رئیس مجمع نمایندگان فارس: احتمال برگشت طرح الحاق وجود ندارد

مهر ۱۶ام, ۱۳۹۲ (دیده شده 778 بار)

رئیس مجمع نمایندگان فارس اظهار داشت: این طرح بر اساس یک عقلانیت و به بهره گیری از سالها بررسی و مطالعه مصوب شده و کاملا پخته و سنجیده است که می تواند در دراز مدت منافع بسیاری را برای کشور فراهم آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر سید موسی موسوی، رئیس مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار شیرازه درباره الحاق فارس به خلیج فارس گفت: قطعا این طرح به نفع کشور است و استان فارس به دلیل اینکه از یک جایگاه استراتژیک برخوردار است و استانی پشتیبان برای تامین امنیت مرزهای جنوبی کشور به شمار می رود باید به خلیج فارس می پیوست.

الیاس طاهری افزود: این طرح بر اساس یک عقلانیت و با بهره گیری از سال ها بررسی و مطالعه مصوب شده و کاملا پخته و سنجیده است که می تواند در دراز مدت منافع بسیاری را برای کشور فراهم آورد.

وی درباره اعتراض برخی از نمایندگان هرمزگان به این طرح گفت: فکر نمی کنم کسی بتواند در این طرح خدشه ای وارد کند و حتی احتمال برگشت آن نمی رود.

۸ پاسخ به “رئیس مجمع نمایندگان فارس: احتمال برگشت طرح الحاق وجود ندارد”

 1. نوشته شده توسط یوسفی در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۷:۱۴ ب.ظ

  این بابا که هرکی هر چی بهش بگن میاد تو تریبون از زبان مجمع میگه ! ۱۰ نفر از نمایندگان فارس با این طرح و تنش در جنوب کشور مخالف اند !!! از زبان کی حرف میزنه این بابا !؟ 

 2. نوشته شده توسط علی در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۸:۵۱ ب.ظ

  آقای نماینده در جمهوری اسلامی نظر مردم شرط میباشد نه نظر جنابعالی !! دارین خاک هرمزگان رو تجزیه میکنید بعدش با قلدری هم صحبت می نمایید. یعنی نمایندگان مردم هرمزگان حق دفاع از تمامیت استانشان ندارند!!

 3. نوشته شده توسط reza در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱:۵۹ ق.ظ

  قدرت چانه زنی و تأثیرگذاری نمایندگان سطح ملی نسبت به نمایندگان منطقه ای اینجا مشخص میشه …               حمایت ۲ تن از نمایندگان پرنفوذ شیراز و نماینده شهرستان های لارستان، خنج و گراش ، و نمایندگان ۷ شهرستان دیگر از مطالبات مردم هرمزگان جهت جلوگیری از بروز تنش های احتمالی در جنوب کشور و اهمیت حفظ امنیت داخلی نسبت به برخی منافع منطقه ای ، اثباتی بر سخنان بی مبنای این فرد است .  لطفا بیش از این چهره خود را خراب نکنید. 

 4. نوشته شده توسط حجت در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۶:۴۵ ق.ظ

  این طرح به نام استان است و به کام لامرد. این طرح اجرایی شود اما باید زیر نظر استانداری باشد و نه جزیی از لامرد چرا که اگر بندری خواست تشکیل شود آن وقت نیرو های لامردی از امتیاز بومی بودن استفاده می کنند و نه دیگر شهرستانهای فارس. اگر قرار شد تخفیف مالیاتی برای صادرات در نظر گرفته شود تجار لامردی سود می برند و نه دیگر شهرستانها
  پس ما استان فارسی ها با این طرح موافقیم اما نه به این صورتی که مطرح شده. شایسته است که به نحوی این مصوبه اجرایی شود که تمامی شهرستانهای فارس بهره ببرند و نه فقط لامرد.

 5. نوشته شده توسط بی نام در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱:۰۱ ب.ظ

  انشالا خدا همه شما لاریها رو متقائد کنه و به راه راست هدایت کنه.خیلی کینه به دل کردید.

 6. نوشته شده توسط بهنام در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱:۵۳ ب.ظ

  آحاد مردم فارس و همه نمایندگان فارس از اتصال فارس به دریا حمایت می کنند بجز آقای جعفرپور نماینده لار که رویای استان شدن لار را در در خطر می بیند. اتصال فارس به دریا برای همه استان فارسی ها بخصوص روستاهای الحاق شده به فارس منافع زیادی خواهد داشت. درود بر آقای طاهری رئیس فهیم مجمع نمایندگان فارس.

 7. نوشته شده توسط هادی در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱:۵۵ ب.ظ

  ما اینجا گرما و شرجیه هوا رو تحمل میکنیم اونوقت شما تو شیراز سهمتون با ما یکی باشه؟خودت خندت نمیگیره اقا حجت؟لامرد ۵-۶ ساله خشکسالیه فقط به خاطر پتروشیمیهای عسلویه  و بادهایی که از جنوب غرب میاد بارندگی نداریم امتیاز بومی هم حقمونه حالا شما تو ناز و نعمت نشستین سهم خواهی میکنید.

 8. نوشته شده توسط بهنام در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۲:۱۵ ب.ظ

  دکتر محمد سلیمانی وزیر دولت نهم و نماینده تهران در گفتگو با شیرازه:
  طرح الحاق فارس به خلیج فارس مصوبه دو دولت است/ این طرح را نباید فقط با نگاه محلی رصد کرد
  سلیمانی گفت: هر استانی را به دریای جنوب وصل کنیم می تواند در بعد امنیتی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی موثر باشد و با توجه به ظرفیت ها و منابع عظیم استان فارس چنانچه این استان به دریا وصل شود بهره برداری بیشتری از دریا خواهیم کرد.
  به گزارش سرویس سیاسی شیرازه دکتر محمد سلیمانی در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه در کشور ما از ظرفیت دریا به نحوه شایسته استفاده نمی شود اظهار داشت: در شمال و جنوب کشور هزاران کیلومتر مرز دریایی وجود دارد که به دلیل اینکه برخی استان ها نمی توانند سرمایه گذاری و امکانات بیشتری در ساحل دریا مستقر کنند از این نعمت خداوند آنطور که باید استفاده نمی شود.
  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: هر استانی را به دریای جنوب وصل کنیم می تواند در بعد امنیتی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی موثر باشد و با توجه به ظرفیت ها و منابع عظیم استان فارس چنانچه این استان به دریا وصل شود بهره برداری بیشتری از دریا خواهیم کرد.
  وزیر ارتباطات دولت نهم با اشاره به مخالفت برخی از نمایندگان استان های جنوب کشور نسبت به طرح الحاق گفت: این طرح را نباید فقط از نگاه محلی رصد کرد. بلکه طرح الحاق یک طرح ملی است و اگر استان فارس در این منطقه رونق اقتصادی ایجاد کند نفعش به همه خواهد رسید.
  وزیر دولت نهم مصوبه طرح الحاق استان فارس به خلیج فارس را مصوبه دو دولت دانست و اضافه کرد: خاک کشور متعلق به همه است و نباید بر خلاف منابع ملی عمل کرد و از هر زاویه به این موضوع نگاه کنیم برای کشور منفعت دارد.
  http://shiraze.ir/fa/news/45191/%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%A7%D9%84%D8%AD%D8%A7%D9%82-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D9%84%DB%8C%D8%AC-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D9%85%D8%B5%D9%88%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%88-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%B1%D8%A7-%D9%86%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D9%81%D9%82%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%85%D8%AD%D9%84%DB%8C-%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF