سرگشاده به نماینده محترم سابق

اسفند ۱۱ام, ۱۳۹۴ (دیده شده 579 بار)

آنروز که بخشی از پیکره پرسنلی بهداشت ودرمان امیدهاشان را در سبدهای شما می گذاشتند، باور داشتند که مردی از جنس خودشان، دردهایشان ودردهای بیماران را بهتر لمس کرده و بهتر می داند ومی شناسد وحضورش در مسند نمایندگی مجلس، بزودی گره های این عرصه را یکی پس از دیگری خواهد گشود… .

اما همان روز که محضرتان رسیدیم و شما بجای گفتن از دردها ونیازهای مردم، از آمال خود در این حوزه فرمودید، دانستم که نگاهتان، بواسطه همان  دوری سالیان سال از این منطقه، با واقعیت های بخش سلامت فرسنگ ها فاصله دارد؛ نقد ها و توصیه هایمان را که به تشکیل کارگروهی پس راهیابی تان به مجلس حواله فرمودید، اطمینان یافتم که نشنیدنتان چهار سال ادامه خواهدیافت و ارزش حضورمان به همان تک رأی مان خلاصه می شود و نشست بعدی نیز چهار سال بعد وچندی پیش از انتخاباتِ دور بعد خواهد بود والبته، با همان هدف! همان روزها که حامیانتان همه خدمات  ودستاورد های این حوزه در طول سالیان دراز را در نشریات و بروشورها به نام شما مصادره می فرمودند، باخود می گفتم که باز پیروزیها هزار پدر دارد و ایرادات ونقایصِ آن، یتیم ماندند و کسی در هیچ کدام از زمینه ها- حتی ایرادی به وضوح  ترک برداشتن بیمارستان ۲۰ سال ساخت کنونی در زلزله ای ۵ ریشتری!-  مسئولیتی نپذیرفت  ودر این چهار سال نیز ، درب بر همان پاشنه چرخید و روش ومنش خود واطرافیانتان  همان بود که همگان دیدند….

اما نه من که از جمله منتقدان بودم وشاید مرا از دایره منصفین بیرون می دانستید، بلکه دوستان ومریدان شما در این حوزه نیز هیچگاه تصور نمی کردند که تداخلات وتصمیماتتان در این عرصه تا بدین حد ویرانگر باشد و روزی فرا رسد که همان ها فریاد وا اسفا سر دهند وبرای نجات از این گرداب  وجبران خطای خویش، به هر وسیله  و هر راهی متوصل شوند. کاش دوسال پیش درخواست ملاقات جمعی از پرسنل حوزه سلامت را لبیک می گفتید تا که امروز به جایی نرسیم که بخش غالبی از ایشان با تصمیم به عدم همراهی با شما، همه اقدامات غیرکارشناسی،  عجولانه و نمایشی تان را پاسخی قاطع دهند.

جناب دکتر عزیز، ای آشنای غریب

شرط اول درمان درست بیمار،تشخیص صحیح بیماری ست که به جز دلسوزی وترجیح مصلحت بیمار بر منفعت خویش، با انجام معاینه ای دقیق  وتماس مستقیم وبی واسطه بر بالین بیمار حاصل می گردد که متأسفانه شما معاینه وتشخیص را به معتمدین ومدیران بی کفایتی سپردید که علیرغم نداشتن حداقل های مدیریتی- که همان حضور ، علاقه به اصلاح امور، درایت وپاسخگویی است-  بقای خود در چهار اصل اطاعت، تملق ، ارائه آمار نادرست و خاموش نمودن صدای اعتراضات می دانستند وبواسطه تشخیص های غلط ایشان، نسخه های نادرستی برای این بیمار پیچیدید و امروز حال این بیمار از هر روزی بدتر است و باعث شُدید تا نتیجه کارتان را تک تک مردم این منطقه با گوشت وپوست واستخوان لمس کنند.

شنیده ام که این روزها برای اتمام کارهای نیمه تمام فرصتی طلب می فرمایید و معتقدید که «راه را تا نیمه طی نموده اید»، حال آنکه ما  بر این باوریم که «راه را به خطا پیموده اید» و ما ناگزیر به بازگشت از مسیرِ نادرستِ تا نیمه رفته ایم…. حضرتعالی مردم را  وعده فرداهای برداشتِ آنچه کاشته اید، می دهید، اما فقط کمی تجربه لازم است تا بداند وببیند که طی این سالها به واسطه همان نابلد کشاورزان مورد حمایتتان، بذرها همه به هدر رفته و آنچه سر از زمین برخواهد آورد جز علف های هرزی نیست که در آینده بخش غالب انرژی مدیران و منابع مالی را به ریشه کنی و اصلاح خود مشغول خواهد داشت،  منابعی که مستقیم وغیر مستقیم از جیب همین مردمان وخزانه کشور هزینه خواهد شد.

غالب منتقدین در هرچه اختلاف نظر داشته باشند، اما در یک چیز مشترکند که جنابعالی علیرغم همه صداقت ودلسوزیِ بی حد وحصرتان برای اصلاح امور موطن خود، مغلوب مشاوران وحلقه پیرامون خود گشتید که  امیدوارم تا پس از فراغت از نمایندگی مجلس شورای اسلامی و پراکنده شدن حلقه متملقین ومنفعت طلبین گرداگردتان که طی این سالیان  چون دیواری بلند بین شما و حقایق جامعه بوده اند ، فرصت آن فراهم گردد تا بر آنچه کرده اید واقف گردید؛ پس عاجزانه خواهشمندم تا عدم اعتماد دوباره مردم را تعبیر به قدر نشناسی نکنید؛ ویا تعبیر به آنکه از خدمات خود کم گفته اید! که مُشک اگر مُشک باشد، خود می بوید؛ به خود بازگردید وبه آنچه در این مدت انجام داده اید و دلیل عدم اقبال احاد جامعه وحتی هم صنفی هایتان را درنوع عملکرد خود و تیم همراهتان جستجو فرمایید ویقین داشته باشید که رایحه خدمت، اگر برای رضای باری تعالی باشد، مشام غالب مردم را عطرآگین خواهد نمود.

درپایان هم ضمن کمال تقدیر از لحظه لحظه هایی که برای اعتلای این سرزمین صرف فرمودید، خواهشمندم پیام روز هفت اسفند نود وچهار را که غالب مردم با صدایی رسا فریاد زده، شنیده  و همانگونه که تمام خدماتتان را بیاد دارید، بخشی از ایرادات خود وتیم همراه را نیز برشمرده وفارغ از اندازه وعمق خطاها ، در جهت اصلاح آنها وبازگشت قطار پیشرفت منطقه به ریل درست، همراهی وهمکاری فرمایید. باشد که نیت خیرتان با تدبیر ودرایت همراه گشته وبیش از پیش برای منطقه مایه مباهات وسر افرازی باشید.

 

امید رها

 

 

 

۳۳ پاسخ به “سرگشاده به نماینده محترم سابق”

 1. نوشته شده توسط پروانه فتحی در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۲ ق.ظ

  پس این امید رها خوده شما بودید آقای دکتر!
  جالب بود حقیقتا.
  سالم و سربلند باشید.

 2. نوشته شده توسط علی در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱:۲۳ ق.ظ

  رها جان

  دکتر موسوی هنوز نماینده مردم شریف شهرستاهای لامرد و مهر هستند و هنوز نماینده ی “سابق” نشدند. عجله نفرمایید. چند ماهی هنوز از دوران وکالت ایشان باقی مانده.

 3. نوشته شده توسط علی در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲:۱۱ ق.ظ

  تشکر از جناب آقای دکتر اسدپور

  گویند پسری بود در یک خانواده ای که هر گاه خواست حرفی بزند والدین به او می گفتند تو بچه ای ، حرف نزن و ساکت باش. هر چه تلاش کرد که بتواند نظریاتش را که میدانست منطقی و درست است بیان کند به او مجال بیان ندادند، تنها به این دلیل که سن تو از ما کمتر است وعقلت نیز کمتر و باید تابع امر باشی. این تفکر به همین منوال ادامه داشت و درنهایت نه والدین توانستند از کمک فکری فرزند بهره ای ببرند و نه استعداد و توانایی فرزند بروز یافت. در صورتیکه اگر این اجازه بروز داده می شد میتوانست خیلی از مشکلات زندگی را حل نموده و آسایش و امنیت خاطر والدین را فراهم و باعث بارور شدن استعداد و توانایی فرزند گردد. این فضا باعث شد که این سرمایه و استعداد فکری نابود و گاهی هم مضر گردد.
  قضیه مدیریت و برنامه ریزی خرد و کلان در منطقه لامرد و مهر نیز بر همین روال قرار گرفته است. سالهاست که عده ای برای کل افراد و منطقه تصمیم می گیرند و تصمیماتی بسیار بد. نه خود اگاهی بر دیدن مسائل و طرح و برنامه ریزی درست دارند و نه قادر به اعتماد به فزرزندان بزرگ شده منطقه هستند. توجه ندارند که فرزندان منطقه خود بزرگ شده و دارای استعداد ها و به توانایی هایی دست یافته اند که میتوانند به آنها و و پیشرفت کارها کمک شایانی نمایند.
  در جوامع توسعه یافته و متحول شده ، تجریه ها واستعدادها و توانایی ها با هم تلفیق شده و مسیر پیشرفت و تحول را هموار می سازند.
  امید است که در این رخدادها، مردم را تخطئه نکرده و بخود آیند و نگرش جدید را باور نمایند.
  ان شاء الله

 4. نوشته شده توسط عدنان در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۷:۴۴ ق.ظ

  ان شاالله که گوش شنوایی باشد!!!

 5. نوشته شده توسط حافظ در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۸:۵۰ ق.ظ

  انسان عاقل نباید مثل کبک سرش را زیر برف کند وحقایق را نبیند چرا اکثریت مردم متوجه این شده اند که برخی از اطرافیان دکتر موسوی که صد البته از اطرافیان نمایندگان قبلی هم بوده اند عامل اصلی رویگردانی مردم از آنهاست ولی دکتر متوجه نشده است؟ این اطرافیان که تعدادشان از تعداد انگشتان دو دست تجاوز نمی کند فقط به فکر منافع خود هستند . البته اینها در رنگ عوض کردن استادند و خواهیم دید که در آینده ای نزدیک به گرد نماینده جدید جمع خواهند شد وزیرکانه منافع خود را تامین خواهند کرد.

 6. نوشته شده توسط نادر نادری در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۹:۳۴ ق.ظ

  درود بر دکتر اسد پور عزیز که جانا سخن از زبان ما می گویی.

 7. نوشته شده توسط amir در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۹ ق.ظ

  درود بر دکتر بزرگوار که درد و دل مردم دو شهرستان را بسیار زیبا و صریح ایراد فرموده و جایی برای دفاع از عملکرد جناب اقای دکتر موسوی جز گلایه باقی نگذاشتند

 8. نوشته شده توسط امید و تدبیر در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱:۳۳ ب.ظ

  امید جان
  کاشکی حضرتعالی هم انصاف د اشتین و نقد های خود را نه بر مبنای غرض شخصی (مثل عذل شدن در سیتم بهداشت و درمان و خدایی نخواسته توبیخ و یا هرچیز دیگر)که البته و صد البته این چنین نیست . ما با نظر حضرتعالی موافق موافقیم و اینبار خدا را در نظر گرفته و نقد های خود را مستقیم ابراز کنیم تا ناگهان رود دیر نشود

 9. نوشته شده توسط احسان صفری در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲:۵۴ ب.ظ

  با سلام
  جناب آقای رها
  یقین دارم در این چند سال بجای دیدن و رصد کردن خدمات دکتر موسوی بیشتر بفکر کلمات و عبارات زیبا و جمله بندیهای موزون برای متن امروزتان بودین و چه سختی های متحمل شدین در ندیدن خدمات ایشان که حتی مخالفین هم زبانشان از نفی آن قاصر بوده.
  هرچند در نوشتن تحلیلتان هیچگاه حتی برای لحظه ای به انصافتان رجوع نکردین که گاه حداقل اخلاقیات هم زیر پاگذاشتین، وقتی خود را نماینده هواداران دکتر قلمدادکردین و از زبان آنها اثر گذاری مثبت دکتر در منطقه را زیر سوال بریدن.
  در این تحلیتان شاهد عبارات و جمله های بودیم که از آنها جز به غرض ورزی نمیتوان یاد کرد، حتی برای آنها یک مثال نیاوردید که؛
  ۱٫کدام مداخلات و تصمیمات ایشان آنقدر ویرانگر بود که دوستان و مریدان!ایشانفریادواسفا سر دادن و برای جبران خطاهای خودشان به هر وسیله و راهی متوسل شوند؟!کدام دوستان و مریدان؟!
  ۲٫دقیقا کدام «بذرها» در زمان ایشان به هدر رفته که نه تنها سودی برای منطقه نداشته بلکه باعث رویش علف های هرز می شود که آنقدر دردناک است،که برای اصلاحش بخش زیادی از انرژی مدیران و منابع مالی رو معطوف به خودش می کند؟!
  ۳٫گفته اید راهی که رفته اید به خطا بوده است و باید از نیمه برگشت!کجای راه ایشان برای اعتلای منطقه از جمله پیگیری موضوع الحاق،تلاش برای راه اندازی سایت انرژی بر،پیگیری مجدانه راههای ارتباطی دو شهرستان،احداث بیمارستان دوم،بومی کردن دو شهرستان برای منطقه عسلویه، اصلاح تعرفه‌ها برق….اشتباه بوده است که ناگریز باید از نیمه برگشت؟آیا منظور ایشان مگر غیر از به پایان بردن همین راهست؟!
  #در بند سوم فقط بخشی از خدمات دکتر موسوی رو برایتان یادآوری کرده ام که بدانید چقد کارتان در ندیدن اینچنین خدماتی سخت بوده است.
  موفق باشین

 10. نوشته شده توسط مسعود اسدپور در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۳:۳۸ ب.ظ

  اقای نادری /امیر جان
  مطلب رو بنده ننوشته ام.
  فرستاده شده برای من و من اون رو گذاشتم توی سایت

 11. نوشته شده توسط مسعود اسدپور در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۳:۴۰ ب.ظ

  خانم فتحی
  امید رها من نیستم. من حرفم رو در قالب اسم مستعار نمیزنم.
  من این مطلب دستم رسیده و توی سایت گذاشته ام. یادم رفته بود نویسنده رو به نام خوانندگان سایت تغییر بدم.

 12. نوشته شده توسط پروانه فتحی در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۵:۰۰ ب.ظ

  Excuse me, .Dr. Asadpour
  I thought , you wanted surprise, the Dr. Mousavi
  I know your personality never been so
  Good luck

 13. نوشته شده توسط جوان نگران در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۵:۲۲ ب.ظ

  آقای دکتر موسوی با کمال احترام به شما باید بگویم که حیف شما که آن همه برو بیای شیرازتان را ول کردید و به گروه انحصار طلب و تمامیت خواه لامرد چسبیدید
  اگر واقعا شما بگفته خودتان شور خدمت در سر دارید بفرمایید ، تاالان که برای بیمارستان لامرد کاری نکردید لااقل ازین به بعدش را کاری کنید تخصص که دارید بیمارستانی مجهز و بی مشکل هم به زعم خودتان هست ، این گوی و این میدان
  اگر راست میگویید بفرما…

 14. نوشته شده توسط صفری در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۶:۰۳ ب.ظ

  سلام
  چرا نظرات من ثبت نمیشه؟!یا خطا میزنه یا میگه این مطلب
  قبلا ارسال شده

 15. نوشته شده توسط هامو در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۹:۰۵ ب.ظ

  دیگه پیچودی دکتر جان !
  کسی اع دستت نوایسونه !

 16. نوشته شده توسط اشكان در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۹:۰۸ ب.ظ

  اقای امید رها امیدوترم که چهار سال اینده همین مطالب رو هم به اقای علوی بکید
  اقای اسد پور امروز هم مصاحبه شما در اخبار سراسری پخش شد واسه ما یک افتخار هست که شما فرزند لامرد هستید

 17. نوشته شده توسط p در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۹:۱۱ ب.ظ

  دغل بازی تراکمه تمامی نداره.انصاف هم چیز خوبیه .هر مبحثی را در مورد دکتر موسوی پشم میکنن انگار ایشان اصلا دست به سیاه وسفید نزدن اصلا نماینده ای نبوده نمی پردازن به اینکه دوباره نصف جمعیت رای دهنده به ایشان رای دادن

 18. نوشته شده توسط صفری در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۴ ب.ظ

  جناب آقای رها
  یقین دارم در این چند سال بجای دیدن و رصد کردن خدمات دکتر موسوی بیشتر بفکر کلمات و عبارات زیبا و جمله بندیهای موزون برای متن امروزتان بودین و چه سختی های متحمل شدین در ندیدن خدمات ایشان که حتی مخالفین هم زبانشان از نفی آن قاصر بوده.
  هرچند در نوشتن تحلیلتان هیچگاه حتی برای لحظه ای به انصافتان رجوع نکردین که گاه حداقل اخلاقیات هم زیر پاگذاشتین، وقتی خود را نماینده هواداران دکتر قلمدادکردین و از زبان آنها اثر گذاری مثبت دکتر در منطقه را زیر سوال بریدن.
  در این تحلیتان شاهد عبارات و جمله های بودیم که از آنها جز به غرض ورزی نمیتوان یاد کرد، حتی برای آنها یک مثال نیاوردید که؛

  ۱٫کدام مداخلات و تصمیمات ایشان آنقدر ویرانگر بود که دوستان و مریدان!ایشانفریادواسفا سر دادن و برای جبران خطاهای خودشان به هر وسیله و راهی متوسل شوند؟!کدام دوستان و مریدان؟!
  ۲٫دقیقا کدام «بذرها» در زمان ایشان به هدر رفته که نه تنها سودی برای منطقه نداشته بلکه باعث رویش علف های هرز می شود که آنقدر دردناک است،که برای اصلاحش بخش زیادی از انرژی مدیران و منابع مالی رو معطوف به خودش می کند؟!

  ۳٫گفته اید راهی که رفته اید به خطا بوده است و باید از نیمه برگشت!کجای راه ایشان برای اعتلای منطقه از جمله پیگیری موضوع الحاق،تلاش برای راه اندازی سایت انرژی بر،پیگیری مجدانه راههای ارتباطی دو شهرستان،احداث بیمارستان دوم،بومی کردن دو شهرستان برای منطقه عسلویه، اصلاح تعرفه‌ها برق….اشتباه بوده است که ناگریز باید از نیمه برگشت؟آیا منظور ایشان مگر غیر از به پایان بردن همین راهست؟!

  #در بند سوم فقط بخشی از خدمات دکتر موسوی رو برایتان یادآوری کرده ام که بدانید چقد کارتان در ندیدن اینچنین خدماتی سخت بوده است.
  موفق باشین

 19. نوشته شده توسط امید رها در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۵ ب.ظ

  سلام اشکان عزیز
  من سیاسی نیستم و نقدم منحصر به حوزه سلامت و عملکرد افراد در این عرصه هست،و جناب آقای علوی هم مستثنی-به باور بنده بی نیاز از نقد- نیستند.لیکن به جهت هم صنف بودن جناب دکتر موسوی،انتظارات از ایشون در حوزه سلامت بسیار بیشتر بود،و متاسفانه نتایج چیز دیگری ؛و خود مردم ومراجعین بهترین قضاوت کنندگان در این خصوص هستند.البته ما امید به اصلاح امور داریم و در مورد عملکرد افراد پیش داوری نمی کنیم،همانطور که در مورد جناب دکتر موسوی چنین بود،البته اگه ایشون حرکت درستی هم در این حوزه انجام دادند در تایید اون قلم زدیم وتشکر کردیم،مثل “طرح معین شدن بیمارستان لامرد” که در همین سایت درج شد ،اما متاسفانه به سرانجام نرسید.

 20. نوشته شده توسط امید رها در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۵ ب.ظ

  سلام به p عزیز
  اگه شخصی بیمارش رو به دلیل سکته قلبی پیش پزشکی ببره و پزشک بدلیل عدم دقت در معاینه،داروی معده تجویز کنه-که اتفاقن به دلیل تشابه علایم این دو بیماری،موارد فوت اینچنینی بیمار وجود داشته- و بیمار بعد از اومدن به خونه فوت کنه،اون شخص نمی گه که :خدا خیر دکتر بده،بالاخره یه کاری کرد!… حتمن شاکی تر از همراه بیماری خواهد بود که اصلن مرضسکته ایش رو پیش طبیبی نبرده….
  برادر عزیز:
  ۱٫ نتیجه کار مهم تر از اقدامات هست
  ۲٫گاهی ممکنه اقدامات درست نباشه و با وجود پیچیدن نسخه و صرف هزینه،حال بیمار بدتر بشه
  ۳٫ به هر حال باید پزشک جوابگوی کاری که انجام داده باشه،اگه مریض رو ندیده بود خیالی نبود،ولی حالا که دیده باید پاسخگوی تشخیص و درمان غلطش باشه
  ۴٫همه حرف ما اینه که کاش دکتر بر بالین این بیمار نیومده بود….شاید یه دکتر دیگه می بردیمش و نتیجه چیز دیگه ای بود
  ۶٫جناب دکتر موسوی کلی کار در حوزه بهداشت و درمان انجام دادن،اما الان همه حرف پرسنل بهداشت و درمان اینه که کاش کاری انجام نداده بودن(مصداق همون نسخه دارو برا معده درد مریض)
  ۵٫اصل ایراد رو ما به خودمون می گیریم،ما که بیمارمون رو پیش طبیب حاذق نبردیم…
  بله برادر،در اصل خود ما مقصریم.

  بههر حال اگه شما در حوزه سلامت اقدام مثبتی سراغ دارید که با قاطعیت می تونید از اون دفاع کنید یا به درست بودنش ایمان دارید بفرمایید تا جزیی تر مباحثه داشته باشیم؟

 21. نوشته شده توسط الله یار در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۵ ق.ظ

  آقای اسدپور شورای شهر لامرد هم نشانه ای از همین نگرش تفسیر کردید ولی چه شد ، کمی انصاف داشته باشید عینک بد بینی را لنزش را عوض کنید یا بامراجعه به متخصص شمارش چک بفرمایید .

 22. نوشته شده توسط امید و تدبیر رها در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۷:۴۰ ق.ظ

  سلام
  دکتر جان
  چرا پیام کج و کوله مرا بارگذاری نمی کنید تا مشخص گردد که پیام را شما ننوشید

 23. نوشته شده توسط amir در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۸:۵۵ ق.ظ

  جناب آقای دکتر اسدپور عزیز وجود افرادی دلسوز و پیگیر که بدون هیچ چشم داشتی مسایل شهرستان را واکاوی میکنید نعمت و موجب برکات بسیار است
  به امید سربلندی هر دوشهرستان ولایتمدار لامرد و مهر

 24. نوشته شده توسط Bazigosh در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۳:۵۴ ب.ظ

  خوبه والا تا میتونید بزنید به تخریب اون وقت نمیدونید که مکمل ۱۲۴ تخت خوابی بیمارستان ولی عصر داره ساخته میشه نمیدونید که بیمارستان حسین اباد تمومه و هفته اینده افتتاحیه نمیدونید که تونل شهید باقری تمومه نمیدونید که …. و…….

  شما سرتون رو مثل لک لک تا ته کردید تو برف خبر ندارید جی میگذره.هدف تخریبه .چه دکتر باشه چه کس دیگه.

  انصاف خیلی خوبه.
  بی انصاف ها بهشت نمیروند
  بچه ها هم به مجلس نمیرن…..

 25. نوشته شده توسط Bazigosh در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۳:۵۶ ب.ظ

  ضمنا نماینده محترم سابق هم نداریم.

  اگر هدف بر بی احترامی باشه ما هم میتونیم…..

  منتظر تعویض تیتر بسیار زشت شما هستم….و الا…..یاعلی

 26. نوشته شده توسط عبدالصمد صفری در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۵:۰۱ ب.ظ

  تذکری که بعضی از دوستان دادن بجا هست و عنوان نماینده سابق صحیح نیست

  روز اول که نوشته رو خوندم و اسم دکتر اسدپور رو بالای مطلب دیدم خیلی تعجب کردم وباورم نمیشد که نویسنده این مطلب ضعیف و مغرضانه و بی انصافانه دکتر اسدپور باشدکه خوشبختانه عصر که دوباره به سایت سر زدم و توضیحات دکتر اسدپور مبنی بر اینکه این نوشته از ایشان نیست را دیدم ………

  یه دوست هم محله ای داریم که در بیرم یه نیمچه پستی بهش دادن ، در نقد عملکرد دکتر موسوی عزیز در زمینه بهداشت و درمان ادعا میکرد که بیشتر از دکتر موسوی در این زمینه کار کرده !!!! گفتم خب حالا چه کارا در بیرم برای مردم انجام دادی که عملکرد دکتر به گرد کارای تو هم نمیرسه!!!!(ههههههه) این دوست ما میگفت : من کارمریًضا رو راه میندازم ،براشون نوبت میگیرم ، هماهنگ میکنم زیر درختا و پارکینگ بهشون جا بدن!!!!
  ابتدا فکر کردم داره شوخی میکنه باب مزاح داره این حرفا رو میزنه، ولی یه مقدار که بحث جدی شد متوجه شدم که این دوست متوهم ما واقعافکر میکنه دارای عملکردی هست در این زمینه و…..

  نکنه مطالبات دوستان منتقد در این حوزه در همین راستا هست و به همین دلیله که کارهای بزرگ رو نمیبینن!

  از نویسنده محترم مطلب فوق تقاضا داریم که مطالبات مورد نظر که ادعا میشه براورده نشده رو لیست کنن واز کلی گویی بپرهیزند

  موفق

 27. نوشته شده توسط امید رها در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۷:۳۲ ب.ظ

  جناب صفری
  باسلام
  مایه خرسندی ست که علاقه مند به پرداختن به جزییات موضوع هستید ومصداقی از خدمات نماینده محترم در بند سه رو اشاره فرمودید؛من فقط در حوزه سلامت اطلاعاتی دارم ودر مورد بقیه موارد نظری ندارم اما در خصوص بیمارستان دوم که فرمودید،این یکی از همون مصادیق تداخل ویرانگ جناب دکتر موسوی ست که ذکر موارد زیر شاید کمک کنه به روشن شدن بهتر موضوع:
  ۱- سازه در حال ساخت،«بیمارستان جایگزین» است ونه «بیمارستان دوم» وبدلیل تخریب بخشی از سازه بیمارستان کنونی در زلزله چندسال پیش،بنا به مصوبه دولت در زمان مرحوم حیاتی،تصمیم به جایگزینی شد که بنا به تکلیف حاکمیتی دولت،می بایست اعتبارات هرچه سریعتر واز کانال دولتی تأمین شود
  ۲- جناب دکتر موسوی در امور«تعیین نقشه پروژه»،تعیین پیمانکار پروژه و«تسریع در کار» نقش مستقیم وغیرقابل انکار داشتن
  ۳- همین نقش مداخله گر نماینده محترم موجب شده نقشه به روش کپی برداری تهیه بشه،پیمانکار مربوطه فاقد صلاحیت لازم باشه وسیر قانونی در انتخاب ایشان لحاظ نشه،فشار بر روی مسئولین امر برا اتمام سازه قبل از انتخابات آتی هم مزید بر علت شد که سازه کنونی بدون نظارتهای کافی وطی مراحل لازم بنا بشه
  ۴- دوستان فنی می دونن که شروع به ساخت بیمارستانی «بدون نقشه های جامع» یعنی چه!!!این بیمارستان حتی از بیمارستان اول هم بدتر ساخته شده…
  ۵-ممکنه که ماردراین خصوص دچار خطا شده باشیم،اما سوال من از شما اینه که اگر خدایی ناکرده این پروژه بیست سال آینده به سرنوشت بیمارستان حاضر دچار شد،جناب دکتر موسوی مسئولیت عواقب وخسارات وارده رو خواهند پذیرفت؟…آیا شما مسبب ساخته شدن بیمارستان کنونی بدین صورت رو می شناسید؟آیا جناب دکتر موسوی در رزومه چهار سال پسششون از نقش تعیین کننده شون در ساخت بیمارستان کنونی صحبت نکرده بودند؟آیا الان مسئولیت خسارات وارده رو کسی می پذیرد؟
  ۶- بخشی از جزییات ساخت بنای بیمارستان جایگزین بسیار تلخ وغیرقابل بازگویی بوده که نتیجه اون به تک تک افراد مراجعه کننده باز خواهد گشت که فقط گذشت زمان اونها رو روشن خواهد کرد تا کی آفتاب بدمد؟!…

 28. نوشته شده توسط امید رها در تاریخ ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱:۴۴ ب.ظ

  سلام جناب عبدالصمد صفری
  منم بیماری رو دیدم که یه برگه دستش بود با دست خط جناب دکتر موسوی که برا نوبت چشم پزشک اشکنان به مدیر اشکنان نوشته شده بود
  بیمار خوشحال از عنایت جناب دکتر موسوی،ولی به ذهنش خطور نمی کرد که مسبب این نوبتای یکماهه چشم پزشک و نبود اون تو لامرد،خود ایشون و عملکرد تیم ایشونه….
  ضمنا علاقه مندید از کجای حوزه سلامت بگم؟از سفر پر دستاورد وزیر بهداشت به لامرد،امتناع ایشون از کلنگ زدن سیاسی بیمارستان جایگزین؟!از بانک خونی که دوبار افتتاح شد و حال و روزش معلومه؟! بیمارستان بجایگزین بدون نقشه؟!از روسای پروازی بیمارستان وشبکه؟! از درمانگاه علامرودشت و سطح خدمات دهیش بعد از افتتاح؟! از عدم جذب دو میلیارد تومان سهم بهداشت و درمان از دو درصد؟! از کاهش آمار اعمال جراحی و بستری بیمارستان طی دو سال گذشته که نشون دهنده مراجعه مردم به شهرستانای اطرافه؟! از رشد سه برابری اعزامهای بیمارستان به بیمارستانای همجوار؟! از اعتبارات کلان سلامت که بنا به ضعف مدیریتی تو حسابا خوابیده و درحالی که بیمارستان گراش و لار تمام اون رو هزینه کردن،ما هنوز در برخی موارد شروع نکردیم؟! از مصیبت های مردم برا نوبت متخصص زنان،چشم یا سونو؟!از کیفیت نازل خدمات اورژانس؟! افزایش موارد فوتی؟! افزایش شکایات ثبت شده؟!…………
  آخرین باری که مراجعه ای به بیمارستان داشتید کی بوده جناب صفری؟!
  کاش شما موردی از دستاوردهای جناب دکتر موسوی می فرمودید…. برا ما که بخش اعظمش مورده….
  یا حق

 29. نوشته شده توسط کمپین مبارزه با بد اخلاقی در تاریخ ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۴:۴۶ ب.ظ

  جناب امید رها سلام
  ۱- فوت مرحوم حیاتی در خرداد ۸۹ بود و زلزله های لامرد در پاییز ۹۰، پس این مصوبه در زمان مرحوم حیاتی نبوده ضمن اینکه همه می دونند که کارشناسان در پاییز ۹۱ جهت بررسی ساختمان بیمارستان وارد منطقه شدند پس شما بی اخلاقی کرده و ضمن ارائه اطلاعات دروغین به مردم تهمت نیز به نماینده زده اید.
  ۲-مراحل واگذاری به این پیمانکار هم آقای دکتر ایمانیه توضیح دادند که به چه شکل بوده و از اینکه یک پیمانکار بومی استفاده شده بهترین کار ممکن است که می توانست انجام گیرد.در بخش دیگیر یهم گفته اید که فشار به پیمانکار آورده شده تا قبل از انتخابات کار پروژه تمام شود.آخه برادر من چجوری توی ۱۱ ماه پروژه به این بزرگی تمام شود که شما به دروغ می گویید فشار آورده اند؟چرا دروغ؟
  ۳- مگه میشه بدون تایید مهندس ناظر و گرفتن استعلامات میلیاردها تومان خرج آن کرد، اگه یادتون باشه اخبار سراسری یک بار تیتر یک خبرش گزارش تصویب بودجه این بیمارستان در هیات دولت بود،حالا مردم عزیز خودتون قضاوت کنید امکان داره پروژه ای که فاقد نقشه های لازم باشه هیات دولت بیاد یک ساعت از وقت خودش صرف این پروژه کنه؟ چرا دارید به مردم دروغ می گید؟
  ۴- مگه دکتر موسوی مهندس ناظر اون هست که ۲۰ سال دیگه بیاد جواب بده، ایشون فقط پیگیری میکرده برای بودجه و مجوز همین و دولت خودش مجری کار است، چرا می خواهید دکتر موسوی مقصر جلوه بدید؟ تا کی می خواهید تخریب کنید؟
  آقای امید رها دروغگویی شما برای ما ثابت شد.

  اما برادر عزیز جناب آقای اسد پور، بزرگوار چرا هر مطلبی تو سایتتون منتشر می کنید؟آیا فکر نمی کنید یکی از مواردی که باعث شده تعداد بازدید کنندگان کم شوند همین مطالب بی هویت از افراد بی هویت است؟تایید کردن هر مطلب و کامنتی و یا هر دروغ وتوهینی به منزله آزادی بیان است که به نوعی تیتر سایت شما هم نشات گرفته از آن است؟

 30. نوشته شده توسط حاج محمد در تاریخ ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱:۱۱ ق.ظ

  به نظر من این منتقدان حکومت دکتر موسوی صلاحیت علمی لازم برای نقد ایشون رو ندارن و بهتره به خاله بازشون برسن

 31. نوشته شده توسط تش باد در تاریخ ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۴:۰۴ ب.ظ

  جدی خیلی هم خوب پس شماها همین کارومیکنیدجناب حاج محمدپس ادامه کارت بده.دکترکاری نکرده که کسی انتقادکنه.فقط عملکردش بین نمایندگان فارس از۱۸ تا ۱۴بوده من نگفتم توسایت هازده اگه میتونید بریدکل سایت هاهم ببندید تابرن خاله بازی کنند حاج محمد

 32. نوشته شده توسط امید رها در تاریخ ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۷:۱۴ ب.ظ

  سلام جناب کمپین…
  ۱- مکاتبات از زمان مرحو حیاتی شروع شده،لیکن درست می فرمایید که بازدید نهایی کارشناسان وزارتخانه سال ۹۱ بوده
  ۲- من برعکس شما به «صلاحیت» پیمانکار بیشتر از«بومی بودن» اون اعتقاد دارم،سرنوشت پروژه مسکن مهر و برخی پیمانکاران بومی رو الان می تونید مشاهده بفرمایید.مراد از اتمام تا قبل از انتخابات،فاز اول پروژه بوده که قبل از انتخابات تمام شده و اصرار بر این کار رو مدیران مجموعه بیمارستان می تونن توضیح بدن خدممتون،البته فشار تو خیلی از موارد وجود داشت،مثل جابجا کردن یک شبه درمانگاههای بیمارستان به جای خاصی در خارج از بیمارستان و…قبل از هفت اسفند که موج این کار وافتتاحات و… مشهود بود که!!
  ۳- بله می شه بدون طی مراحل کارشناسی،میلیاردها تومان رو هدر داد،کشور خودمون رو که دیگه می شناسیم!
  ۴- اگه جناب دکتر موسوی فقط درگیر تأمین بودجه بودن،حرفی نبود،ولی حتی خود ایشون هم منکر دخالت در تمام جوانب این پروژه نیستن،چطور شما منکرید؟!،اگه شما هم برا اعلام هر ایرادی از پروژه به واحدهای فنی دانشگاه وفرمانداری و شبکه بهداشت مراجعه کنین و این عزیزان شما رو به نماینده محترم ارجاع میدادند،شما دلیل پاسخگویی نماینده محترم رو متوجه می شدید، به هر حال عرض کردم خدمتتون که شکست ها همیشه پاسخگویی نداره وهمه این موارد رو به هم پاس می دن.

  کمپین عزیز
  برای اثبات دروغگویی بنده،نیاز به طرح این همه مطلب نیست،کافیه شما که ظاهرا اطلاعات بیشتری دارید، بفرمایید چه ارگان مرتبطی« نقشه های جامع بیمارستان» رو داره؟ما که از دانشگاه علوم پزشکی،فنی شبکه و پیمانکار پرسیدیم فرمودن در حین ادامه پروژه طراحی خواهد شد!!!
  سند محرمانه که نیست،حداقل یه نسخه در اختیار ناظرین پروژه و یا روسای سازمان بذارن برا نیاز احتمالی…

 33. نوشته شده توسط امید رها در تاریخ ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۷:۳۳ ب.ظ

  سلام خدمت همه دوستان

  برخی از عزیزان این مطلب رو مغرضانه خوندن که در جواب باید عرض کنم دو ماه پیش مطالب جامعی در نقد جزء به جزء مسائل درمان تقریر شده که به توصیه دوستان و به دلیل مواجه شدن با همین حجمه ها وعدم توجه به اصل موضوع،منتشر نشد… الان که دیگه موعد انتخابات تموم شده و نتیجه معلوم…دلیلی برا غرض ورزی نیست؟!عجیبه که هر نقدی رو با همین کلمه پاسخ می دید!

  اون عزیزانی هم که معتقد به دستاوردهای بسیار ارزشمند جناب دکتر موسوی در حوزه سلامت هستند، دلیل عدم همراهی نود درصدی کارکنان سلامت با ایشون وحتی عدم حمایت وعدم همراهی «تمام» مدیران بومی شبکه وبیمارستان لامرد در ۱۵ سال گذشته – البته بجز مدیران حاضر- ، حتی دبیر کارگروه بهداشت ودرمان نماینده محترم در این چهار سال، رو چگونه تفسیر می کنن؟جمع زدن نظر همه پرسنل شاید سخت باشه، ولی اسامی وکسب نظر این مدیران که کار سختی نیست(اگه همه رو به غرض ورزی ویا دروغگویی متهم نکنین….)
  آیا این عدم همراهی خود پیامی واضح به همه تبلیغات نیست؟
  آیا نظر آحاد مردم جز این هست؟این که توی نتیجه ۷ اسفند فریاد زده شد؟! عجیبه بعضی از دوستان هنوز نشنیدن!