جوسازی و خشم سایت لاری از پیشرفت منطقه لامرد و مهر

مهر ۱۷ام, ۱۳۹۲ (دیده شده 1,563 بار)

مقدمه: برخلاف اکثر قریب به اتفاق رسانه ها و مردم استان فارس و کشور ، سایت صحبت نو لار یکی از رسانه هایی است که ناسیونالیسم فارسی بودن خود را نفی کرده و به طور مرتب در جهت انکار، تکذیب، اختلاف در بین شهرستانهای جنوبی و تحریک مردم هرمزگان به منظور مقابله با این طرح ملی گام برداشته است، با هم گوشه ای از اقدامات این سایت را مرور کرده قضاوت را به شما خوانندگان محترم سایت وزین تراکمه وا می گذارم .

در تاریخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۰۱:۳۸ آقای کاظم رحیمی نژاد از نویسندگان سایت صحبت نو لار طی مطلبی با عنوان “اتصال کجای فارس به دریا” مخالفت شدید خود را با اتصال شهرستان لامرد به دریا آشکار ساخته و می نویسد:

مدتی ست برخی مسئولان و سایت های محلی استان فارس از طرحی سخن می گویند که بر اساس آن بخشی از شهرستان پارسیان در استان هرمزگان به شهرستان لامرد در استان فارس ملحق می شود. پیگیران اصلی این موضوع هم لامردی هایی هستند که مسئولیتی در سطح استان فارس یا کشور دارند. البته این افراد مدام از منافع استان فارس سخن می گویند و احتمالا تصور می کنند مردم نادان تر از آنند که هدف اصلی آنها را که تامین منافع زادگاهشان است متوجه شوند.

وی در بخش دیگری از نوشته اش نمی تواند تمایل خود را از اتصال لار به دریا پنهان کند و با کذایی خواندن طرح اتصال لامرد به دریا می گوید:

این طرح کذایی تنها طرح موجود برای توسعه استان فارس نیست و سال ها پیش نیز طرح دیگری که لارستان را به خلیج فارس متصل می کرد در وزارت کشور مطرح بود. به علاوه رضایت هرمزگانی ها نیز در این موضوع، مهم است و نمی توان تبعات اجتماعی این موضوع را در هرمزگان از نظر دور داشت.

در تاریخ ۱۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۴۶ سایت صحبت نو لار واکنش نماینده بستک، بندر لنگه و پارسیان به سخنان استاندار فارس را برجسته می کند و با حمله به استاندار محترم فارس عنوان می کند: استانداری که در آستانه عزل قرار دارد حق ندارد جو سازی کند. نویسنده این سایت از قول احمد جباری نماینده بستک، بندر لنگه و پارسیان خطاب به استاندار محترم فارس می افزاید: برخی هنوز تصور می کنند که در فضای دولت قبل به سر می برند و با اظهاراتی سودجویانه و تحریک کننده در پی برهم زدن آرامش مردم مناطق جنوبی کشور هستند. استانداری که در آستانه عزل قرار دارد، حق ندارد در زمینه مسائلی که اساسا وجود خارجی ندارد جوسازی کند و با تحریک مردم و انتساب این گونه موضوعات به دولت یازدهم درهای امید را به روی مردم ببندد.

سایت صحبت نو از قول این نماینده ملت تاکید می کند: برخلاف ادعاهای مطرح شده از سوی این فرد (منظور استاندار فارس)، نمایندگان هرمزگان برای پیگیری این مسئله نه تنها در دولت حضور یافته اند بلکه در جلساتی با معاون اول رئیس جمهور و وزیر کشور نیز این مسئله را به طور کامل بررسی کرده اند و اساسا چنین مسئله ای صحت ندارد و تنها جوسازی برای القای این مسئله و با هدف تحریک اذهان مردم صورت می گیرد.

در تاریخ ۱۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۱۳ سایت صحبت نو لار با درج مطلبی تحت عنوان “از لامردی ها اصرار از دولت انکار!” با حمله به استاندار محترم فارس عنوان می کند: این دستپاچگی در اعلام خبر اتصال استان فارس به دریا و ادعای اینکه دولت یازدهم رسما این موضوع را پذیرفته رابطه مستقیمی با عزل قریب الوقوع صادق عابدین دارد. چرا که این مصوبه ی ادعایی نه در پایگاه اطلاع رسانی دولت وجود دارد و نه در سایت وزارت کشور. تنها فضاسازی رسانه ای پشتوانه ی این جوسازی استاندار است.

پس از اعلام خبر اتصال لامرد و به تبع آن استان فارس به دریا در پایگاه اطلاع رسانی دکتر موسوی نماینده پرتلاش لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۰ مهرماه ۹۲ و شادی مردم شهرستان های لامرد و مهر و به تبع آن کل استان فارس، سایت صحبت نو که طی این چند روز چنین خبری را از اساس کذایی خوانده بود و با بستن شمشیر از رو حتی از حمله به استاندار فارس هم نگذشته بود راهی جز سکوت نمی یابد. و تا تاریخ ۱۲ مهر هیچگونه خبری بابت این موضوع در سایت خود درج نمی کند و خود را به کری می زند انگار هیچ مساله مهمی اتفاق نیفتاده است.

در تاریخ ۱۲ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۹ سایت صحبت نو هضم این خبر برایش بسیار سخت است و باز دست به انکار این موضوع زده و طی مطلبی با عنوان “هیاهو برای هیچ” به زعم خویش این مساله را جوسازی رسانه ای چند نماینده و مسئول در استان فارس دانسته و با دو جمله متناقض درست پشت سر هم عنوان می کند: وزیر کشور در تاریخ ۷ شهریور الحاق چند روستا به استان فارس را ” بلامانع” دانسته است. این سایت بلافاصله در تناقض با جمله قبلی خود ادامه می دهد: وی (منظور وزیر محترم کشور) در روز ۲۶ شهریور و در مراسم معارفه استاندار مازندران تمام الحاق های کشور را متوقف اعلام کرده و تاکید نموده است: بر اساس قانون و مصوبه جدید، هرگونه تفکیک، تبدیل و الحاق در تقسیمات کشوری متوقف شده است. نویسنده صحبت نو در پایان نتیجه گیری می کند: از گزاره های بالا بر می آید که طرح الحاق بخش هایی از پارسیان هرمزگان به لامرد در استان فارس با مصوبه ی جدیدی که پس از ۷ شهریور در هیئت دولت به تصویب رسیده متوقف شده و اعلام این خبر از صدا و سیمای فارس و رسانه های محلی و حتی کشوری نه تنها ارزش حقوقی ندارد بلکه می توان بر اساس همان مصوبه مورد اشاره وزیر کشور با منتشر کنندگان آن برخورد قانونی کرد. سوال این است که اگر این طرح اجرایی شده است چرا ابلاغ آن به استانداری فارس و یا هرمزگان منتشر نمی شود؟ و چرا با برهم زنندگان آرامش عمومی مردم جنوب فارس و هرمزگان برخورد نمی شود؟

در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت۱۴:۱۰ سایت صحبت نو سخنان نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان را برجسته کرده و باز دست به تکذیب موضوع از قول آیت الله نعیم آبادی امام جمعه محترم بندرعباس میزند.

سایت صحبت نو در تاریخ ۱۴ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۴۳ باز موضوع را انکار کرده و از قول فرماندار محترم پارسیان می نویسد:

هیچ ابلاغی درباره جداسازی بخش هایی از این شهرستان به دست ما نرسیده است

با انتشار خبر اتصال فارس به دریا در رسانه ها و خبرگزاری های ملی نهایتا پس از گذشت ۴ روز از اعلام این خبر در تاریخ ۱۴ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۷ سایت صحبت نو مجبور به پذیرش مساله الحاق شده و دقیقا بر عکس سیاست انکار خود که در طول مدت گذشته در پیش گرفته بود، به نقل از نماینده مردم بندرعباس می نویسد: وی از رئیس جمهور خواست الحاق مناطقی از هرمزگان به استان فارس را لغو کند.

صحبت نو در ادامه به نقل از نماینده مردم بندرعباس می افزاید: توسعه سواحل جنوبی کشور با انتزاع و تکه تکه کردن سواحل آن و ایجاد امواج نگرانی و اضطراب در مردم این مناطق که همگی از مرزداران غیور کشورمان بشمار می روند، امکان پذیر نیست. این مسئله منافع ملی را در خطر قرار داده و موجب سرخوردگی و از بین رفتن سرمایه های اجتماعی که نظام در پایداری آن کوشیده است و از استحکام بالایی برخوردارند منجر خواهد شد.

صحبت نو در ادامه به نقل از آشوری نماینده بندرعباس خطاب به استاندار محترم هرمزگان می نویسد: متاسفانه استاندار فعلی هرمزگان با اطلاع از این مسئله و بدون توجه به نظرات کارشناسی دستگاههای امنیتی و بدون اطلاع نمایندگان مجلس و نماینده محترم ولی فقیه در استان، با تشکیل شورای تامین شرایط عملیاتی نمودن این مصوبه را مهیا اعلام می نماید.

در تاریخ ۱۴ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۲۳ سایت صحبت نو لار سیاست خود را عوض کرده و از خبری فوری با منبع نامشخص خبر می دهد و آن این است:

مجمع نمایندگان استان هرمزگان در تذکری کتبی به رئیس جمهور و وزیر کشور خواستار متوقف شدن طرح الحاق بخش هایی از هرمزگان به لامرد در استان فارس شدند. به گزارش صحبت نو در این تذکر کتبی که دقایقی پیش در صحن علنی مجلس قرائت شد نمایندگان استان هرمزگان با طرح غیر کارشناسی الحاق بخش هایی از پارسیان در غرب هرمزگان به لامرد در استان فارس مخالفت کردند.

این سایت در پایان این خبر یادآور می شود: اخبار موثق در این زمینه را از صحبت نو پیگیری نمایید.

در تاریخ ۱۴ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۲ حمایت ابوترابی فرد از تذکر نمایندگان هرمزگان را تیتر نموده و به نقل از نایب رییس مجلس می نویسد: مسئولان به اخطار مجمع نمایندگان هرمزگان توجه کنند

در تاریخ ۱۴ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۵۸ به نقل از نماینده مردم بندرعباس، قشم و ابوموسی دم از تنش در هرمزگان می زند و عنوان می کند: در شرایط کنونی تنها با تلاش نماینده ولی فقیه، ائمه جماعات و دستگاه های امنیتی جلوی تنش و بحران در هرمزگان گرفته شده است. این در حالی است که بر خلاف ادعای این سایت رییس شورای اسلامی روستای اکبری از روستاهای الحاقی به لامرد در گفتگو با خبرگزاری ها گفته: مردم این روستاها نه تنها ناراضی نبوده بلکه خوشحال هستند و خواهان الحاق حتی تمام پارسیان به استان فارس هستند

در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۲۰ در سایت صحبت نو این خبر درج می شود:

طرح الحاق مناطقی از هرمزگان به لامرد متوقف شد/ به زودی این طرح لغو خواهد شد، اگر به این دو جمله توجه کنید، معنای “متوقف شد” با “متوقف خواهد شد” زمین تا آسمان فرق می کند. منبع این خبر هم منبعی موثق ذکر می شود.

در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۲ساعت ۱۲:۲۷ این سایت دست از بی پرده گویی برنداشته و در جهت افزایش تنش و ایجاد اختلاف در جنوب کشور می نویسد:

تجمع مردم بندرعباس در اعتراض به طرح الحاقی/ مجمع نمایندگان هرمزگان مردم را به آرامش فرا خواند

در پایان این مطلب سایت صحبت نو این چند نفر آشوبگر را مردم خوانده و می نویسد: مجمع نمایندگان هرمزگان طی بیانیه ای ضمن تشکر از این حرکت مردمی از مردم هرمزگان خواست برای جلوگیری از سوء استفاده فرصت طلبان آرامش خود را حفظ کنند.

در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۵۸ با اعلام خبر استاندار شدن دکتر سید محمد احمدی استاندار جدید فارس می نویسد: جریانات روزهای اخیر در استان فارس و هرمزگان و جوسازی های برخی نمایندگان لامردی این استان نشان می دهد که این افراد با علم به اینکه با حضور استاندار جدید آنها نمی توانند سیاست های یکجانبه نگرانه خود را پیش ببرند اقدام به اعلام اخبار غیر موثق در مورد الحاق بخش هایی از پارسیان به لامرد کرده اند. حال آنکه این طرح در حال حاضر متوقف شده و احبار موثق از لغو آن در روزهای آینده به گوش می رسد. لازم به ذکر است که اصولا منطقه مورد نظر در پارسیان اصولا هم مرز با شهرستان مهر است و مرزی با لامرد ندارد.

این جوسازی های سایت صحبت نو در حالی است که استاندار محترم جدید فارس فرزند فال و از منطقه لامرد و مهر بوده و از نظر سیاسی نیز فردی اصلاح طلب و معتدل بوده و اینکه ایشان با سران منطقه منجمله: آقایان دکتر علوی و عبدالواحد موسوی مهری (لاری) هماهنگی کامل دارد و در دورانی که بعنوان فرماندار لار بوده با این دو بزرگوار بعنوان نماینده های دوره اول مجلس شورای اسلامی از لار مشغول به خدمت بوده و با تلاش این سه شخص این شهرستان از زیر سلطه لاری ها نجات پیدا کرده و به شهرستان تبدیل می شود تا امروز که منطقه ای آبادتر از لار و شامل دو شهرستان لامرد و مهر است. به امید پیشرفت روز افزون شهرستان های لامرد و مهر و به کوری چشم حسودان و بدخواهان.

۳۹ پاسخ به “جوسازی و خشم سایت لاری از پیشرفت منطقه لامرد و مهر”

 1. نوشته شده توسط یوسفی در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۹:۴۶ ب.ظ

  نه ، مثل اینکه ضربه عدم اتصال لامرد به دریا و بعد از آن جواب ندادن لابی های نماینده لامرد جهت انتخاب استاندار در کنار قادری اونقدر سنگین بوده که دیواری کوتاه تر از صحبت نو گیر نیومده و همه داد خود را بر سر لار و لارستانی خالی می کنید . 

  سجده شکرتان برقرار … 

 2. نوشته شده توسط حقشناس محمود در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۸ ب.ظ

  جناب صفری ودیگر دوستان …اینک که شخصیت ممتازی چون دکتر احمدی سکان هدایت استانداری را در دست گرفته اند شایسته است با درایت بیشتر وبا دوراندیشی عاقلانه تر فضای ملتهب جنوب را آرام کنیم ودر یک فضای صمیمی همگام با دیگر بزرگان شهرستان های جنوبی مدیریت را به عقلا وبزرگان واگذار کنیم وچند روزی نوک قلممان را با احتیاط روی کاغذ ببریم تا با همدلی وخرد جمعی بدور از تنش وچالش های بوجود آمده در جهت توسعه وپیشرفت استان تلاش نمائیم .ما باید دست دوستی با دیگر نقاط منطقه دراز کنیم وسابقه درخشان دلیر مردان جنوب را زنده کنیم که لامرد ومهر ولارستان می توانند خاک ریز اول خلیج فارس باشند .یادمان باشد با اتحاد ملی می توان به آبادانی نزدیک تر شد …

 3. نوشته شده توسط یوسفی در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۸ ب.ظ

  تیتر تراکمه هم در نوع خودش جالبه !! خشم سایت لاری از عدم پیشرفت لامرد و مهر … کجا ؟! * لامرد و مهر * کجا ؟ ** لامرد و مهر ** 

  مگه الحاق جهت پیشرفت فارس نبود !؟؟؟

  کجا ؟! ** لامرد و مهر ** 

 4. نوشته شده توسط لارستان بزرگ در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۷ ب.ظ

  آشوبگر!!!!!!!!!!!!!…….وودرود بر سایت صحبت نو .لارستانی ها به چنین سایت تاثیر گذار در جنوب کشور و به خصوص جنوب فارس افتخار می کند.

 5. نوشته شده توسط علی در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۶ ق.ظ

  جناب صفری
  اگر مردم شهرستان مهر نخواهند در طرحهای منطقه ای که شما صرفاً جهت منافع دراز مدت خود پای مهر را وسط میکشید شرکت کنند باید چه کسی را ببینند! چرا به شعور مردم شهرستان مهر توهین مینمایید برادر ! هنوز دوسال نگذشته که همین تیمی که الان اطراف دکتر موسی هستند داشتن بخش وراوی را از شهرستان مهر جدا مینمودند و بعد از ان هم با ان حرکت زشت دست اقای سجادی که برای دفاع از حقوق مردم شهرستان مهر راهی تهران شده بود را از امام جمعه شهر مهر کوتاه نمودند !!! دم از کدام منطقه میزنید؟ منطقه لامرد و مهر ؟ اگر شهرستان مهر را از خود میدانستید چرا سالهاست که در تقسیم دو درصد نفت و گاز عدالت رفتار نمینمایید و ان آقایی که در مجلس در کمیسیون برنامه و بودجه نشسته برای لامرد نسخه ۳۶ میلیاردی و برای مردم زجر کشیده مهر نسخه ۶ میلیاردی میپیچد! دوستان شما ثابت نموده اند نه یک بار بلکه صد بار که هدفشان از پیشرفت منطقه فقط لامرد هست و بس ! خواهشا پای شهرستان مهر را دیگر وسط نکشید چون مردم این شهرستان کاملا با روحیه سیاسیون لامردی آشنا هستند و در قضیه وصل شدن به دریا هم مردم شهرستان مهر خیالشان راحت است که چیزی دستشان نمیگیرد پس خود دانید و این بار را خود به دوش بکشید و اگر هم موفق شدید هرچه عایدتان شد نوش جانتان. خدای شهر سادات جلیل القدر کریم است

 6. نوشته شده توسط علی در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۰ ق.ظ

  بادر صفری
  در ضمن راستی یادم رفت بگویم که استاندار شدن دکتر سید محمد احمدی را که دوستانتان برای نیامدنشان سنگ تمام گذاشتند را به جنابعالی تبریک میگوییم.البته بماند که شما مخالف جدی ایشان بودید و به عقیده شما ایشان توانایی اداره این پست را نداشته و به درد منطقه نخواهد خورد.

 7. نوشته شده توسط علی در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۲ ق.ظ

  مثل این که یادتون رفته به خاطر احداث پالایشگاه در مهر فرمانداری رو آتش زدید. الان این همه آدم معترض که رفتند جلو استانداری هرمزگان تجمع کردند رو آشوبگر می خونید؟
  لطفا بگید لامرد و نه لامرد و مهر
  و گرنه شما( آقای علی اکبر صفری)–حذف شده توسط ادمین–.
  ارادتمند افراد منطقی و مودب لامرد و مهر هستم

 8. نوشته شده توسط علی در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱:۱۰ ق.ظ

  جناب صفری متاسفانه باید بگویم که در مواردی از متنتان خیلی تندروی نموده اید ! بنده تجمع چند هزار نفری مردم هرمزگان در روز سه شنبه که بدون هیچ دعوت رسمی از مراجع ضیصلاح بلکه خودجوش آمده بودند رو در سایتهای استان هرمزگان مشاهده نمودم و این جمله شما که ( در پایان این مطلب سایت صحبت نو این چند نفر آشوبگر را مردم خوانده و می نویسد: ) توهین به مردم زجر کشیده هرمزگان میباشد واقعاً اینا حق ندارن که از نماینده هاشون و امام جمعشون و تمامیت ارزی استانشون دفاع کنند ؟!! کجایشان آشوبگر بودند ؟!! این بنده خداها با ارامش کامل در مقابل استانداری تجمع نموده بودند تا صدایشان به گوش مسئولین برسد.
  ما که از خاطرمان نرفته آشوبگران واقعی را که در سالهای قبل هنگام شهرستان شدن مهر و احداث پالایشگاه پارسیان خانه نظام را به اتش کشیدند آنهم در مخالفت با کی ؟ با مردم همین منطقه که دارای آداب و رسوم مشترک و همچنین مشترکات فراوان قومی و قبیله ای که با هم داشتند.
  فکر نکن با این سفسطه ها میتوانید خود و عملکردتان را موجه جلوه دهید ،

 9. نوشته شده توسط محمدرضا در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱:۳۳ ق.ظ

  ضربه توقف الحاق لامرد به دریا بر روحیه مردم شریف و محترم لامرد بی شک بیشتر از ضربه توقف اجرای ادارات کل لارستان بر مردم شریف لارستان نیست که به دست نماینده لامرد و نماینده لامردی شیراز انجام شد!!!!
  در ضمن اگر از استاندار شدن جناب دکتر احمدی خوشحالید چرا حاضر نشدید حتی یک خبر کوتاه در این مورد درج کنید؟؟!! همچنین چرا نمایندگان شما قبل از این از ایشان حمایت نکردند؟؟!!! هرکسی نداند ما خوب می دانیم آقایان موسوی و قادری از استانداری چه کسی حمایت می کردند!!

 10. نوشته شده توسط مصطفا کوهی در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۷:۴۱ ق.ظ

  آیا دامن زدن به اختلافات دو شهرستان لامرد و لار را لازمه موفقیت میدانیم؟؟؟؟؟؟

 11. نوشته شده توسط خاننده سایت در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۸:۰۹ ق.ظ

  انتخاب جناب آقای احمدی به عنوان استاندارفارس صمیمانه به مردم خوب فارس وطرفداران دولت تدبیروامیدتبریک می گوییم .درود بر روحانی/روحانی مچکریم

 12. نوشته شده توسط محمد در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۹:۲۱ ق.ظ

  درود بر لارستان.
  فکر کنم خیلی زورتون اومده که اینجور جبهه گرفتید…اما باید بدونید که عواقب سبگ اندازی برای پیشرف سایر مناطق و تفرقه افکنی در منطقه روزی دامن خودتون رو هم می گیره. به نظر من بهتره جایگاه خودتون رو بشناسید و با دیگران درست تعامل کنید.

 13. نوشته شده توسط لارستان سرافراز در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۳ ق.ظ

  مثل اینکه اقای صفری خیلی دوست دارند برای توجیه کار خود و مظلوم نمایی همواره نام مهر رادر کنار و همگام با لامرد قراردهند.اما همه میدانند که پتانسیل صنعت و نفت وپتروشیمی جنوب غربی فارس همه در مهر جمع شده نه لامرد.ضمنا این شما نبودید که با جوسازی علیه لار,خشم خود را از پیشرفت لار و ارتقا ادارات کل لار اعلام نمودید؟؟خواهشا حرف جدید بزنید جناب صفری.آپدیت کنید خودتان را.جملاتتان خیلی تکراریست.

 14. نوشته شده توسط احمد در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۷ ب.ظ

  ضمن تشکرازآقای صفری واژه معترض مناسب ترازآشوبگربودبرادرعلی اگه ازاهالی شریف مهریدو ازلاربه نمایندگی ازمهرسخن نمی گوییدچندنکته رایاداوری میکنم

  .۱مردم هرمزگان درتعبیرمردم ومسئولین لامردهمواره باواژه هایی چون تلاشگر، زحمتکش اصفت نیک توصف شده ومی شوندبنابراین انتخاب واژه آشوبگرازسوی نویسنده محترم نظرشخصی ایشان می باشد.اگرچه بیان مطالبی که به قولی کاه کهنه برباددان است رامضرشراط فعلی آرامش ودوستی میان مردم این خطه میدانم ولی برای پاسخ به گله های شماچندسوال مطرح ووجدانتان رابه قضاوت دعوت می کنم:۱-آیاجدایی قسمت هایی ازبخش مرکزی لامردبرای توجیه شهرستان شدن مهرمنطقی است آیاپیگیری درخواست مردم شریف وراوی غیرمنطقی است۲-آیاوجود۳۳حلقه چاه گازدرمحوده شهرستان لامرددلیلی برای اختصاص دودرصدگازبراساس میزان برداشت نیست؟

 15. نوشته شده توسط بی نام در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱:۰۰ ب.ظ

  لارستان مثلا سر افراز
  شما کی میخاید دست از این اداره کل شدنتون بکشید؟
  دوست عزییییز کسی دوست نداره زیر سلطه ی شما باشه فهمیدی؟

 16. نوشته شده توسط رضا در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱:۲۶ ب.ظ

  این پتانسیل های عظیمی که در منطقه لامرد جمع شده آیا اهل رسانه و خبر و اینها هم هستند. والا ما هر کدام از سایت های لامردی(که البته محدود هم هستند) سر می زنیم فقط نظرات مردم فرهیخته لار و لارستان بزرگ رو می بینیم…
  در ضمن لارستانی های بزرگ از هر گوشه از لارستان بزرگ که باشند دست هایشان را محکم به هم فشرده اند برای پیشرفت منطقه لارستان بزرگ و حامی و پشتیبان سایت صحبت نو لادستان و سایر خبرگزاری های منطقه هستند.

 17. نوشته شده توسط راستگو در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۳:۵۴ ب.ظ

  عدم پاسخگویی به اظهارات متعصبانه نشان ازحجب وبلندنظری لامردی هاست وگرنه چطورکسی نمیداندصحبت لارکه ازالحاق چندکیلومتربه لامردیقه پاره میکندباتکرارواژه لارستان بزرگ درسرالحاق گراش،خنج،لامردمهروحتی کرانه های خلیج فارس به لار رادرسر می پروراند.اگه پتانسیل های صنعت همه درمهرجمع شده چراشمابرای تصاحب اداره کل صنعت این همه هیاهوبه راه انداختید؟

 18. نوشته شده توسط Aboozar در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۴:۳۶ ب.ظ

  سلام

  با تشکر از دکتر موسوی و قادری.
  انشالله این کار منبع خیری برای کل کشور و به خصوص مردم رنج کشیده مناطق جنوبی کشور شود.
  انشالله این جریان به خیر بگذرد، حفظ آرامش به دور هیجان مهمترین مساله در این جریان است.

  تیتر اول تابناک اتصل فارس به دریا:
  http://www.tabnak.ir/fa/news/350394/با-چه-استدلالی-بخشی-از-هرمزگان-را-به-فارس-بخشیده‌اند
  پیروز باشید

 19. نوشته شده توسط ج عين در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۵:۳۴ ب.ظ

  سلامبا توجه به اهمیت آبراهه خلیج فارس برای جمهوری اسلامی و نیاز به عملیات لجستیک و پشتیبانی نیروهای دریایی و پدافندی ،  منطقه محصور لامرد و مهر می تواند مهمترین و بزرگترین پایگاه برای دفاع از کیان ما باشد . با توجه به وجود شرکتهای مهم نفتی ایران در این منطقه و همچنین توانایی استان فارس در خدمات رسانی سریع به نیروها نیاز به وجود یک کانال برای هرچه سریع تر کمک به نیروهای خودی احساس می شود بنابراین چند گروه موافق و چند گروه و طیف مخالف این الحاق هستند گروه های موافق :- نیروهای انقلابی – دلسوزان انقلاب اسلامی – خانواده های شهدا و ایثارگران 

  گروه های مخالف- دولت آمریکا- دولت اسرائیل – کشورهایی که به هر نحو مخالف شکوفایی انقلاب اسلامی می باشند- برخی ایادی دشمن در  کشور ( منافقین ، ضد انقلابها و گروه های وابسته )- برخی اقلیت های مذهبی که از دولت عربستان و وهابیت دستور می گیرند(‌شاید می خواهند قضیه ای مشابه لنگه و بستک را بکار برند )از کلیه عزیزان نیز خواهشی دارم که به هیچ وجه خام چنین افرادی نشوند چون بزودی برخوردی قاطع با این عناصر صورت خواهد گرفت .بنابراین از مقامات ذی ربط نظیر وزارت اطلاعات و کلیه دستگاههای امنیت تقاضای برخورد عاجل با چنین عناصر فریب خورده ای را خواستاریم .

 20. نوشته شده توسط بنده خدا در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۸:۴۸ ب.ظ

  اظهارات دکتر جعفر پور در صدر خبرگزاری فارس

 21. نوشته شده توسط بی طرف در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۸:۴۹ ب.ظ

  کدام یک قدرتمند ترند: لارستان تک و تنهادر متوقف نمودن یک مصوبه شورای عالی امنیت ملی (اتصال به دریا) یا لامردپرحمایت در متوقف نمودن یک مصوبه دولت؟!!(ادارات کل لارستان)- لامردیهااز این پس این قدر پرادعا ومغرور نباشید لقمه ی بزرگتر از دهانتان برندارید.وبدانید دست بالای دست بسیار است!

 22. نوشته شده توسط لارستان سرافراز در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۹:۰۷ ب.ظ

  آقای بی نام و نشان!پس میخوای لارستان همیشه سرافراز زیر نظر یک شهر۲۵هزار نفری (لامرد)باشد؟؟

 23. نوشته شده توسط hasan در تاریخ ۱۹ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۹:۵۵ ق.ظ

  سلام دوستان راستش که به گم من گیج شدم اخرش نفهمیدیم این مصوبه اجرا شده یانه دوستان لطفا در این خصوصخ اطلاع رسانی کنید تا مردم شهرستانهای لامرد ومهر از این سر در گمی رها پیدا کنند

 24. نوشته شده توسط بی طرف در تاریخ ۱۹ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۳:۱۲ ب.ظ

  آیت الله نعیم آبادی در خطبه های امروز:

  دفتر رهبری ارتباط مسئله جداسازی مناطقی از

  هرمزگان با رهبر معظم انقلاب را قویا تکذیب کرد.

 25. نوشته شده توسط علی اکبر صفری در تاریخ ۱۹ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۳:۲۷ ب.ظ

  سلام دوستان, با عرض پوزش بدلیل اینکه این چند روز بعلت عدم دسترسی به اینترنت نتوانستم پاسخگوی کامنت های شما عزیزان باشم, ممنون از همه تون و اما چند نکته: ۱- جناب یوسفی استاندار جدید از فال گله دار و از منطقه لامرد و مهر می باشد و ایشان با لامرد و مهر هیچ مشکلی ندارند, شما لاری ها که از پشت پرده عالم سیاست خبر ندارید بهتر است از اظهار نظر های غیر مستند خودداری فرمایید ۲- حق شناس عزیز, نظر شما بسیار مفید و خوب است و دکتر احمدی نیز فردی است که می تواند این اتحاد را ایجاد کند اما کینه لاری ها نسبت به منطقه لامرد و مهر و گراش نه بخاطر این است که روزی شهرستان لامرد بخشی از لار بوده و سپس جدا شده است, اگر کتاب تاریخ لار نوشته محمد باقر وثوقی را خوانده باشید در بخشی از این کتاب آمده است: در دوران قبل از مشروطیت زاهدان خان گراشی حاکم گراش با ابراهیم خان لاری حاکم لار روابط خوبی نداشته است. قلعه زاهدان خان گراشی بر روی همین تپه بلندی که در وسط گراش امروزی است قرار داشته به گونه ای که بر تمامی نواحی اطراف اشراف داشته است. زاهدان خان قصد حمله به ابراهیم خان می کند سپس با همدستی نیروهای تراکمه ای و چریک های زنگنه به لار حمله نموده و قلعه ابراهیم خان را فتح میکنند, در این جنگ به بازار قیصریه لار هم حمله می شود و لاری ها بسیاری از نیروهای زاهدان خان و تراکمه ای ها و چریک های زنگنه ای را دستگیر کرده و به اسارت در می آورند, پس از فتح قلعه لار حکومت لار به دست زاهدان خان گراشی می افتد و زاهدان خان به مدت چندین سال حاکم لار می شود و از آن تاریخ به بعد اینها نسبت به مردم بیخه جات (تراکمه) و گراش کینه به دل بسته اند, من هم دوست دارم بین لار و لامرد وحدت ایجاد شود اما زمانیکه آنها کینه های گذشته را فراموش نمی کنند و در صدد انتقامجویی هستند و سودای وحدت ندارند نمی توان به هیچ اتحادی دلخوش بود زیرا بایستی طرفین سودای وحدت داشته باشند نه اینکه یک طرف به دنبال وحدت باشد دیگری نه ۳- جناب یوسفی گفته اید: “مگه الحاق جهت پیشرفت فارس نبود !؟؟؟

  کجا ؟! ** لامرد و مهر ** برادر عزیز این الحاق هم باعث پیشرفت فارس خواهد شد هم لامرد و مهر منتهی لامرد و مهر بیشتر, چر ا که نزدیک به این منطقه ساحلی واقع شده اند ۴- جناب لارستان بزرگ, تشویش اذهان عمومی و تحریک مردم به آشوب که اسمش نمی گذارند تاثیرگذاری!!! خداوند به ما خیر دهد ۵- جناب علی آقا گفته اید:” راستی یادم رفت بگویم که استاندار شدن دکتر سید محمد احمدی را که دوستانتان برای نیامدنشان سنگ تمام گذاشتند را به جنابعالی تبریک میگوییم.البته بماند که شما مخالف جدی ایشان بودید و به عقیده شما ایشان توانایی اداره این پست را نداشته و به درد منطقه نخواهد خورد.” از تبریک شما سپاسگزارم اما منظور شما از دوستان بنده چه کسانی است؟ اتفاقا یکی از دوستان صمیمی و از همرزمان بنده در گذشته خود شخص آقای دکتر احمدی است می توانید در این خصوص تحقیق فرمایید. واعجبا!!! ۶- جناب علی گفته اید:”اگر مردم شهرستان مهر نخواهند در طرحهای منطقه ای که شما صرفاً جهت منافع دراز مدت خود پای مهر را وسط میکشید شرکت کنند باید چه کسی را ببینند! چرا به شعور مردم شهرستان مهر توهین مینمایید برادر ! هنوز دوسال نگذشته که همین تیمی که الان اطراف دکتر موسی هستند داشتن بخش وراوی را از شهرستان مهر جدا مینمودند” اولا هزاران بار گفته ام بنده حقیر هیچگونه منفعتی در شهرستان های لامرد و مهر نداشته و نه دارم و به دنبال هیچ سمت سیاسی در آینده نیز نیستم, شما چرا خود را به عنوان نماینده مردم مهر معرفی می کنید و ادعا می کنید به شعور آنان توهین شده است؟ بزرگان مهر آقایان سید عبدالواحد موسوی مهری, آسید رضی حسینی و سید جلال موسوی هستند که جهت پیشرفت منطقه تلاشهای بسیاری کرده اند و بدلیل ارتباط نزدیک بنده با این افراد ظرف سالیان دراز می دانم چنین دیدگاه و کوته نظری مانند شما را ندارند و در حال حاضر هم سران این دو طیف لامر و مهر یعنی آقایان دکتر علوی و موسوی لاری با هم خوب و متحد بوده و هیچگونه مشکلی ندارند, پس بیخود از جانب مردم مهر حرف نزن. در خصوص جدا نمودن وراوی و اینکه این گفته شما شایعه هست یا نه بایستی بررسی شود و مستند باشد در ضمن عملکرد نماینده محترم لامرد و مهر به بنده ربطی ندارد می توانید از خود ایشان سوال فرمایید۷- جناب علی, بنده نیز آتش زدن فرمانداری لامرد رو محکوم میکنم منتهی علل بروز این واقعه بایستی بررسی و واکاوی شود و بوسیله گروهی خاص صورت گرفته نه آحاد جامعه لامرد,پس آحاد جامعه لامرد را متهم نکنید و بنابراین بیخودی این قضیه را پیراهن عثمان نکنید ۸- جناب علی گفته اید: “اینهایی که جلو استانداری هرمزگان تجمع کرده اند آشوبگر نبوده اند” پرسش من از شما این است: آیا مردم روستاهای ملحق شده به فارس در این تجمع حضور داشتند؟ الحاق چند روستا در منتهی علیه غرب هرمزگان چه ربطی به چند آشوبگر بندرعباسی دارد؟ اگر اعتراض است مردم این روستاها بایستی اعتراض کنند نه چند آشوبگ بندرعباسی. بندر عباس در محدوده غرب استان هرمزگان در طول این هزاران کیلومتر ساحل غرب چه توسعه ای ایجاد نموده که این روستاییان بیچاره به آنان دلخوش باشند؟ آیا این لجاجت با توسعه مناطق محروم نیست؟ اگر راست می گویند خودشان بیایند غرب هرمزگان را آباد کنند. چرا نکرده اند؟ فقط به کیش و قشم چسبیده اند آنهم نود درصد ملکش شده مال تهرانی ها و بندری ها در آن مناطق آزاد کاره ای نیستند. ۹- جناب محمد رضا : به ما ربطی ندارد که دکتر موسوی و دکتر قادری از چه گزینه ای در خصوص قضیه استاندار فارس حمایت کردند نه بنده و نه سایت تراکمه سخنگوی هیچ فرد و گروهی نیستیم, رای و نظر در جمهوری اسلامی آزاد است و به تعداد انسانها دیدگاههای متفاوتی وجود دارد دوم اینکه: شما از پشت پرده عالم سیاست چه می دانید؟ ۱۰- جناب لارستان سرافراز, بنده نیاز به مظلوم نمایی ندارم و مهر و لامرد عزیز برایم یکسان هستند, با اکثر سران اصولگرا و اصلاح طلب لامرد و مهر هم دوست و صمیمی هستم بنابراین شما لاری ها بهتره به فکر کلاه خودتون باشید تا باد نبره ۱۱- جناب احمد آقا, ممنون از نظرات خوب شما, بهتر است از نظراتی که باعث اختلاف در دو شهرستان لامرد و مهر می شود بپرهیزیم و این مسایل از طریق مجاری قانونی خودش طی شود ۱۲- جناب بی نام, آقا رضا عزیز, راستگو عزیز, ابوذر جان و آقا یا خانم ج.ع از نظرات شما سپاسگزارم ۱۳- جناب بی طرف اینقدر عجول نباشید, جوجه ها رو آخر پاییز می شمارند ۱۴- آقای لارستان سرافراز اینکه گفته اید: “پس میخوای لارستان همیشه سرافراز زیر نظر یک شهر۲۵هزار نفری (لامرد)باشد؟؟” دنیا را چه دیدی برادر, دنیا همیشه پستی و بلندی داره ۱۵- حسن جان, هنوز هیچ خبری نیست, مصوبه الحاق به قوت خود باقی است و این جوسازی و شایعه پراکنی لاری هاست. موفق باشید.

 26. نوشته شده توسط علی در تاریخ ۱۹ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۸:۱۹ ب.ظ

  آقای صفری تمامی مطالبتان سفسطه بود و فرار از پاسخگویی ! نمایندگان هرمزگان اعلام نمودند مصوبه متوقف شده و شما میگویید الحاق به قوت خود باقیست ؟
  شما وزیر کشورید یا رئیس جمهور یا نماینده هرمزگان ؟!!!
  البته برای همه مطالبی که فرموده اید پاسخ وجو داشت اما چه کنیم که نرود میخ آهنین در سنگ !

 27. نوشته شده توسط ح در تاریخ ۱۹ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۷ ب.ظ

  ما که با شهرستان مهر هیچ مشکلی نداریم ….. صحبت نو هم فقط لینک اخبار رو داده چرا از اطلاع رسانی ناراحتید …. آقا خلاصه بگم آقای جعفرپور نماینده محترم لار چند روز قبل از ابلاغ به نماینده لامرد گفته بود در مورد ادارت کل مختارید … این یک جواب نه داشت نه خرابکاری…

 28. نوشته شده توسط علی اکبر صفری در تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۶ ق.ظ

  جناب آقای علی؛ اینهمه بالا و پایین نپر و دنبال طومار و امضا جمع کردن نرو برادر فرماندار مهر نمی شوی؛ شنیده ام با آمدن دکتر احمدی در مهر گروهک بازی را شروع کرده ای و علیه آقایان م.غ و ع.ر که کاندایدای فرماندار شدن هستند داری طومار جمع می کنی؛ خجالت نمی کشید از این کارهای بچه بار بازینو؛ تو از فلسفه سر در نمی آوری که بدانی من استدلال میکنم یا سفسطه؛ برو به فکر پست و مقام باش زیرا ممکن است به آن نرسی.

 29. نوشته شده توسط محمدرضا در تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۳:۰۵ ق.ظ

  بابا شما دیگه عجب رویی دارید؟؟!!! ادارات کل لارستان را با نفوذ و لابی و هزار و یک شیطنت دیگه متوقف کردید. آنهم ادارات کلی که محدود به لارستان و خنج و گراش بود و هیچ تهدیدی برای لامرد حساب نمی شد آنگاه لارستانی ها را به دشمنی با لامرد متهم می کنید؟؟!! نکند فکر کردین لاری ها و سایت مردمی و شجاع آنها یعنی صحبت نو آنقدر خنگ و کودند که این دشمنی شما را به این زودی فراموش می کنند!!! این تازه اول بازی است و یادتان باشد این بازی کثیف را هم خود شما شروع کردید!

 30. نوشته شده توسط لارستان بزرگ در تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۸:۴۰ ق.ظ

  بابا اصلاً به شما چه این ۵ روستا متعلق به هرمزگان هر کاری می خواهد می کند .این ربطی به شما ندارد که پیشرفت نرکدند

 31. نوشته شده توسط علي اكبر صفري در تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۹:۴۲ ق.ظ

  جناب علی آقا یا آقای س.ع.ع، نمایندگان هرمزگان می گویند مصوبه متوقف شده است یعنی چه؟ منبع خبرتان کجاست؟ لطفا مستند بگویید تا بنده بپذیرم،مستند در صورتی است که شما تصویر نامه وزیر محترم کشور مبنی بر توقف ارایه کنی. شاید منبع شما سایت های لاری است برادر؟

 32. نوشته شده توسط حجت در تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۹:۵۵ ق.ظ

  نامه سرگشاده دکتر سهیل رستگار عضو شورای شهر پارسیان خطاب به نمایندگان محترم استان فارس علی الخصوص نماینده محترم شهرستان لامرد و مهر موضوع : اعتراض به الحاق شهرستان پارسیان یا بخشی ازآن به استان فارس چند شب اخیر بر مردم شهرستانمان خیلی سخت گذشت. همه در بهت و نا امیدی بسر بردند. هم اکنون از خود می پرسند مگر میشود از طرف هموطنان، همسایگانمان به این شکل برما بی مهری واجحاف رواشود؟ ارتقاء یک استان و شهرستان با پاگذاشتن روی حق و حقوق سایر هموطنان،به راستی با کدامین منطق!؟ نمایندگان عزیز و محترم استان فارس، برادران گرامی، در این شهرستان مردمانی با فرهنگ، باغیرت، دارای مدارج علمی بالا وهمدل زندگی می کنند. من به تلاش شما برای ارتقاء استان و شهرستانهایتان احسنت می گویم، اما آیا به نظر شما این روش درست است که برای رسیدن به اهداف منفعت طلبانه خویش شعور،حریم وحرمت عده ای ازهموطنانتان را نادیده بگیرید؟چراگفته پیامبر عظیم الشان اسلام را الگو قرارنداده وآنچه رابرای خود نمی پسندید،برای مردم عزیزشهرستان ما می پسندید؟با چه منطقی این تصمیمات غیر کارشناسی را حق خود می دانید؟ شاید با خود فکر کرده اید که مردم این شهرستان توانایی پاسبانی خلیج همیشه فارس را ندارند؟ به خود آئید،شما برای رسیدن به منافع دنیوی خویش،شعور و غیرت مردم این شهرستان را مورد توهین قرار داده اید.کدام عرف و شرعی این را می پسندد؟ جوانهای عزیزو همشهری همسایه، برادران و خواهران عزیز اهل شهرستان با صفای لامرد، غیرتتان کجا رفته؟ چرا اجازه می دهید به هر قیمتی ، با شکسته شدن غرور و حرمت عده ای از هموطنانتان، مثلا به آرزوی دیرینه تان برسید؟ آیا تا کنون که از ساحلهای زیبای این شهرستان به کرات در طول هفته استفاده می کنید به شما بی حرمتی شده است؟مگر از بستگان نزدیک خود شما در همین شهرستان زندگی نمی کنند؟ مگر ساحلهای خلیج فارس ملک شخص یا گروه یا شهر خاصی هستند؟ این یک موهبت الهی بوده که خداوند به این شهرستان عطا نموده.مگر می شود با متوسل شدن به زور موهبت الهی را بدست آورد؟ آیا ارزشش را دارد که آه و نفرین یک جامعه ای را برای خود بخرید که به دریا برسید؟ دریای این شهرستان مال شماهم هست،استفاده کنید، سرمایه گذاری کنید، باهم و در کنارهم از این موهبت استفاده خواهیم کرد و نه تنها ساحل شهرستان پارسیان که تمامی ساحلهای خلیج فارس باید آباد واز لحاظ امنیتی تقویت گردد. مردم پارسیان خود را نا توان در برابر حفاظت و ایجاد امنیت در ساحلهای این شهرستان نمی بینند که راضی به اعطای بخشی از آن به استان فارس شوند. منفک شدن باریکه ای به عرض ۴ کیلومتر که ۵ روستای شهرستان پارسیان را نیز با خود می بلعد عملی غیر کارشناسی می باشد و جای بحث و بررسی بیشتر دارد: ۱- بدلیل ساحل صخره ای مرتفع امکان اسکله سازی در آن منطقه وجود ندارد ۲-با توجه به وجود پارک ملی نایبند که جزء مناطق حفاظت شده محیط زیست می باشد،باز هم امکان دخل و تصرف و ساخت اسکله در آن منطقه میسر نیست. ۳-امکان بهره مندی از مزایای مجاورت با پارس جنوبی بدلیل واسط شدن این منطقه بین پارسیان و پارس جنوبی بطور کامل از مردم این شهرستان گرفته خواهد شد، درحالی که تمامی آسیب های ناشی از آلودگی و سایر آسیب های آن به مردم این شهرستان تحمیل می شود. ۴-واگذاری مدیریت صنایع انرژی بر پارسیان به استان فارس مشابه اتفاقی است که چند سال قبل حادث گردید در واگذاری ۲۰ حلقه از چاههای تابناک به شهرستان لامرد که جزء حریم این شهرستان وحق مردم این دیار بود،در حالی که آسیبهای زیسست محیطی آن مردم این شهرستان را آزار می دهد. نمایندگان عزیزاستان فارس،بدانید که این روش برخورد نامش احقاق حق نیست،که معنای آن تجاوز به حریم عده ای از هموطنانتان به گونه ای توهین به شعور و غیرت مردم این شهرستان محسوب می شود.نه تنها بخشهایی از پارسیان،که حتی خود شهرستان پارسیان جزء لاینفک استان هرمزگان می باشد.پارسیان پاره تن هرمز گان و روستاهای پارسیان نیز پاره تن این شهرستان می باشند.آفرین به غیرت نماینده محترم ولی فقیه حضرت آیت ا… نعیم آبادی در استان که بیش از ۲۰ سال است که با الحاق پارسیان مخالفت می نمایند،افرین به غیرت نمایندگان محترم سابق و کنونی استان هرمزگان که از حقوق مردم دفاع کردند،آفرین بر غیرت و همدلی زیبای مردم عزیزمان درجای جای استان و به ویزه مرکز استان که ما را در این شرایط خاص تنها نگذاشتند.غیرت مردم این شهرستان در دفاع از جزء جزء روستاهای این شهرستان همانند غیرتشان دردفاع از تابعیت جزایر سه گانه خلیج فارس می باشد. از شما نمایندگان محترم استان فارس تشکر می نماییم که باعث تلنگری به مردم شریف پارسیان شدید، تابه خود آیند و منسجم تر در کنار هم برای پیشرفت شهرستانشان همدل شوند و تلنگری به مسئولین که بیشتر قدر وجود پارسیان را در استان هرمزگان بدانند و برای حفظ وآبادانی آن تلاش و توجه بیشتری بنمایند و حق و حقوق مردم را از جهات مختلف از جمله بهره مندی از مزایای استقرار در همسایگی پارس جنوبی و تامین امکانات اقتصادی را از مسئولین رده بالای نظام درخواست نمایند و نشان دهند که علیرغم فاصله زیاد این شهرستان از مرکز استان حفظ این شهرستان از اهمیت ویژه ای برای ایشان برخوردار است. تصوراینکه استان فارس بیشترتوانایی ایجاد امنیت وآبادانی در این شهرستان را دارد با سیاست اعتدال وبرابری نظام منافات داشته و توهین به تواناییهای مسوولین این استان وشهرستان می باشد. حتما از عزم عمومی برای دفاع از وجب به وجب این استان مطلع شده اید،بنابراین توصیه می نمایم ضمن احترام به نظر مردم وعزم به وجود آمده که تاکنون فقط به خاطر نجابت هرمزگانیها با سکوت جلوه می نموده،از پیگیری اینگونه مصوبات آن هم به اتکا نفوذ در مقامات رده بالای کشوری برای همیشه چشم پوشی نمایید و بدانید که اراده خداوند و مردم بالاتر ازروابط می باشد و بالاترین حرمت و نفوذ نزد مقام معظم رهبری دارد و آنچه که دراین برهه مانع از اجرای مصوبه الحاق گردید،اراده خداوند بود واین یک نشانه است که نباید آنرانادیده گرفت. به امید روزی که همه ما در تصمیماتمان نظر خدا و پیغمبر خدا را ارجح از نظر خود در جهت پشبرد مصلحت جامعه بدانیم. والسلام دکتر سهیل رستگار عضو شورای شهر پارسیان

 33. نوشته شده توسط علي اكبر صفري در تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۲:۵۷ ب.ظ

  پاسخی به آقای حجت و نامه سرگشاده سهیل رستگار، نوشته اید: “چند شب اخیر بر مردم شهرستانمان خیلی سخت گذشت. همه در بهت و نا امیدی بسر بردند” شاید بر شخص شما سخت گذشته باشد و گرنه مردم این روستاها که بسی شادمان هستند و اکثریت آنان در مراسم جشن اتصال فارس به دریا در لامرد شرکت کرده بودند، اگر باور ندارید می توانید مصاحبه آقای اکبری رییس شورای اسلامی یکی از روستاهای الحاقی را بخوانید یا مصاحبه آقای خالد غانم عضو شورای اسلامی روستای فارسی (از روستاهای الحاقی) و استاد دانشگاه پیام نور و علمی کاربردی پارسیان، خالد غانم در بخشی از سخنان خود گفته است: آینده بسیار روشنی در انتظار روستاهای الحاق یافته به فارس از طریق شهرستان ساحلی لامرد است. وی می افزاید: هم اکنون مردم ۵ روستای الحاق یافته به استان فارس از این مصوبه هیات دولت حمایت کرده و از این اتفاق بسیار خرسند هستند. استاد دانشگاه پیام نور پارسیان در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان می کند: در خارج از محدوده ملحق شده به فارس و در مرکز شهرستان پارسیان برخی به دنبال تحریک احساسات و جمع آوری طومار اعتراض آمیز هستند، اما در عین حال با وجود تمام تلاشهای این افراد، تاکنون هیچ کدام از ساکنان روستای فارسی این طومار را امضا نکرده اند و در دیگر روستاهای ملحق شده نیز همین اتفاق افتاده است. وی در پایان می افزاید: برخی ها از بیرون این روستاها در تلاشند تا احساسات مردم در این زمینه برانگیخته شود که طبیعی است اما از سوی دیگر مردم می دانند که پیشرفت های عمرانی و اقتصادی رشد وسیع و سریع را در آینده نزدیک خواهند داشت. مورد دوم اینکه گفته اید: “بدلیل ساحل صخره ای مرتفع امکان اسکله سازی در آن منطقه وجود ندارد” پرسش این است: پس بندر تبن با آن ساحل شن و ماسه ای مخصوص شنا که در همین ناحیه قرار دارد چیست؟ مورد سوم اینکه فرموده اید:” با توجه به وجود پارک ملی نایبند که جزء مناطق حفاظت شده محیط زیست می باشد،باز هم امکان دخل و تصرف و ساخت اسکله در آن منطقه میسر نیست.” برادر کیست که نداند پارک ملی نایبند در اطراف روستای هاله از توابع استان بوشهر و دقیقا در جنوب فرودگاه عسلویه قرار دارد و چه ربطی به هرمزگان و این ناحیه دارد؟ اگر منطقه حفاظت شده است پس پارک ساحلی تبن در این ناحیه چرا احداث شده است؟ مورد چهارم اینکه عنوان نموده اید: ۲۰ حلقه از چاههای تابناک به شهرستان لامرد که جزء حریم این شهرستان وحق مردم این دیار بود”، برادر خطاب به شما بگویم: بنده در صنعت نفت این مملکت کار می کنم، صنعت نفت که همین کشککی نیست که چاههای یک شهرستان را به جای دیگری بدهند، مرز استانی مشخص است و تمامی چاههای گاز در آن ناحیه در محدوده لامرد قرار دارد در نقاطی که مرز کوهستانی است شیب کوه ملاک تعیین مرز است، در بالای سرکوه لامرد هیچکدام از جاهها در شیب هرمزگان قرار ندارد، تا آنجایی که بنده اطلاع دارم یکبار از سوی شما اعتراض شد و یک تیم کارشناسی از تهران برای بررسی موضوع به منطقه تابناک اعزام شدند، اما پس از بررسی های دقیق مشخص شد کلیه چاهها در محدوده و مرز استان فارس قرار دارد، آخرین راهی که در پیش گرفتید آمدید و نام شهرستانتان را بنام منطقه گازی پارسیان، “پارسیان” تعیین کردید تا شاید در آینده بتواند منشا خیری برای شما باشد. موفق و پیروز باشید برادر پارسیانی

 34. نوشته شده توسط arya در تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۳:۲۳ ب.ظ

  تمام این دعواها بازی آقا زاده هاست برای منافع خودشان و پشت سر مردم پنهان شده اند تا به موقعش استفاده کنن . ضمنا الحاق بخشهایی از پارسیان فقط یک آرزوی ابدی باقی خواهد ماند .

 35. نوشته شده توسط لامردی در تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۵:۴۴ ب.ظ

     
                            
   دکتر سهیل رستگار عضو شورای شهر پارسیان
  ۱- اشاره داشتند بدلیل ساحل صخره ای امکان اسکله سازی وجود ندارد درحالی که سواحل ۴ روستا از ۵ روستای الحاقی کاملا ماسه ایست ونکته جالب اینکه تنها ساحل نیمه صخره ای خودبندرتبن میباشد که همه دوستان بزرگترین اسکله ساخته شده رالابددیده اند
  ۲_ اولاپارک ملی نایبند جزاستان بوشهر بوده وربطی به هرمزگان ندارد وحدود ۲۰ کیلومتر بامناطق الحاقی فاصله داشته وبازهم نکته جالب اینکه دراین منطقه ۲ پایگاه عظیم نظامی وجود دارد وتسخیر شده ودلسوزی جناب رستگار بی مورد میباشد
  ۳- امکان بهره مندی ازمزایای پارس جنوبی باتوجه به مصوبه دولت به شعاع ۱۰۰ کیلومتر برای همه میسر وجزومناطق بومی عسلویه میباشند بنابراین این ایراد هم بی موردمیباشد
  سایت انرژی بر کماکان جزو اراضی بخش کشکنار میباشد وربطی به مناطق الحاقی ندارد وهمچنین حوزه گازی تابناک بی منطقی است جزو استان هرمزگان بدانیم
  پس باید به مردم لامرد احسنت گفت زمانی که بیرم از آنان جدا شد , زمانی که مهرشهرستان شد همه از لامرد جداشد ودم نزدند واطاعت پذیری خود به نظام مقدس ج ا ثابت نمودند

 36. نوشته شده توسط زهیر صفری در تاریخ ۲۱ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۲ ق.ظ

  به اعتقاد من قطع به یقین امکاناتی که از فارس برای مناطق الحاقی در نظر گرفته میشود باعث زدودن غبار فقر از روی این مناطق خواهد شد و سر و صدایی که از این الحاق به پا شده تنها توسط افرادی بوده که انحصار طلب بوده اند که  افزایش امکانات به این مناطق باعث نمایان شدن کارهای نکرده مسئولینی است  که الان دم از وجب به وجب مناطق خود میزنند در حالی که تا دیروز اصلا به این مناطق سر هم نمیزنند.

  البته برای برخی از هم استانیها هم متاسفم که به خاطر برخی جریانات که همه به اون واقف هستند شروع به سنگ اندازی کرده اند که این هم تنگ نظری و حسادت اون ها رو نسبت به این الحاق نشون میده.

 37. نوشته شده توسط احسان در تاریخ ۲۲ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۳ ق.ظ

  از کی صحبت نو شده سایت تاثیر گذار در منطقه جنوب؟؟؟
  صحبت نو فقط به منظور مخالفت با لامردی ها بوجود اومده
  توی سایت های لامردی شاید ماهییک بار از سایت های لاری صحبت بشه
  اما صفحات سایت های لاری ها از اسم لامرد و مهر خالی نمیشه
  اصلا لازم نیست من بگم هم خودشون و هم همشهریان لامردی میتونن برن نگاه کنن
  اقای حق شناس وقتی میشه حرف از همدلی منطقه زد که لاری ها دست از این کاراشون بردارن
  حسادت لاری ها مانع از این همدلی هست
  –حذف شده توسط ادمین–

 38. نوشته شده توسط من% در تاریخ ۲۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۹ ق.ظ

  من که دقیقاوسط وسط(ناف) شهرلامردمتولد شده ام(۰یعنی نه لاریم!نه مهریم!نه بندری!)بخداجان بچم چنان لذتی بردم ازوقتی که طرح اتصال به اقیانوس ول شد!جان شماکاملامشعوف شدم.آخه نه ازصحراداشتم پنگی ونه از کوه سنگی!

  به خدا(لفظ جلیل!)قسم نذرکرده بودم.آخه جلوی یه فسادوتبهکاری بزرگ روی زمین خدا گرفته میشد.یه پیام تسلیت هم واسه عزیزاییمون که تو کوشکنار زمین خریده بودن(یه فالگیرخوب مدتهاقبل توطالعشون ساحل ودریا وفروش زمین به دولت دیده بود!)

 39. نوشته شده توسط بهنام در تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۴:۰۸ ب.ظ

  جو سازی ؛ جوسازی و دیگر هیچ …ببینید کار به کجا کشیده ؛ برای تامین منافع عده ای در لار – و نه به نمایندگی مردم شریف شهرستان لار – ” صحبت نو ” بصورت شبانه روزی فعال شده و بیچاره مدیر این سایت از خواب و خوراک افتاده تا مگر کسی در گوشه ای اظهار نظری بکند و ایشان هم با آب و تاب و به شکلی حماسی تیتر یک سایتش نماید! این حرکات صحبت نو خیلی مضحکه و در عین حال تاسف بار! من که کلی خندیدم و بحال مدیر این سایت تاسف خوردم. آیا گرداننده این سایت نمی داند این طرح ملی برای لحظه ای هم متوقف نشده و بر فرض محال هم اگر متوقف شده باشد موقتی است و دیر یا زود اجرایی خواهد شد؟! صحبت نو با ایجاد هیجان و جوسازی به دنبال چه هدفی است؟!با قاطعیت می توان گفت مردم هرمزگان با الحاق ۴ ؛ ۵ کیلومتر ساحل به فارس که یقینا باعث عمران و آبادانی ساحل الحاقی خواهد شد ؛ مشکلی ندارند بلکه رسانه هایی مغرضی همچون صحبت نو به دنبال مشکل سازی و سیاه نمایی هستند.