سوالی که این روزها به کررات می شنویم: ای دور کیا بر مجلس میان؟!

خرداد ۱۲ام, ۱۳۹۴ (دیده شده 1,131 بار)

این روز ها در هر جمع و محفلی که وارد می شوی ، یکی از بحث های داغ رصد اوضاع انتخابات مجلس است که در هفتم اسفند رقم خواهد خورد.اینکه از لامرد چه کسانی می آیند؟از مهر چه کسانی؟ از اصولگراها؟ از اصلاح طلب ها ؟ چه قول هایی رد و بدل شده؟چه آدم هایی جابجا و یا منصوب شده اند؟ برآیند و تاثیر هر حرکت چه بوده؟

منطقه لامرد و مهر در باورهمگان از سیاسی ترین مناطق کشور می باشد . آنچه پیداست جریان اصولگرای لامرد با خیالی آسوده از تایید صلاحیت کاندید نهایی اش شروع به چیدن پازل انتخابات کرده است . برخلاف جناح رقیب یا بهتر بگویم اصلاح طلبان که به ناچار باید روی کاندیدهای متعددی سرمایه گزاری کرده، تا بر اساس خروجی صافی تنگ و ریز شورای نگهبان ، برای حضور در انتخابات برنامه ریزی کنند.
اونایی که از راست میان
از شنیده ها و دیده ها چنین بر می آید که جناب دکتر سید موسی موسوی نماینده فعلی ، نصایح تیم مشاوران جوانش را بر پندهای پیران همراهش! ترجیح داده ! چهار سال همنشینی با عروس قدرت وی را قانع کرده زوجه موقت را به همسری دایم مبدل نماید! سید جزم ! خود را عزم! کرده که صندلی سبز بهارستان را به یار قدیم واگذار ننماید! و فعالیت انتخاباتی خود را بطور ملموسی آغاز کرده است.
از طرفی مدرک کارشناسی ارشد حاج محمد جعفری معادلات را به سمتی برده است که قول و قرارهای دور قبل را به نماینده گوشزد کند و این مرد خوش پوش جریان اصولگرا دست کم برای اینکه از منظر قبای چرکین و عبای زرین بر رقیب پیشی گیرد ، را برای سکونت چهار ساله در تهران دگر بار مطرح کند.
از سوی دیگر تجربه شیرین جناب فروتن در اشکنان، اصولگرایان لامرد را مجاب کرده است که آرای اصلاح طلبی اشکنان را ولو به قیمت از دست دادن بخشی از آرای اندک اصولگرایی به نفع خود شکسته و یکی از همراهان اصولگرای خود را در بخش اشکنان به صحنه انتخابات بکشانند . هرچند به نظر می رسد این حقه ی نخ نما شده ، این بار نتواند همانند دور سابق عمل کند .اما بی گمان بخشی از آرای اصلاح طلبان را در اشکنان خواهد گرفت .از این رو گمانه زنی ها حاکی از آن است که آقای حسن حسن پور را برای استراق آرای اصلاح طلبی وارد میدان کرده اند. برخی تحلیل ها نیز حکایت از این دارد که جناب آقای حسن حسن پور، ناراضی از افتادن از اریکه ریاست آموزش و پرورش اشکنان برای یاران دیرین خود چنان خط ونشانی کشیده که آنان را سخت خوش خوشان شود!!
از دیگر کاندیدای تفکر اصولگرایی که بصورت مستقل و معترض به حاکمیت کنونی لامرد ، حضورش در عرصه انتخابات به نظر قطعی می رسد جناب درویش زارعی است که در دور پیش نیز به گمان برخی هوادارانش نفر پیروز انتخابات بود. حضور ایشان بلا شک چوب دو سر طلایی است که ریش فرعون و موسی ! را هر دو در قبضه دارد!
اونایی که از چپ میان!
بررسی کاندیداهای احتمالی طیف چپ را با مرد همیشه در صحنه انتخابات شروع خواهیم کرد: سید رضی حسینی . مردی که سابقه رد صلاحیتش اگر از تعداد ادوار مجلس بیشتر نباشد کمتر هم نیست!!! سید رضی حسینی المدنی که هم به گمان رقیب و هم به گمان رفیق، با حضور او نتیجه انتخابات را به آسانی می توان پیش بینی کرد . گرچه این گزاره ای است که درستی آن اینک با علامت سوال روبه رو است.
دیگر گزینه ی احتمالی ، فرماندار پرحاشیه زمان اصلاحات در لامرد است: حاج محمد راستی . او که به نظر می رسد ریسک رد صلاحیت در لامرد را بر خود هموار نکند و شانس خود را در تهران یا شیراز بیازماید . برای او بهتر است به همان صحنه پورشه سواران یا کاکو شیرازی ها بیاندیشد!!
این دو سوپر کاندیدای اصلاحطلبان می توانند در سرمای اسفند عرصه انتخابات را به گرمای تیر ماه تبدیل کنند.بعد از این دو به نام های دیگری می رسیم که در ادامه مختصری به آنها می پردازیم :
از دیگر کسانی که این روزها نامش شنیده می شود مدیرکل گمنامی است که برای موسوی لاری و وزیر محترم ااطلاعات هر دو شناخته شده است . او احمد امیری است . مردی از شهر لامرد که می تواند بخشی از آرای شهرستان مهر را در سبد خود داشته باشد. هرچند شم اطلاعاتی ایشان اوضاع را برای ورود قطعی به انتخابات چندان مناسب ارزیابی نکرده است.
و اما دکتر قاسم مقیمی کاندیدای جوان که دل در گرو رای اصلاحطلبان منطقه دارد . گرچه صلاحیتش در گزینش شورای شهر لامرد رد شد! اما سابقه تایید صلاحیت شورای نگهبان را برای انتخابات مجلس در کارنامه خود دارد. حضور ایشان نیز بسته به اینکه گروه های مختلف اصلاحطلبی چگونه عمل کنند مانند سایر گزینه های اصلاحطلبی وضعیت متفاوتی خواهد داشت.
دیگر گزینه ای که در محافل از او نام برده می شود کسی است که با تکیه بر آموخته هایش از تاریخ و نیز با اتکا به آرای جوانان منطقه بی میل نیست که شانس خود را برای تکیه زدن بر کرسی بهارستان امتحان کند . دکتر تیمور قاسمی که با افسانه ، قصد افسانه شدن در صحنه سیاسی منطقه دارد.
سید جمال الدین صمدانی ، فرماندار مرودشت در دوران اصلاحات نیز از کسانی ست که در مهر نامش به زبان می آید. بزرگان مهری بی میل نیستند با توجه به عدم استقبال از کاندیدای روحانیت شهر مهر ، او را به صحنه انتخابات بکشانند. هرچند شباهت ظاهری وی به هاشمی رفسنجانی دست شورای نگهبان را برای رد صلاحیتش باز می گذارد!!!
و اما بخش گله دار نیز بی میل نیست که برای این دور با دو کاندید جوان و متمول ، فریدون فدایی دولت و اسد برزگر ، وارد صحنه انتخابات گردد.
و اما چپ نماهای راست رو!!

بر اساس شنیده ها مردان مستقر در ساختمان شش طبقه استانداری فارس نیز باور دارند که می توانند کرسی مجلس را در اختیار گیرند . آنان با اتکا به رای منطقه ای خاص به کاندیدایی که شاید پس از اتفاقات شورای نگهبان بتواند بخشی از رای اصلاحطلبان منطقه را در سبد خود داشته باشد بی میل نیست سید حبیب موسوی برادر مشاور ارشد و اعظم را راضی به ورود به صحنه انتخابات نمایند.
نام هایی که تا اینجا به میان آمد ، شنیده های ما از تحولات سیاسی منطقه بود . ممکن است در آینده افراد دیگری نیز شانس خود را امتحان نمایند.
بی گمان در صورت استانی شدن انتخابات پازل انتخابات منطقه کاملا بهم خواهد ریخت.

۹ پاسخ به “سوالی که این روزها به کررات می شنویم: ای دور کیا بر مجلس میان؟!”

 1. نوشته شده توسط محمد جواد صفایی در تاریخ ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲:۲۵ ب.ظ

  سلام
  چیزی که واضحه اینه که اگر کاندیداهای اصلی اصلاح طلبان یا بقول شما سوپر کاندیداها تایید بشوند و یک رقابت واقعی شکل بگیره،قطعا شاهد حضور همزمان دکتر و درویش نخواهیم بود.اوصول گراها  شهر رو تحویل  دی عزیز میدن ولی تحویل اصلاحطلب نمیدن.به جون صمد صفری!!!
  صمد کای؟
  نیگردی!

 2. نوشته شده توسط عبدالصمدصفری در تاریخ ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۸:۵۴ ق.ظ

  راسش ما نفهمیدیم ای خوانندگان سایت کیا هسن!!!
  وقتی طرف دعوات معلوم نی حال نمیده سرشاخ شی !

  ای که اصولگراها دی عزیز رو به اصلاح طلبا ترجیح میدن اینه که دی عزیز کاربلده و درسش خوب پس داده! و اهل کلک ملک نی و ده ترش هم به دهنو نمیفروشه!

  موفق
  جواد قرباااااانت (با لهجه ابادانی)

 3. نوشته شده توسط سیدعبدالعلی هاشمی در تاریخ ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۷ ب.ظ

  الهی مو کُروون دی عذیذ بُرُم. یاذُم میاد ۷ ماهُم بی اومذ فذامون ریخَن خوش اَ کُمُم کشید دل دردم دُرُس آویذ
  الهی که صاحب الزمان یارش بو 

 4. نوشته شده توسط عبدالصمدصفری در تاریخ ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۵:۳۰ ب.ظ

  ” جناب دکتر سید موسی موسوی نماینده فعلی ، نصایح تیم مشاوران جوانش را بر پندهای پیران همراهش! ترجیح داده ! ”
  اتفاقا هم مشاوران جوان و هم پیران همراهش بیش از پیش در همراهی و همدلی با دکتر عزیز مصمم و یکدل هستند و هیچ گزینه ای به غیر دکتر موسوی جهت کاندیداتوری مجلس روی میز اصولگراها نیست و نخواهد بود و این زوجه موقت هنوزم موقته ولی مدتش از چار سال به هشت سال تمدید خواهد شد ان شاء الله.

  “جناب درویش زارعی است که در دور پیش نیز به گمان برخی هوادارانش نفر پیروز انتخابات بود. ”
  این گمان هم دقیقا شبیه گمان برخی از طرفداران موسوی در سال ۸۸ ست که با یازده میلیون اختلاف ارا خود را پیروز انتخابات مینامید( البته اینگونه اظهار نظر ها باب مزاح و مفرح ذات بد نیست)

  موفق

 5. نوشته شده توسط خول متوسط در تاریخ ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۵:۴۶ ب.ظ

  صمد جان

  کولی های ترمون چند روز پیش دنبال شناسنامه هاشون اومده بودند. میگن هنوز شناسنامه هامون امون وانداذه ان.

 6. نوشته شده توسط امید رها در تاریخ ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۳:۴۶ ق.ظ

  سلام
  جناب صفری
  جای بسی تعجبه که جنابعالی به استناد کدام نقطه مثبت کارنامه کاری جناب دکتر موسوی داعیه کاندیداتوری  مجدد ایشون رو دارید؟! در حوزه سلامت که اطلاعات بنده کافی و وافی هست در طول این سه سال واندی تاریکترین دوران  مدیریتی در سطح کلان شهرستان رو شاهد بودیم که بخشی از خسارات وارده جبران ناپذیره،فرماندار سابق جنا ب صفری که در دوره تصدی  هیچ اکاری به بیمارستان نداشتن و ارتباطشون محدود به دو بازدید و سخنرانی با محتوای تعریف از خود و نماینده محترم بود….وکاش جناب دکتر موسوی هم در این مدت   بهداشت ودرمان رو به حال خودش رها کرده بودن،تداخلات ایشون بشدت مضر واسباب  مشکل آفرینی بوده وهست و اون هم بواسطه عدم توان مدیریتی ایشون در این حوزه والبته حکمن دیگر حوزه ها هست.ایشون با انتصاب رییس بیمارستانی که نه تنها تمایل ویا توانمندی لازم  رونداشت،که حتی کمترین حضور فیزیکی در مرکز رو داشت .اگر طرح تحول سلامت وتخصیص منابع سرشار اتفاق نیوفتاده بود که آثار این سو مدیریت بوضوح قابل مشاهده بود…هر چند همان مدیریت ضعیف باعث هدر رفت  منابع تخصیصی می شه،در حالی که مراکز همجوار دارن ااز این منابع  بیشترین بهره رو می برن.هر چند پیش بینی اینکه جناب “دکتر”پیش از شروع  رقابتهای انتخاباتی وبه توصیه همان “مشاوران پیر وجوان”در صدد تغییر مدیران بیمارستان و  انداختن مشکلات بر گردن اونها  برای گریز از انتقادات بر خواهند اومد،ولی تاریخ ثابل تغییر نیست که  همین مسولین وقت به فشار وانتخاب مستقیم نماینده محترم  بر بیمارستان مسلط شدن.

 7. نوشته شده توسط امید رها در تاریخ ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۳:۵۵ ق.ظ

  ضمنن دوست عزیز
  اندک حامیان   حوزه بهداشت ودرمان از جناب دکتر موسوی در دور اول بنا به همین دوره کاری ایشون و مشکلات متعاقب،به همراه دیگر کارکنان و دلسوزان این حوزه مدتهاست که انتظار می کشن دوره نمایندگی جناب دکتر موسوی پایان بپذیره تا شاید فرجی در امور حاصل بشه.پس خاهش می کنم اینقدر به منافع شخصی وحزبی تون تکیه نکنید و حقیقت و منافع احاد مردم رو فدای اون نفرمایید.قصد اطاله کلام نیشت ولی در آینده ای نزدیک  نقد عملکرد جناب دکتر موسوی در حوزه سلامت به تفصیل و با مستندات کافی   خدمتتون عرض خاهد شد تا شاید  گوشه ای از  واقعیات بخش سلامت به استحضار برسه.یا حق

 8. نوشته شده توسط هنگ پس دنگ در تاریخ ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۸:۰۷ ق.ظ

  سلام والا چ بگیم ک دوباره شروع شد.

 9. نوشته شده توسط Takhol در تاریخ ۰۵ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۳:۵۲ ب.ظ

  جناب امید رها اگر کاندیدای مورد نظر شما در دوره قبل به جای دکتر موسوی الان رای اورده بود بیمارستان  از اینی که  الان هست هم وضعش بد تر بود