دیدگاه شخصیت ها راجع به آقای زارعی – دکتر خلیل حاجی پور

اسفند ۶ام, ۱۳۹۰ (دیده شده 1,541 بار)

 

بسم الله الرحمن الرحیم

دکتر خلیل حاجی پور، انسانی متعهد و متخصص

دکتر خلیل حاجی پور 

وی جزو اولین نفراتی بودند که دکترا از دانشکده­ی هنر­های زیبای دانش­گاه تهران گرفتند، جایی که هر سال حدود چهار نفر بیش­تر دانش­جوی دکترا نمی­پذیرد. الان به عنوان جوان ترین رئیس دانشکده در بین دانشکده های دانشگاه شیراز، ریاست دانش­کده­ی هنر و معماری این دانش­گاه را بر عهده دارد البته تخصص خودش شهرسازیست. یکی از دانش­جو­هایش می­گفت که باهاش راحت هستیم و احساس خودمانی می­کنیم. بعضی اساتید را خیلی نمی­شود به راحتی با آن­ها هم­کلام شد. او بچه­ی بیت­العباس است و خانواده­ای، قیافه یشان به آخوند­ها می­خورد. ناگفته نماند او داماد آقای زارعی هم هست.

بیان دیدگاه:

زمانی که دوستان و همکاران ستاد تبلیغات آقای زارعی از اینجانب درخواست کردند که دیدگاه خود در خصوص کاندیدای اصلح و شخص آقای زارعی را در قالب نوشته ای بیان کنم، ابتدا تردید داشتم که آیا با وجود وابستگی نسبی و سببی اینجانب با آقای زارعی آیا توان و ظرفیت طرح منصفانه دیدگاه خود بدون سوگیری را دارا هستم یا خیر؟ و آیا طرح این دیدگاه می تواند به صواب و مصلحت باشد یا خیر؟ اما با اصرار دوستان و با توجه به فضای سیاسی غبار آلوده در انتخابات این دوره در منطقه؛ مواردی را جهت تنویر افکار و با رعایت اصل مصالح و منافع ملی، منطقه ای و محلی به استحضار می رساند:

یکی از مهمترین  ملاکها و سنجه های انتخاب کاندیدای اصلح را باید در تناسب تخصص، تجربه و رشته تحصیلی افراد با شرح وظایف و انتظارات نظام از یک نماینده مجلس جستجو کرد. شان و جایگاه نمایندگی مجلسی که به فرموده معمار انقلاب “در راس امور است” بسیار فراتر از منافع حزبی و گروهی و منطقه ای و محلی است. از ۱۷۷ اصل قانون اساسی، ۳۸ اصل آن به طور مستقیم و مشروح به مجلس شورای اسلامی اسلامی پرداخته است . متاسفانه شواهد و قرائن متعدد نشان می دهد که عده کثیری از مردم، تلقی و برداشتی ناصواب و نارسا از وظایف واختیارات مجلس و نمایندگان آن نداشته و به نماینده ی مجلس، مانند یک مسئول اجرایی نگاه می کنند و بر همین اساس توقع و انتظاراتی فراتر از حدود اختیارات و وظایف قانونی یک نماینده مجلس دارند، یعنی به جای در نظر گرفتن اهداف ملی، منافع عمومی و کلان شهر و روستایشان بر منافع و نیازهای محدود و گاهأ شخصی خود اصرار و ابرام داشته و حتی در صورتی که بر این خواسته ها جامه عمل پوشانیده نشود شخص نماینده را به کم کاری و در برخی مواقع به ناکارآمدی محکوم می کنند.

به نظر می رسد که آقای زارعی در سه سطح ملی، منطقه ای و محلی می تواند منشا اثر بوده و به عنوان یک نماینده اصلح و شایسته به ایفای نقش بپردازد:

در سطح ملی ؛ بلاشک آقای  زارعی با توجه تخصص و رشته تحصیلی خود از بعد قانونگذاری می تواند به عنوان یک فرد تاثیر گذار در حوزه قانونگذاری ورود پیدا کرده و با توجه به اشراف ایشان به فرایند تصمیم گیری و قانونگذاری در کشور، سهمی نیز در ارتقاء کیفی تصمیمات و مصوبات مجلس شورای اسلامی داشته باشد.

در سطح منطقه ای(استانی)، تجربه سالها مشارکت در مدیریت ارشد استان و شناخت کافی از ساختار نظام تصمیم گیری در استان و ارتباط و تعامل بسیار مناسبی که با تصمیم گیران در رده های مختلف داشته و دارند انباشتی از تجربه گرانبهایی است که سرمایه ای قابل اتکاء محسوب می گردد.

در سطح محلی(حوزه انتخابیه): شاید سخن به گزافه نباشد که در میان کاندیداهای موجود و نیروهای توانمند دیگری که خود را در معرض اننتخاب مردم قرار نداده اند آقای زارعی از مدیران انگشت شماری است که شناختی عمیق از تمامی نقاط قوت و ضعف و فرصتها و تهدیدهای شهرستانهای لامرد و مهر داشته و با توجه به توانایی ذاتی ایشان در مدیریت می تواند در پاسخ به مطالبات کلان مردم بسیار اثربخش و راهگشا عمل نماید.

 از دیگر معیارهای مهم در شناخت کاندیدای اصلح انگیزه و اهداف کاندیداها است که می تواند در شیوه های تبلیغاتی سالم نمود و ظهور پیدا کند. متاسفانه تبلیغات غیرسالم و از نوع غربی و فریبکارانه که به پروپاگاندا معروف است  آرام آرام به برنامه انتخابات ایران نفوذ کرده و با کمال تأسف عده‌ای هم از آن روش ها استفاده می‌کنند به طوری که«استفاده از اهرم پول و رشوه در قالب های مشروع!»، «تخریب رقیب به وسیله دروغ و تهمت»، «جذب افراد و چهره ها با تطمیع و وعده پست و جایگاه مدیریتی»، «نگاه داشتن امکانات دولتی و پخش آن در منطقه به هنگام تبلیغات انتخاباتی»، «سوء استفاده از بیت‌المال و امکانات دولتی»، «وعده ‌های دروغین و بلند پروازانه» کم کم رنگ عرفی و عادی به خود گرفته است. در این میان آقای زارعی را می توان سیاستمدار قانونگرا و مدیری اخلاقگرا توصیف کرد که از ویژگیهای بارز شخصیتی ایشان حفظ حرمت اشخاص و جایگاه افراد و رقباست که این موضوع را به کرات مطرح کرده است. ایشان به هیچ عنوان قائل به فلسفه “هدف وسیله را توجیه می کند” نبوده و به تشخیص و شعور مردم در قالب یک فرایند ایجابی اعتقاد و باور دارند نه بر اساس مکانیزمهای سلبی که اثبات خود را در نفی دیگران می بینند.

از دیگر معیارهایی که مردم می توانند در شناخت کاندیدای اصلح به عنوان مبنایی به آن رجوع نمایند موضوع گفتمان و جهت گیری شخص نامزد است. مراد از گفتمان و جهت گیری در خط نظام و انقلاب بودن؛ ولایتمداری و دین مداری است که می تواند مبنای عدالت خواهی محسوب شود. آقای زارعی در منطقه به عنوان پرچمدار نیروهای انقلاب و اصول گرایی تلقی می شود که هیچ وقت اصول و ارزشها انقلاب را فدای منافع حزبی و گروهی ننموده و امروز نیز که به عنوان یک فرد مستقل، منتقد و آزاد وارد این عرصه شده است. ایشان  به دلیل عملکرد شفاف و پیشینه روشن مدیریتی خود وامدار هیچ گروه و حزب و جناحی نبوده و می توان ایشان را در  طیف اصول گرایی تحول خواهانه تعریف نمود که به دلیل وزنه و جایگاه مدیریتی شان توان ایجاد وحدت و تعامل میان همه گروهها و سلایق سیاسی در منطقه را حول گفتمان نظام و انقلاب و رهبری  دارا هست.

 

    عملکرد و سابقه، عدم وابستگی به گروههای ثروت و قدرت و پیشینه و گذشته یک کاندید از مهمترین معیارهای انتخاب کاندید اصلح می باشد که در گفتمان امام و رهبری به کرات به آن اشاره شده است. به باور اینجانب، ورای همه ویژگیها و ملاکهای شایسته ای که ذکر آن رفت شاید عدم ورود ایشان در فعالیتهای اقتصادی و عملکرد شفاف مالی و اقتصادی ایشان که ناشی از تقوی و دینمداری ایشان است مهمترین دلیل اقبال مردمی آقای زارعی بوده است.

امید که مردم  شریف و با بصیرت شهرستانهای لامرد و مهر با دقت و حساسیت بالا و با موقع شناسی ولایی خود و با  در نظر گرفتن شرایط فعلی نامزد درخصوص سخنوری، حسن تدبیر و درایت و قدرت ستاندن حقوق و زمینه های مدیریتی و میزان پاسخگویی و شفاف بودن با موکلان خود و با عنایت به میزان حضور وی برای رفع مشکلات حوزه انتخابیه ، شخصی را به مجلس شورای اسلامی بفرستند که در سالهای آتی بتواند جایگاه منطقه را ارتقاء داده و پاسخگوی اتفاقات و تصمیمات اتخاذ شده در حوزه انتخابیه اش باشد.

۱۲ پاسخ به “دیدگاه شخصیت ها راجع به آقای زارعی – دکتر خلیل حاجی پور”

 1. نوشته شده توسط seyed Hussainhashmi در تاریخ ۰۶ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۷:۰۰ ب.ظ

  با سلام
  ایشون داماد اقای زارعی نیست مگه؟
  اگر حدسم درست باشه بنده خدا اگه این حرفا رو نزنه چی بگی؟
  موفق باشید

 2. نوشته شده توسط مرتضی اسدپور در تاریخ ۰۶ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۰۴ ب.ظ

  یا حق
  سلام آقا سید،
  داماد ها معمولاً با پدر خانمشون خیلی خوب نیستند و مادر خانم ها بیشتر هوای داماد ها رو دارند.

 3. نوشته شده توسط ابراهیم شبانپور در تاریخ ۰۶ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۰۹ ب.ظ

  آقا مرتضی سلام
  خب لابد مادر خانم هم سفارش شوهرش را پیش داماد می کنه دیگه!!!صرفا برای مزاح بود.

 4. نوشته شده توسط seyed Hussainhashmi در تاریخ ۰۶ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۲۴ ب.ظ

  اقای اسدپور عزیز
  بنده قصد جسارت نداشتم
  اتفاقا به همین دلیل خواستم یه احساس همدردی داشته باشم
  یاحق

 5. نوشته شده توسط امیدرها در تاریخ ۰۶ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۳۹ ب.ظ

  باسلام
  مابالاخره نفهمیدیم!!!اگه یکی از قوم وخویشش حتی بحق دفاع بکنه میگن خوب این قومشه بدش که نمیگه!! اگه بدش بگه میگن دیدید این که قوم وخویشش هست هم قبولش نداره،چه برسه به ما…!!!عزیز حرفوبچسب خوشت اومد بگواومد،خوشت هم نیومد نقدش کن،یه برچسب قوم وخویشی میزنی وهمه زحمت طرفوبربادمیدی.حرفوبچسب گوینده رووللش…

 6. نوشته شده توسط baran100 در تاریخ ۰۷ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۰۹ ق.ظ

  سلام آق مرتضی
  بهتر بود از یه شخصیت دیگری شروع می کردید تا آق سید ما هم ناراحت نشن

 7. نوشته شده توسط مرتضی اسدپور در تاریخ ۰۷ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۵۱ ق.ظ

  سلام آقا ابراهیم، امیدرها و baran100،
  نه بابا، آقا سید ناراحت نشده.
  آره، خوب بود از یه نفر دیگه شروع می کردیم.
  در هر صورت، ما شاء الله خلیل.

 8. نوشته شده توسط seyed Hussainhashmi در تاریخ ۰۷ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱:۰۷ ق.ظ

  با سلام خدمت دوستان بنده در این دنیا از هیچ کس و هیچ چیز ناراحت نیستم الانم با ارامش کامل دارم به صدای بارون گوش میدم امیدوارم ولایتم هم بارون بیاد
  البته چیزی ککه در این موضوع بسیار خودشو نشون میدادید خوشرفتاری اقا مرتضی هست اگه اخویش(مجید خان) بود معلوم نبود ما رو الان با چه طنابی دار زده بود(صرفا برای مزاح بود)

 9. نوشته شده توسط noghteh0ir در تاریخ ۰۷ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۷:۰۷ ق.ظ

  سلام:
  بنده خدا دامادش بوده ولی منطقی تر از خیلی ها ازش حمایت کرده.

 10. نوشته شده توسط fazel.h در تاریخ ۰۷ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۷:۵۰ ق.ظ

  یکی از اقسام سفسطه و مغالطه “تکذیب و یا تخطئه گوینده “است.یعنی به جای اینکه ببینند که طرف چه حرفی زده است به شخصیت او توجه می کنند(فرزند کی هست؟ داماد کی بوده؟! ساکن کجاست؟ دوست کیه؟ و.و.و)… شاید آقا مرتضی تیتر جالبی نزده است. بابا کی این بنده خدا گفته من شخصیت هستم!؟
  دوستان عزیز کوچه پس کوچه های تراکمه مجازی!
  ببینید این بنده خدا چه می گوید، نبین کی می گوید(انظر الی ما قال و لاتنظر الی من قال، علی(ع)). سخن و اندیشه دیگران شایسته تحسین و احترام است. می توان اندیشه را نقد و بررسی کرد اما نه اندیشمند را. می توان نگاه کرد که یک اندیشمند چه می گوید و آن گفته را نقد و بررسی کرد. ولی متأسفانه خوانندگان هر اندیشه را با پیش فرض های ذهنی که از گوینده آن دارند، می فهمند و بدان اعتنا می کنند. اما باید ظرفیت ها را برای شنیدن سخن سایر عزیزان بالا برد و شکیبا بود…

 11. نوشته شده توسط reza2 در تاریخ ۰۸ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۳:۵۵ ب.ظ

  اگه شما فکر میکنید دکتر حاجی پور باید پدر خانمش رو تخریب کنه بفرمایید ا ساعه بیاد و هر چی از دهنش در میاد بگه !!!!!. تو رو خدا یه کم واقع بین باشید . آخه تا کی میخایید…

 12. نوشته شده توسط گپ شو در تاریخ ۰۸ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۵:۳۰ ب.ظ

  هیچکی تو کمالات اقای حاجی پور هیچ شکی نیست اما بالاخره دامادآقای زارعیه من آقای زارعی رو قبول دارم بخاطر مردم داریشون بخاطر اینکه تا حد معاونت سیاسی امنیتی استاندار پیش رفتید اما مثل از ما بهترون رحل اقامت در شیراز و تهران نگزیدند و لامرد رو با همه بدی ها و خوبی ها و بی مهریهاش ترجیح دادن :) فکرکنم نخبه هایی باشند که هیچ ارتباط نسبی و سببی با آقای زارعی نداشته باشندو بازم ایشون رو قبول داشته باشند بهتر بود با ان ها صحبت میشد