تثبیت نام حجه الاسلام علوی برای وزارت اطلاعات

مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲ (دیده شده 486 بار)

به گزارش خبرگزاری تسنیم، لیست وزرای کابینه جدید برای ارایه به مجلس در روز تحلیف (امروز ۱۳ مرداد ماه – ساعت ۱۶) نهایی شده که در آن نام سید محمود علوی به عنوان وزیر پیشنهادی اطلاعات دیده می شود.

در این خبر آمده است که در دو لیست مجزا، اعضا کابینه پیشنهادی و هیات همراه برای حضور در مراسم تحلیف حجت‌الاسلام حسن روحانی به مجلس معرفی شده اند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود علوی که به اذعان بسیاری از صاحبنظران در شمار هوشمند ترین مردان حال حاضر سیاست کشور به شمار می روند در صورت تایید نهایی و نشستن بر کرسی این وزارتخانه می بایست این توفیق الهی را غنیمت شمرده و در راستای شعار اعتدال دولت جدید، قدری از سنگینی فضای امنیتی کشور در مواجهه با افراد منتسب به دیگر طیف های فکری  بکاهد تا زمینه حضور همه سلایق در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی فراهم آید.

این انتصاب در صورت تحقق می تواند  فرصتی تاریخی برای خاتمه دادن به منازعات و مناقشات سی و چند ساله میان سیاسیون منطقه باشد. صد البته این امر یک شبه امکان پذیر نخواهد بود ولی در صورت مرزبندی ایشان با تندروهای منطقه، اعم از چپ و راست، و ایستادن در مقابل خواسته های زیاده خواهانه آنان از یک سو، و میدان دادن به فعالان معتدل هر دو جناح از سوی دیگر، میسر خواهد شد.

به جاست که همه متنفذین و سیاسیون تاثیرگذار منطقه، این فرصت بزرگ را غنیمت شمرده و با همدلی از آن در جهت توسعه منطقه استفاده نمایند.

 

۳ پاسخ به “تثبیت نام حجه الاسلام علوی برای وزارت اطلاعات”

  1. نوشته شده توسط مسلم زارعی در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۹:۴۱ ب.ظ

     تا ریاست جمهوری فقط یک یا علی مانده! قابل توجه مدیران جوان!

  2. نوشته شده توسط سلمان صادقی در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۸ ب.ظ

    سلام خدمت دوستان- حسین اقا تاتو این منطقه افرادی که فقط به منافع خودشون چه ازلحاظ مالی وچه ازلحاظ گرفتن پست تو این منطقه هستند وهمچنان لامرد رو ارث پدری خود میدونند نه بذار ساده تر بگم همونطور که بین دکتر موسی با دارو دسته اش و درویش زارعی برای ارتقای منطقه اتحاد وهمدلی به وجود اومد با وزیر شدن سید محمود علوی اتحاد شکل میگیره – نه برادر امکان پذیر نیست

  3. نوشته شده توسط امین علیزاده در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۱ ب.ظ

    باسلام . باشناختی که از آقای علوی داریم ان شاالله بتواند خدمت گذار خوبی برای کشور عزیزمان باشد .