زندگی نامه ی حاج درویش زارعی

اسفند ۹ام, ۱۳۹۰ (دیده شده 1,503 بار)

بسم الله الرحمن الرحیم

غلام­عباس زارعی معروف به درویش زارعی در سال ۱۳۳۴ در لامرد به دنیا آمد. او در سه سالگی سایه­ی پدر را از دست داد تا مادر هم نقش مادری و هم نقش پدری را در حق او ایفا کند. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را تا کلاس نهم در لامرد گذرانید. در آن سال­ها به­دلیل عدم وجود دبیرستان، جهت ادامه­ی تحصیل به شیراز رفت و از کلاس دهم تا دیپلم را در دبیرستان بو­علیِ شیراز به درس خواندن مشغول شد.

دوران انقلاب- فعالیّت­های ضدّ ستم­شاهی

سال ۱۳۵۶ بود که دوباره به لامرد بازگشت تا به همراه سایر دوستان به مسائل انقلاب اسلامی و به­خصوص سازمان­دهیِ راه­پیمایی­های مردمی بپردازد. بالاخره به لطف الهی، در سال ۱۳۵۷ خورشید انقلاب از پس دیوار­های کهنه­ی رژیم شاهنشاهی بیرون آمد.

نخستین کار او به­صورت رسمی معلمی بود. ایشان در سال ۵۸ به استخدام آموزش و پرورش درآمدند. بعد­ها که جهاد سازندگی تشکیل شد، به­دلیل نیاز به خدمت به­عنوان عضو شورای جهاد انجام وظیفه نمود. مدت کوتاهی نیز مسئول امور تربیتیِ آموزش و پرورش شد.

دوران دفاع مقدس- کسب تجربه در خدمت به مردم محروم منطقه

غلام عباس زارعی در جوانی-(در تصویر تکیه به ماشین داده است. )

دهه­ی شصت است و لامرد محروم به­عنوان بخشی از شهرستان لار، نیاز به تلاش­های خستگی­نا­پذیرِ مردم و مسئولین دارد. در سال ۶۱ آقای زارعی به­عنوان دوّمین بخش­دار، در سنگرِ خدمت به مردم منطقه حاضر می­شود. درویش در زمان جنگ تحمیلی به مدت ۷ سال یعنی تا سال ۶۸ مسئولیت بخشِ آن­زمانِ لامرد که شامل شهرستان­های کنونی لامرد و مهر، به­علاوه­ی بخش بیرم بود را بر عهده دارد. در آن موقع این بخش از جهت جمعیت و مساحت حتی از برخی شهرستان­های استان فارس نیز بزرگ­تر بود.

دوران سازندگی- کوله­باری از کار اجرایی در وزارت کشور


حضور حاج آقا شهیدی، امام جمعه ی محترم و درویش زارعی در مراسم کلنگ زنی

در سال ۱۳۶۸ به استان­داری رفت و تا سال ۷۲ به­عنوان معاونِ مدیر کلّ حوزه­ی استان­دار و معاونِ مدیر کلّ دفتر ارزش­یابی، بازرسی و رسیدگی به شکایاتِ استان­داری، انجام وظیفه نمود. ایشان در سال ۷۲ دوباره به لامرد باز­می­گردند و مسئولیت مهمّ فرمان­داری شهرستان لامرد را به مدت ۵ سال به­عهده می­گیرند. در آن­زمان شهرستان مُهر، بخشی از توابع شهرستان لامرد بود و حوزه­ی فرمان­داری لامرد شامل هر دو شهرستانِ فعلی لامرد و مهر محسوب می­شد.

حاج آقا علوی-درویش زارعی-حضور مسئولین کشوری در لامرد

دوران اصلاحات- تدریس و فعالیت در دانش­گاه

ایشان بعد از سال ۷۷ در دانش­گاه آزاد اسلامیِ واحد لامرد، به­عنوان عضو هیئت علمی به تدریس می­پردازند و تا سال ۸۴ به­عنوان معاون اداری مالی و هم­چنین معاون آموزشی و دانش­جویی به فعالیت مشغول می­شوند. به تحقیق در این دوران، فعالیت آقای زارعی به لحاظ انضباط مالی و برنامه­ریزی، دوران شکوفای دانش­گاه آزاد اسلامی لامرد، محسوب می­شود.

دوران دولت عدالت­محور- مدیریت سیاسی فرا­منطقه­ای

در سال ۱۳۸۴ دوباره به مجموعه­ی وزارت کشور باز­گشتند ولیکن این­بار نه در سطح شهرستان بلکه در سطح استان، به سِمَتِ مدیر کلّ سیاسی-انتظامی، انتخابات و تقسیمات کشوری استان­داری فارس، گماشته شدند که تا سال ۸۹ این مسئولیت را بر عهده داشتند. این دوران به لحاظ سیاسی در استان، سال­های کم­تنشی نبود. مسئله­ی تحصن­های تعدادی از دانش­جویان، انتخاباتِ ریاست جمهوری سال ۸۸ و فتنه­ی بعد از آن، نیازمندِ راه­بری قویِ سیاسی و انتظامی در مجموعه­ی مدیریت استان داشت که الحمد الله، از آن سربلند بیرون آمدند.

آقای زارعی پس از حدود سه دهه خدمتِ صادقانه، در سال ۸۹ هم­چون بازِ نشسته، باز­نشسته شدند تا بتوانند به بعضی فعالیت­­های گذشته ادامه دهند و کار­های تازه­تری را آغاز نمایند.

زمان حال- میزان حال فعلی افراد است

او کماکان عضو هیئت علمی دانش­گاه آزاد اسلامی لامرد می­باشد. هم­اکنون آقای غلام­عباس زارعی، معاون و مدرّسِ مؤسسه­ی آموزشِ عالی تابناک لامرد هستند و در دانش­گاه پیامِ نور لامرد به تدریس می­پردازند.

Comments are closed.