دعوای کودکانه

مهر ۱۶ام, ۱۳۹۲ (دیده شده 675 بار)

بالاخره بعد از سالها انتظار مردم استان فارس به سر آمد واستان فارس به مدد کمکهای نمایندگان مختلف شهرستانها بخصوص نمایندگان لامرد و مهر و شیراز به خلیج فارس متصل شد.

این طرح در شکل اولیه آن تنها به سود استان فارس دیده میشد اما با بررسی ارگانهای نظامی و امنیتی کشور و با توجه به اهمیت دفاع از خلیج فارس و افزایش بنیه دفاعی کشور در این منطقه، به حدی مورد استقبال قرار گرفت که تصمیم گرفته شد استان های دیگری که امکان اتصال به دریا را دارند -مانند کرمان- به همین نحو ساحلی شوند. این امر به مدد اعلام مصوبه شورا و سپس نامه وزارت کشور به استانها مرحله نهایی خود را طی نمود و الحمدلله کارهای اجرایی آن هم آغاز گردید.

قسمتی از ساحل خلیج فارس که به استان فارس ملحق شده، قسمتی کوچک است از صدها کیلومتر ساحل استان هرمزگان که از نیم درصد هم شاید فراتر نرود. این تکه زمین کوچک در مقابل امکانات ساحلی موجود برای استان هرمزگان عددی محسوب نمی شود اما برای استان فارس ارزشی در حد کانال سویز و تنگه هرمز را دارد.

از این طرح چند دسته افراد استقبال نخواهند کرد:

۱- اعراب حوزه خلیج فارس که برای دستیابی به این خلیج همیشه فارس و به زمین زدن ایران دندان تیز کرده اند و حاضرند تمام ثروت خود را خرج کنند تا ایران ذره ای زمین گیر شود.

۲- دشمنان دیرینه ای همچون آمریکا که از افزایش قدرت دفاعی کشور در این نقطه حساس از دنیا نگرانند.

۳- هر چه فکر میکنم دسته سومی نباید داشته باشیم

اما در جراید آمده بود که امام جمعه بندرعباس و تعدادی از بندریها با طرح الحاق مخالفت کرده اند. برای من مشخص نیست این دوستان با چه چیز این طرح مخالفت کرده اند؟

 1. با این که بنیه دفاعی کشور قوی شود؟
 2. با این که عده ای که یک عمر در رنج و محرومیت به سر میبرده اند و کسی نگاهی به آنها نمی انداخته پیشرفت کنند و نور چشمی یک استان شوند؟
 3. یا این که تکه خاکی که بندرعباسیها در هیچ دوره ای از دوره های قبل از انقلاب و بعد از انقلاب به آن توجهی نداشته اند جواهر قیمتی از آب در آمده و حالا صاحب پیدا کرده؟
 4. با مصوبه ای که سالها بر روی آن کار کارشناسی شده و تمام ارگانهای نظامی و امنیتی و وزارت کشور بر روی آن نظر مثبت داشته اند؟

نکند مسوولین هرمزگان ترس از این دارند که بی تدبیری آنها در طی این سالیان دراز هویدا شود؟ خداوند این ساحل بلااستفاده در اختیار دو استان بوشهر و هرمزگان گذاشته است. اگر شما اراده دارید ده درصد آن را فعال کنید! باور کنید اگر ده درصد این ساحل را فعال کنید کل ایران از آن متنفع خواهند شد.

به یاد کودکانی می افتم که هزاران اسباب بازی رنگین در اختیار دارند و با آن بازی نمی کنند اما اگر یکی از آنها تکه ریسمانی به دست بگیرد و با آن بازی کند همه شان بر سر آن تکه ریسمان می ریزند.

۱۲ پاسخ به “دعوای کودکانه”

 1. نوشته شده توسط ایران در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۹:۳۸ ق.ظ

  واقعیت همین است و بس 

 2. نوشته شده توسط اکبری در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۹:۵۲ ق.ظ

  جون خودتون جلو این لاری های طماع حسود رو بگیرید با این همه کارشکنی هاشون
  در قضیه وزارت دکتر علوی و امضا کردن طومار بر علیه دکتر و ارسال برای روحانی، –حذف شده توسط ادمین–
  خیلی دلم ازشون پره با این همه افکار ناسیونالیستیشون،
  لطفا نظرمو ثبت کن آقای دکتر
  تو سایتاشون چیزی نمونده که بهمون نگفته باشن

 3. نوشته شده توسط حقشناس محمود در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۵ ق.ظ

  سلام دکتر …دیروز با جمعی از دوستان قصد تهیه گزارشی از همان منطقه جهت درج در نشریه اتحاد ملی داشتیم .که از مجموع صحبت های رد وبدل شده با مردم وتعدادی از اعضای شورای اسلامی همان مناطق مشخص شد عامه مردم بنوعی با این طرح الحاق کاملا موافق بوده که اگر با درایت بیشتری دنبال می شد این همه حاشیه در پی نداشت .مردم با دل و جان می پذیرند .واین ما هستیم که چگونه عمل کنیم .تا از این فرصت به نحو شایسته ای استفاده مطلوب نمائیم ..در مطالب قبلی چند کامنت را جهت اطلاع دوستان گذاشتیم تا بهتر ارزیابی شود ولی متاسفانه بعضی از دوستان طوری نظر داده بودند که عده ای با این طرح مخالفند .ما هم بر این اعتقادیم که دسته سومی برای مخالفت با این طرح ملی وجود ندارد .ما هنوز به جائی نرسیده ایم برای همدیگر شاخ وشونه می کشیم .انشالله با اجرای این طرح ملی، دولت بتواند پروژه های مسکوت مانده از دولت نهم ودهم در این دوشهرستان را به سرانجام برساند .تا کشور قطب اقتصادی جنوب خود را بیشتر بشناسد …

 4. نوشته شده توسط بهنام در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۱ ق.ظ

  مصداق اصلی و محور اختلاف افکنی ؛ دروغ پراکنی ؛ شایعه سازی و شانتاژ فقط سایت صحبت نو است و در حالیکه می دانند که قضیه الحاق کاملا تمام شده و برگشتی نخواهد داشت به عوامفریبی خود ادامه داده و سعی می کند آب را گل آلود کرده شاید بتوانند از این آب ماهی بگیرند دیگر سایت های لاری واقع بین تر هستند .

 5. نوشته شده توسط احمد در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۷ ق.ظ

  مادیروزپیش اهالی الحاقی بودیم (بادوستانمون رفته بودیم دریا)وقتی درموردمزایای الحاق باهاشون صحبت کردیم گفتندواقعیت اینه که اکثرمردم موافقن.به نظرمی رسه بعضی هامیخان باسمپاشی مردم رانسبت به این قضیه بدبین کنند.به نظرمن بایددراجرای این مصوبه تسریع بشه.

 6. نوشته شده توسط ali در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۶ ب.ظ

  جناب اقای اسدپور بحث ساحلی شدن لامرد این روزا ذهن خیلی از مردمو به خودش مشغول کرده و نگران سرانجام این مصوبه هستن از طرفی دیگر امروز یکی از سایت های لاری تیتر زدن که مصوبه به کلی ملغی شده از شما که با جناب دکتر موسوی در ارتباطید درخواست دارم که ما رو از بلا تکلیفی بیرون بیارید یقینا از نگرانی بیرون اوردن مردم شهرمون بسیار مفیدتر است تا سخن گفتن از احوال مسیولین هرمزگان بازم درخواستمو تکرار میکنم و از شما درخواست میکنم که با اطلاعاتی که از دکتر موسوی گرفته اید تکلیف مارو مشخص کنید با تشکر

 7. نوشته شده توسط محمد رضا مظفری در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۰ ب.ظ

  جالب اینجاست که دوستان لاری نیز گویا دایه مهربانتر از مادر شده اند برای هرمزگان و تنور نمایندگان هرمزگان و اعتراض آنها را گرم نگه می دارند. این لامرد هراسی از کجا نشات می گیرد ، نمی دانم . 
  کافیست نگاهی به سایت های آنها بیندازید که چگونه از منابع موثقی سخن می گویند که فلان مصوبه فلان شده و بهمان شده. 

 8. نوشته شده توسط علی اکبر صفری در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۷ ب.ظ

  محمد رضا عزیز، مطالب یکی از سایت های پرطمطراق لار کوچک شده مثل قضیه دروغ های عامو روباه، از بس دروغ گفتند خودشون هم دروغای خودشون باورشون کرده ههه هه…

 9. نوشته شده توسط احمد در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱:۴۱ ب.ظ

  سلام خلیج همیشه فارس .به صف اول آمده ایم تاهمدوش برادران بوشهری وهرمزگانی پاسدارامنیت وآسایشت باشیم.تانیش های بدخواهانت که نامی جعلی برایت ساخته اندوگفتارسخیفشان که مگرکجای این خلیج (فارس) به فارس راه داردکه خلیج فارسش می خانیدراپاسخی کوبنده دهیم اگرچه روزی که نام پارس براین پهنه آبی نهادندهیچ نشانی ازاین مدعیان نبود.گرحسودی سخنی گفت ورفیقی رنجید/گوتوخوش باش که ماگوش به احمق نکنیم.(این براونورآبی ها)

  .اما برادران لاری ومهری(اینور آبی ها)چراپیشرفت خودرادرنفی دیگران دنبال کنیم .لاربه سبب وی‍‍ژ‍گی های جغرافیایی مستحق امکاناتی است که برای لامردومهرفراهم نیست کما اینکه لامردومهرهم مستحق امکاناتی هستندکه برادرلارانراندارد.پس به این الحاق آنگونه که شورای عالی امنیت ملی توجه نموده احترام بگذاریم وبه مزایایی که این مصوبه نصیب کشور،استان وشهرستان های همجوارمی کندخرسندباشیم

 10. نوشته شده توسط سعيدكريمي در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۴ ق.ظ

  آقای دکتراسدپور،شماچرااینگونه استدلال میکنید؟
  آیانیروی دفاعی وامنیتی کشوربایداستانی نقش آفرینی کند؟
  آیااینقدردرنگهداری ازمرزها ومدیریت آنهادرمانده ایم که برای ۴کیلومترتقسیمات کشوری رابه هم بریزیم؟
  مطمئن باشیداعراب خلیج فارس بادیدن این طرح ونتایج آن بدون هزینه به همه اهداف خوددست خواهندیافت.
  راستی مطمئن هستیدشمالامردیهاباپطرکبیرنسبتی ندارید؟!

 11. نوشته شده توسط احمد در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۸ ق.ظ

  موقعیت جغرافیایی شهرستان لامردواستتارآن درپناه کوه های بلندمقعیتی رافراهم ساخته تانیروی نظامی درنزدیک ترین محل به منطقه احتمالی خطر(خلیج فارس)واردعمل شده ودوباره به کمینگاه خودبازگردد.۲-پس ازسرمایه گذاری عظیم ملی درمنطقه پارس جنوبی حساسیت این منطقه تاحدبالایی افزایش یافته واین مصوبه شورای عالی امنیت ملی دربهره گیری ازتوانمندی های دفاعی وشمارزیادنیروهای نظامی وانتظامی استان فارس موجب بازدارنگی ازهرگونه تجاوزبه این بخش ازمیهن عزیزمان می شود۳-این سواحل روزگاری زیرنظرولایت فارس اداره می شده بنابراین فاصله ۳۰کیلومتری مابادریا تفاوت زیادی باآنچه پطرکبیر(روسیه)مبنی بر دست یابی به آب های گرم راداشت می کند.

  ۴-اگراین مصوبه به نفع شماصادرمی شدایا باهمین منطق قضاوت می کردید؟

 12. نوشته شده توسط سعيدكريمي در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۴:۲۳ ب.ظ

  درودبراحمدعزیز
  اگراستدلال شماونمایندگان ارجمندتان اینگونه است ازهم اکنون درانتظارعواقب آن باشیدکه زیبافرموده است امام همام: آنچه برخودمیپسندی بردیگران هم بپسند؛برادرعزیزبه خاک خودت بچسپ جنگ حیدری نعمتی راه ننداز؛تمامیت خواهی وتجزیه طلبی راباب نکن؛ برصراطمستقیم گام بردار؛یاعلی بگو وحال که داعیه مدیریت کشورراداری منظرشهری مرکزشهرت راآبادکن؛درگسترش وغنای فرهنگت کوشا باش؛کاری کن بچه هایت شهرت رابرای ماندن بپذیرند،نخبه هایت رادرخودت حفظ کن تاراهی شهرهاوکشورهایدیگرنباشند و……..کلام آخر: مردم