زندگی نامه شهید محمد قائدی برگرفته از کتاب ده ستاره

مرداد ۶ام, ۱۳۹۵ (دیده شده 101 بار)

باسمه تعالی
اشاره: متن زیر زندگینامه پاسدار وظیفه شهید محمد قائدی است که در کتاب « ده ستاره زندگینامه، وصیتنامه و خاطرات ماندگار شهدای سرفراز محله تلخندق شهرستان لامرِد فارس» تألیف موسی هنرپیشه با همکاری پایگاه مقاومت قمر بنی هاشم (ع) محله تل خندق در سال ۱۳۸۷ در انتشارات نشر معروف قم به چاپ رسیده که در آستانه یافتن پیکر مطهرشان توسط گروه سخت کوش تفحص و تشییع پیکر پاکشان، به مردم عزیز و شهید پرور استان فارس و به ویژه مردم ولایتمدار شهرستان لامرد تقدیم می شود.
جاوید الاثر شهید محمد قائدی الگوی مقاومت
نام پدر: علی ( حاج ابراهیم)
تاریخ و محل تولد: ۱/۶/۱۳۴۴ چاه حاج ابول
تاریخ و محل شهادت ۴/۱۰/۱۳۶۵ جزیره ام الرصاص
ملائک همه جمع شده اند تا با فیلمبرداری دقیق از عملکرد انسان های برتر از خود، معنای سجود آن روز خویش به آدم (ع) را بدانند« فَسَجَدُوا اِلّا ابلِیس». آن روز خداوند متعال در حکمت آفرینش خلیفه الله در روی زمین به فرشتگان گفت که من چیزهایی می دانم که شما نمی دانید « اِنّی اَعلَمُ مَا لا تَعلَمون» گذر زمان به خوبی نشان داد که انسان و بنی آدم از فرشتگان، چنان برتر می شوند که به قول آن شاعر والا مقام « رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند»
تقویم سال ۱۳۴۴ در اولین روز از شهریور ماه ورق خورد و در آن صفحه، نام مولودی را به ثبت رساند که بعدها تعجّب فرشتگان را برانگیخت. در خانواده متدین و مذهبی حاج ابراهیم، شهیدی پای به عرصه وجود نهاد که به یاد خاتم انبیاء (ص)، «محمد» نام گرفت.
شهید جاوید الاثر محمد قائدی دوران ابتدایی، راهنمایی و متوسطه را در دبستان چاه حاج ابول و مدرسه راهنمایی لامرد و نیز دبیرستان شهید بهشتی ، اد امه داد. در اوج گیری نهضت امام خمینی ( ره) او با مسجد و حسینیه، رابطه تنگاتنگ داشت و نماز را اساس دین و ستون استوار آن می دانست. با شروع جنگ تحمیلی، او دلباخته جهاد و مبارزه شد و بیش از شش بار به جبهه رفت. خرمشهر، فاو، دشت عبّاس، پاسگاه زید و بالاخره جزیره ام الرصاص، رزم خالصانه او را در خود ثبت کرده و روز قیامت بازگو می کنند. « یَومَئِذٍ تُحَدِّثُ اَخبارَها»
عشق او به شهادت آن قدر زیاد بود که وقتی در پاسگاه زید از ناحیه دست زخمی و مجروح و در بیمارستان فاطمه زهرا (س) تهران بستری شد، باز هم دیگر بار به جبهه رفت و حتّی مجروحیت شیمیایی او در فاو هم او را از هدف بازنداشت و سرانجام روح بزرگ او بر کرانه آرامش نشست و ندای « اِرجِعِی اِلی رَبِّکِ» را پاسخ داد و به جوار حق پر کشید.
از او ( تا این اواخر) حتّی تکه استخوانی هم به دامن پدر و مادر باز نگشت و خدای خواست تا اخلاص او را به حد کمال برساند. مقاومت این شهید می تواند الگویی پایدار برای جوانان ایران اسلامی باشد.
در معرض تابش این ستاره ها باشیم تا زیبایی را احساس کنیم.

Comments are closed.