خوش به حال کوشکنار!

مهر ۱۳ام, ۱۳۹۲ (دیده شده 1,639 بار)

- آقای دکتر! بزنیم؟!

– نه هنوز نزنید!

یاد جوک عینک ریبن بچای ابودان افتادم که یکی رفته بود پشت بام و بچای آبودان  داد میزدند: بزنیم و اونی که پشت بام بود میگفت: هنوز نه!

به یکباره از همان بالا داد زد: بزنید! بزنید! آفتاب در اومد عینکا رو بزنید.

———-

ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه در حال ورود به جلسه گروه نرم افزار بودم که دکتر موسوی تماس گرفتند. طبق معمول گفتم: آقای دکتر بزنیم؟! و دکتر گفتند: این دفعه دیگه بزنید.  نامه الحاق رسما به استانها ابلاغ شد!

ایشان این خبر مسرت بخش را اختصاصی و حتی قبل از اعلام در سایت خودشان  برای انعکاس به خوانندگان سایت تراکمه اعلام کردند.

از جلسه گروه چیزی نفهمیدم. در حال تنظیم نوشته اولیه ای برای اعلام آن در سایت بودم. نوشته را که فرستادم روی سایت، دیدم همزمان با من مجید هم نوشته ای در همین مورد فرستاده و خبر مصاحبه استاندار فارس با خبرگزاری ها را ارسال کرده است.

———-

خبر بسیار مسرت بخشی است. هضم کردن این خبر نیاز به روزهای بیشتری دارد. خبر از آینده ای درخشان برای منطقه که تنها روزهای آینده آن را مشخص تر خواهد کرد. اما چیزی که بیشتر از همه میبایست بر روی آن تاکید شود آینده درخشانی است که برای استان فارس و مناطق همجوار آن رقم خورده است و نه تنها لامرد و مهر.

اگر چه شاید منتظر باشید در این فرصت از مزایای آن برای منطقه خودمان داد سخن بدهم اما در حال حاضر ترجیح میدهم بجای آن از نگاه ناظر بیرون منطقه به این امر بنگرم:

از منظر کوشکنار، بخصوص قسمتی از بخش کوشکنار که به استان فارس ملحق شده است.

شهرستان پارسیان که جزیی از استان هرمزگان است شهرستانی بسیار محروم و در مقایسه با شهرستان همجوار خود عسلویه بسیار عقب افتاده از نظر صنعتی است. این شهرستان از نظر صنایع نفت و گاز و تجارت دریایی در عقب مانده ترین حالت خود نگه داشته شده است. و اگر نبود پیگیریهای شادروان حیاتی نماینده مرحوم لامرد و مهر برای تعریف منطقه صنایع انرژی بر میان لامرد و پارسیان، همین صنعت و افتخار را هم برای نام بردن نداشت.

این شهرستان تحت الشعاع برنامه های ملی توسعه بندرعباس قرار گرفته است. تقریبا تمام بودجه های ملی و استانی به سمت بندرعباس سرازیر شده و حتی پالایشگاه میعانات گازی بزرگی که قسمت اعظم خوراک آن در عسلویه تامین میشود کیلومترها راه طی کرده و بجای پالایش شدن در همان نزدیکی به بندرعباس گسیل میشود. از نظر مسوولین بندرعباس، این شهرستان، دور افتاده و در بن بست قرار گرفته است.

سالهای سال است که بسیاری از مردم این شهرستان به دلیل بی توجهی مسوولین استان هرمزگان درخواست الحاق به استان فارس را داشته اند اما مسوولین هرمزگانی به بهانه های واهی همچون تفاوتهای ناچیز مذهبی سنی و شیعه و با ترساندن مسوولین مملکت از مخالفت و شورش مردمی جلو این امر را گرفته بودند.  در حالی که پیوندهای اجتماعی و اقتصادی منطقه پارسیان و مردم لامرد و مهر بسیار ریشه دارتر از این حرفها است.

بهر حال با پیگیریهای شبانه روزی دکتر موسوی، و کمکهای بی دریغ دکتر قادری که در برهه ای که لامرد نماینده ای در مجلس نداشت یک تنه آن را دنبال میکردند و با عزم جدی مسوولین استان، فارس، ساحلی شد. هر چند به دلیل همان کارشکنی ها امکان الحاق پارسیان به استان فارس حاصل نشد -که برای پارسیانی ها این میتوانست یک جهش بلند به سوی آینده ای درخشان باشد- اما منطقه ای به عرض ۵ کیلومتر و به طول ۲۰ کیلومتر از بخش کوشکنار به استان فارس ملحق شد. این منطقه ۱۰۰ کیلومتر مربعی که در میان صدها کیلومتر ساحل استانهای هرمزگان و بوشهر منطقه جغرافیایی کم اهمیتی به چشم می آید آن قدر از نظر سوق الجیشی برای استان فارس مهم است که از همین الان نورچشمی استان شده است.

به شما اطمینان میدهم در روز های آینده،  شاهد رشد سریع  اقتصادی و صنعتی این منطقه خواهیم بود و کار به جایی خواهد رسید که همان عده انگشت شماری از شهروندان  پارسیان که با تحریک مسوولین بندرعباس با الحاق به استان فارس مخالف بودند خودشان پی خواهند برد چه خیانتی با دست خودشان به شهرستان خودشان کرده اند.

این خط ———-

این هم نشان *****

۳۲ پاسخ به “خوش به حال کوشکنار!”

 1. نوشته شده توسط سید علی حسینی در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۳:۲۲ ب.ظ

  بسایر مطللب زیبا و پرمعنایی بود. زمانی که پارسیان قصد الحاق یه استان فارس را داشت، مسئولان هرمزگان می گفتند که پیشرفت دیگر استانها نباید جلوی پیشرفت هرمزگان را بگیرد. اگر هرمزگان قصد پیشرفت داشته باشد می تواند از قریب به ۱۰۰۰ کیلومتر ساحل خود نهایت استفاده را کند. در آینده پیشرفت این ۵ کیلومتر از تمام ۱۰۰۰ کیلومتر هرمزگان بیشتر خواهد بود. همچنین تمامی سرزمینهای ایران و تمامی استانها جزئی از خاک ایرانند و می توانند بنا به مصالحی زمانی جزو یک استان و زمانی نیز به استان دیگر ملحق شوند. اگر به گذشته نه چندان دور برگردیم تمامی سواحل جنوبی ایران متعلق به فارس و جزئی از استان فارس بوده اند. پس باید تنگ نظری را کنار گذاشت

 2. نوشته شده توسط علي اكبر صفري در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۴:۲۱ ب.ظ

  آبادانی شهرستان پارسیان همیشه بخاطر بزرگانی از منطقه لامرد و مهر بوده است و بندرعباس و بندر لنگه هیچگاه جهت آبادانی این شهرستان کار مهمی انجام نداده اند. در زمان قبل از انقلاب فردی که در جهت توسعه پارسیان (گاوبندی سابق) قدم های بزرگی برداشته، آقای “میر امان الله کریمی” بخشدار پارسیان از محله ی کریم آباد شهر لامرد می باشد، بعد از انقلاب هم بندر لنگه هیچ وقت اجازه نداده از پارسیان فردی بعنوان نماینده مجلس به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کند و همیشه با شهرستان شدن پارسیان مخالف بوده اند و آنها را در حد بخش نگه داشته تا اینکه به همت آقای عبدالواحد موسوی لاری از شهرستان مهر، بخش پارسیان در زمان وزارت ایشان به شهرستان تبدیل شد، صنایع انرژی بر هم که قرار است در شهرستان های لامرد و پارسیان احداث شود با پیگیری های مرحوم حیاتی نماینده فقید لامرد و مهر در دوره های گذشته نتیجه داده است،حال اینها باز سنگ بندرعباس به سینه می زنند، در عجبم چرا؟؟؟ بگذار در سالهای آینده با توسعه بخشی از کوشکنار که به فارس پیوسته انگشت پشیمانی به دندان بگیرند.

 3. نوشته شده توسط مهدی فتحی در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۴:۳۰ ب.ظ

  سلام احسنت

 4. نوشته شده توسط مهدی فتحی در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۴:۳۴ ب.ظ

  سلام اقا اسدی چطور مشه جزو نویسندگان ان سات شد اصلا درج مطلب نداره؟
  من هم م خوااستم تو ان سات نویسندگ کنم

 5. نوشته شده توسط مسلم زارعی در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۵:۰۸ ب.ظ

  برادر مسعود، حالا که این همه زحمت می کشی، پس از این به بعد بیشتر مواظب بچه های ده باش! اختیار دار اینجا با خودته ولی …
  “انتخاب با شماست”.

 6. نوشته شده توسط مسعود اسدپور در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۵:۲۹ ب.ظ

  مهدی جان
  اولین مطلبتان را به admin@terakmeh.com ایمیل کنید

 7. نوشته شده توسط زهیر صفری در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۶:۴۴ ب.ظ

  البته اکثریت مردم پارسیان به خاطر مجاورت و ارتباط نزدیک با لامرد ،مخالفتی نسبت به الحاق به فارس نداشتند اما مسئولین این شهرستان به دلیل مخالفت مرکز استان و برای خود شیرینی اعلام اعتراض عمومی کردند که باز هم کسی به جز تعدادی محدود که انها هم از کارمندان و وابستگان بودند ،کس دیگری نیامد.

  اما مخالفت با این موضوع برای منطقه لامرد بهتر شد چون این شهرستان ساحلی شد و به قول نگارنده پیشرفت این منطقه هر چند کوچک نشون میده که اونها چه ضرر بزرگی کردند.

 8. نوشته شده توسط چرا در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۷:۱۲ ب.ظ

  چرا تو سایت فرما نداری هنوز این خبرو نزدن؟
  چرا تو جشن ،دکتر موسوی گفت که فرماندار حاضر به سخنرانی نشده؟
  جای سؤال داره واقعا

 9. نوشته شده توسط محمد جواد صفایی در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۸:۲۹ ب.ظ

  ممنون دکتر اسدپور
  من به دفعات از دوستانم در سایر شهرستان های فارس شنیده ام که اگر ما هم نمایندگانی فعال مثل شما داشتیم وضعمان خیلی بهتر بود(یکی از اساتید دانشگاه مرودشت می گفت : مرودشت که قطب کشاورزی فارس است تا به حال معاون وزیر کشاورزی هم نیامده، من نمی دانم نماینده ی لامرد-مرحوم حیاتی- چطور وزیر کشاورزی را کشانده اینجا؟!).
  حالا هم که به همت نمایندگان پیشین لامرد+دکتر قادری ، دکتر موسوی میخ آخر را بر تابوت زد و خلیج فارس به آغوش استان فارس برگشت!! انشاا…باعث خیر فراوان خواهد شد.
  به قول بچه ها: موسا مچکریم!
  تبصره: البته اینکه فرموده اید”به شما اطمینان میدهم در روز های آینده، شاهد رشد سریع اقتصادی و صنعتی این منطقه خواهیم بود ” با توجه به اوضاع اقتصاد خپ khop کرده ی اقتصاد مملکت ، تا بارور شدن این نهال باید چند سالی صبر کرد!
  پی نوشت: به باشگاه صدتایی ها خوش اومدی دکترجون!!

 10. نوشته شده توسط مسعود اسدپور در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۸:۴۷ ب.ظ

  جواد جان
  حداقل زمین هایشان از همین الان گران شده :) یعنی رشد اقتصادی اش همین الان اتفاق افتاده. میماند رشد صنعتی که انشاالله صورت خواهد گرفت.

 11. نوشته شده توسط مهدی فتحی در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۸:۴۹ ب.ظ

  سلام اقای اسد ممنون از جوابتون 
  ارسال کردم
  ولی پروسه اش چیه؟

  باید کار خاصی انجام داد
  ؟

 12. نوشته شده توسط کریمی در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۹:۰۷ ب.ظ

  احسنت بر تو جواد جون خوب نوشتی وزدی تو خال وحال همه را حا آوردی دستت دردنکنه قدرت نمایندگان لامرد از ابتدا تا حال به رخ کشیدید تا اونا بدونند ما کی هستیم و ایجا کجاست !!؟ 

 13. نوشته شده توسط مهدی فتحی در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۴ ب.ظ

  سلام اقای اسد پور عزیز
  با تشکر از جوابتون
  یک مطلب جدید ارسال کردم

 14. نوشته شده توسط محمد جواد صفایی در تاریخ ۱۴ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۰ ق.ظ

  خواهش میکنم آقای کریمی.البته من برای خوشایند کسی ننوشتم . این اتفاقیه که زیاد برام افتاده.

 15. نوشته شده توسط سید احمدموسوی در تاریخ ۱۴ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۸ ق.ظ

  سلام
  سید محمد احمدی هم رسماً استاندار فارس شد.
  بزنید که وقتشه

 16. نوشته شده توسط علی اکبر صفری در تاریخ ۱۴ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۴:۱۶ ب.ظ

  دوستان سلام، این پست رو حتما بخونید،خیلی جالبه http://khabarfarsi.com/ext/6751965

 17. نوشته شده توسط شیرازی در تاریخ ۱۴ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۵:۱۶ ب.ظ

  بالاخره استان فارس به خلیج فارس رسید جدا این اسم برازنده استان فازس هست
  احیرا سایت قیقا
  سایت فدراسیون بین‌المللی فوتبال، فیفا در بخش معرفی تیم‌های ملی ایران و امارات به جای نام خلیج فارس از نام مجعول خلیج عمان استفاده کرد. این درحالی است که پیش از این، فیفا بر اساس اسناد تاریخی تنها از نام خلیج فارس استفاده کرده بود
  http://aftabnews.ir/fa/news/213225/%D9%81%DB%8C%D9%81%D8%A7-%D8%AE%D9%84%DB%8C%D8%AC%E2%80%8C%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%E2%80%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%AE%D9%84%DB%8C%D8%AC%E2%80%8C-%D8%B9%D9%85%D8%A7%D9%86%E2%80%8C-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C%E2%80%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%B9%DA%A9%D8%B3

 18. نوشته شده توسط حقشناس محمود در تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۸:۴۹ ق.ظ

   قابل توجه دوستان این خبر را سایت مهرستان زده !! شما نظر دهید >>>خبر الحاق چند روستا از استان هرمزگان به فارس ؛ این روزها به یکی از داغترین اخبار سه استان و خصوصاً شهرستان های لامرد ، مُهر و پارسیان شده است.
  اصل خبر آنچنان مهم است که بحث های حاشیه ای مورد توجه قرار نگیرد ، اما این روزها در بین اهالی شهرستان مهر و خصوصاً گروه های واتس آپی ، پرسش هایی مطرح می شود  که وقتی به آن ها توجه بیشتری می کنیم ، می بینیم نگرانی ها چندان بی مورد هم نیست!
  طبق سخنان دکتر موسوی نماینده محترم و پرتلاش  لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی ؛ بخش هایی از شهرستان پارسیان واقع در منتهی الیه غرب استان هرمزگان به شهرستان لامرد در فارس ملحق شده است ، اما ظاهراً بخش های مذکور نه تنها هیچ مرز خاکی با شهرستان لامرد ندارند ، بلکه بیش از ۹ کیلومتر نیز در عمق حوزه استحفاظی شهرستان مُهر می باشند. با این وجود سوالاتی اذهان عمومی را به خود مشغول داشته است. سوالاتی از قبیل اینکه:
  استان فارس از طریق چه شهرستانی به دریا متصل شده است؟
  شهرستان لامرد دروازه ورود فارس به دریاست؟ شهرستان مُهر یا هردو ؟
  شهرستان لامرد که با مناطق مذکور مرز خاکی ندارد! آیا در آینده ای نزدیک قرار است نقاطی از شهرستان مُهر (MOHR) هم به شهرستان لامرد الحاق گردد تا لامرد ساحلی شود؟

 19. نوشته شده توسط قاسم در تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۷ ق.ظ

  باسلام بهتره بعضی از دوستان هم که شک دارن سری به سایتهای استانهای همجوار بزنن وکامنتهای اونها رو بخونن وببینن چه تحصینی ازنمایندگان لامرد میشه باتشکر

 20. نوشته شده توسط همشهری در تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱:۱۲ ب.ظ

  باسلام دوستان بنده حدود دوهفته قبل سفری داشتم به قشم واقعا متاسف شدم برای مسولین هرمزگان وبعضی کسانی تو پارسیان که زمانی نه چندان دور بیش از۲۰۰ کیلومتر رو طی میکردن بااین جاده خراب که فکر نکنم توایران ازنظر خرابی نمونه اش باشه تااین که به مرکز شهرستانشون یعنی لنگه برسن وبااین وضع هرمزگان حاضر نمیشده به شهرستان تبدیلش کنه در صورتی که لامرد ومهراز مدتها قبل شهرستان بوده .
  بعضی از دوستان ازشهرستان مهر که کامنت میدن وبا دکتر کل کل میکنن که بخشهای الحاق شده تو نقشه برابر مهر قرارگرفته باید عرض کنم که اگه به نقشه لامرد نگاه کنید که چه پیچ وخمی داره وعلامردشت هم تونقشه برابر مهره پس دلیل نداره بشه جز شهرستان مهر حالابااین الحاق یه پیچ وخمی هم جنوبش ایجاد بشه چه اشکالی داره این در صورتیه که یک زمانی هم پالایشگاه پارسیان باوجود این که بیش از ۸۰ درصد چاههای گازش تو محدوده لامرد بود توشهرستان مهر زده شد ودر واقع این کارتوجیحی نداشت .حال دوستان صد در صد فواید این کار اول به شهرستانهایی همجواره در کنار بحث امنیت ملیه از این پس سعی کنیم تو کامنتها ازمنطق دونشیم وکارهای خوب ومفید رو حتی اگر از طرف دشمنانمون هم باشه ارج نهیم.

 21. نوشته شده توسط هادی در تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۲:۲۲ ب.ظ

  اقای اسدپور کاش الان رسانه ایش نمیکردین تا خود وزارت کشور اعلام میکرد.جو متشنج شده و نماینده لار هم کلی فعال شده.کاری نکنید که بعد پشیمون بشیم.

 22. نوشته شده توسط همشهري در تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۳:۰۴ ب.ظ

  با سلام 
  در جواب جناب آقای حق شناس محمود 
  این مطلب را من از سیایت مهرستان خواندم و به همین خاطر به گوگل ارت مراجعه نمودم  و انچه زا مشاهده کردم  این بود:
   نوار مرزی هرمزگان با بوشهر که به اشتباه غرب چاه مبارک در استان بوشهر ترسیم شده بود روبه روی نور آباد خودمان واقع شده در حالی که مرز دقیق هرمزگان با بوشهر غرب روستای برکه دکا است که همراستای آن شرق روستای نور آباد و نزدیک تل ملو درشهرستان لامرد است فکر کنم نویسنده مطلب در سایت مهرستان و سایر دوستانی که چنین ذهنیت دارند اگر به دقت نقشه ها را بررسی کنند خود مطالب بنده را تایید خواهند نمود.در نتیجه شهرستان لامرد قبل از الحاق نیز با استان بوشهر هم مرز بوده است . 

 23. نوشته شده توسط مسعود اسدپور در تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۴:۳۰ ب.ظ

  هادی جان
  خود وزارت کشور اعلام کرده.
  ما صبر کرده ایم تا کار تمام بشود بعد.
  این چیزهایی که تو برخی اخبار میگن بخاطر اینه که نمیدونن کار تموم شده!
  نامه وزارت کشور رفته به استانها
  بقول دوستان: بره به امید خدا!

 24. نوشته شده توسط خالو در تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۶:۲۷ ب.ظ

  اقای حق شناس
  این تیرتون هم به سنگ خورد
  ولی هرچیزی هم حدی داره
  خوشحال باش اخوی 
  نمیدونم چه حسی داره  خوشحالیه مردمو بهم ریختن که 
  شما اینقدر اصرار دارید اینکارو کنید؟

 25. نوشته شده توسط بهنام در تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۶:۳۴ ب.ظ

  رئیس مجمع نمایندگان فارس در گفتگو با شیرازه:
  الحاق فارس به خلیج فارس یک تصمیم عقلانی است/ کسی نمی تواند در این طرح خدشه ای وارد کند
  این طرح بر اساس یک عقلانیت و به بهره گیری از سالها بررسی و مطالعه مصوب شده و کاملا پخته و سنجیده است که می تواند در دراز مدت منافع بسیاری را برای کشور فراهم آورد.
  به گزارش خبرنگار شیرازه، الیاس طاهری رئیس مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی درباره الحاق فارس به خلیج فارس گفت: قطعا این طرح به نفع کشور است و استان فارس به دلیل اینکه از یک جایگاه استراتژیک برخوردار است و استانی پشتیبان برای تامین امنیت مرزهای جنوبی کشور به شمار می رود باید به خلیج فارس می پیوست.
  وی افزود: این طرح بر اساس یک عقلانیت و به بهره گیری از سال ها بررسی و مطالعه مصوب شده و کاملا پخته و سنجیده است که می تواند در دراز مدت منافع بسیاری را برای کشور فراهم آورد.
  طاهری درباره اعتراض برخی از نمایندگان هرمزگان به این طرح گفت: فکر نمی کنم کسی بتواند در این طرح خدشه ای وارد کند و حتی احتمال برگشت آن نمی رود.
  انتهای پیام/۵۲۳/۲
  http://shiraze.ir/fa/news/45069/%D8%A7%D9%84%D8%AD%D8%A7%D9%82-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D9%84%DB%8C%D8%AC-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%DB%8C%DA%A9-%D8%AA%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85-%D8%B9%D9%82%D9%84%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%D8%B3%DB%8C-%D9%86%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%AE%D8%AF%D8%B4%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%DA%A9%D9%86%D8%AF

 26. نوشته شده توسط حقشناس محمود در تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۷ ب.ظ

  دوستان کارشناسی تر مسئله را دنبال کنند ومسائل امنیتی جنوب از همه چیز مهم تر است دست از شادی های کاذب عوام فریبانه برداریم .وآنچه هست با مردم در میان بگذاریم .صحبت های آیت الله نعیم آبادی امام جمعه محترم بندر عباس مرور کنید  >>>>>
   آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص صحبت های مطرح شده در خصوص الحاق بخشی از استان هرمزگان به استان فارس، افزود: هیچگاه با این طرح موافق نبوده و نیستم و بارها در خطبه های خود در نماز جمعه شهرستان بندرعباس به این مسأله اشاره کرده و خواستار توقف این طرح شدم.  وی با بیان اینکه کشور ایران از ۳۱ استان تشکیل شده نه ۳۱ کشور، اظهار کرد: مردم ایران در تمامی شهرها و استان‌ها با یکدیگر متحد هستند و مطرح کردن چنین بحث‌هایی میان مردم دعوا و اختلاف ایجاد می‌کند و من به عنوان امام جمعه بندرعباس به نمایندگی از مردم اعلام می‌کنم که مردم با این طرح به شدت مخالفند.  نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: متاسفانه با توجیه سرمایه‌گذاری بیشتر برخی افراد می‌خواهند بخش‌هایی از استان هرمزگان را جدا کرده و به استان فارس ملحق کنند، در حالی که تاکنون در هرمزگان سرمایه‌گذاری‌های بزرگی بدون هیچ‌گونه محدودیتی صورت گرفته و این کار کاملا غیرمنطقی است و مسائل بدی را برای کشور ایجاد خواهد کرد.  آیت الله نعیم آبادی اضافه کرد: اینکه برای سرمایه گذاری و یا استفاده از سایر ظرفیت ها بتوانیم مبادلات و رایزنی داشته باشیم مناسب است همانطور که در حال حاضر برخی سرمایه گذاران هرمزگانی در شهر شیراز اقدام به سرمایه گذاری کرده اند اما اینکه بخواهیم به این بهانه بخشی از استان هرمزگان را جدا و به استان دیگری دهیم امری نادرست بوده و انجام آن شدنی نیست.  نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان همچنین با اشاره به دیدار خود با وزیر اسبق کشور در دولت دهم و پیگیری این طرح اضافه کرد: وزیر کشور نتوانست به سوالات من در خصوص جداسازی بخش‌های از هرمزگان پاسخ قانع کننده بدهد و او هرچه گفت من توانستم دلیلی برای درست نبودن انجام این کار بیاورم و این مسئله نشان دهنده این است که این اقدام کاملا غیرمنطقی است.  آیت الله نعیم آبادی در پایان بیان کرد: به هیچ وجه نباید در چنین مسائلی از مقام معظم رهبری هزینه شود و چنین موضوعاتی را قویأ تکذیب می کنم.  

 27. نوشته شده توسط نادی در تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۷ ب.ظ

  کاش دوستانی که برای راههای گاوبندی و عدم توجه و تبعیض مسولان لنگه و بندرعباس به گاوبندی دل میسوزونن یه سری به علامرودشت هم میزدن تا بدونن لامرد هم دقیقا همین سیاست لنگه و بندرعباس رو دنبال میکنه. درحالی که بیشتر درآمد شهرستان لامرد از گاز هم مربوط به حوزه های گازی علامرودشته

 28. نوشته شده توسط سلمان صادقی در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۶:۱۴ ق.ظ

  سلام خدمت تمامی دوستان لامردی ومهری خودم واین اتفاق مبارک رد خدمت همه ی دوستان عزیز تبریک عرض میکنم خدایی درست گفتن فلفل نبین چه ریزه واقعا اقای دکتر موسوی برخلاف انتظارات کارکرده وجدا از هرگونه وابستگی به حزبی خاص باید از تلاش خالصانه ی این عزیز تشکروقدردانی کرد(البته ما حاج اقا سیدمحمدخاتمی عزیز رو به هیچ وجه تنها نمیگذاریم.سید ریش شوخو دوست داریم)

 29. نوشته شده توسط ایران در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۹:۱۴ ق.ظ

  نادی جان 
  اگه میخای انتقادی کنی بکن ولی خلاف واقع صحبت نکن
  درامد شهرستان لامرد از چاههای علامرودشته؟
  ۲ چاه در علامرودشت در مقابل ۳۲ چاه در حوزه تابناک درامد بیشتری دارد؟

 30. نوشته شده توسط ایران در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۹:۲۹ ق.ظ

  اقای حق شناس
  شادی های کاذب عوامفریبانه؟؟؟؟؟
  اقای حق شناس امام جمعه بندر عباس یا مجمع نمایندگان هرمزگان باید اینچنین صحبت کنند چون میدانند دارند چه چیزی از دست میدند فقط نمیدانم چرا شما …
  ایکاش در اینچنین مسائلی که منافع عمومی در میان است کینه های سیاسی رو کنار بگذاریم 

 31. نوشته شده توسط mahmoud92 در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۵۷ ق.ظ

  دکتر جان خیلی حال میکنی با این ۵  کیلو متر احتمالا بیشتر از  احداث یه پارک ساحلی جانداشته باشه!!!

 32. نوشته شده توسط حسین شیرازی در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۸:۲۸ ب.ظ

  با سلام و درود
  و سپاس از شما به خاطر این مقاله زیبا
  من به عنوان یک شیرازی …باید بگویم ..مطالبی بر علیه مردم استان فارس و شهر شیراز در وب سایت های شوربختانه ایرانی هم میهنان هرمزگانی نوشته شده است….مردم شیراز و استان فارس تا حالا سکوت کردند…هیچ کس در شیراز خبر از این مسائل الحاق کوشکناز به استان فارس خبری ندارد…
  چون به خاطر مسائل بد اقتصادی کشور مردم استان فارس و شهر شیراز اصلا وقت درگیر شدن با این مسائل را ندارند…اما واقعا متاسفا برای آن دسته از هم میهنان هرمزگانی که جوسازی و جنگ روانی به نفع لابی امارات در ایران می زنند…ما از همه چیز خبر داریم…خبر داریم که هنوز جزیره بزرگ قشم یک پل عبور و مرور بین هرمزگان و ساحل ایران با این همه فاصله کم ندارد…ما خبر داریم..که سالیانه به خاطر گنجایش کم بنادر ایران چون بندرعباس چه سودی به اماراتی ها در حدود سالی ۳ میلیارد دلار وارد کشور امارات می کنند…چون گنجایش بارگیری بندرهای ایران فقط ۱۲۰ هزار تن هست…ولی امارات گنجایش بارگیری ۲۵۰ هزار تنی را دارد…تا حالا سکوت کردیم…در استان فارس هیچ وقت بحث شیعه و سنی نبوده است..بحث فارسی زبان و عرب زبان نبوده است….ما هوشیاریم ووو سکوت می کنیم…به خاطر مسائل کنونی کشور و مشکلات مسئولین کشوری سکوت می کنیم…اگر شما لیاقت دارید ..لابیست های اماراتی بگذارید…کشور از نظر صادرات و واردات مسقیم مستقل شود…کاری به مردم ایران نداشته باشید…
  پاینده ایران
  فلات ایران پاینده باد
  جاوید خلیج همیشه پارس 
  زنده باد تمام اقوام ایران زمین