انحصار : نه اعتدال: آری

آذر ۲۷ام, ۱۳۹۴ (دیده شده 217 بار)

سال هاست که جامعه ازبیماری مزمنی به اسم انحصار طلبی رنج
می برد، جریانی که با در اختیار گرفتن حاکمیت سیاسی با نگاهی بسته وجناحی بر منافع شهرستان لامرد به گونه ای چنگ انداخته که گویی وارث خدادادی همه فرصت هاست!!!!
این جریان با تیغ عریان بیرون آمده از نیام سال هاست مانع شکل گیری مدیریتی فرا جناحی که درآن همه نیروهای توانمند و معتقد به نظام و علاقمند به آبادانی و توسعه منطقه بتوانند تجربه ، دانش و صداقت خود را به مردم عرضه کنند ، شده است.
این رویه نادرست به اعتماد عمومی مردم آسیب جدی وارد کرده ،به گونه ای که تغییر این رفتار را امری محال تلقی می کنند.
یکی از پایه های مشروعیت نظام جمهوری اسلامی تکیه بر رأی مردم در انتخاب دولتمردان و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری است و این امر مهم موجب رشد وبالندگی نظام و جامعه گردیده است .
انتخابات باعث گردیده تا با مشارکت فراگیر مردم در سرنوشت خویش از انحصار طلبی پرهیز شود.
جهت مبارزه با انحصار جناحی وشکستن این پدیده ناموزون در لامرد اجماع همه گروه ها و افراد و شخصیت های منتقد به وضع موجود مهم و ضروری است .
جهت دهی درست به رأی منتقدین در انتخابات پیش رو ازطریق تبیین مشی اعتدال و پیاده سازی آن به عنوان بهترین روش مدیریتی درآینده میتواند باعث همدلی ، وفاق و استحکام اصل برادری و برابری بین مردم و مسؤلین گردد.
جناح انحصار با تقابل مردم با همدیگر، مهر هراسی و تمسک به ترفندهای متعدد توانسته از انسجام منتقدین در چند دوره ی انتخابات مجلس شورای اسلامی ممانعت به عمل آورد.
معتقدم اگر در این دوره منتقدین به وضع موجود در شهرستان لامرد با همراهی سایر گروه های فعال در شهرستان مهر اعم از اصلاح طلبان و اصولگرایان میانه رو ، در موضوع مبارزه با انحصار طلبی به اتفاق نظر برسند و از کاندیدایی که کمترین شائبه وابستگی جناحی در وی وجود دارد حمایت همه جانبه نمایند ، موفیقت مردمی رقم خواهد خورد.
نظام مدیریتی در منطقه لامرد و مهر در صورت موفقیت منتقدین ،به ترمیم و بازسازی نیازمند است تا با نگرشی جدید در انتخاب مدیران توانمند و معتقد به خدمت بی منت به مردم و برکناری مدیران ناتوان در ایفای وظیفه ، غیر همسو با دولت و مردم ، زمینه رشد وتوسعه همه جانبه فراهم گردد.

سید عباس علوی

۱۴ پاسخ به “انحصار : نه اعتدال: آری”

 1. نوشته شده توسط اشكان در تاریخ ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۸ ب.ظ

  جناب اقای علوی ما به را به شما امیدی نیست اصلاح طلبی که مستقل نباشه بدرد لامرد نمیخوره امثال شما و دوستان اصلاح طلبتان بله و قربانگوی برادران مهری هستید

 2. نوشته شده توسط حسن در تاریخ ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۳ ب.ظ

  با سواد منطقه باز هم حرف زد .تادیروز تو کار برنج امروز سیاست .تادیرو توهین علیه کاندید نه مورد طبع الان حمایت بی چون و چرا .سالها مخالفت با دکتر علوی چه بود .شما بی مصرف شده اید بهتر است برین جلسات شهر بغلی بهتر بها دارین

 3. نوشته شده توسط محمد در تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۴ ق.ظ

  برادر سید عباس چرا نظام مدیریتی در مهر تغییر کند !!! عزیزم کمی یواشتر خسته میشی !!! تازه نظام مدیریتی در مهر دست جناح اصلاح طلب افتاده ، اگر در شهر خودتان لامرد بگویید درست است در مهر ما چه ربطی به شما دارد که میگویید نظام مدیریتی درمنطقه مهرو لامرد باید تغییر و ترمیم شود ، اگر شما میخواهید مدیر شوید بروید در شهرستان خودتان و هر گلی میخواهید بر سر مردم خودتان بزنید . اینجا فرماندار دارد و فرماندار نیاز ندارد .

 4. نوشته شده توسط محمد جواد در تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲:۱۴ ب.ظ

  اخه این چه مطلبیه که گذاشتی تو سایت یه دفعه بگید دارید از کی حمایت می کنید فکر کنم رسالت اصلی سایت را فراموش کردید.

 5. نوشته شده توسط نادر نادری در تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲:۴۴ ب.ظ

  رود بر سید عباس علوی . به امید آن روز . به قول حافظ شیرازی : بوی بهبود ز اوضاع جهان می شنوم .

 6. نوشته شده توسط mohammadreza در تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۹:۵۹ ب.ظ

  سلام باتشکر از آقای علوی
  برام جالبه ی خواننده ای که کامنت گذاشت بقیه هم صدا با کامنت اول می شوند.دوستان لطفا ی خورده خودتون اصلاح کنید.

 7. نوشته شده توسط اشكان در تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۳ ب.ظ

  جناب اقای نادری دم در خونه منتظر باش که بوی بهبود بشنوی بوی دونشت هم نمیشنوی از این اصلاح طلب های منفعت طلب

 8. نوشته شده توسط محمد در تاریخ ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۷ ق.ظ

  سلام نادر جان ، ” رود ” خدای ناخواسته در مرگ کسی میگویند ، حرف درستی برای سید عباس فرماندار آینده نیست !!!! شاید میخواستی بگی ” درود ” دیگر برنج فروشی را رها کرده میخاد فرماندار بشه !!!

 9. نوشته شده توسط همشهری در تاریخ ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۶:۱۸ ب.ظ

  اگربه قول شمااین انحصار طلبان نبودند لامردی هم نبود.حرف بیخود نزنید شماکه این مطالب رامی نویسید دم از مهری ها می زنید ودر تمام جلسه هاشان شر کت می کنید

 10. نوشته شده توسط عبدالصمدصفری در تاریخ ۳۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۵:۲۳ ب.ظ

  ترجمه ای که از انحصارطلبی و اعتدال ارایه دادین،جای قدردانی داره!!!!!اقای علوی همین که ما رو در این شب یلدایی خنداندین از این

  فقط من موندم که چرا سایت تراکمه برای گرم نگه داشتن و زنده نگه داشتن این سایت اقدام به انتشار این جوکها و…..میکنه!!!!!

  موفق

 11. نوشته شده توسط خلوم زار اسمايل در تاریخ ۰۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۵:۵۷ ب.ظ

  آقا صمد
  شما پلیس سایت هستید؟و باید نقشت همیشه کنترل کننده نوشته های سایت باشه

 12. نوشته شده توسط نقطه در تاریخ ۰۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۷:۳۶ ب.ظ

  کلا نوشته های آقای علوی چنگی به دل نمیزنه. مطالب آقای صفایی گرچه گاهی اوقات در تضاد صد در صدی با افکار یک اصولگرا بود اما از لحاظ قلمی قوی و البته از نگاه یک اصلاح طلب منطقی بود. ولی نوشته های آقای علوی حتی عینیات مسائل سیاسی رو نادیده میگیره یا شاید درک نمیکنه. در این نوشته گفته شده به کمک اصولگرایان میانه رو… در حالی که در مورد لامرد اصلا این تقسیم بندی ها صدق نمیکنه. در لامرد گروهی که ایشون اونها رو انحصارطلب خطاب میکنن دقیقا همون طیفی هستن که در کشور با نام اصولگرایان میانه رو خطاب میشن و در لامرد متاسفانه حتی در دوران آقای احمدی نژاد هم اصولگرایان ارزشی یا حزب اللهی ها یا بقول ایشون تندروها به قدرت نرسیدن. کلا طیفی که در کشور به نام اصولگرای میانه رو خطاب میشن بخشی از راستهای سنتی هستن که به اقتدارگراها و تفکرات دولت نزدیکن که این در مورد لامرد دقیقا میشه همین گروه بقول ایشون انحصارطلب. بیشتر دقت بشه…

 13. نوشته شده توسط لامردی در تاریخ ۰۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۹:۵۹ ق.ظ

  چطوری فرماندار؟

 14. نوشته شده توسط اشکان در تاریخ ۰۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۴ ق.ظ

  یعنی میخوای بگی اقای علوی فرماندار بشه؟؟؟؟ باید فاتحه لامرد رو خوند اگه اصلاح طلب های منفعت طلب قدرت رو بدست بگیرن