دوستی خاله خرسه لاریها

آبان ۱ام, ۱۳۹۲ (دیده شده 1,406 بار)

الحاق قسمتی از بخش کوشکنار شهرستان پارسیان استان هرمزگان به استان فارس باعث بروز اعتراضاتی در بندرعباس شده است. اگر چه چنین الحاقهایی هر سال در کشور اتفاق می افتد و در بسیاری موارد هیچ واکنشی از طرف مردم در قبال آن ایجاد نمی شود اما جدا شدن قسمتی از مرز استان هرمزگان که تا کنون با بی توجهی تمام از جانب مسوولین استان هرمزگان روبرو بوده، اکنون تبدیل به دستاویزی برای ایجاد تنش در برخی مناطق شده است.

معترضین که گویی استان هرمزگان را کشوری جدای از ایران میبینند ادعا میکنند تمامیت ارضی هرمزگان را حفظ کرده و اجازه نخواهند داد تکه ای از خاکشان به بیگانه های فارسی داده شود‪!‬

مردم قسمت ملحق شده به استان فارس بر خلاف شانتاژهای خبری که توسط مسوولین هرمزگان در رسانه ها شده نه تنها از این الحاق خوشحالند بلکه کل شهرستان پارسیان هم حالا با پر کردن طومار مدعی شده و خواستار الحاق به استان فارس شده است.

مردم شهرستان پارسیان که سالها است در محرومیت کامل به سر برده و تنها نظاره گر رشد همسایه غربی شان عسلویه هستند با حسرت به خط لوله حاوی میعانات گازهای عسلویه مینگرند که از بیخ گوششان رد شده و ۴۰۰ کیلومتر آنطرفتر تحویل پالایشگاه بندرعباس میشود تا هم آلودگی عسلویه را چشیده باشند و هم سودش به جیب بندرعباسی ها رفته باشد.

حالا مسوولین بندرعباس برایشان دایه دلسوزتر از مادر شده،  نسخه های گوناگون برایشان میپیچند و خواستار عدم الحاقشان به فارس هستند. اما واقعا پشت پرده ماجرای دلسوزی های مسوولین بندرعباس که تا الان در خواب بوده اند چیست؟

به این حقایق توجه نمایید:

 1. آقای آشوری نماینده بندرعباس که پیگیر جدی لغو این طرح است داماد لاریها است.
 2.  آقای آرامی نماینده بندرعباس یکی دیگر از فعالین مخالف این طرح اصالتا لاری است و هنوز پدربزرگشان در لار ساکن است.
 3. ‬ آقای هاشمی نماینده میناب هم اصالتا لاری است.
 4.  اقای بروجردی نماینده بروجرد هم که فعالیت پشت پرده زیادی برای لغو این مصوبه دارد داماد لاری ها است.

به حقایق فوق این را اضافه کنید ‫که‬ مسوولین شهر لار سالها است به صورتی جدی پیگیر استان شدن لار هستند و در دوره های مختلف از زمان وزارت آقای موسوی لاری تا کنون این امر را پیگیری کرده اند. اما در ماه های اخیر تیر آنها در چند مورد به سنگ خورده و استان شدن لار در پهنه ای از ابهام قرار گرفته است. مصوبه ادارات کل لارستان که با هدف چنگ اندازی به ادارات شهرستانهای اطراف همچون خنج و گراش و جهرم و داراب و لامرد و مهر صورت گرفته بود با اعتراض نمایندگان و مسوولین این شهرستانها لغو گردید. لایحه منطقه ویژه اقتصادی لار نیز به دلیل آماده نبودن زیرساختهای لازم و دلایل متعدد دیگر توسط دولت پس گرفته شد.

طرح الحاق فارس از طریق لامرد به دریا تیر خلاص به این امر بود و باعث خنثی شدن کامل تلاشهای لار گردید.  اتصال فارس به دریا از طریق لامرد باعث بالا رفتن اهمیت نقطه اتصال به دریا برای فارس شده و فارس حداقل تا ۵۰ سال دیگر به هیچ عنوان حاضر به از دست دادن این نقطه نخواهد بود! و این یعنی دو شهرستان لامرد و مهر از جمع شهرستانهای داخل محدوده چنگ اندازی آنها خارج شده اند.

مسوولین قدرت طلب لار از این قضیه بسیار عصبانی هستند و بدن توجه به منافع ملی از تمام ظرفیتهای خود برای لغو این طرح استفاده کرده اند.  کافی است سری به سایتهای لاری بزنید تا اوج عصبانیت آنها را از الحاق فارس به دریا متوجه شوید. هر کسی که به این سایتها سر میزند از خود میپرسد دلیل مخالفت لاریها با الحاق فارس به دریا چیست؟ مگر لارستان جزیی از فارس نیست؟! مگر یک حساب کتاب سرانگشتی اقتضا نمیکند تمام فارسیها از این قضیه الحاق خوشحال باشند؟ پس چرا تنها شهرستانی که از این امر ناراحت است لار است؟!

این چند نماینده ای که اسم آنها رفت و  همگی قرابت فامیلی با لاریها دارند یا اصالتا لاری هستند به همراه نماینده لار تلاش بی وقفه ای را برای لغو این مصوبه آغاز کرده و پس از ناکامی شروع به تحریک مردم هرمزگان به تظاهرات و اعتراض و ناامنی کرده اند. مردم هرمزگان باید به هوش باشند و دلیل اصلی و پشت صحنه بال بال زدن این نمایندگان را بدانند تا با طناب پوسیده این نمایندگان به چاه نروند و جاده صاف کن لار و اسیر دوستی خاله خرسه آنها نشوند.

عملکرد برخی از مسوولین لار در این مدت بی توجه به امنیت داخلی و تمامیت ارضی کشور بوده و ضرورت بررسی همه جانبه  را برای کشف اهداف پشت پرده دارد.

۴۵ پاسخ به “دوستی خاله خرسه لاریها”

 1. نوشته شده توسط f در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۵ ب.ظ

  نمایندگان خنج و گراش؟

 2. نوشته شده توسط f در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۶ ب.ظ

  خدایا جواب ایشون رو هر طور که میدونی بهتره بده…..

 3. نوشته شده توسط بنده خدا در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱:۰۰ ب.ظ

  عجب تحلیلی آبکی!! از یک دکتر نوشتن این مطالب عوام پسند بعیده!!نماینده ولی فقیه در هرمزگان لاریه!؟علما وروحانیون که مخالفت قاطع خود اعلام کرده اند لاریند؟! احزاب مختلف اصول گرا و اصلاح طلب که همگی عصبانی هستند لاریند؟! ۱۸۶نماینده مخالف همه داماد لاریها هستند و… کمی از لاک خود بیرون بیایید وبه شعور مردم خونگرم هرمزگان بیش از این توهین نکنید(لطفا حذف نکنید

 4. نوشته شده توسط بهنام در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱:۳۵ ب.ظ

  دقیقا همینطور است جناب اسدپور ؛ با نگاهی دقیق تر حتی می توان رد پای لاری ها را در تجمعات بندر عباس و ساحل تبن هم دید .
  سوال : عکاس « صحبت نو » لار در تجمع مردم کوشکنار (؟!) در سواحل تبن چکار می کرده؟؟؟
  ببینید چه عکس های باکیفیت و زیبایی هم گرفته:
  http://sohbatenow.ir/news.php?id=8413

 5. نوشته شده توسط خسروی عبدالصمد در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱:۴۱ ب.ظ

  لار باید بشه جزو هرمزگان تا همه(گراش،اوز،خنج،بیرم ،استان فارس و …. ) از دستش راحت بشن زبون و فرهنگشان هم به بندریها میخوره تازه لاریها همیشه رفیق پرتغالیها بودن

 6. نوشته شده توسط ترنادو در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱:۴۱ ب.ظ

  احسنت بر آقای اسدپور
  ممنون از روشنگریتون
  واقعا با ید باچنین افرادی برخورد  قاطع صورت بگیره ……

 7. نوشته شده توسط همشهری در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱:۴۳ ب.ظ

  دکتر عزیز
  با تمام متن بالا بجز بند آخر موافقم. بیگانگان ناتوان تر از آن هستند که بتوانند اعتراضات اینچنینی ایجاد کنند. برای یک بار هم که شده بیاییم واقع گرا باشیم و به مخالفانمان اجازه دهیم حتی هرروز تظاهرات و تحصن کنند ولو بی دلیل فقط به شرط غیرمسلحانه بودن. استدلال هرکدام قوی تر بود طبق قانون پیش برود و قانون میان دار و حلال باشد.
  از نظر بنده با توجه به وزارت همشهریمان بر وزارت اطلاعات و سایر دلایل، دخالت وزارت اطلاعات کار را خراب تر می کند.

 8. نوشته شده توسط یوسفی در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱:۵۴ ب.ظ

  این خبر و توهین از طریق یم سایت رسمی به نمایندگان هرمزگان و لارستان بزرگ قابل بررسی حقوقی خواهد بود . 

 9. نوشته شده توسط یوسفی در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱:۵۹ ب.ظ

  اکنون که موسی موسوی و قادری بعد از شکست طرح الحاق و بعد سر فرود آوردن در برابر فرماندار جدید فارس دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند خود را به هر آب و آتش می زنند تا خرابکاری خود را به هر ترتیب به نهایت برسانند … 

 10. نوشته شده توسط علی اکبر صفری در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱:۵۹ ب.ظ

  درود مسعود خان، آشوب طلبانی که در بندرعباس تجمع کردند هم اکثرا لاری بودند، نه مردم بندرعباس، در چندین بازار بندرعباس تمام مغازه ها متعلق به لاری ها است، بنابراین گروه زیادی از لاری ها در آنجا کار می کنند و تعطیلات آخر هفته از مسیر بندرعباس – لار به لار برمی گردند.

 11. نوشته شده توسط غلام در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۲:۰۸ ب.ظ

  دکتر اسدپور عزیز
  دریافت کن. نوش جانتان.
  http://www.tabnak.ir/fa/news/353002/%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D8%AE%D8%B4%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D8%B1%D9%85%D8%B2%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%87%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%86%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF

 12. نوشته شده توسط غلام در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۲:۱۳ ب.ظ

  دکتر جون کلا حالت چطوره الان؟ خوبی؟ خوشی؟ نیستی؟ ای بابا چرا؟ از قدیم گفتن چیزی که عوض داره گله نداره. گهی پشت به زین و گهی هم زین به پشت.

 13. نوشته شده توسط مهدی راستی در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۲:۲۹ ب.ظ

  سلام مسعود جان
  درست گفتید. در واقع این دوستی خاله خرسه هم نیست چون خاله خرسه نیت دوستی داشت اما دوستان عزیز لاری بنا بر اقدامات و صحبتهایی که میکنند کاملا مبرهن است که قصد دوستی هم ندارند و شمشیر را از رو بستند. این از محتوای سایتهاشون آشکار است.

 14. نوشته شده توسط شهسواري در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۲:۳۱ ب.ظ

  استان فارس خیانت لاری ها را فراموش نخواهد کرد.

 15. نوشته شده توسط غلام در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۳:۰۹ ب.ظ

  راستی دکتر فکر می کنی لازم باشه برای فهم اجرایی نشدن مصوبه غیر قانونیتون به تئوری توطئه رو بیاری؟ بذار یه چیز دیگه هم که نمی دونی برات بگم. لاریجانی هست رئیس مجلس؟ میشناسیش که. ایشونم لاریه. باور نمی کنی به موسوی یا قادری بگو برن ازش بپرس. اگه نگفت لاری هستم هرچی تو گفتی. لاری جانی معتقده که خانوادش چند نسل قبل از لار یه شمال مهاجرت کردن. باور نمی کنی؟ نکن خوب چیکارت کنم. اما این چه ربطی به اجرایی نشدن مصوبه شما داره. هیچ ربطی نداره فقط گفتم تو مطالب بعدییتون از این فکت هم برای تحلیل مسائل استفاده کنید.
  موفق باشید (فقط برای الحاق پارسیان به لامرد موفق نباشید!) 

 16. نوشته شده توسط طرفدار حق در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۳:۱۵ ب.ظ

  با سلام در یکی از نوشته های صحبت نو که میتوان ان را صحبت تفرقه نام گذاشت گفته که لامردیها وطن اصلیشان لار بوده است

 17. نوشته شده توسط رضا در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۳:۱۶ ب.ظ

  برو بابا….چرا از طرح های پشت پرده خودت نمی گی عزیزم؟ همونا که همش به کام خودتونه و چیزیش به فارس نمی ماسه ولی به نام فارس تمومش میکنید…چرا از دست های پشت پرده خودتون چیزی نمی گی عزیزم؟ از قرابت فامیلی جناب قادری و سایر دوستان که دارن خودشون رو واسه لامرد خفه میکنن؟! اینا رو هم میگفتی که بی انصافی نکرده باشی دیگه عزیزم! 

 18. نوشته شده توسط پروانه فتحی در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۴:۱۵ ب.ظ

  سلام آقای دکتر.
  آره واقعا عجیبه! همین پریروز در تشییع جنازه ای بسیاری از اقوام بندرعباسی حضور داشتند واقعیت اوضاع آنجا را که مستقیما از زبان آن ها شنیدم بسیار تعجب کردم! تظاهرات و نا امنی! انواع و اقسام شعارها ! عجیب تر اینکه چرا علیه شهردارشان می تازند و بد و بیراه می گویند!

 19. نوشته شده توسط کمیل در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۴:۲۱ ب.ظ

   سلام آقا مسعود ..توهین به دوستان پرسپولیسی نشه .چند سال قبل دفاع پرسپولیس بازیکن ارزشمندی داشت بنام گل محمدی که در خیلی از بازی ها به خودشون حتی در تیم ملی هم به خودمون گل میزد .همه به فکر این بودن که دفاع حواسشون به گل محمدی هم باشه .خالو جان مطالب پیوستی تیتر مهرستان در این چند مدت است کاری به لاری ها نداشته باش گل محمدی خودمون بگیر .ببین چه نوشته اند . بعنوان نمونه ……….مخالفت ۱۸۶ نماینده در پیوستن فارس به خلیج فارس                                               نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس: مصوبه انتزاع لغو نشود استعفا می دهیمدر تذکری به رییس‌جمهور: نماینده جاسک جلوگیری از انتزاع پنج روستا از هرمزگان و الحاق آن به فارس را خواستار شددر بندر تبن صورت پذیرفت: تجمع اعتراضی پارسیانی ها نسبت به الحاق کوشکنار به فارس

 20. نوشته شده توسط خالو در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۵:۴۰ ب.ظ

  با تشکر از دکتر اسدپور بابت این روشنگریهاشون و این عصبانیت لاریها از این مطلب خود به تنهایی برای درست بودنه این مطلب کافی هست
  البته باید خدمت دوستان لاری عرض کنم که دیر یا زود انچنان شیرینی نوش جان میکنند که تا ۵۰سال از یادشون نره ونمیدانند که با این کارهاشون تلخی این مصوبه رو در کامشون تلخ تر میکنند و در کام ما شیرین تر!

 21. نوشته شده توسط حادی در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۵:۴۵ ب.ظ

  سلام دکتر جان همسایه مهری رابکیر که داره گل به خودی میزنه ، اینا تحریک کننده هستند پلایشگاه را رردند در شهر قرار دادند ودنبال لغو این مصوبه هستند که بعدا از بوشهر به شهر مهر اتصال به د ریا اتفاق بیافتد عزیزم هر لامرد لامرد امتبازی پیدا می کند اینا با دوستان لامردی خکه چشم دیدن خدمتی از طریق نماینده فعال جناب دکتر موسوی ندارند اتش بیار محرکه می شوند ولی خدا بزرگ این دیگه مثل پلایشگاه نیست .

 22. نوشته شده توسط لارستان بزرگ در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۶:۰۹ ب.ظ

  این قربان سایت صحبت نو شهرمان بگردم که جنوب کشور غوغا کرده .درود بر نویسندگان لارستانی

 23. نوشته شده توسط a-m در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۷:۵۴ ب.ظ

  خب اگه لاریها این را یک تهمت میدانند چرا به عنوان فارسی از الحاق ناراحت هستند .الان که دارم متوجه میشم لاریها دلشون با بقیه فارس نیست دنیا رو سرم خراب شد. همیشه در شیراز از لاریها با احترام یاد میشه اما …در اخر یک نکته اینکه جدا از بحث های قومیتی صرفا از نظر تاریخی ” جغرافیایی لار از شیراز هویت گرفته تا داده باشه (صرفا تاریخی جغرافیایی نه سرمایه اجتماعی) پس منطقا یجورایی خطای محاسباتی صورت گرفته.

 24. نوشته شده توسط محمدرضا در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۸:۴۸ ب.ظ

  از دیدگاه متوهمانه شما همه جنایات و نابسامانی های تاریخی توسط لارستانی ها انجام میشه!! اصلا تورم ۴۵ درصد، خشک شدن دریاچه ارومیه، تصادف اتوبوس های اسکانیا، ریزگردها و پدیده وارونگی همه و همه زیر سر لارستانی هاست!!!

 25. نوشته شده توسط هوادار «صحبت نو» لارستان در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۹:۰۹ ب.ظ

  وقتی موسوی شما سرخوشانه و متفرعنانه پس از لغو مصوبه ادارات کل لارستان (که ربطی به لامرد هم نداشت و فقط مربوط به لار و گراش و خنج بود) سجده شکر به جا آورد باید فکر اینجا را هم می کرد. سوء استفاده از نجابت و شرافت لارستانی ها هزینه سنگینی دارد؛ این را باید همه بدخواهان لارستان بزرگ بدانند. پس بدانید که این بازی را اول شما و نماینده شما و نماینده لامردی شیراز شروع کردند. فکر کنم الان دیگر همه به قدرت مردمی و رسانه ای لارستان پی برده اند.

 26. نوشته شده توسط مهرداد در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۹:۵۳ ب.ظ

  پیوستن لامرد به خلیج فارس فقط راهی خواهد بود برای افرادی خاص در لامرد که به هیچ عنوان حاضر نیستند از سلطه بر مردم لامرد دست بکشند فقط هر از گاهی از این اداره به اداره ی دیگر نقل مکان میکنند هدف این افراد فقط بهره برداری سیاسی است شک نکنید که وضعیت روستاهای الحاق شده بدتر از وضعیت کنونیشان خواهد شد 

 27. نوشته شده توسط هادی در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۷ ب.ظ

  نصف نماینده ها که شدن داماد لاریها که.خبریه؟؟؟؟؟تا ما هم بریم لار؟حنا کنیم باااااار.خخخخخخخخخ

 28. نوشته شده توسط مهری در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۸ ب.ظ

  جناب اسدپور نمکی گفتن ونمکدانی همه که مثل شما نمک خور ونمکدان شکن نیستن لامرد یها با موقعیت فراهم آمده توسط لاریها در میان دوره ای دور اول مجلس به اینجا رسیده اند البته چشم همه ازجمله لاریها روشن ولی حقیقت را نباید کتمانش نکرد وبا تحلیل آبکی پشت پا به نمکدان زد میگن یکی نام بچه اش را رستم نهاده بود ولی خودش جرات نمیکرد صدایش کند واضح تر تهمینه وقت زادن رستم خیلی مشکل داشت ورفتند زائو خبرکردند تاشاید کمک کند و رستم متولد شود به مجرد نزدیک شدن نوزاد از قدرت زائو را به ………. کشید این سنت روزگار نیست از نوادر خلقت

 29. نوشته شده توسط یک بیرمی در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۵۷ ب.ظ

  آقای اسدپور
  شما را به خدا کمی هم به فکر بیرمی ها باشید. ما را از یوغ این بی عرضه ها نجات بدید.
  ما لامرد بغل گوشمونه ولی باید برای کوچکترین کاری بلند شیم چند ساعت توی ماشین بشینیم بریم لار. حتما باید مردم بیرم طومار پر کنند تا کسی توجه کنه

 30. نوشته شده توسط علی اکبر صفری در تاریخ ۰۲ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۹:۳۲ ق.ظ

  جناب هوادار صحبت نو لار؛ چطور لغو ادارات کل لارستان ربطی به لامرد نداشت؛ شما لاری ها که یک شهر کوچک زیر صد هزار نفری هستید با اداره کل کردن ادارات خود به صورت تدریجی بدنبال استان شدن هستید؛ در حالیکه اصلا حق تان نیست و می خواهید دوباره سیطره خود را بر شهرهای اطراف که تازه از زیر یوغ شما خارج شده اند را دوباره از سر بگیرید؛ کیست که از نقشه شوم شما لاری ها اطلاع نداشته باشد؛ به همان شهر کوچک خود برسید لازم نیست برای شهرستان های اطراف نسخه پیچی کنید؛ همین ادارات هم از سر شهر شما زیاد است و نیاز نیست به دنبال اداره کل باشید؛ اگر بخواهید باعث پیشرفت لار شوید با همین ادارات هم می شود کلی کار کرد. و اما نوشته اید: “فکر کنم الان همه به قدرت مردمی و رسانه ای لارستان پی برده اند” برادر عزیز؛ آباد کردن سخت است، خراب کردن که ساده ترین کار است، تحریک و جوسازی و ایجاد آشوب آنهم همصدا با رسانه های بیگانه که نبایستی بهش افتخار کرد و به آن نمی گویند قدرت رسانه ای؛ اتفاقا لازم است با عوامل ایجاد چنین آشوب هایی در بندرعباس شناسایی و به نهادهای امنیتی معرفی شوند.

 31. نوشته شده توسط ع ش در تاریخ ۰۲ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱:۲۷ ب.ظ

  جناب علی اکبر صفری واقعا از جواب هایی که می دی خندم می گیره ! باز هم می گم از پیله ای که به خاطر خودبزرگ بینی دور خود تنیده اید بیرون بیایید وپارا از گلیم خود درازتر نکنید . این مصوبه کج به هر لفافی ازجمله یک مصوبه شورای امنیت ملی- مطالبه استانی وملی – و….- وهزار توجیه دیگری که بپوشانید آخرش هم به منزل نخواهد رسید .عزیزمن شب دراز است و قلندر بیدار پس فعلا برو لا لا کن تا خواب خوش ساحل را ببینی! درضمن ومکروا ومکرالله والله خیرالماکرین

 32. نوشته شده توسط سیمان لار در تاریخ ۰۲ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۲:۲۹ ب.ظ

  ع.ش خان
  یادتان هست میخواستید مکر کنید و با داشتنه ادارات کل شهرستان های دیگر را زیر قیمومیت خودتان بیاورید اما خداوند مکرتان را به خودتان بازگرداند
  یادتان هست در جریان وزارت ابداع کننده ی کلمه ی لارک چه جنجالی راه انداخنید اما باز هم خداوند مکرتان را به خودتان بازگرداند
  یادتان هست میخواستید جلوی پیشرفت شهرستان های دیگر را بگیرید تا تنها گزینه ی استان شدن باشید ااماخداوند مکرتان را به خودتان بازگرداند و تنها کارخانه بزرگتان(سیمان)هم تعطیل شد
  یادتان هم باشد که در قضیه الحاق نه خداوند نعوذبالله تغییر کرده و نه شما پس به وعده ی خدا ایمان داشته باشید مکروا و مکرالله والله خیرالماکرین

 33. نوشته شده توسط لارستان سرافراز در تاریخ ۰۲ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۴:۰۳ ب.ظ

  مسعودخان!
  دوستی خاله خرسی لامریها با گراش و مهر (مخصوصا گراش) نیز میتونه تیتر خوبی واسه صحبت نو بشه!!!!!!
  هه…هه…
  برقی بودی نه!!!!!

 34. نوشته شده توسط علی اکبر صفری در تاریخ ۰۲ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۵:۲۸ ب.ظ

  جناب لار سرافراز؛ مردم ما از قدیم با خان گراش؛ زاهدان خان گراشی رابطه خوبی داشته اند و دوستی آنان با گراش دوستی خاله خرسه نیست؛ همچنین آقای دکتر علوی نیز در دوران قبل از انقلاب در شهرستان گراش به فعالیتهای فرهنگی می پرداخته اند و بزرگان گراش وی را دوست دارند؛ در سایت گریشنا می توانید ببینید؛ علاوه بر آن همین جناب دکتر موسوی نماینده پرتلاش ما قبل از دوران نمایندگی در بیمارستان امیرالمومنین گراش به طبابت مشغول بوده اند و بسیاری از بزرگان گراش نسبت به ایشان ارادت ویژه دارند؛ بنابراین ما با مردم عزیز شهرستان گراش برادریم و دوستی ما دوستی خاله خرسه نیست؛ مهر و لامرد و گله دار و اسیر و وراوی و اشکنان و علامرودشت و چاهورز هم تماما یک کل واحدی هستند و با هم برادرند و هیچ نقطه ای از این منطقه نسبت به جای دیگری ارجحیت ندارد؛ هر جایی که از منطقه ما پیشرفت کند ما خوشحالیم.

 35. نوشته شده توسط ع ش در تاریخ ۰۲ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۷:۰۷ ب.ظ

  آقا یا خانم سیمان!! این جفنگیات که سر هم کردی ساخته و پرداخته توهمات جنابعالی است در ادامه ی همان انگ زدنها به لارستان سرافراز که مدتهاست شروع کرده اید و راه به جایی نمی برید. مکرتان درماجرای اداره ی کل یادتان نرود .سجده ی شکرتان که نشان ازاوج حقارت توام با کینه و جهالت بود یادتان نرود در ضمن لارستان آنقدر بزرگ است که برای استان شدنش نیاز به دهکده ای چون لامرد نداشته باشد وباز هم می گویم و مکروا ومکرالله والله خیرالماکرین

 36. نوشته شده توسط رضا در تاریخ ۰۲ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۵۴ ب.ظ

  دکتر جان! معنی دوستی خاله خرسه اینه؟!!!!

 37. نوشته شده توسط لارستان سرافراز در تاریخ ۰۳ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۶ ق.ظ

  جناب علی اکبر صفری!
  بنده اطلاعاتم در حدی هست که جوابتو بدم!
  دکتر علوی بزگوار نه تنها رابطه خوبی با مردم گراش بلکه با آیت الله آیت اللهی و موسوی لاری از بزرگان لار نیز داشتند.
  قابل توجه شما دکترموسوی در لار هم مطب داشته اند.
  مهر و علامرودشت هم واقعا شما برایشان سنگ تمام گذاشته اید! بله …..بله…
  شماچطور توانستید با خان گراش رابطه خوبی برقرار کنید از عجایب خلقت است.چون خان گراش را کل منطقه میشناخته اند….
  خلاصه آقا علی اکبر نمیخوام بگم از اون فرمانداری که آش زدید و ما هم همه احمق دلیلش را نفهمیدیم…هه…هه
  برو دکان خوش را در جای دیگر باز کن…مارا چه فرض کرده ای؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

 38. نوشته شده توسط مجتبی قادری در تاریخ ۰۳ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۴:۴۳ ق.ظ

  احسنت دکتر برادران و خواهران لارک ما از حسادت میپووووووووووو………..

 39. نوشته شده توسط عبدالصمدصفری در تاریخ ۰۳ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۹ ق.ظ

  با سلام و تشکر از دکتر اسدپور

  اصلا من یه پیشنهاد دارم ، استان فارس از دو طریق میتونه به دریا وصل بشه ، یکی از همین طریقی که داره دنبال میشه ، یعنی از لامرد به دریا
  راه دومش هم از لار به دریا!!
  من پیشنهاد میکنم لاریا شروع کنن ما هم کمکشون میکنیم، لپ کلام اینکه ، ما حاضریم لار و حومه ان را دو دستی که هیچ، اصلا رو سر میزاریم و تقدیم هرمزگانیا میکنیم!!!
  باور کنید اگه این اتفاق بیفته ، شهرهای همجوار که هیچ، بلکه کل استان راضی و خشنود خواهند شد!!!

  اصلا هم ذوق زده نشیدو عجله نکیند ، فکر کنید بعد جواب بدین!!

  موفق

 40. نوشته شده توسط واعظ زاده در تاریخ ۰۳ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۵ ق.ظ

  سلام ..اگر بخواهیم سرزمین لار کنونی را در نظر بگیریم دکتر اسدپور ودکتر قادری هم اصلیت لاری هستند ….اما حقیقت اینکه  تا قبل از قرن هفتم < لاری  در جنوب وجود نداشته و آنها بعدها در کاریان وجویم ساکن شد ه اند و با استفاده از موقعیت بوجود آمده در زمان پرتغالیها رونق گرفته  ونام ایراهستان بزرگ بزرگ را محو نمو ده اند. انشائ اله ایراهستان(ساحل دریای فارس)بار دیگر زنده شود……..الان لاریها دوست ما وشهر لار قسمتی از خاک ایراهستان بزرگ است 

 41. نوشته شده توسط سعيدكريمي در تاریخ ۰۳ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۵:۵۳ ب.ظ

  سلام بردکترعزیز!!
  نمیدونم دنبال چی هستید؟!!! این لاریها عجب نفوذی دارند؟! کل نمایندگان بندرعباس رولاری معرفی کردید!!!
  ازطرفی هم بندرعباسیهارامحکوم به هزارمنکروناروا!!!! برادرم سرازلاک خودبیرون بیاور؛لاف زدن ازروشنفکری واین همه گاف دریک نوشتار!!!!
  راستی اگرهرمزگانی بودی چه میکردی؟!!
  دست به سینه درمقابل این تغییرات زانومیزدی؟ بعدهمه چیزحل میشد؟! جوری نوشتی انگارهمه مملکت تعطیله،فقط لامردبیداره!!!!

 42. نوشته شده توسط تیفون در تاریخ ۰۴ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۲ ق.ظ

  میگم آق مسعود خوب شد فقط یه برگ رو کردی..فکر کنم اگر بیشتر بگی و دست رو کنی توی همون تهران شلو…………احسنت زیبا بود…
  تفاوت عمده این سایت با سایت صحبت نو در توهین کردن کامنت گذاران به لامردی هاست…تا حالا در این سایت کسی نگفته مرگ بر لاری…ولی متاسفانه در این سایت وزین!! چندین بار لفظ مرگ برای نماینده لامرد و دکتر قادری استفاده شده…ادب چیز خوبی است برادران لاری!

 43. نوشته شده توسط بيرم پايدار در تاریخ ۰۴ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۳ ق.ظ

  این وسط بیرم عزیز خسارت هایی دید که به داشتن عزت آن می ارزد . ما به خدای قدیر حکیم ایمان داریم که اوست روزی دهنده ی یرزقه من حیث لا یحتسب . ما به کسی ظلم و تعدی نکردیم و مایه ی برکت و پیشرفت مناطق اطراف خود بوده ایم مثال می زنم . علامرو دشت با دهستان خیرگوی بیرم بخش شد . گراش با فداغ که در آن زمان جزء بیرم بود پس از ۴سال از بخش شدن بیرم بخش شد و سپس شهرستان . عماده ده دهستانی از بیرم بود که بخش شد . چاهورز عزیز که دهستانی از بیرم بود هم جدیدا بخش شده . و مناطق اطراف بیرم که امروز دانشگاه دارند پس از تاسیس دانشگاه در بیرم باعث شد لامرد هم به آنها دانشگاه بدهد . ما امیدواریم بیرم همچنان باعث خیر باشد نه شر وآزار

 44. نوشته شده توسط مسعود اسدپور در تاریخ ۰۴ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۷ ق.ظ

  بیرم پایدار (عزیز)

  بیرم به خواسته خودش از لامرد جدا شد و الان دارد چوب جدا شدنش را میخورد.
  الان تمام بیرمی ها از این تصمیم ناخشنودند و مشکلات زیادی متحمل شده اند.

 45. نوشته شده توسط بهنام در تاریخ ۰۴ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱:۴۷ ب.ظ

  شبکه خبر در بخش خبری ساعت ۲۰ دیشب: استان فارس به دریا وصل شد …
  http://www.irinn.ir/news/31696/%D9%86%D9%82%D8%B4%D9%87-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%D8%B5%D9%84-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7