پنجم)
  رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و مراکش (دوره پنجم)
  معاونت نظارت و بازرسی و معاونت روابط عمومی و تبلیغات سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سال‌های ۶۸ تا ۷۰
  از سال ۱۳۷۹ تا سال ۱۳۸۸ با حکم مقام معظم رهبری به عنوان رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش
  روابط مردم استان تهران در مجلس خبرگان با کسب بیش از دو میلیون رای مردم استان تهران
  مختصری از دیگر ویژگی‌های ایشان:
  فعالیت‌های گسترده فرهنگی و ورزشی، حسن خلق، مهربانی و خوشرفتاری، دلسوزی و گره‌گشایی از مشکلات دیگران در حد توان، تدبیر خردورزانه در تصمیمات مدیریتی، تلاش خستگی‌ناپذیر و توفیق در پیشبرد کارها، ارتباط مستمر با نسل جوان و همگانی با ورزشکاران و هنرمندان از ویژگی‌های زبانزد دکتر علوی می‌باشد. به گفته وی یکی از زیباترین لحظاتش، برپایی نماز جماعت و قرائت زیارت عاشورا همراه با ورزشکاران کوهنورد ارتش بر فراز قله دماوند (بلندترین قله ایران) بوده است.
  حضور در دفاع مقدس:
  نقش مردم در بسیج نیروها از شهرستان لامرد و لار و حضور پیاپی در جبهه و بازدید از رزمندگان در خطوط مقدم در دوران تصدی‌ نمایندگی دوره اول و دوم مجلس شورای اسلامی از دیگر موارد قابل ذکر در مورد ایشان می‌باشد.
  انجام سفرهای کاری و تحقیقاتی:
  نکته بارز در مورد ایشان دنیادیدگی و آشنایی با آداب و رسوم دیگر کشورهای جهان است در این راستا سفرهای متعدد و بعضا رسمی که اکثرا با هزینه شخصی انجام شده به ۳۰ کشور داشته است که عبارتند از عراق، عربستان سعودی، کویت، امارات، عمان، ترکیه، لبنان، سوریه، اردن، آذربایجان، گرجستان، اکراین، قرقیزستان، ترکمنستان، قزاقستان، آلمان، سوئد، دانمارک، فرانسه، مراکش، کلمبیا، هند، تایلند، سنگاپور، مالزی، اندونزی، چین، کره‌جنوبی، بحرین و پاکستان
  تسلط به زبان‌های بین‌المللی:
  آشنایی کامل ایشان به دو زبان بین‌المللی و عربی و انگلیسی در کنار تسلط کامل ایشان بر خطابه فارسی و نویسندگی از دیگر مشخصات قابل ذکر ایشان می‌باشد.
  موفقیت‌های اخیر اجرایی:
  در دوران تصدی‌ مسئولیت ایشان در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش موفقیت‌های مختلفی را شاهد بوده‌ایم که اهم آنها در سال‌های اخیر عبارتند از:
  ۱. مقام اول در بخش نمایشگاهی اجلاس سراسری نماز طی دو سال پیاپی
  ۲. تشویق از سوی مقام معظم رهبری به سبب تسهیل ارزیابی مکتبی کارکنان ارتش
  ۳. احراز رتبه اول اشراف فرماندهی معظم کل قوا در سال‌های ۸۵ و ۸۶ و تشویق ایشان
  در مجلس خبرگان:
  اضافه بر حضور فعال در جلسات مجلس خبرگان و کمیسیون‌های تخصصی آن، دکتر علوی نمایندگی مجلس خبرگان رهبری را به فرصتی برای خدمت به مردم به ویژه افراد مستضعف و بی‌بضاعت تبدیل نموده و تاکنون گره از مشکل افراد زیادی به دست وی گشوده شده است.

 33. نوشته شده توسط نقطه در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۴:۰۲ ب.ظ

  هیچکس جان:
  لازم نیست کیهان بخونی یا نخونی. اگه شما خوب اصلاح طلب ها و اصولگراها رو بشناسی متوجه میشی که این کابینه دلخواه اصلاح طلب ها هم نیست. مثلا شما فکر میکنی اصلاح طلب ها از انتخاب همین آقای علوی خوشحالن؟ نه، ولی میگن بهتر از مصلحی هست. خوب اگه قرار بر اینه اصولگراها هم میگن آقای علوی بهتر از آقای یونسی هست. من از روز اول هم به دوستان گفتم اینکه شما فکر کنید آقای روحانی یه کابینه ای میده که شما خوشحال بشین نه، این طور نیست، چون ایشون اومده که بعضی ها نباشن، ولی اونی که اصلاح طلب ها بخوان هم نیست که می بینیم عملا نیست. هست؟

  اکثر وزرا هم کارگزارانی هستن با نگاه اقتصادی و البته عضو جناح راست سنتی. حرف های کیهان هم مثل شرق و غرب و اعتماد بخشیش درست و بخشیش غلطه. خود من کیهان میخونم، شده بگم یک استدلال مسخره هست و یا یک استدلال کاملا درسته. سرمم جایی فرو نبردم. ظاهرا شما عادت کردین هرجا به میل شما نبود روی دموکراسی خط بکشید. دولت احمدی نژاد رو که برنتافتید، الان هم همین طور که شورای نگهبان طبق قانون آقای هاشمی رو رد صلاحیت کرد، مردم رییس جمهور رو طبق قانون اساسی انتخاب کردن، نمایندگان مجلس هم میتونن به وزرای پیشنهادی رای بدن. نمایندگان هم در حال حاضر اکثرا اصولگرا هستن. روی وزرای علوم، نفت، تعاون و رفاه، امور خارجه اعتراض هایی هست که باید منتظر موند و دید چقدر روی اینها اجماع شکل میگیره. ترویج ولنگاری سیاسی چیز خوبی نیست عزیز من. ظاهرا شما از جامعه مدنی فقط عاشق سطل آشغال آتیش زدنش شدی.

 34. نوشته شده توسط عباس غلام‌زاده در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۹:۱۹ ب.ظ

  علوی در مجلس: ردصلاحیتم در انتخابات خبرگان بی‌ مبنا بود
  علوی وزیر پیشنهادی اطلاعات در این جلسه گفت که نظام اطلاعاتی کشور دارای توانمندی‌های خوبی است و در دستگاه اطلاعاتی کشور باید رعایت احکام شرع، ‌اخلاق و قانون به عنوان سه محور راهبردی مورد توجه قرار گیرد.

  نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اظهارات وزیر پیشنهادی اطلاعات در جلسه کمیسیون، اظهار کرد: آقای علوی در این جلسه فرصت‌ها و تهدیدهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران در داخل و خارج کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت که باید با یک برنامه دقیق به فرصت‌ها بیفزاییم و از تهدیدات بکاهیم.

  http://aftabnews.ir/fa/news/204570/%D8%B9%D9%84%D9%88%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%AC%D9%84%D8%B3-%D8%B1%D8%AF%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD%DB%8C%D8%AA%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%DB%8C%E2%80%8C-%D9%85%D8%A8%D9%86%D8%A7-%D8%A8%D9%88%D8%AF

 35. نوشته شده توسط نقطه در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۹:۵۴ ب.ظ

  نمیدونم چرا کامنت من تایید نمیشه، ولی در صورتی که کامنت آقای “هیچ کس” که کاملا نامربوط به این مطلب هست برداشته بشه، حذف کامنت منم اشکال نداره. ولی وقتی کامنت بی ربطی رو تایید می کنید قطعا پاسخ های بی ربطی رو هم دریافت می کنه که از بحث اصلی خارج میشه و باید به خواننده این حق داده بشه که جواب بده. چون من خودم رو اصولگرا میدونم و میخوام از حق خودم دفاع کنم.

 36. نوشته شده توسط حسن ذکاوت در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۷ ق.ظ

  عبدالصمد جان
  عرض کردم “شرایط” او را باید درک کرد! کجا گفتم فشار؟! خدا رحمت کند “فروید” را! البته دیگر دوره فشار گذشت برادر! “فشیر” هم نمی تواند کاری کند!
  بیا به آغوش اعتدال! بیا برادر!

 37. نوشته شده توسط اشکنان در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۷ ق.ظ

  اقای اسد پور …شما دیگه چرا؟ چرا نظر ما رو نمیزاری… چیه نکنه باورتون نمیشه که سید رضی حسینی و مهری ها برخلاف انچه شما فکر میکنید عمل میکنن…یا خود شما هم بله…

 38. نوشته شده توسط مهدی از لار در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱:۳۱ ق.ظ

  تراکمه امروز رفتی تو آنپاس.چته؟گفتم که…. این سایت سیاست عجیبی رو در انتشار کامنت دنبال میکنه.ما تیز تز از این حرف ها هستیم برادر.

 39. نوشته شده توسط رضا در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۶:۴۸ ق.ظ

  سلام عرض می کنم خدمت دوستان عزیز
  شخصیت حاج آقای علوی دوست داشتنی فارغ ازتفکرات سیاسی اصولگرا و اصلاح طلبی قابل دفاع و ارزشمند و پرافتخار برای همگان مخصوصا ما همشهریان ایشونه و انتخاب ایشون به عنوان کاندید وزیر اطلاعات با هر نگاه و دلیلی جای خوش حالی ست.یقینا نگاه جناب آقای موسوی لاری و حاج آقای علوی فراتر و پرمغز تر از کسانیه که شاید شایسته ی قرارگرفتن در لیست و تفکر اصولگرایی و اصلاح طلبی نیستند،همونایی که صرفا چهره های میان تهی هستند که تونستن سالها از شعارهای اصولگرایی و اصلاح طلبی برای رسیدن به یه سری فرصت های سیاسی و اقتصادی بهره بگیرن که یقینا شناخته شده هستند .
  خواهشمندم عزیز بزرگوار آقای صفری علی اکبر برا اصولگراهای پست طلب هم یه دعا  و آرزو بکنند؟!

 40. نوشته شده توسط مصطفي كوهي در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۸:۵۰ ق.ظ

  متن از روزنامه کیهان ۱۶/۰۵/۹۲
  :
  روزنامه زنجیره‌ای آرمان از قول صادق زیباکلام پیش‌بینی کرد نمایندگان مجلس به بیژن زنگنه، محمدعلی نجفی، محمود حجتی و علی ربیعی رأی اعتماد ندهند.
  این در حالی است که برخی منابع دیگر مطبوعاتی و رسانه‌ای از بیژن زنگنه، محمدنجفی، عباس آخوندی، میلی‌منفرد، ظریف، علوی و حجتی به عنوان نامزدهای پیشنهادی برای تصدی وزارت که در مرز رأی عدم اعتماد مجلس قرار دارند، نام می‌برند.

 41. نوشته شده توسط عبدالصمدصفری در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۹:۴۶ ق.ظ

  حسن اقای ذکاوت بزرگوار
  وقتی میگین باید شرایشو درک کرد ، این شرایط چیه ؟!!
  خب این شرایط میتونه ، فشار باشه ، رودربایستی باشه، باج خواهی جریان های حامی باشه ، خالی بودن دست ایشون از نیروهای کارامدتر باشه و……
  شما که ما رو به آغوش اعتدال دعوت کردین ، میشه یه تعریف کوتاه و با زبان ساده البته ، که ما هم بفهمیم ، از اعتدال ارائه کنید؟

  به نظر من اعتدال مخالف افراطی گری ست

  موفق

 42. نوشته شده توسط هیچکس در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۹:۴۷ ق.ظ

  سلام نقطه جان
  اول: در تراکمه معمول بر این است که بر نظرات دیگر دوستان که در ذیل هر مطلب نوشته می شود نیز می توان ان قلت گذاشت، پس کامنت من بی ربط نیست خوب است دوباره کامنت های بالاتر را بخوانید.
  دوم: من نگفته ام روحانی اصلاح طلب است بلکه از نزدیکی روحانی به اصلاح طلبان نوشته ام و این از کابینه معرفی شده ایشان کاملا مشخص است. رأی مجلس در این مورد ملاک نیست.
  سوم: اگر شما کارگزاران را که از احزاب موثر در خرداد ۷۶ بودند و در کابینه آقای خاتمی هم حضور چشمگیری داشتند راست سنتی می پندارید دیگر حرفی نمی ماند.تازه ادعا دارید که خوب اصولگراها و اصلاح طلبها را می شناسید.
  چهارم:من نگفته ام شما سرتان را جایی فرو برده اید نوشته ام:«سر کبک استدلال پیشینشان را زیر برف می کنند» این یعنی: استدلال قبلی خود را نادیده می گیرند!!!
  پنجم: می ماند مابقی اتهام های جناب عالی که از سر دموکراسی دوستی زده اید! ولی من مانده ام که شما از کجای نوشته من دریافته ایدکه من «روی دموکراسی خط می کشم»،« دولت احمدی نژاد را برنتافته ام»، « ولنگاری سیاسی را ترویج می کنم» و «عاشق آتیش!! زدن سطل آشغال هستم»
  ششم:نقطه جان، دوستی ذیل مطلبی دیگر در همین سایت استدلال کیهان را نقل کرده بود که رأی اصلاح طلبان ده درصد بیش نبوده پس روحانی وامدار اصلاح طلبان نیست و زیر این مطلب باز نظری گذاشته بود که روحانی تحت فشار اصلاح طلبان وزرایی را معرفی کرده است که بهتر است مجلس برای کمک به روحانی به آنها رأی ندهد. این دو مطلب متضادند و کامنت من به همین تضاد اشاره داشت و خواهان توضیح بود. حالا که شما به خودتان گرفته اید لطفا به هر دو کامنت پاسخ «منطقی» نه احساسی و از سر عصبانیت بدهید.

 43. نوشته شده توسط مطلع در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۲۴ ق.ظ

  ککم در ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ نوشته است:

  در یک سایت لامردی به نام تراکمه. علی الظاهر دختری به نام فرزانه از لار با کلی دکتر و مهندس در حال بحث کردن و استدلال آوردن است. استدلالات و مطالب این دختر قابل مقایسه با کسانی که جوابش می دهند نیست و از این رو به بد و بی راه و انواع مغالطات برای ساکت کردن او روی آورده اند. ضمن تشکر از این خواهر فهمیده و با سواد از دوستان درخواست دارم به این سایت بروید و درماندگی کلی دکتر ومهندس را مقابل این دختر لاری مشاهده کنید

 44. نوشته شده توسط علی ناصری در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱:۰۰ ب.ظ

  حسن اقای ذکاوت

  فکر کنم منظور صمد اقا از “اعتدال” یه کابینه ای توی مایه های این باشه

  وزیر اطلاعات : حسین شریعت مداری
  وزیر کشور: کوچک زاده
  وزیر فرهنگ: حمید رسایی
  وزیر خارجه : سردار نقدی
  وزیر نفت: سردار رادان
  وزیر ارتباطات: مهدی طائب
  وزیر دادگستری : مرتضوی
  وزیر اموزش پرورش: پناهیان

 45. نوشته شده توسط مسعود در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۴:۴۲ ب.ظ

  ناصری! وزیر خارجه رو خوب اومدی.مطمینم این لیست مورد حمایت کامل اقای صفری هست

 46. نوشته شده توسط اصولگراي واقعي در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲:۰۵ ق.ظ

  اسد پور نتونستی جواب بدی عزیزم؟این چه حرفیه که میزنی برادر.مردم آگاه شدند.

 47. نوشته شده توسط حسین در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲:۰۴ ب.ظ

  چه عجب آنهای که دیروز در همه مراسمات لامرد آز آقای موسوی با سنگ و گوجه پذیرایی می کردند امروز آن را تمجید می کنند

 48. نوشته شده توسط نقطه در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۸:۳۶ ب.ظ

  هیچ کس جان:
  جواب دادم ولی حذف شد که مهمم نیست، فدای سرم.

  علی آقای ناصری:
  ما که شوخی نداریم سر کابینه، نه ما دنبال اینهایی که شما شرح دادی نیستیم، اینا شاید آدمای خوبی هم باشن اتفاقا، ولی بدرد وزارت و کار اجرایی نمیخورن، ولی بدون هیچ رودربایستی اونهایی که توی فتنه ۸۸ دروغ تقلب رو تبلیغ کردن و امروز هم به قول امام خامنه ای عذرخواهی نمی کنن “نباید” در کابینه باشه. کسی که دنبال براندازی نظام و یا در بهترین حالت بودن یا نبودن نظام جمهوری اسلامی براش فرقی نکنه چطور میخواد در اون نظام خدمت بکنه؟ معلومه این جور آدمی منفعتش نه به نظام میرسه و نه به مردم.

 49. نوشته شده توسط محمدرضا میرزایی در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۲ ب.ظ

  سلام
  با آرزوی قبولی طاعات وعبادات همه دوستان و روشنفکران اعم از اصلاح طلب و اصول گرا در شهرستانهای لامرد ومهر.
  انتقادهای زیادی بر اصلاح طلبان و اوصول گرایان در منطقه لامرد ومهر روا می باشد.در زمان بر مسند نشستن عالم بزرگوار جناب موسوی لاری بر صدر وزارت کشور همین اصول گرایان چنان هیاهو وسیاه نمایی از ایشان کردند که آثار سیاهی آن برای سالها بر رخسار منطقه سایه افکند والان با گرفتن مسئولیت جناب دکتر علوی بر کلیدی ترین وزارتخانه در نظام مقدس جمهوری اسلامی عده ای اصلاح طلب نما قصد تضعیف ایشان دارند که باید مورد نکوهش قرارگیرند. در منطقه لارستان همه اصول گرایان واصلاح طلبان در یک نقطه واحد با هم اتفاق نظر دارند وآنهم هم پیشرفت لارستان و بقول خودشان لارستان بزرگ.ای کاش ما هم از آنها می آموختیم یاد می گرفتیم که بر سر منافع مشترکمان نظری واحد داشته باشیم که نمونه آن در مطالب سایت لادستان (اصول گرا)و نشریه صحبت نو(اصلاح طلب) مشهود می باشد.در لارستان همه جناح های سیاسی اعم از اصلاح طلب و اصول گرا بر پیشرفت لارستان تاکید دارند در حالی که دوستان فعال سیاسی فارغ از هر جناح سیاسی بدنبال پست ومقام سیاسی می باشند ومنافع شخصی خودشان را بر منافع مردم ترجیح می دهند.منطقه لامرد ومهر باید به فرزندان خود(آقایان موسوی،دکتر علوی،مهندس قاسمی) ببالد و از این فرصتها برای رسیدن به اهداف خود استفاده کند.عزیزان و دوستان امروز بجای قلم زدن علیه بزرگوارانی چون دکتر علوی ،حجه الاسلام موسوی لاری و مهندس قاسمی از مشکلات منطقه بگویید.بگویید که هنوز با داشتن چنین بزرگانی از حداقل امکانات بی بهره هستیم،بنویسید در شهر مهرمرکز شهرستان مهر فاقد یک دندانپزشک می باشد بنویسید شهرستان مهر فاقد پزشک متخصص می باشد،درشهر لامرد تمام آزمایشگاههای درون شهر فاقد قرار داد بیمه ای می باشند وبنویسید مردم لامرد باید هزینه خرید یک کیلو میوه را دو تا سه برابر تا شهرستانهای همجوار پرداخت کنند.بگوییدمنطقه لامرد ومهر فاقد ناوگان عمومی می باشندبنویسید منطقه فاقد یک تفریح سالم می باشد.و………
  به امید رهایی ودلبستگی از قدرت وثروت

 50. نوشته شده توسط عبدالله در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۲۷ ب.ظ

  اقامسعود سلام تا اونجاییکه ماشنیدیم نه تنها موسوی لاری وطیف مهریها حمایت نکردند بلکه سنگ اندازی هم کرده اند که اقای علوی معرفی نشود ولی اقای روحانی زیر بار فشار انها نرفته است نشانه های ان هم تخریب اقای علوی درسایت مهریها وسخنرانی چند شب پیش سیدرضی حسینی دراشکنان میباشد که با ان ادبیات همیشگیش به همه تاخته است امیداست اقایان تازه به دوران رسیده ای که با پایین اوردن شان شورای لامرد در ان جلسه یک نفس از اتحاد گفتند  یک کم بهوش باشند واندکی شم سیاسی داشته باشند

 51. نوشته شده توسط مسعود اسدپور در تاریخ ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲:۲۱ ق.ظ

  عبدالله جان

  اینها همان شاه قلی هایی هستند که با وجود بخشش شاه، نمیبخشند. تا آنجایی که بنده از منابع مختلف شنیده ام حمایت این دو بزرگوار صحت بیشتری دارد.

 52. نوشته شده توسط علی ناصری در تاریخ ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۰ ق.ظ

  برنامه‌های سید محمود برای وزارت اطلاعات. 

  http://fararu.com/fa/news/158759/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D9%85%D8%AD%D9%85%D9%88%D8%AF-%D8%B9%D9%84%D9%88%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA

 53. نوشته شده توسط عبدالصمدصفری در تاریخ ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۵:۲۶ ب.ظ

  علی اقای ناصری عزیز 
  عید سعید برشما مبارک باشه 
  اگه میخاین معنی اعتدال این دولت رو بهتر متوجه بشین ، سری به سایت ریاست مجهوری بزنین تا بهتر متوجه بشین!!!!
  تمامی عکسها و فیلمها و هرچی که مربوط به دولت قبلی بوده رو حذف کردن ، یعنی شما اخبار یکماه پیش دولت قبل رو هم در سایت ریاست جهوری نخواهید دید!!!!!!!

  موفق

 54. نوشته شده توسط هیچکس در تاریخ ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۸:۱۹ ق.ظ

  با توجه به خبری که آدرس آن در ادامه می آید و نیز با توجه به این که این اقدام در روز تنفیذ بوده بعید است اطرافیان آقای روحانی دست به این کار زده باشند.متن خبر نیز حاکی از انجام این عمل به وسیله تیم رسانه ای آقای احمدی نژاد است.
  http://www.asriran.com/fa/news/288821/%D8%A2%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%88-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%D8%B4%D8%AF-%D8%B9%DA%A9%D8%B3
  این خبر نیز تأیید می کند که این اقدام را تیم رسانه ای آقای احمدی نژاد انجام داده است.
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920512001230
  اما حالا با توجه به این اخبار متوجه چه چیزی می شوید؟

 55. نوشته شده توسط بهنام در تاریخ ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۶:۲۹ ب.ظ

  عبدالصمد صفری عزیز
  حذف محتویات و آرشیو و کلن هر چی توی سایت ریاست جمهوری بوده ظاهرن در آخرین روز دولت قبلی صورت گرفته … بعله!
  به این لینک برو و به تاریخ انتشارخبر هم دقت کن :
  http://www.asriran.com/fa/news/288821/%D8%A2%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%88-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%D8%B4%D8%AF-%D8%B9%DA%A9%D8%B3
  تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ – ۱۸:۴۳

 56. نوشته شده توسط نقطه در تاریخ ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۷:۱۸ ب.ظ

  ادمین جان:
  یک کامنت من به شکل عجیبی بلاک شد. یعنی وقتی ارسال کردم به تراکمه نرسید که در انتظار تایید باشه و وقتی دوباره میفرستادم هم سیستم ارور میداد که تکراریه. امیدوارم دست های پشت پرده توش دخیل نباشن.

  هیچ کس جان:
  پاسخی رو ارسال کردم که تایید نشد به هر دلیل. همه حرف من این بود که همه اصولگراها یکی نیستن، ولی فرقشون با اصلاح طلب ها اینه که افراطی هاشون مسلمون های نادون هستن که باید هدایت بشن ولی اصلاح طلب های تندرو اصولا مسلمون نیستن و یه مدتیه کلام خدا و امام زمان رو هم منکر میشن. من نه کیهان رو مطلقا قبول دارم و نه هر حزب و جناح دیگه ای. موفق باشید.

  آقای علی ناصری عزیز:
  اینهایی که شما فرمودین هم آدم های بدی نیستن، ولی به درد وزارت و کار اجرایی نمیخورن. همین طور که اون هایی که دنبال براندازی نظام و یا حداقل بی خیالی در این مورد بودن، صلاحیت خدمت به این نظام رو ندارن. این خیلی ساده و منطقی هست که وقتی کسی این نظام رو قبول نداره، نمیتونه به نظام خدمت کنه؟ که البته آقای علوی از این افراد مستثناست.

 57. نوشته شده توسط نسیم در تاریخ ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۹:۵۷ ب.ظ

  جناب آقای  نقطه
    شما  با جه دلیل و مدرکی و جگونه به خود اجازه می دهید که دیگران را به ارتداد متهم کنید؟!!
    شما که اینقدر ادعای اسلام و شرع دارید  بد نیست برید به  کلام رسول خدا  و ائمه اطهار درباره تهمت  و  و  به خصوص تهمت ارتداد   رجوع کنید.
    شما در حدی نیستی و عددی نیستی که دیگران رو به ارتداد متهم می کنی.  اون  مرادهاتم (جبهه پایدری)  در این اندازه ها نیستند…  جالبه کسانی که -حذف شده توسط ادمین- و   نوجه های  تازه پشت لب سبز شدشون  مردان بزرگی را متهم به ارتداد می کنند که جان و مال  و زندگی را در راه اسلام و انقلاب و ایران گذاشته اند.

 58. نوشته شده توسط نسیم در تاریخ ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۱ ب.ظ

  ﺁﺷﯿﺦ ﺣﺴﻦ ﺣﺮﻓﯽ ﺩﺍﺭﻡ،
  ﺍﮔﺮ ﮐﻪ ﮔﻮﺵ ﺑﺪﯼ ﺑﻪ ﻣﻦ
  ﯾﻪ ﺑﺎﻏﯽ ﺗﻮﯾﻪ ﭘﺎﺳﺘﻮﺭﻩ،
  ﮐﻪ ﻣﻬﻤﻮﻧﺎﺵ ﻣﯿﺎن ﻣﯿﺮﻥ
  …………………………………………………….
  ﺑﯿﺎ ﻭ ﺗﺨﻢ ﮔﻞ ﺑﭙﺎﺵ ﮔﻞ ﺑﻪ ﺳﺮ ﻭﻃﻦ ﺑﺰﻥ
  ﭼﺸﻢ ﻫﻤﻪ ﺑﻪ ﺩﺳﺘﺘﻪ ﭘﯿﺮ ﻭ ﺟﻮﻭﻥ ﻭ ﻣﺮﺩ ﻭ ﻭ ﺯﻥ
  (ﺑﭙﺎ ﺩﻻ ﺭﻭ ﻧﺸﮑﻨﯽ، ﺧﯿﻠﯽ ﺧﻄﺮﻧﺎﮐﻪ ﺣﺴﻦ )

  ﻧﮕﯽ ﮔﺮﻭﻧﯽ ﺑﻪ ﺗﻮ ﭼﻪ، ﻧﮕﯽ ﺗﻮﺭﻡ ﺑﻪ ﺗﻮﭼﻪ
  ﻧﮕﯽ ﮐﻪ ﻫﺮﮐﯽ ﺭﻓﺘﻪ ﺗﻮ ﺧﻮﺷﻪ ﺳﻮﻡ ﺑﻪ ﺗﻮﭼﻪ
  ﻧﮕﯽ ﮐﻪ ﻧﺮﺥ ﺑﺮﻕ ﻭ ﺁﺏ ﻭ ﻧﻮﻥ ﻭ ﮔﻨﺪﻡ ﺑﻪ ﺗﻮﭼﻪ
  ﻧﮕﯽ ﮐﻪ ﮔﺸﻨﻪ ﻣﻮﻧﺪﻥِ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﺮﺩﻡ ﺑﻪ ﺗﻮﭼﻪ
  ﻧﮕﯽ ﺗﻮﯼ ﻣﺤﻞ ﻣﺎ ﺍﺭﺯﻭﻧﯿﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻦ
  (ﺑﭙﺎ ﺩﻻ ﺭﻭ ﻧﺸﮑﻨﯽ، ﺧﯿﻠﯽ ﺧﻄﺮﻧﺎﮐﻪ ﺣﺴﻦ )

  ﺗﻮ ﺩﻭﺭ ﭼﻬﺎﺭ ﺳﺎﻟﻪ ﺗﻮ
  ﺭﺋﯿﺲ ﻣﺠﻠﺲ ﻣﺎﻟﯽ ﺭﺋﯿﺲ ﺟﻤﻬﻮﺭ ﭘﺮﻭ،
  ﻧﺨﺴﺖ ﻭﺯﯾﺮ ﺳﻮﻣﺎﻟﯽ ﯾﻪ ﺍﺳﻘﻔﯽ ﺗﻮ ﻭﺍﺗﯿﮑﺎﻥ،
  ﮐﺎﻫﻦ ﭘﯿﺮ ﻧﭙﺎﻟﯽ ﯾﮏ ﻧﻔﺮ ﺍﺯ ﻣﺠﻤﻊ ﺗﺸﺨﯿﺺ ﮐﺮﻩ ﺷﻤﺎﻟﯽ
  ﻣُﺮﺩ ﺍﮔﻪ ﻭﺍﺳﻪ ﺗﺴﻠﯿﺖ ﻣﺎﺩﺭﺷﻮ ﺑﻐﻞ ﻧﺰﻥ
  ( ﺑﭙﺎ ﺩﻻ ﺭﻭ ﻧﺸﮑﻨﯽ، ﺧﯿﻠﯽ ﺧﻄﺮﻧﺎﮐﻪ ﺣﺴﻦ )

  ﺍﮔﻪ ﯾﻪ ﻭﻗﺖ ﺭﻓﺘﯽ ﺳﻔﺮ، ﭼﻪ ﺧﺎﺭﺟﯽ ﭼﻪ ﺩﺍﺧﻠﯽ
  ﺯﯾﺎﺩﯼ ﺑﺎ ﺧﻮﺩﺕ ﻧﺒﺮ، ﭼﻪ ﻫﻤﮑﺎﺭﯼ ﭼﻪ ﻓﺎﻣﯿﻠﯽ
  ﺍﮔﻪ ﯾﻪ ﻭﻗﺖ ﺣﺮﻑ ﻣﯿﺰﻧﯽ ﭼﻪ ﺭﻭﯼ ﻣﺒﻞ ﭼﻪ ﺻﻨﺪﻟﯽ
  ﺣﺮﻓﺎﯼ ﻧﺎﺟﻮﺭ ﻧﺰﻧﯽ ﭼﻪ ﺍﺯ ﻟﻮﻟﻮ ﭼﻪ ﺍﺯ ﻟﯿﻠﯽ
  ﺑﻪ ﻭﻋﺪﻩ ﻫﺎﺕ ﭘﺸﺖ ﻧﮑﻨﯽ، ﭼﻪ ﺑﺎ ﻋﻤﻞ ﭼﻪ ﺑﺎ ﺳﺨﻦ
  (ﺑﭙﺎ ﺩﻻ ﺭﻭ ﻧﺸﮑﻨﯽ، ﺧﯿﻠﯽ ﺧﻄﺮﻧﺎﮐﻪ ﺣﺴﻦ )

  ﻓﮑﺮ ﻧﮑﻨﯽ ﻫﻤﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﺻﻒ ﺑﮑﺸﻨﺪ ﭘﺸﺖ ﺩﺭﺕ
  ﻓﮑﺮ ﻧﮑﻨﯽ ﺍﺯ ﺻﺒﺢ ﺗﺎ ﻇﻬﺮ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺸﻨﺪ ﻣﻨﺘﻈﺮﺕ
  ﻓﮑﺮ ﻧﮑﻨﯽ ﻓﺮﺷﺘﻪ ﻫﺎ ﻫﻤﺶ ﻣﯿﺎﻥ ﺩﻭﺭ ﻭ ﺑﺮﺕ
  ﻓﮑﺮ ﻧﮑﻨﯽ ﻣﻘﺪﺳﯽ، ﻫﺎﻟﻪ ﻧﺒﯿﻨﯽ ﺭﻭ ﺳﺮﺕ
  ﺗﺮﺳﯿﺪﻩ ﭼﺸﻤﺎ ﺑﻪ ﺧﺪﺍ، ﻓﮑﺮ ﻧﮑﻨﯽ ﺍﯾﻨﺎ ﺧُﻠﻦ
  (ﺑﭙﺎ ﺩﻻ ﺭﻭ ﻧﺸﮑﻨﯽ، ﺧﯿﻠﯽ ﺧﻄﺮﻧﺎﮐﻪ ﺣﺴﻦ )

  ﺩﯾﺮﻭﺯ ﺩﺍﺩﻡ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﺗﻮ ﺗﻤﺎﻡ ﺁﺏ ﻭ ﮔِﻠﻤﻮ
  ﺷﻮﺧﯽ ﻭ ﺟﺪﯼ ﮔﻔﺘﻤﺶ ﻫﻤﯿﻨﺠﺎ ﺣﺮﻑ ﺩﻟﻤﻮ
  ﺗﻮ ﺭﺍﻩ ﻣﺮﺩﻡ ﺑﺎﺷﯽ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﻣﯿﺸﻨﻮﯼ ﺍﯾﻮﻟﻤﻮ
  ﺍﻣﺎ ﺍﺯﺵ ﺩﻭﺭ ﻧﺸﯽ ﻭ ﺳﺮ ﻧﺒﺮﯼ ﺣﻮﺻﻠﻤﻮ
  ﺧﻼﺻﻪ ﺍﺯ ﻣﺎ ﮔﻔﺘﻨﻪ ﻧﮕﯽ ﮐﺴﯽ ﻧﮕﻔﺖ ﺑﻪ ﻣﻦ
  (ﺑﭙﺎ ﺩﻻ ﺭﻭ ﻧﺸﮑﻨﯽ، ﺧﯿﻠﯽ ﺧﻄﺮﻧﺎﮐﻪ ﺣﺴﻦ )

 59. نوشته شده توسط نسیم در تاریخ ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۱ ب.ظ

  ” به قومی مبتلا شده ایم که فکر می کنند خدا جز آنها کس دیگر را هدایت نکرده است” ابو علی سینا

 60. نوشته شده توسط reza110 در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۳:۲۴ ق.ظ

  دوستانی که با اعتدال مشکل دارن بگن کدوم یکی از این مطلب رو قبول ندارن؟ شاید هم مشکلشون جایی دیگه اشت؟

  اعتدال مشخصه بارز فرهنگ ایرانی و اسلامی است.

  اعتدال به معنای عدول از اصول و محافظه‌کاری در برابر تغییر و تحول نیست.

  اعتدال رویکردی خرد ورزانه،فعالانه و صبورانه در جامعه برای دور شدن از ورطه افراط و تفریط است و در واقع باید گفت مسیر استقرار و استمرار مردم‌سالاری دینی از اعتدال می‌گذرد و تحول‌خواهی نیز بر مدار اعتدال می‌گذرد.

  اعتدال همان مشیت الهی است که بر امت وسط بودن تاکید کرده و مولای آن حضرت علی (ع) فرمودند که مشیت‌تان میانه‌روی و اعتدال باشد و مقصد‌تان رشد و پیشرفت باشد.

  عدم اعتدال در ساختار اجرایی کشور را با آسیب شناسی علمی باید به درستی شناخت و با اصلاحات ساختاری و ظرفیت دولت در برابر جامعه تحول‌گرا آن را ارتقا داد.

  مردم شریف ایران به اعتدال‌گرایی و دوری از افراط و تفریط رأی مثبت دادند.

  کانون فکری و اجرایی دولت بر محور اعتدال و عقلانیت بنا خواهد شد.

  اعتدال‌گرایی به‌معنای توازن میان آرمان و واقعیت و ترجیح منافع ملی بر منافع حزبی و جناحی است.

  اعتدال‌گرایی بر اجماع ملی، قانون‌گرایی و بردباری در تعاملات سیاسی تأکید می‌کند.

  بنیان این مرام فکری و عملی، فاصله گرفتن از تخیل و توهم و تمرکز بر تفکر، برنامه، شفافیت و استفاده از تخصص‌هاست. دولت تدبیر و امید نهایت اهتمام خود را به کار خواهد گرفت تا بر مبنای اهداف و روش‌های عقلایی و متناسب با واقعیت‌های موجود، اعتدال را شالوده عملکرد و مدیریت کشور قرار دهد، تهدیدها را کاهش داده و فرصت‌ها را افزایش دهد.

  اعتدال‌گرایی بر اخلاق و مدارا اصرار می‌ورزد و از طریق گفت‌وگو، تفاهم و تدوین برنامه‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت سعی خواهد نمود شکاف‌های اجتماعی و اقتصادی را به حداقل ممکن برساند.

  http://www.mashreghnews.ir/fa/news/238093/%D8%AA%D8%B9%D8%B1%DB%8C%D9%81-%D8%B1%D9%88%D8%AD%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D9%85-%D8%AA%D9%86%D9%81%DB%8C%D8%B0-%D9%88-%D8%AA%D8%AD%D9%84%DB%8C%D9%81-%DA%86%D9%87-%D8%A8%D9%88%D8%AF

 61. نوشته شده توسط عباس غلام‌زاده در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۵ ق.ظ

  چرا نباید به وزیر پیشنهادی اطلاعات رای داد؟
  پرده برداری از بعضی موضوعات مربوط به یکی از کلید داران!
  http://www.ammariyon.ir/fa/news/28945/%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B9%D8%B6%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86

 62. نوشته شده توسط محمدرضا در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲:۵۶ ب.ظ

  http://www.isna.ir/fa/news/92052010799/%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%A6%D8%AA%D9%84%D8%A7%D9%81-%D8%A7%D8%B5%D9%88%D9%84%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AD%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%B1-%D9%88-%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%AF

 63. نوشته شده توسط علی در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۸:۰۸ ب.ظ

  نسیم جان به اقای نقطه خردا نگیر! مشتری پرو پا قرص کیهانه دیگه
  شاگرد حسین شریعتمداریه دیگه

 64. نوشته شده توسط اکبر در تاریخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲:۱۸ ق.ظ

  نقطه جان

  خیلی دَلَمَ‌ی. همه چی اَ توهَم تلیت کِرذَه‌ی اُ خُت هم نشسته‌ی وَسَطِش.  بیشین یک کم مطالعه بکن. چار تا کتاب بوخون. غور بُکُن. ما از کسی که بطور تخصصی علوم انسانی می‌خونه انتظارات بیشتری داریم. رشته تحصیلی شما ناسلامتی با واژه “انسان” گِرِه خورده و انتظار هم این است که مقداری “انسانی” تر اندیشه کنید و قلم برانید.  از صبح اَفتو نَزَده که هَنی در سایت باز نشده اَ  تِرتِ اصلاح‌طلبا مِفتی تا پیشینی که اَفتو اَ شی نشست. بَسِن.. بَسِن. زِشتِن بر کسی که ۳-۴ سالِن علوم انسانی میخونه بفته دنبال ایی چیا که نیفهمُم ایی مسلمون نادونِن او نامسلومن باهوشین. ایی کَلَّش کَجِن او چِشِش کاچِن. به تو چه اصلا؟.   به قرآن مجید مو اگه جای شما بیذُم با ایی گولوشونی که هشت سال تو مملکت کرذیت، ری اَ کُه می‌کرذُم شوم تا صُح امَن یُجیب می خوندوم تا خدا از سر تقصیراتُم بگذره. ریم می‌مَذ بیام تو سایت بحث بُکُنُم؟   وَلَلا به خُذا… گِنا بر گِنا پَناه بر خُذا

 65. نوشته شده توسط اکبر در تاریخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲:۳۲ ق.ظ

  نونِ مُفتی دَی اُ بااا  اَ سینَت می‌نِن اُ می‌لَهپونی خَوَر اَ کُوش و شمال دنیا هم نذاری…  کُمِتَم که گرم آویذ ری اَ ما مینی. 

 66. نوشته شده توسط هیچکس در تاریخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۹:۵۱ ق.ظ

  جناب نقطه:
  متأسفانه شما به جای پاسخ دادن به اتهام های قبلیتان – که در کامنت پیشین به آن ها اشاره کرده ام- اتهام های جدیدی را مطرح می کنید. دوست عزیز حداقل در حیطه نظر انصاف داشته باشید.لطفا اگر ممکن است حداقل به اتهام هایتان که در مورد « پنجم» کامنت قبلی به آنها اشاره کرده ام و نیز به اتهام جدیدتان که «اصلاح طلب های تندرو اصولا مسلمون نیستن و یه مدتیه کلام خدا و امام زمان رو هم منکر میشن» به صورت روشن پاسخ دهید. منظور شما از اصلاح طلبان تندرو کدام افراد هستند که در کابینه روحانی حضور دارند؟
  در ضمن کامنت قبلی خود را بخوانید و ببینید واقعا منظور شما از آن کامنت همین حرفهایی است که در کامنت اخیر زده اید یا باز برای طفره رفتن از پاسخ از شیوه فرار به جلو استفاده کرده اید. منتظر پاسخ های صریح شما -در صورت موافقت ادمین- محترم هستم.

 67. نوشته شده توسط ghlvn در تاریخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۳:۱۸ ب.ظ

  نمایندگان مجلس تاکید کردند:
  علوی مناسب‌ترین گزینه برای وزارت اطلاعات است
  علوی اقتدار اطلاعاتی کشور را حفظ می‌کند / وزیر پیشنهادی همه شاخص‌های لازم را داراست / در جلسه رأی اعتماد از علوی دفاع می‌کنم / بهترین دوران وزارت اطلاعات در راه است / حضور در مجلس خبرگان امتیاز ویژه‌ای است
   نماینده رباط‌کریم در این باره با بیان اینکه گزینه پیشنهادی دکتر روحانی برای وزارت اطلاعات یکی از بهترین گزینه‌ها برای این وزارتخانه است،‌گفت: حجت‌الاسلام علوی دارای سوابق درخشان بوده و فردی شناخته شده در کشور است.
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شبکه ایران، ابراهیم نکو، حجت‌الاسلام علوی را از شخصیت‌های معتدل و مورد اعتماد نظام برای مسند وزارت اطلاعات عنوان کرد و افزود: علوی سوابق درخشانی در دفاع از نظام، آرمان‌ها و اصول انقلاب اسلامی دارد.
  وی با تأکید بر اینکه آقای علوی مناسب‌ترین گزینه برای وزارت اطلاعات است، افزود: رویکرد اعتدالی آقای علوی نویدبخش آینده خوب و روشن برای مهم‌ترین وزارتخانه کشور است،‌ چرا که همواره آموزه‌های دینی ما به اعتدال در زمینه‌های مختلف اعم از حقوق شهروندی و حقوق نظام تأکید دارد.
  وی اضافه کرد: البته همیشه در وزارت اطلاعات تلاش شده تا اعتدالگرایانه عمل شود‌ که امیدواریم درکابینه یازدهم و با حضور آقای علوی این روند به قوت خود ادامه یابد.
  وزیر پیشنهادی همه شاخص‌های لازم را داراست 
  نماینده فارس با بیان اینکه دکتر روحانی با ارائه گفتمان اعتدالی و تشکیل دولت تدبیر و امید موفق به کسب آرای قاطع ملت ایران شد، تصریح کرد: با توجه به این نگاه باید وزرای پیشنهادی دولت از جمله حجت‌الاسلام علوی دارای چنین رویکردی در مدیریت کلان مجموعه مدنظر خود باشند. نادر فریدونی درخصوص حساسیت وزارت اطلاعات و تشکیلات امنیتی و حفاظتی آن،‌ گفت: وزارت اطلاعات از مجموعه‌های ارزشی و بسیار مهم نظام جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آید که باید از کیان مکتب اسلام و ارزش‌های والای انقلاب و آرمان‌های شهدا دفاع کند. وی با بیان این مطلب که باید فردی دارای شخصیت کامل و جامع، ‌متعهد و متخصص،‌ دارای درایت و بصیرت، ‌ولایتمدار و با سعه‌صدر در مسند وزارتخانه اطلاعات قرار گیرد، ‌بیان کرد: تمامی این ویژگی‌ها و شاخصه‌ها در شخصیت حجت‌الاسلام علوی قابل مشاهده است. فریدونی با تأکید بر این مطلب که آقای علوی بهترین گزینه برای رهبری سربازان گمنام امام زمان(عج) است، ‌تصریح کرد: وزارت اطلاعات متولی حراست، ‌حفاظت و پیشگیری از هرگونه نابسامانی در مسائل اجرایی، سیاسی،‌امنیتی، ‌اقتصادی و فرهنگی نظام محسوب می‌شود و باتوجه به شناخت و شخصیتی که آقای علوی دارد، وی به راحتی می‌تواند این مؤلفه‌ها را در وزارت اطلاعات پیگیری و دنبال کند.
  علوی اقتدار اطلاعاتی کشور را حفظ می‌کند 
  نماینده کرمان با بیان این مطلب که کابینه معرفی شده از سوی دکتر روحانی، شامل افرادی بسیار توانمند،‌ مدیر،‌ مدبر و متخصص و کارآمد هستند،‌ خاطرنشان کرد: حجت‌الاسلام علوی مدت‌ها به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی فعالیت کرده و دارای سوابق درخشان دیگری از جمله عضویت در مجلس خبرگان رهبری است. شهباز حسنپور با اشاره به اینکه حجت‌الاسلام علوی و سایر وزرای معرفی شده افراد موفق و پرتلاشی هستند، ‌افزود: تلاش ما این است اکثریت قریب به اتفاق وزرای پیشنهادی دکتر روحانی با رأی بالایی از مجلس به کابینه راه پیدا کرده و هرچه سریع‌تر دولت با اقتدار و پشتوانه بالای آرای ملت شروع به کار کند. نماینده سیرجان و بردسیر با اشاره به مخالفان جدی برخی وزرا، ‌بیان کرد: البته با توجه به رایزنی بسیار خوب و بالای دولت با مجلس، ‌امیدواریم مشکلی پیش نیاید. وی با اشاره به حضور برخی چهره‌های بین‌المللی در کابینه دکتر روحانی،‌تصریح کرد: وزارت اطلاعات طی ۳۵ سال گذشته جزو وزارتخانه‌های موفق نظام بوده است و با توجه به آنکه آقای علوی از مجتهدین حوزه‌های علمیه کشور محسوب می‌شود، به نظر می‌رسد که با حضور وی همچنان شاهد موفقیت‌های روز افزون وزارت اطلاعات در عرصه‌های امنیتی– اطلاعاتی کشور باشیم. وی ازجمله محاسن حجت‌الاسلام علوی را نزدیکی دیدگاه‌های وی به دکتر روحانی دانست و افزود: از حضور وی در مسند وزارت اطلاعات استقبال خوبی در مجلس شورای اسلامی به عمل آمده است و مطمئنا‌ وی جزو کسانی خواهد بود که با رأی اعتماد بالا از مجلس کرسی وزارت را تصاحب کند. این نماینده مجلس به حضور حجت‌الاسلام علوی در تیم عقلای قومی که دکتر روحانی در دوران نمایندگی مجلس تشکیل داده بود، اشاره و خاطرنشان کرد: در این تیم افراطیون و تندروها جایی نداشتند و این مسئله امتیازی برای آقای علوی محسوب می‌شود. وی با بیان این مطلب که ایران اسلامی یکی از امن‌ترین کشورهای منطقه خاورمیانه و جهان به شمار می‌آید، ‌تصریح کرد: همواره دوست و دشمن به اقتدار ایران اعتراف کرده‌اند و با حضور آقای علوی در وزارت اطلاعات این روند ادامه خواهد یافت حسنپور تأکید کرد: در کل حضور علوی در وزارت اطلاعات برای فضای امنیتی کشور بسیار مثبت ارزیابی می‌شود.
  در جلسه رأی اعتماد از علوی دفاع می‌کنم 
  حجت‌الاسلام حبیب برومند‌، عضو مجمع روحانیت مجلس با بیان این مطلب که گزینه پیشنهادی دکتر روحانی برای وزارت اطلاعات نه تنها هیچ‌گونه نقطه ضعفی نسبت به سایر وزرای گذشته اطلاعات ندارد،‌ بلکه در بسیاری از زمینه‌ها نیز از آنها ارجح‌تر است، اظهار کرد: آقای علوی، ‌فردی میانه‌رو و معتدل است که وجودش برای وزارت اطلاعات بسیار مهم است. وی با اشاره به اینکه فرد کاملا معتدلی همچون علوی بهترین گزینه برای وزارت اطلاعات است،‌افزود: بنده در جلسه رأی اعتماد به شدت از حجت‌الاسلام علوی حمایت خواهم کرد. نماینده پارس‌آباد با اشاره به اینکه فضای مجلس به نفع آقای علوی است،‌ گفت: سعی ما بر آن است تا علوی با رأی بالا در مسند وزارتخانه اطلاعات قرار گیرد، ‌تا آبروی این وزارتخانه نفیس و مهم نظام حفظ شود. وی با تأکید بر اینکه علوی به خوبی خواهد توانست امنیت داخلی و خارجی را با تعادل حفظ کند،‌بیان داشت: حضور علوی برخی شائبه‌ها پیرامون وزارت اطلاعات مبنی بر اینکه این وزارتخانه در زندگی اشخاص تجسس می‌کند را برطرف کرده و از بین می‌برد. حجت‌الاسلام برومند با اشاره به مخالفت‌های برخی افراطیون در مجلس با افرادی از اعضای کابینه پیشنهادی دکتر روحانی،‌ تصریح کرد: این عده همواره خود را کاسه داغ تر از آش می‌دانند و خود را حق تر از حقیقت می‌دانند،‌ در حالی که تصور آنان کاملا ‌اشتباه است و با این‌گونه مخالفت‌ها راه به جایی نخواهند برد.
  بهترین دوران وزارت اطلاعات در راه است
  نماینده ساری با بیان این مطلب که حجت‌الاسلام علوی فردی بسیار توانمند،‌ متعهد و متخصص است،‌ تصریح کرد: مطمئنا باحضور علوی در وزارت اطلاعات شاهد بهترین دوران‌ وزارت اطلاعات خواهیم بود . محمد دامادی ادامه داد: لازم است شرایطی فراهم شود تا ما از همه افراد، گروه‌ها و جریانات سیاسی در وزارتخانه اطلاعات بهره بگیریم و با توجه به شناختی که از حجت‌الاسلام علوی داریم، ‌وی با شخصیت فراجناحی که دارد به خوبی این وزارتخانه مهم را اداره خواهد کرد. نماینده ساری و میان دورود اضافه کرد: با حضور وزیر مجتهد در وزارت اطلاعات اگر هم انحرافی در این مجموعه وجود داشته باشد،‌ جلوی آن گرفته خواهد شد. وی با بیان این مطلب که آقای علوی رأی بسیار خوبی را از مجلس اخذ خواهد کرد،‌ افزود: مخالفت برخی آقایان با اعضای کابینه دکتر روحانی راه به جایی نخواهد برد.
  حضور در مجلس خبرگان امتیاز ویژه‌ای است 
  حجت‌الاسلام سیدمحمد مهدی‌ پور فاطمی با بیان این مطلب که آقای علوی دارای سوابق بسیار درخشان و مثبتی است،‌ خاطرنشان کرد: نمایندگی مجلس شورای اسلامی و عضویت در مجلس خبرگان رهبری از امتیازات ویژه آقای علوی محسوب می‌شود. نماینده بوشهر با اشاره به اینکه علوی فردی مجتهد و تحلیلگر بسیار خوبی است، ‌افزود: علوی تحولات بسیار خوبی را در وزارت اطلاعات رقم خواهد زد. پورفاطمی ادامه داد: علوی، ‌فضای لطیف‌تری بین کل مجموعه‌ها و جریان‌های سیاسی را در وزارتخانه اطلاعات ایجاد می‌کند. وی گفت: حجت‌الاسلام علوی،‌ دیده‌بان و ناظر خوبی برای وزارت اطلاعات است که با روحیه خاص تعاملی خود امور را پیش خواهد برد.
   

 68. نوشته شده توسط ghlvn در تاریخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۳:۴۶ ب.ظ

  دکتر دستغیب:
  علوی مرتبط ترین وزیر در حوزه اطلاعات است

   
   دکتر سید احمد رضا دستغیب در خصوص دغدغه بعضی از نمایندگان مبنی بر اینکه آقای علوی در حوزه وزارت اطلاعات کار نکرده است و این باعث می‌شود که در رأی اعتماد مجلس تاثیرگذار باشد، گفت: هیچکدام از وزرای پیشین اطلاعات قبلا در وزرات اطلاعات نبوده اند. آقایان ری شهری و محسنی اژه ای قضایی بودند. آقای مصلحی هم درنهاد نمایندگی سپاه حضور داشتند و حتی آقایان دری و یونسی هم از وزارت اطلاعات نبودند. بنابراین من فکر می کنم اتفاقا آقای علوی مرتبط ترین فرد بین وزرای پیشین با وزرات اطلاعات است یعنی مجموعه فعالیت هایی که داشته ارتباط بیشتری با وزارت اطلاعات دارد.

  نماینده مردم شیراز افزود: لااقل ایشان چند دوره عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بوده و قانون وزرات اطلاعات در زمان ایشان و در کمیسیونی که ایشان بوده تصویب شده است تمام این ها جزو امتیازات است و طی سال های گذشته هم در مجموعه سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی هم تجربیات خوبی را کسب کرده اند و پشتوانه خوبی می تواند باشد.
   
  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شوری اسلامی در خصوص کابینه پیشنهادی دکترروحانی با اشاره به گزینه پیشنهادی وزارت امور خارجه گفت: دررابطه با حوزه خارجی آقای ظریف وزیر پیشنهادی وزارت امور خارجه مردی توانمند و دارای سوابق ارزشمند در حوزه سیاست خارجی و دیپلماسی است و اولین وزیرامور خارجه ای خواهد بود که از ابتدا با تخصص مرتبط روابط بین الملل را شروع کرده و جایگاه ها و پست های مختلف دیپلماسی از پایین ترین سطح را تجربه کرده است و تسلط و آشنایی فوق العاده ای با زبان های خارجی دارد.
   
  به گزارش خبرآنلاین، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: من فکر می کنم آقای ظریف برای پیشبرد اهداف دکتر روحانی و وعده های که در زمینه سیاست خارجی دادند گزینه مناسبی است. درارتباط با وزارت دفاع و اطلاعات هم به هرحال افراد شاخص و مورد وثوقی معرفی شده اند که دارای تجربه طولانی دراین زمینه هستند و می توان گفت که در کل کابینه آقای دکتر روحانی برخلاف نظراتی که ممکن است در مورد بعضی از افراد کابینه وجود داشته باشد کابینه مثبت و خوبی در آینده خواهد شد./

 69. نوشته شده توسط عبدالصمدصفری در تاریخ ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۳:۳۰ ب.ظ

  اقای دکتر امروز در مجلس کولاک کردند وبا همان درایت وسیاستی که از این بزرگوار انتظار میرفت ، صحبت کردند و انشاالله با رای بالایی بر مسند وزارت قرار میگیرن

  موفق

 70. نوشته شده توسط نقطه در تاریخ ۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۴:۵۰ ق.ظ

  هیچ کس جان:
  من جواب دادم و گفتم یک کامنت من که پاسخ شما رو داده بودم متاسفانه تایید نشد و کامنت دیگری به صورت عجیبی غیب شد. نکته دیگه اینکه گفتم شما در کامنتتون بجز این حرف ها حرف های دیگه ای هم زدین، مثلا کلمه -بلغور می کنند- هم در مطلب شما هست. نکته دیگه اینکه من به قسمتی از مطلب شما که ایراد داشتم جواب دادم. گفتم که من کیهان می خونم و اتفاقا بعد از معرفی کابینه باز هم بر سر استدلال خودم هستم. شما فرمودین: “دوستان عزیز مگر آقای روحانی باید تعریف شما و کیهانتان از اعتدال را مرجع ِ معرفی وزرایش قرار دهد؟” من کیهان میخونم ولی کیهان”مان” نیست. همین طور که شما همه اون هایی که کیهان می خونن رو این جوری متهم می کنید، پس من هم اجازه دارم اغتشاشات سال ۸۸ رو کار همه اصلاح طلب ها بدونم و بعد شخص شما رو در اتفاقات سال ۸۸ دخیل بدونم. آیا این درسته؟

  در مورد اتهام جدیدم که متاسفانه آقای نسیم با ادبیاتی که -بگذریم- جواب من رو دادن مثال های خیلی ساده ای وجود داره. آقای مهاجرانی که امروزه اصلاح طلب محسوب میشن و حتی بر خلاف اعتقاد من، شخص شما فرمودین کارگزارانی ها عضو چپ ها و نه راست ها بودن. همچنین آقای سروش که ایشون هم مانند آقای مهاجرانی وجود امام زمان و کلام وحی بودن قرآن رو رد میکنن و می فرمایند اینها برداشت های شخصی پیامبر از وحی هست و داستان زنبور عسل و… آقای کدیور هم به همین شکل، مگر اینها تئوریسین های اصلاح طلبان نبودن؟ سند من هم شبکه بی بی سی هست. من انتظار داشتم شما اینها رو خونده یا شنیده باشید.

  نسیم جان: من در هر حدی هستم مهم نی، اصلا همونی که شما میگی. شما کامنتو جواب بده. البته اگه رگ روشن فکریتون بیرون نزنه که دارید تفتیش عقاید می کنید. دقیقا بگید نظرتون در خصوص این حرف های اینها چی هست. چیز پیچیده ای نیست. اینها همون اصلاح طلبان افراطی هستن که البته میشه خیلی از دیگران رو به این لیست اضافه کرد. تمام کسانی که دروغ تقلب رو در انتخابات سال ۸۸ به خورد مردم دادن و طبق فرمایشات امام خامنه ای در جلسات خصوصی میگفتن تقلب نشده، ولی از این طرف چه ها که نمی کردن و اصلاح طلب هستن، اصلاح طلب تندرو محسوب میشن. همون هایی که از برگزاری دموکراتیک ترین انتخابات در سال ۹۲ حرف میزنن. این خیلی ساده هست. اگر من چند سال پیش در مورد فلان خبرنگار روزنامه اصلاح طلب مطرح میکردم که این اصلاح طلب تندرو هست، حتما واکنش شما همین بود که امروز هست، در حالی که امروز خیلی از همون ها در خارج از کشور هستن و بر علیه نظام در حال فعالیت. من اینجا حاضرم از کسانی که سخنرانی سید حسن آقای خمینی رو به هم زدن اعلام برائت کنم، اصلا به نظر من اینها اصولگرا نیستن، اینها فقط متعصبند، همون روز که این اتفاق افتاد من گفتم این کارها بسیار زشت هست و به جای این کارها باید اجازه بدن بدون در نظر گرفتن هیچ مصلحتی با هر کسی که خلاف قانون عمل کرده، چه ایشون چه آقای موسوی و یا کروبی و حتی همین ها که سخنرانی آقای لاریجانی و… رو به هم زدن برخورد بشه. ولی متاسفانه این اتفاق نمیفته. من از اینها اعلام برائت میکنم و اینها رو اصولگرا هم نمیدونم، شما حاضرید از افرادی که فتنه ۸۸ رو رقم زدن اعلام برائت کنید و اینها رو جدای از اصلاح طلب ها و اصلاح طلبی و خود بدونید؟ اگر شما این کار رو بکنید فاصله قلب های ما دقیقا به فاصله منزل ما تا منزل شماست.

 71. نوشته شده توسط نقطه در تاریخ ۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۵:۰۸ ق.ظ

  اکبر جان:
  حرف منطقی بزنید، اینجا که دنبال رو کم کنی نیستیم. اگه اینه که شما میگی این همه اینجا علوم انسانی نخونده داریم، پس اونها اصلا نباید نظری در مورد بعضی مطالب بدن و فقط باید تو تراکمه فرمول حل کنن. اگه بخوام جواب شما رو با همین استدلال خودتون بدم خیلی راحته. جوابش میشه اینکه اگه شما توی انتخابات ۸۴ و ۸۸ روتون کم شد ما هم الان با ۰۷/ درصد رومون کم میشه. گرچه من این طور فکر نمی کنم و معتقدم همه باید در هر دوره ای حرف بزنن. اینم شد استدلال آخه؟ کتابم تا اونجایی که شده میخونم، مثل این میمونه که من بپرسم ظهر چی خوردی؟ بگی به نظر هابرماس آبگوشت. اینم شد حرف آخه؟

 72. نوشته شده توسط اصغر در تاریخ ۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۵:۰۳ ب.ظ

  اکبر جان 
  خیلی سر اَ سرِ این جناب نقطه نَنِه که آخر و عاکبت نذاره,
  این بنده خدا هنوز وارد کهکشان گوتنبرگ نشده و از پا منبری های (حقیقی یا مجازی)  استاد دکتر حسن عباسی (دِ کسینجر آو ایسلام) یا خیلی بخواییم تخفیف بدیم استاد رحیم پور  ازغدی است. استناد حرفاشم این اسطوره های عالم تقوا و معرفت و اقیانوس علمشان است. حالا اگه ازِش مدرک و سند ادعاهایش بخواید هم روی گلکاری هایشان اسکی فرموده و نهایتا به رجا نیوزی یا چیزی تو همی مایه ها رهنمون خواهید شد.

 73. نوشته شده توسط عبدالصمدصفری در تاریخ ۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۸:۴۶ ب.ظ

  اصغر جان و اکبر خان (چقدر شبیه به هم هستین!!!)

  یکی از دوستان مقایسه کرده بود ، کیهان رو با شرق ونتیجه گرفته بود که کیهان تنگه خوره و شرق خلیج فارس!!! من از این دوستمون پرسیدم که چرا دشمنان داخلی و خارجی از این تنگه خور بیشتر از خلیج فارس واهمه دارن و دردشون میاد؟ ولی تا الان جوابی نگرفتم !!!

  شما دوبزرگوار دوقلو اگه جوابی دارین به من بدین!
  چرا این همه هجمه و حمله و نوک پیکان به سمت کیهان و حاج حسینه ؟!!! ولی دیگران کسی به سراغشون نمیره؟!!!!

  موفق

 74. نوشته شده توسط حسن ذکاوت در تاریخ ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱:۴۱ ق.ظ

  سلام بر شما عبدالصمد عزیز
  بنده اتفاقا مخالف یقینی و حتمی مقایسه ی نشریه ای چون شرق با کیهان هستم! از اول هم گفتم این دو قابل مقایسه با همدیگر نیستند! زیرا مقایسه بیش از ۱۰۰ سال تفکر مدرن در ایران با تفکر ماژیکال و اسطوره ای باطل است! مقایسه تفکر انتزاعی با فکر حسی – حرکتی است!
  دوست من چنان نگاشته اند که گویا مرا از پاسخ گویی به “اسکیزو شعرهایی” که کیهان و مانند شما فرموده اید و می فرمایید، بیمی و هراسی است! اخوی ! در این شهر و امثال این شهرها گویا دیالکتیک ناقصی وجود دارد که چون شمایی را بازتولید می کند! هر چند مدرنیته به نظر من سنت و بزرگوارانی چون شما را به زوال خواهد راند و این دیالکتیک ناقص حل خواهد شد و بهتر است از کل کل کردن با شما از همین آغاز، انصراف دهم؛ ولی یادآوری می کنم که تنها تفاوت دو نشریه در اینجا مدنظر نیست، بلکه تفاوت دو نوع “نگاه” به انسان و جهان در میان است! یکی می گوید وضع انسان اطمینان و ایستایی است و دیگری می گوید وضع عمومی انسان، عدم اطمینان و حرکت است! برای یکی مساله و جواب مشخص است ولی برای دیگر نه “مساله” مشخص است و نه “جواب”! بلکه مساله ها و جواب ها را انسان تولید می کند. از این روست که کیهان می گوید و حتا از غیب نیز می گوید!! ولی دیگری با تردید و انتخاب همراه است!
  ذهن یکی به وسعت و نااطمینانی دریاست و دیگری مانند آب انبار پشت بانک ملی لامرد عمق، حجم و رنگش هوایداست! آب انباری که دهان حیرت به تغییرات اطراف دوخته ولی وضع او ایستاست! عظمتی داشت این آب انبار؛ اما امروز زیر آوار خیابان ها و ماشینهاست! عظمتی داشت کیهان و تفکر سنت اما امروز از هجوم افکار و امواج به سرفه افتاده است!
  فکر کیهانی نه در ایران که در همه جای جهان، کت و شلوار خود را آویزان کرده است!
  فرموده اید که چرا دشمنان به کیهان بد و بیراه می گویند! دلیلش واضح است:
  کیهان هست چون آنها هستند و آنها در جهان هستند چون کیهان ها هستند! رادیکالیسم!
  …….
  به راه امن اصلاح و اعتدال بیا! راهی که خدا و انسان هر دو آن را سفارش می کند!
  با تشکر
  امضاء “سوروس” ! ایضا هبرماس!

 75. نوشته شده توسط هیچکس در تاریخ ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۰ ق.ظ

  جناب نقطه:
  متأسفانه شما روی هیچ موضوعی در بحث تمرکز ندارید و فکر می کنید با ردیف کردن اتهامات حرفتان پیش می رود.جالب این که خودتان هم حرفهایتان را ” اتهام” می دانید ولی باز هم درصدد اثبات آنها هستید. دوست عزیز لطف بفرمایید و یک بار دیگر کامنت های خودتان و من را با دقت بخوانید تا به این عدم تمرکزتان واقف شوید. نقطه جان من به دوستی (نه شما) که این دو حرف کیهان را نقل کرده بود گفتم که این دو حرف متناقضند آن دو حرف اینها بود:
  ۱- طرفداران اصلاح طلب روحانی ۱۰ درصد بیش نیستند و ۲- اکثر وزرای روحانی اصلاح طلبند و مجلس یرای کمک به روحانی نباید به آنها رأی بدهد.
  عبارت “تعریف شما و کیهانتان از اعتدال ” در همین راستاست زیرا ایشان هر دو بار دقیقا استدلال کیهان را نقل کرده بودند نه حرف خودشان را. من خوانندگان کیهان را متهم نکرده ام بلکه حقیقتی را به آن دوست یا دوستان شبیه او یادآور شده ام. پس تمام بحث راجع به کابینه دکتر روحانی و اصلاح طلبان این کابینه بود و شما به ناگاه اصلاح طلبان را نامسلمان دانستید و چند اتهام جانانه هم نصیب من کردید. وقتی توضیح می خواهم که کدام اصلاح طلبان نامسلمانند شما سروش و مهاجرانی و کدیور را نام می برید. مگر اینها در کابینه روحانی هستند؟
  ۲- آن حرف آقای سروش انکار وحی نبوده بلکه ایشان گفته اند: خداوند مفاهیم را بر پیامبر(ص) نازل کرده اند و حضرت ایشان آن را با کلمات خود ابلاغ فرموده اند. البته بزرگان و اسلام شناسانی بر این سخن او نقد نوشتند که از جمله آنان یکی آیت الله سبحانی بود. به خاطر ندارم که آیت الله سبحانی یا مرجع و مجتهد دیگری سروش را نامسلمان و مرتد نامیده باشد، شاید شما اطلاعی دارید یا خود را صاحب فتوا می دانید.
  ۳- در مورد آقایان کدیور و مهاجرانی به اشاره گذشته اید و من منظور شما را درنیافته ام.احتمالا مثل سایر حرفهایتان مدرکی ندارد. اما می دانم که یکی از منتقدان نظریه قرآن محمد ِ دکتر سروش، همین دکتر مهاجرانی است.
  ۴- بلغور کردن یعنی حرف های قلمبه زدن (در آن کامنت یعنی تکرار کردن…). آدم مجبور است چه چیزهایی را توضیح بدهد!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ۵- من در مورد این مطلب دیگر چیزی نمی نویسم چرا که همان طور که گفتم احتمالا شما در هر کامنت مطلب و موضوع جدیدی را بی هیچ ربطی مطرح خواهید کرد. البته حق پاسخگویی و ادامه مطلب برای شما محفوظ است.

 76. نوشته شده توسط عبدالصمدصفری در تاریخ ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۴ ب.ظ

  استاد بزرگوار حسن اقای ذکاوت
  اولین چیزی که از این جوابیه شما بدست میاد ، عصبانیت شماست !!!!!
  اگر کیهان به سرفه افتاده ، چرا دیگران از این سرفه کیهان به سکته افتاده اند؟!!!
  هرسرفه کیهان برای به وحشت افتادن ، روزنامه های خنثی کافیه!
  چرا کیهان و مقالات آن تاثیر گزار و باعث عصبانیت و توهین کردن دیگران به کیهان شده است؟
  این کیهان هراسی از کجا سرچشمه میگیرد؟!

  ۱۰۰ سال تفکر مدرن!!! یه قول شما را در روزنامه های زرد زنجیره ای رو شاهد بودیم که بالاترین هنر انها که نشانه روشنفکری خود میدانستند ، زیر سوال بردن ارزشها و اعتقادات دینی و اخلاقی مردم بود!!
  توهین و مسخره کردن اصول و اعتقادات دینی مردم تنها هنر بی هنران روزنامه های به قول شما مدرن!!! بود که  سردمدارشون که زینت کابینه بود ، سراز کجا بیرون اورد؟!!!
  نظریه پردازان این روزنامه ها ، الان در کدام شبکه های ضد انقلاب ، نوکری میکنند؟!! امثال گنجی و کدیور و سروش و…

  موفق

 77. نوشته شده توسط محمد جواد صفایی در تاریخ ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲:۲۸ ب.ظ

  برادر صمد
  می بینم که باز ترس از کیهان را معیار منطقی و علمی بودن نظریات برادر حسین قرار داده اید.قبلا هم برایتان نوشتم که:”ربطی نداره ها…ولی ماهم تو کوردون یه حاجی گنویی داشتیم همه ی ده ازش میترسیدن.یه حاجی قاسم هم داریم همه ی ده روش حساب می کنن.خواستم بگم ترسیدن از جیزی نمیتونه مبنای خاصی باشه.”
  در زمینه آدم های خارج نشین مان هم این از هنر بزرگان قوم ماست که کسانی امثال مهاجرانی که وقتی کتاب آیات شیطانی چاپ شد چند شبانه روز نخابیدند تا جواب سلمان رشدی را بدهد، مهاجرانی که همین چند وقت پیش در یکی از مصاحبه هایش با بی بی سی ، وقتی مجری از او خواست فساد مالی مبارک را در مصر با مقام معظم رهبری در ایران مقایسه کند پاسخ داد: شما در زندگی شخصی آقای خامنه ای به لحاظ مالی نقطه ی سیاه که هیچ، نقطه ی خاکستری هم نمی توانید پیدا کنید، این هنر ماست که این دوستان متفاوت را به دشمنان رنجیده تبدیل کنیم.آنها راهی نداشتند که بین لندن و اوین ، لندن را برگزینند. اگر روزی گردش روزگار فرمان حکومت را به این چپی های خدانشناس !! پس داد آن وقت هم دوستان شما بعد از رفتارهای ظالمانه ای که با آنها شد ،مجبورند بین دمشق و اوین یکی را انتخاب کنند!!تازه متوجه می شوی هرکه رفت عاشق آنطرف نیست، اینجا برایش جای ماندن نبوده.(اسفندیار منفرد زاده – آهنگساز معروف قبل از انقلاب- چندی پیش می گفت : بعد از سی و چهار سال هنوز مکان خواب های من تهران است سواحل شمال! چه تلخ!!)
  در مورد دین هم نمیتوانم این را برایت نگویم که:
  روزگاری بود که بشر درک درست درمانی از جهان نداشت و در آن زمان دینی مثل مسیحیت کلیسایی و قرون وسطایی می خواست جهان را برای بشریت تفسیر کند.اما کوپرنیک و کپلر وتیکو براهه و گالیله و دیگر دانشمندان آمدند و با تلسکوپ هایشان تصویری واضح از جهان ارایه دادند –حذف شده توسط ادمین–. آنها ثابت کردند که نه زمین مرکز جهان است و نه کلیسا مفسر جهان . نیوتن هم با اکتشافاتش که ضربات نهایی را زد –حذف شده توسط ادمین–
  بعد از آن بود که روشنفکری در اروپا پا گرفت و بشر عقلش را به کار انداخت و سعی کرد خودش با استفاده از خردش جهان بهتری برای زیست بیافریند. علوم اقتصاد،سیاست، مدیریت و ….متولد شدند و اروپا شد اروپا.
  حالا ما اینجاییم و آنها آنجا. از ظواهر امر هم نشان می دهد آنها زندگی بدی ندارند.
  هرچند باید این را هم بگویم که فیلسوف هایی مانند کانت و نیچه در اصالت و کارایی خرد انسانی تشکیک کردند و بنیان های جریان پست مدرن را گذاشتند و بشر اکنون عقل صرف را کارگشا نمی داند(البته اطلاعات من محدود و سرفصلی ست، اطلاعات بیشتر را از دوستان جامعه شناس و فلسفه خوانده بخاه نه از مهندس مکانیک یا به قول خودت مهندس گاز!!).
  خلاصه می خواهم بگویم…راستش نمی توانم رک و راست حرفم را بگویم که اینقدر قصه سر هم کردم ، حوصله آوارگی را هم ندارم!!
  بشریت سال هاست فکر کرده تا به اینجا رسیده و متاسفانه در میان متفکران تاثیر گذار ما کمترین سهم را داشته ایم ، چرا که همیشه مطمئن بوده ایم ما چیزی در چنته داریم که از همه ی چیزها بهتر است . فقط خودمان هم دقیقا نمی دانیم چه داریم و هنوز نتوانسته ایم از آن درست استفاده کنیم.
  ببخشید خیلی ..ر ترکیدم.

 78. نوشته شده توسط نقطه در تاریخ ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲:۴۷ ب.ظ

  آقای ذکاوت عزیز:
  من نظر شما رو در مورد ایستایی کیهان قبول ندارم. هر کدوم از اینها به یک پویایی معتقد هستن. با این تفاوت که در این پویایی یکی تماما معتقد به انسان و دیگری تماما معتقد به خداست. و در این پویایی راه معتدل به نظر من معتقد به انسان و خداست. مستندی از شبکه فاکس نیوز میدیدم در مورد نظام جمهوری اسلامی و البته محمود احمدی نژاد. اصل مستند در مورد امام زمان بود. دو تا کارشناس بود که مثلا خیلی علمی به تحلیل حرف های احمدی نژاد درباره ظهور امام می پرداختن. اینها میگفتن رهبران ایران و در راس اونها محمود احمدی نژاد معتقدن باید جهان رو پر از جنگ و خونریزی کنیم تا امام زمان ظهور کنه و برای همین هست که هر روز حرف از جنگ با اسراییل و دنیا میزنن. میخوام بگم انسان ذاتا پویاست و با ایستایی مخالف.

  البته در حوزه سیاسی امروز یک عده اصولگرا و اصلاح طلب هستن که از اول انقلاب دور همی خوردن و بردن. حالا همین ها، هرکسی بخواد نظمی که طی سالها ایجاد کردن رو به هم بزنه، اسمش رو میذارن اصولگرا و اصلاح طلب تندرو. یک مثال هم میزنم، ببینید این آقای –حذف شده توسط ادمین– هست که این روزها ژست اعتدال گرفته. این اصلا نه دلش برا نظام و انقلاب و… میسوزه و نه دغدغه اتحاد داره. ایشون میدونه یک محمود احمدی نژادی ظهور کرده که این نظم رو به هم زده. یکی اومده و به دنبال پویایی و متوقف کردن مسیر پیشینه، اینجاست که اینها احساس خطر میکنن. اینها میدونن برهم زدن این نظم از یک عده ای شروع شده و به زودی به اونها هم خواهد رسید. گرچه همین آقای احمدی نژاد خودش هم دچار همون بیماری قبلی ها شد و خیلی ها رو ناامید کرد. بعضی وقت ها که در جمع اصلاح طلب ها می شینم و حرفاشونو میشنوم خیلی غصه میخورم. اینها نظراتشون بسیار به تفکراتی مثل جبهه پایداری نزدیکه. به دنبال عدالت هستن، از دزدی هایی که آقازاده ها در نظام میکنن مینالن، ولی اینها از مبارزه دست کشیدن، تسلیم شدن و میگن ما رو در قدرت شریک کنید، دیگه چیزی نمی خوایم. ولی یک عده ای هستن که مظلومن. اینها نه چماق به دست میگیرن و نه کیهان رو ۱۰۰% قبول دارن. نه با همه خاتمی سر بساز داشتن و نه با همه ی احمدی نژاد. و اینها شدن تندرو. در همه دوره ها هم مظلوم بودن. چقدر دنیای آرمانی من قشنگه. کاش فقط یک روز، فقط یک روز دنیا اونجوری بود. اون روز هم من از طبقه متوسط رو به پایین هستم، اما خوشحالم…

 79. نوشته شده توسط نقطه در تاریخ ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۳:۱۱ ب.ظ

  آقای صفایی عزیز:
  من مطمئنم راه چهارمی هم وجود داره. راه چهارم مثل من و شما زندگی کردنه. حرف شما درسته که بعضی ها به مسیری که اینها رفتن سرعت بخشیدن و اتفاقا مشکل ما با کیهان هم همین هست، ولی همه مشکل هم کیهان نیست. خود اینها هم استعدادهای نهفته ای دارن.

  برای آخرین بار سعی میکنم تفاوت من و امثال خودم رو با کیهان با یک مثال تقریبا ساده بیان کنم شاید نتیجه بخش بود:
  کیهان در انتخابات مجلس به دنبال ارائه یک لیست از سوی اصولگراها بود. چرا؟ چون طرفدار اصولگرایی نیست، بلکه طرفدار اصولگراهاست. هر کاری کردن، تمام قلم هاشون رو در این راه صرف کردن، اما طیف نزدیک به من زیر بار اتحاد با اینها نرفتن و متهم به تندروی شدن. چون نمی تونستن چشمشون رو روی بی عدالتی ها ببندن. در انتخابات ریاست جمهوری که طیف نزدیک به تفکر من خطر به معنای واقعی رو بیخ گوشش احساس میکرد. میدونست احتمال رای نیاوردن کاندیدش به دلیل عملکرد ویران کننده چهار سال دوم رییس جمهور سابق بسیار زیاده. از همه طرف هم فشارها بر این طیف بود، از جمله همین کیهان که هر روز دم از وحدت میزدن. اما موندن، رقابت مردانه کردن و بعد از باخت به خونه هاشون رفتن. فرق من و امثال من با اصول گراها و اصلاح طلب ها همینه که من طرفدار اصولگرایی و اصلاح طلبی هستم. اما یک عده و حزب و باند و جناحی طرفدار اصلاح طلب ها و اصولگراها هستن. البته برای اینکه متهم به اعتدال نشم بگم که من بعضی مطالب کیهان رو که در حمایت از “اصولگرایی” هست قبول دارم. دیگه تو ای مطلبو تایپُم نمیاد :-) یا حق

 80. نوشته شده توسط حسن ذکاوت در تاریخ ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۵:۳۶ ب.ظ

  عبدالصمد جان
  ضمن احساس نگرانی درباره شما دوست عزیز؛ برای شما آرزوی موفقیت و سلامت می کنم!
  فرموده بودید که دانشجو هستید و درس می خوانید؛ برای آن گروه و دانشگاهی که شما در آن درس خواندید باید احساس تاسف کرد که نتوانسته به شما بیاموزد در گفتگوی با دیگران سعی نکنید با آوردن چند اسم و به وسط کشیدن عقاید و مذهب؛ حرف خود را به کرسی بنشانید!
  اصل اول در گفتگو رعایت اخلاق است!
  این اسامی که آورده اید چه ربطی به گفته های من دارد؟!
  خیلی متاسفم.
  ببخشید

 81. نوشته شده توسط نقطه در تاریخ ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۸:۵۷ ب.ظ

  آقای ذکاوت:
  باور کنید شما فقط با کلمات خودتون رو سانسور می کنید. بحث های اینجا هیچ ربطی به دانشگاه من نداره. شما در حال حاضر روی مدرک دانشگاهی تاکید می کنید، چون دست بالاتر رو دارین. وگرنه اتفاقات سال ۸۸ هیچ ربطی به میزان تحصیلات نداره. فقط کافیه ببینی چه اتفاقاتی افتاد. اتفاقی که افتاد این بود که معتدل ها چماق دست گرفتن. اعتدال فقط یک شعار انتخاباتی بود. انتخابات تموم شد و آقای روحانی رییس جمهور. باور کنید انتخابات تموم شده، یا حق…

 82. نوشته شده توسط پروانه فتحی در تاریخ ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱:۱۰ ق.ظ

  آقای محسن شمسی عزیز!
  اگر بنده را هم به سخن گزافی متهم نمی کنید باید خیلی انسان دوستانه به شما برادر عزیزم یادآور شوم که تفکرات جنابعالی اصلا سمت و سوی درستی ندارد! هربار که نظرهای شما را در سایت مرور میکنم متوجه می شوم که افکارتان روز به روز در حال تنزل است!
  انسان خدای مصور است. همین ولاغیر!

 83. نوشته شده توسط نقطه در تاریخ ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۶:۰۱ ق.ظ

  سلام خانم فتحی:
  نظر شما محترمه. اتفاقا من برای آقای ذکاوت هم بسیار احترام قائلم و یک ذره ناراحت نمیشم اگر در مورد حرف من بحث کنن و بگن من کجا اشتباه میکنم. اما اتفاقی که میفته این نیست. ایشون من و دوست دیگری رو دعوت به اعتدال میکنن، معیار اعتدال چی هست؟ آقای روحانی؟ آقای ذکاوت؟ این یک شعار انتخاباتی بود که تمام شد. شما سخنرانی آقای روحانی در ۲۳تیر سال ۷۸ رو بخونید. آیا باید نتیجه بگیریم ایشون اون زمان معتدل نبوده و امروز معتدل هست؟ یا امروز تغییر کرده؟ اعتدال جمع همه ما هستیم، چون هرکسی به نظری که رسیده باور داره و از یک جریان فکری دفاع میکنه. اینکه ما بگیم هرکس مثل ما فکر نمیکنه متعصب یا تندرو هست اشتباهه، چون همه آدمها به افکار خودشون اعتقاد دارن و این ناشی از تعصب هم نیست، ناشی از آدم بودنه. نمیتونید کسی رو متهم کنید که اون از سیاست دفاع میکنه ولی شما از تفکر. موفق باشید…

 84. نوشته شده توسط عبدالصمدصفری در تاریخ ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۸:۵۶ ق.ظ

  استاد بزرگوار
  شما از ۱۰۰سال تفکر مدرن سخن راندید ، من خروجی آن را نشان دادم!!!!
  من برمواضع خود ایستاده وپافشاری میکنم ولی بدلیل امکان بروز سکته ای ، مکته ای، از ادامه بحث خودداری میکنم وآرزوی سلامتی برای شما

  موفق

 85. نوشته شده توسط پروانه فتحی در تاریخ ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱:۱۴ ب.ظ

  شعار انتخاباتی چیه عزیز من؟؟!! خط و مش اصلی دین ما بر اعتدال قرار گرفته. بنده اصلا کاری به انواع و اقسام سردمداران سیاسی ندارم. متاسفانه شما سعیتون بر اینه که خودتون و دیگران رو در ظرف افکار و عقاید خاص و محدودی بریزید و دائما مواظب باشید که سرریز نشه!!
  زیر بارند درختان که تعلق دارند / ای خوشا سرو که از بار غم آزاد آمد

 86. نوشته شده توسط محمد جواد صفایی در تاریخ ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۶:۰۴ ب.ظ

  برادر صمد
  اگر قیاس وارد است بیا تا دویست مورد از خروجی های دین اسلام را نشانت دهم که حتا نمی توان نام انسان بر انها نهاد.ایا تو میپذیری که مشکل از اسلام است؟
  بگذریم…

 87. نوشته شده توسط حسن ذکاوت در تاریخ ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۶:۵۹ ب.ظ

  نقطه جان
  از اینکه با شما گفتگو کنم خوش حال خواهم شد؛ اما در این پست یادم نمی آید در کامنتی شما را مخاطب قرار داده باشم!
  ذهن من و حرف من بیشتر نظری است؛ ولی متاسفانه بیش از ۹۰ درصد مطالبی را که شما می فرمایید و از گروههای سیاسی می گویید را نمی فهمم! آنها را نمی شناسم و برای بنده وجود خارجی ندارند!
  از نظر من نظام ادراکی شما در بدون مرجع واقعیت است! در نهایت سیاست زدگی شما را از شناخت مناسب جهان و انسان باز می دارد. ضمن احترام به شما ، برای چندمین بار، برادرانه یادآوری می کنم به علت تخصصی بودن امر سیاست کمتر به این مباحث, آن هم به شکل عوامانه بپردازید و به جنبه های دیگر وجودی و زندگی خود برسید. شاد باشید و سلامت

 88. نوشته شده توسط اشکنان در تاریخ ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۹:۲۰ ب.ظ

  جناب اقای اسد پور جالبه که شما حرف ما که از خود ایشان در تاختن به علوی و لامردی ها باور نداری…سید رضی حسنی و دار و دسته اش تنها در صورت ایجاد منافع خود …شما دیدید اینها رو ما زندگی کردیم با اینها….سید رضی در حسینه تاخته به لامردی ها وعلوی در مجلس خصوصی که دوست نزدیک این حقیر اونجا بوده…در ضمن نظر من برای جواب آقای صفری هم که همسفر ایشان بودید هم که….

 89. نوشته شده توسط نقطه در تاریخ ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۳ ق.ظ

  آقای ذکاوت عزیز:
  پس من برداشت اشتباهی کردم، چون نمیدونستم آقای عبدالصمد هم درحال تحصیل هستن. عذرخواهی میکنم.

  سلام خانم فتحی:
  منظور من اون اعتدال نبود. منظور من اعتدالی بود که این روزها در سیاست مطرح هست. گفتم که معیار این اعتدال باید چه و که باشه. اگر اسلام هست حتما استقبال میکنم و امیدوارم تندرو نباشم. موفق باشید.

 90. نوشته شده توسط پروانه فتحی در تاریخ ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۰ ب.ظ

  به وبلاگ شخصیتون یه سر زدم وقتی متوجه رشته ی تحصیلی شما شدم کلی تعجب کردم! از یه دانشجوی رشته ی جامعه شناسی بیشتر از این ها انتظار میره! اصلا لازم نیست در زمینه ی عقایدمون اینقدر مانور بدیم! سید جمال الدین اسد آبادی یه جمله ی جالب دارن که میگه: در غرب مسلمان دیدم ولی خبری از اسلام نبود ! در شرق اسلام دیدم اما خبری از مسلمان نبود !رفتار و عمل ما تعیین کننده و تاثیر گذاره! باور کنید حکایت ما اینه: عطار هفت شهر عشق را گشت و ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم…

 91. نوشته شده توسط نقطه در تاریخ ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۴:۴۵ ب.ظ

  موضوع خیلی عوض شده و دوست ندارم منم ادامه بدم. اما نباید یک نگاه صفر و صدی به آدم ها داشته باشیم. من هم مثل همه آدم ها یک جایی نظر درست و یک جایی نظر اشتباهی دارم و البته این نظر درست و اشتباه هم باز متفاوته. یعنی یکی نظر من رو درست و یکی اشتباه میدونه.
  راستی هه، این مطلب منه ها، خدایی سفارشی نیست، خود خبرگزاری فارس برداشته از سایتم، آقای ذکاوت ببین من فقط دعوا نمی کنم :-) http://farsnews.com/newstext.php?nn=13920525000317

 92. نوشته شده توسط خيرخواه در تاریخ ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۶:۲۷ ب.ظ

  بسمه تعالی
  «و الذین یؤذون المؤمنین و المؤمنات بغیر ما اکتسبوا فقد احتملوا بهتانا و إثما مبینا»؛ «و آنان که مردان و زنان با ایمان را به خاطر کاری که انجام نداده اند آزار می دهند؛ بار بهتان و گناه آشکاری را به دوش کشیده اند. » احزاب، ۵۸).