انتظارات من از نمایندگانم در مجلس دهم

اسفند ۱۳ام, ۱۳۹۴ (دیده شده 233 بار)

بسم الله الرحمن الرحیم

 

ضمن عرض تبریک به تمامی منتخبین انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی، و با آرزوی توفیق برای همگی آنان، موارد هفتگانه ذیل را که عمدتا بدیهی است، بر اساس آیه شریفه “وَ ذَکِّرْ فَإِنَّ الذِّکْری‏ تَنْفَعُ الْمُؤْمِنینَ” به عنوان انتظارات من نوعی از نمایندگان محترم مجلس دهم، برای اعتلا و شکوفایی جمهوری اسلامی و برون رفت کشور از شرایط فعلی، حضورشان متذکر می­ شوم.

 1. متاسفانه تصویر کنونی از مجلس شورای اسلامی، از تعبیر بلند حضرت امام (ره) که مجلس باید عصاره فضائل این ملت باشد، فاصله زیادی گرفته است. زدوبندها و بده بستان ها، حتک حرمت کردن ها و اهانت به شخصیت ها، طرح دعواهای بی اساس و ادعاهای خلاف واقع، آمار و ارقام غیر مستدل و منطق های سست و پوسیده، همه و همه از مصادیق گم شدن اخلاق در فضای سیاسی این کشور می باشد. شما منتخبین مجلس دهم، که یقینا با نیت قرب الی الله و با هدف اعتلای کشور، پا در این عرصه نهاده اید، تلاش کنید در پایان دوره چهار ساله مسوولیتتان -که به سرعت باد خواهد گذشت- از این انحرافات مبرا باشید.
 2. نقش مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی، در ترسیم چهره این کشور نزد جهانیان بر کسی پوشیده نیست. گفتگوهای سخیف و نطق­های نسنجیده یک نماینده، نه تنها شان ایشان و مردمی که آنها را نمایندگی می ­کند را مخدوش می­ سازد، که جایگاه مجلس و نظام جمهوری اسلامی را در اذهان عمومی مردم ایران و جهان تنزل می ­دهد، بنابراین، بی توجهی به این امر، ظلمی بزرگ در حق مردم این کشور و از مصادیق روشن “حق ­الناس” ، که از واژگان رایج ادبیات سیاسی امروز کشور است، خواهد بود. بر همین اساس، امید است شما نمایندگان محترم، ضمن توجه دقیق به این نکته، در ارتقاء تراز تقلیل یافته نمایندگی مجلس شورای اسلامی در این کشور موثر باشید.
 3. آنچه در روزها و هفته­ های قبل گذشت را باید به فراموشی سپرد و به تعبیر حضرت مولانا، باید “سینه را چون سینه ­ها، هفت آب شست از کینه ­ها”، و فصلی نو در همدلی و وحدت با همه کسانی که دل در گرو اعتلای نظام و کشور دارند گشود. باید تحقق مطالبات منطقه ­ای و گفتمانی همه افراد و جریان ها، که شما در مسند نمایندگی آنان نشسته ­اید را بر خود فرض بدانید و در اصلاح امور آنان “به قدر وسع بکوشید”.
 4. در صورتی که حقیقتا به آنچه در ایام تبلیغات انتخاباتی ­تان به عنوان انگیزه حضور در این عرصه باور دارید و خدای ناکرده، از سر لقلقه زبان ادعا نکرده­ اید که حضورتان جز برای خدمت به مردم نبوده است، باید به قول معروف، “خواب و خوراک را بر خود حرام سازید” و دوره چهارساله زندگی پیش­رویتان را وقف اعتلای کشور و بهبود وضعیت معیشت مردم کنید، و یقین داشته باشید که در غیر اینصورت، در معامله­ با کسانی که با حمایت آنان به این پیروزی دست یافته­ اید کم ­فروشی کرده­ اید و مطابق وعده الهی نتیجه ­ای جزخسران دنیا و آخرتتان نخواهد داشت.
 5. همه می دانیم که در کنار دولت، مجلس شورای اسلامی نیز نقشی اساسی در ساختن این کشور دارد. برای شکوفایی و آبادانی این سرزمین، همه شما نمایندگان عزیز باید عزمی راسخ داشته باشید و حداقل برای این چهار سال مسوولیت نمایندگی، منافع عمومی را بر منافع شخصی و گروهی تان مقدم بدارید و صادقانه برای پیشرفت کشور تلاش کنید. آنان که با هدفی غیر از ساختن کشور آمده اند و در پی ساختن کلاهی برای خود از نمد این مسوولیتند، مرتکب بزرگترین جفا در حق خود، مردم و کشور شده اند.
 6. من از نماینده­ ام در مجلس شورای اسلامی انتظار دارم که تمام موضع­ گیری ­های ایشان در قبال تصمیمات مجلس مسوولانه، و بر اساس مطالعه و بررسی­های دقیق کارشناسی باشد تا هدف بزرگ پیشرفت کشور محقق گردد. بر همین اساس، بدیهی است که عضویت شما در کمیسیون­ های تخصصی مجلس نیز، تنها در صورت وجود تخصص و توانایی های لازم، منتج به اتخاذ تصمیم ­های با کیفیت تر در آن حوزه تخصصی برای کشور می گردد.
 7. با توجه به ظرفیت­ های بالقوه کشور در فضای پسابرجام، شما نمایندگان دلسوز کشور می ­بایست با درایت و هوشمندی، از این فرصت پیش­ آمده در جهت تقویت بنیان­ های اقتصادی کشور استفاده نمایید. مجلس دهم می­ بایست در تعامل موثر با دولت و نهادهای بین­ المللی مرتبط، از این ظرفیت عظیم در مسیر بهبود وضعیت اقتصادی کشور بهره­ گیری نموده، برنامه مدار و خردورزانه، در جهت ایجاد گشایش در وضعیت معیشت مردم تلاش کند، چرا که استمرار شرایط نابسامان فعلی، و مشکلات عدیده اقتصادی، ممکن است خدای ناکرده، این ولی نعمتان انقلاب را از همراهی با نظام سست نماید.

 

در پایان، امیدوارم نهادهای قانونی و حاکمیتی درگیر در مسایل سیاسی کشور، صدای مردم عزیز ایران اسلامی را در این انتخابات به درستی بشنوند و باور کنند که برخی سیاست­ها و سازوکارهای جاری، مطلوب بخش قابل ملاحظه ­ای از شهروندان این کشور نیست. امید است آنان با پذیرش این حقیقت، به تلاش­ هایشان مبنی بر اقلیت جلوه دادن این بخش از جمعیت کشور خاتمه دهند و به جای آن، مطالبات این خیل عظیم را، که از جنس آرمان­های اصیل انقلاب اسلامی است، به رسمیت شناخته و در برآوردن آنها اهتمام ورزند. یقین دارم که حرکت در این مسیر، پایه­ های این نظام مقدس را مستحکم­ تر، و این انقلاب را از گزند بلاها و مخاطرات، مصون­ تر خواهد ساخت.

 

وَالعاقِبَهُ لِلمُتَّقینَ.

حسین حاجی­ پورفرد

یازدهم اسفند ماه ۱۳۹۴

۲ پاسخ به “انتظارات من از نمایندگانم در مجلس دهم”

 1. نوشته شده توسط محمد رضا مظفري در تاریخ ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۶:۴۹ ب.ظ

  بسیار عالی و منطقی ، بارها در همین مجلس نهم از نطق سخیف بعضی از نمایندگان خجالت کشیدم که نمونه بارز اون در رای اعتماد به وزرا بود

 2. نوشته شده توسط امید و تدبیر رها در تاریخ ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲:۵۹ ب.ظ

  سلام حاجی پور فرد عزیز
  با اتحادی که در این برهه از زمان در منطقه لامرد و مهر اتفاق افتاد ما هم به اینده امید واریم ۰چراکه گذشته نه چندان دور را هم خوب بیاد داریم و خدمات ارزنده ای که توسط اقا سید بزرگ ا سید محمود را می گویم که جائی از منطقه را نمی توان یافت که رد پائی از ایشان نباشد حد اقل کاری که توسط مردم رقم خورد اینکه خانواده انحصاری شکسته شد و ان شاالله ایشان (محسن بابا را می گم )از تمام ظرفیت ها ی موجود که در کل کشور کم هم نسیتند (لامردی و مهری های مقیم سایر شهر ستانهای کشور از تهران و مرکز استان و غیره ) استفده خواهد کرد و بار دیگر شاهد ابادانی و شکوفائی منطقه خواهیم بود و نهایتا کشورمان خودمان و باشکوه تر از قبل و با عقبه ای که مشاوره خواهند داد ا سید را خواهیم ساخت ۰و در پایان درود خدا بر شما که افکارتان وسیع تر از دایره شخصیتان بود ۰