تشکر مجمع نمایندگان فارس و الزام وزارت کشور به گزارش سه ماهه از پیشرفت طرح الحاق

مهر ۱۶ام, ۱۳۹۲ (دیده شده 804 بار)

طبق آخرین اخبار رسیده، مجمع نمایندگان فارس امروز رسما از دولت بخاطر تصویب طرح ساحلی شدن فارس تشکر خواهند کرد.

متن این تشکر در صحن علنی مجلس قرایت خواهد شد.

برخلاف اخبار خلاف واقعی که امروز توسط سایتهای لاری -که معلوم نیست دل آنها برای استان فارس می سوزد یا جای دیگری-  منتشر شده، این مصوبه نه تنها مراحل اجرایی خود را آغاز کرده بلکه با الزام کمیسیون امنیت ملی به دلیل اهمیت ویژه آن برای کشور، استانداری فارس و وزارت کشور موظف شده اند هر سه ماه یک بار از روند پیشرفت این طرح گزارشی به این کمیسیون ارایه دهند.

۱۹ پاسخ به “تشکر مجمع نمایندگان فارس و الزام وزارت کشور به گزارش سه ماهه از پیشرفت طرح الحاق”

 1. نوشته شده توسط بی نام در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱:۵۸ ب.ظ

  آخه دوستان لاری چرا اینقد دلتون پره بابا شما جزء استان فارسید لطفا حداقل به دید فارس بودنتون به این موضوع نگاه کنید

 2. نوشته شده توسط حسيني در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۲:۲۶ ب.ظ

  فعلا که لاری ها فکر می کنند استان فارسی نیستند، یه چند مدت دیگه می ترسم فکر کنند ایرانی نیستند و ادعای خودمختاری کنند خخخخخخخخ.

 3. نوشته شده توسط بهنام در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۲:۵۴ ب.ظ

  دوستان عزیز ؛ مردم لار مردمی فهیم ؛ منطقی و با درایت هستند و همانند بقیه هم استانی های خود از اتصال فارس به دریا استقبال می کنند زیرا می دانند شهرستان لار نیز از مزایای این الحاق سود خواهد برد . برخی از رسانه های لاری مسبب جنجال آفرینی و هوچی گری و شانتاژ هستند . یکی از این رسانه ها سایت لاری ” صحبت نو ” است که مرتبا و بصورت شبانه روزی به تشویش اذهان عمومی ؛ تحریک احساسات پاک مردم ؛ شایعه سازی و شایعه پراکنی مشغول است . نگاهی به تیتر ها و مطالب صحبت نو موید این مطلب است . گردانندگان این سایت ؛ استان فارس را با دولتی بیگانه که قصد اشغال خاک هرمزگان را دارد اشتباه گرفته و مرتبا با لحنی حماسی تکرار می کنند ما اجازه نخواهیم داد یک وجب از خاک هرمزگان جدا شود.
  در حالیکه اتصال این بخش از سواحل به فارس علاوه بر مزایای ملی و استانی آن به عمران و آبادانی منطقه الحاقی و رونق کار و اشتغال کمک می کند و باعث ایجاد رقابت و در نتیجه تسریع روند توسعه در بنادر و سواحل هر سه استان هرمزگان ؛ فارس و بوشهر خواهد شد. مردم منطقه الحاق شده نیز نه تنها نگران و ناراحت نیستند بلکه از اتصال به فارس خوسحال و راضی هستند.

 4. نوشته شده توسط لارستان بزرگ در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۳:۳۴ ب.ظ

  ادارات کل ما رو غیر قانونی می کنید و سجده شکر به جای می آورید.البته مخالفت ما به خاطر کینه ادارات کل نیست این یه مسئله دیگه است

 5. نوشته شده توسط هادی در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۳:۵۲ ب.ظ

  میشه بگین چه مساله ی دیگه ای؟
  شنیدین دیشب چنتا از قایقهای بندر پارسیان بدون اجازه وارد حریم ابیه لامرد شدن؟مسولان پیگیری کنن لدفن

 6. نوشته شده توسط حسيني در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۳:۵۳ ب.ظ

  برادر لارستان بززززززززززززززرگ، ببخشید اشتباه شد؛ کوچک، شما دچار نوعی بیماری روانی بنام لامرد هراسی، کینه جویی و خود بزرگ بینی شده اید

 7. نوشته شده توسط تدبیر در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۴:۳۱ ب.ظ

  لارستان بزرگ خوب تیست ادم از کسی کینه ای به دل داشته باشه نا سلامتی مسلمانی برادر من قصیه اداره کل اگه دوست دارید دنبالش بگیرید اما بی خیال لامرد شید لامردیا دوست ندارن زیر نظر لار باشن چون لار ظرفیتشو نداره امکاناتشم نداره ما کارامون شیراز پیگری می کنیم در پناه حق باشی برادر من

 8. نوشته شده توسط بی نام در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۸:۲۵ ب.ظ

  آهای لارستان کوچک.چه فکری در موردت شهرتون لار دارید؟یعنی باید هرطور شده یه شهری رو زیر سلطه خودتون قرار بدید؟
  چند وقت پیش دوست عزیزمون آقای منصوری هم از آقای دکتر موسوی درخواست کردند که حتی اداره راه نیز از زیر نظر لار خارج بشه.پس ما دوس نداریم زیر سلطه ی کسی باشیم فرق نمیکنه لار یا هر جای دیگه باشه همونطور که شما لاریها دوست ندارید

 9. نوشته شده توسط لارستان بزرگ در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۹:۳۳ ب.ظ

  در جواب دوستان….می خواهید از شهرستان های دیگر استان بالا بروید و به طور شتاب زده به دریا وصل بشید نه نه نه

 10. نوشته شده توسط ح در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۵ ب.ظ

  آقای تدبیر …نماینده ما که گفت لامرد مختار است در انتخاب اما شما پا را فراتر گذاشته و لغو مصوبات را پیگیری کردید لطفا پاسخ دهید چرا حسادت چرا ترس چرا خیانت مگر ما علوی را به مجلس نفرستادیم چرا خیانت چرا تفرقه در منطقه ما ایجاد می کنید من شما را به عدل الهی واگذار می کنم این مسئله هم ربطی به ما نداره میخواید به دریا برسید میخواید نرسید .اما این نتیجه عمل شما ست هرمزگانی ها هم یاد گرفتن چطور اعتراض کنند

 11. نوشته شده توسط سلمان صادقی در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۵ ب.ظ

  سلام. چه سخنان جالبی رو اینجا دارم میشنوم دوستان عزیز لامردی ومهری ولاری همه ی ما فرزند این خاک پاک هستیم .چرا هرمسئله ی میشه ما اینجور به جون هم میافتیم .شک نکنید که هراتفاق مبارکی که میفته قطعا منافع ایران عزیز در اون هست.این اختلافات فقط باعث خوشحالی دشمنان واعراب هست وبیایید دست به دست هم بدیم وبرای ایرانی آبادترومتحدتربکوشیم.در آخر من یه گلایه هم ازجناب دکتر اسدپورعزیز کنم که در مطالبشون به این اختلافات دارند دامن میزنند.زنده باد ایران .پاینده باد خلیج همیشه فارس.

 12. نوشته شده توسط محمدرضا در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱:۵۳ ق.ظ

  اتفاقا در قضیه ادارات کل لارستان، فقط شهرستان های لارستان، خنج و گراش زیرمجموعه ادارات بودند و ربطی به لامرد نداشت اما این آقایان موسوی و قادری بودند که اجازه این کار را ندادند! حالا توقع نداشته باشید این نامردی را در حق لارستان بکنید و رسانه های مستقل و شجاع لارستان برایتان نوشابه باز کنند!!!!

 13. نوشته شده توسط تدبیر در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۸ ق.ظ

  لارستان بزرگ امیدوارم که با واقعیت های موجود زندگی کنید نه با رؤیاهایتان .
  میشه بگی منظورت از لارستان بزرگ چیه؟ا

 14. نوشته شده توسط بی نام در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۹ ب.ظ

  دوست عزیز (ح)مگر شما دکتر علوی رو به مجلس فرستادید؟
  کافیه یه سر مطالب سایتهای لاری بندازید تا ببینید چطور به آب و آتش میزدند(مردم لار دست به دعا بردارید تا علوی رای نیارد)حالا میگید از دکتر علوی حمایت کردید؟حرف خنده داری داری مزنی اونم این که یه لاری از یک لامردی حمایت کنه؟

 15. نوشته شده توسط لار کوچولو در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱:۲۶ ب.ظ

  لاری های محترم حتما کرم از خود درخته که همه دنبال جدایی از شما هستن.خنج-گراش – بستک از شما جدا شدن .اوز هم دنبال جدایی هست.جهت اطلاع بگم بیرمی ها هم اومدن پیش مسئولین لامرد که جزئ لامرد بشن حالا بیا خر بیار باقالی بار کن.تو فقط باید قلیون و حلوای مسقطی درست کنی.

 16. نوشته شده توسط عباس غلام‌زاده در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱:۵۵ ب.ظ

  به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت پس از پایان جلسه امروز کابینه با حضور در جمع خبرنگاران درباره انتخاب چند استاندار جدید، گفت: آقایان عبدالحسین مقتدایی، محمد احمدی و خدمتگزار به ترتیب بعنوان استانداران جدید استان‌های خوزستان، فارس و خراسان جنوبی در جلسه امروز هیئت دولت انتخاب شدند.

  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920717000760

 17. نوشته شده توسط بهنام در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۲:۱۹ ب.ظ

  دکتر محمد سلیمانی وزیر دولت نهم و نماینده تهران در گفتگو با شیرازه:
  طرح الحاق فارس به خلیج فارس مصوبه دو دولت است/ این طرح را نباید فقط با نگاه محلی رصد کرد
  سلیمانی گفت: هر استانی را به دریای جنوب وصل کنیم می تواند در بعد امنیتی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی موثر باشد و با توجه به ظرفیت ها و منابع عظیم استان فارس چنانچه این استان به دریا وصل شود بهره برداری بیشتری از دریا خواهیم کرد.
  به گزارش سرویس سیاسی شیرازه دکتر محمد سلیمانی در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه در کشور ما از ظرفیت دریا به نحوه شایسته استفاده نمی شود اظهار داشت: در شمال و جنوب کشور هزاران کیلومتر مرز دریایی وجود دارد که به دلیل اینکه برخی استان ها نمی توانند سرمایه گذاری و امکانات بیشتری در ساحل دریا مستقر کنند از این نعمت خداوند آنطور که باید استفاده نمی شود.
  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: هر استانی را به دریای جنوب وصل کنیم می تواند در بعد امنیتی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی موثر باشد و با توجه به ظرفیت ها و منابع عظیم استان فارس چنانچه این استان به دریا وصل شود بهره برداری بیشتری از دریا خواهیم کرد.
  وزیر ارتباطات دولت نهم با اشاره به مخالفت برخی از نمایندگان استان های جنوب کشور نسبت به طرح الحاق گفت: این طرح را نباید فقط از نگاه محلی رصد کرد. بلکه طرح الحاق یک طرح ملی است و اگر استان فارس در این منطقه رونق اقتصادی ایجاد کند نفعش به همه خواهد رسید.
  وزیر دولت نهم مصوبه طرح الحاق استان فارس به خلیج فارس را مصوبه دو دولت دانست و اضافه کرد: خاک کشور متعلق به همه است و نباید بر خلاف منابع ملی عمل کرد و از هر زاویه به این موضوع نگاه کنیم برای کشور منفعت دارد.
  http://shiraze.ir/fa/news/45191/%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%A7%D9%84%D8%AD%D8%A7%D9%82-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D9%84%DB%8C%D8%AC-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D9%85%D8%B5%D9%88%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%88-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%B1%D8%A7-%D9%86%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D9%81%D9%82%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%85%D8%AD%D9%84%DB%8C-%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF

 18. نوشته شده توسط کریمی در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۹:۰۹ ب.ظ

  سلام عباس ، جدی میگی ، در اخبار هم گفته شد !!!

 19. نوشته شده توسط قاسم ز در تاریخ ۲۱ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۷:۲۰ ب.ظ

  باسلام به این تصاویر اگر نگاه کنید اشتباه گوگل در ترسیم مرز مشترک هرمزگان وبوشهر وسو استفاده برخی از سایتهای دور وبر شده رومتوجه میشوید گوگل اشتباها چاه مبارک وبندو رو تومرز هرمزگان آورده. باتشکر
  http://www.8pic.ir/viewer.php?file=36241356396219758291.jpg
  http://www.uploadax.com/viewer.php?file=95639033487201363688.jpg