اخبار کوتاه شهر ستان ۱۱

اردیبهشت ۱۲ام, ۱۳۸۹ (دیده شده 381 بار)

مسائل و مشکلات روستاهای دهستان چاه ورز لامرد بررسی شد 

     با حضور دکتر حیاتی نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی، جعفری فرماندار و تعدادی از مدیران شهرستان مسائل و مشکلات روستاهای شیخ عامر، ده کهنه و دهنوفاضلی دهستان چاه ورز مورد بررسی قرار گرفت .      تسریع در ساخت مجموعه ورزشی روستایی، بهسازی روستاها و رفع افت ولتاژ برق از مهمترین نیازهای مردم در این روستاها اعلام شده و مسئولین نسبت به برآورده شدن خواسته های مردم قول مساعد دارند.

_____________________________________________

 فرماندار لامرد : کارآفرینی و تولید شغل همت و تلاش مضاعف می خواهد  

     محمد جعفری فرماندار لامرد در همایش روز جهانی کارگر و در جمع کارگران نمونه لامرد اعلام کرد. روزانه شاهد مراجع تعدادی از فارغ التحصیلان دانشگاه ها برای ایجاد اشتغال هستیم و این تعداد تقاضا با شغل های ایجاد شده ناهمگون است .      نماینده عالی دولت در لامرد افزود : متاسفانه در بحث کارآفرینی ضعیف هستیم و ایجاد اشتغال پایدار و کارآفرینی همت و تلاش مضاعف می خواهد . وی ادامه داد نزدیکی به دریا و فراهم شدن امکاناتی نظیر آب، برق و منطقه ویژه صنایع انرژی بر فرصتهای خوبی برای جذب سرمایه گذاری در لامرد است و می بایست از نظر فرهنگی نیز در این زمینه تلاش های مؤثری صورت پذیرد.      در پایان از کارگران نمونه تجلیل وهدایایی به رسم یادبود به آنان اهداء شد.

_______________________________________________

تا پایان امسال تمام واحدهای مسکونی در روستاهای لامرد

 سند دار می شود 

     غلامزاده رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لامرد  در حاشیه دیدار مردمی  دکتر حیاتی نماینده مردم لامردومهر در مجلس شورای اسلامی  ، فرماندار و جمعی از مسئولین در روستاهای شیخ عامر، دهنوفاضلی و ده کهنه بخش مرکزی اعلام کرد : سال گذشته اسناد بیش از هزار واحد مسکن روستایی صادر و تحویل روستائیان گردیده است . و براساس زمانبندی صورت گرفته تا پایان امسال، تمام واحدهای مسکن روستایی سنددار  می شوند .

 ____________________________________________ 

  در پروژه ۸۰۶ واحدی در حال ساخت مسکن مهرلامرد، ۱۲۶ واحد ویژه کارگران   احداث خواهد شد. 

     صفری رئیس اداره کار و امور اجتماعی لامرد در همایش روز جهانی کارگر و در جمع کارگران نمونه لامرد اعلام کرد : در پروژه ۸۰۶ واحدی در حال ساخت مسکن مهر که دارای پیشرفت مناسبی است , ۱۲۶ واحد مسکونی کارگری درنظر گرفته شده است. متولی امور کارگری شهرستان لامرد افزود :     مجتمع ورزشی کارگران هدیه سفر دور دوم دولت به فارس برای کارگران لامرد است و در چند فاز احداث می شود. استخر سرپوشیده با پیشرفت فیزیکی مناسب در حال انجام است و برای فازهای بعدی, سالن ورزشی چند منظوره، زمین فوتبال چمن و زمینهای ورزشی روباز پیش بینی شده است.

_____________________________________________

            سهم  استان فارس در جذب   اعتبارات  فرهنگی دور سوم سفر هیأت دولت قابل توجه است  

 محمد جعفری فرماندار لامرد در جلسه کمیته فرهنگی اجتماعی شهرستان اعلام کرد : رویکرد دور سوم سفرهای دولت فرهنگی است و سهم استان فارس در این زمینه سهم مناسبی است .نماینده عالی دولت در لامرد از مدیران دستگاههای فرهنگی درخواست کرد با تهیه طرح های مناسب به خصوص در زمینه های سخت افزاری و نرم افزاری در جذب اعتبارات فرهنگی  شهرستان کوشش نمایند.

______________________________________________

         هیچ روستای بالای ۲۰ خانوار فاقد برق در لامرد وجود ندارد .  

 محمد جعفری فرماندار لامرد در جلسه کمیته فرهنگی، اجتماعی این شهرستان اعلام کرد : سهم لامرد در برخی شاخص ها  نظیر برق و راه های روستایی  سهم قابل قبولی است و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی بویژه نگاه دولت عدالت محور جناب آقای احمدی نژاد به مناطق محروم، تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار منطقه از نعمت برق مناسب بهره مند شده اند. 

     نمایند  عالی دولت,اتمام عملیات راه های روستایی را یکی از افتخارات دولت نهم و دهم  درلامرد برشمرد و  افزود : لامرد به عنوان یکی از اولین شهرستان هایی است  که تمام راه های روستایی آن آسفالت شده و این موضوع به طور رسمی توسط آقای بهبهانی وزیر راه و ترابری اعلام گردیده است.

________________________________________________

     همایش سراسری شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان لامرد با حضور حجه الاسلام شهیدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه لامرد، دکتر حیاتی نماینده مردم شهرستان های لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی ، جعفری فرماندار در محل سالن اجتماعات کانون فرهنگی تربیتی شهید عامری برگزار شد.

حجه الاسلام شهیدی امام جمعه لامرد در ابتدای مراسم خطاب به شوراها اعلام کرد : در فرصت های مختلف از جمله شب های قدر، دهه محرم و ایام فاطمیه کارهای فرهنگی انجام دهید و بدانید چیزی از ما کم نمی شود و تا می توانید کار معنوی و دینی انجام دهید، چرا که دشمن هر شب به فکر ضربه زدن به ما است . نماینده ولی فقیه در شهرستان لامرد ابراز داشت: دشمن اگر می توانست آن این مملکت اسلامی را نیز سمی می کرد. وی ادامه داد: در حال حاضر خاری در چشم دشمن هستیم و چند مدت پیش رئیس جمهور آمریکا اظهارات دور از فکری کرده است که مانور بندرعباس جوابی برای او بود . امام جمعه لامرد در پایان از تمام ملت ایران خواست تا اسلامی فکر کرده و به آن عمل کنند .

     در ادامه مراسم علی قسمی رئیس شورای اسلامی مسایل و مشکلات شوراها را بیان نمود و اظهار داشت : شوراها باید منزلت قانونی خود را بیشتر اجرا کنند و باید بین شوراها و دولت بیشترین تعامل و جود داشته باشد. قسمی گفت : در روستاها انتخاب دهیار و در شهرها انتخاب شهردار بر عهده ما است، از این رو ما باید بیشترین دقت را در این امر انجام دهیم. مردم از خود باشیم چرا که برخی انتظارات منشایت قانونی ندارند. رئیس شورای اسلامی شهرستان لامرد ابراز داشت : ۲۵ نهاد مدیریتی شهری مؤثر وجود دارند اما متاسفانه در برخی از شهرها هزینه های زیادی به دلیل عدم هماهنگی بین ادارات از بین می رود. قسمی در پایان خواستار برگزاری کارگروه های آموزشی برای شوراها توسط فرمانداری شد.

     در ادامه این مراسم ابراهیم شهامت به نمایندگی از شورای بخش مرکزی، چهار مسئله آب و گاز روستاییان، بهداشت روستاها، بهسازی و احداث راه برای روستاها و هزینه های صدور پروانه کسب اصنا برای روستاییان را از بزرگترین دغدغه های شوراهای اسلامی روستاها بیان کرد.

     دکتر محمدعلی حیاتی نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی در همایش شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان لامرد اظهار داشت: پیرامون شوراهای بعدی دو راه پیش روی مجلس شورای اسلامی قرار دارد تا بتواند به هدف خود که برگزاری هم زمان شوراها و ریاست جمهوری است بپردازد که یکی برگزاری انتخابات شوراها و تمدید دو ساله شورای بعد و دیگری تمدید دوساله شورای حاضر که این امر خلاف قانون اساسی است، از این رو انتخابات در وقت خود انجام می گیرد.

     محمد جعفری فرماندار لامرد به عنوان سخنران پایانی در سخنانی خطاب به شوراهای دور سوم اظهار داشت : هیچ رشد و توسعه ای بدون مشارکت مردم میسر نمی شود. وی افزود: خیلی ها مراجعه می کنند و از شوراها می خواهند تا کارهایی را انجام دهند که در صورت عدم انجام، تمام کاسه و کوزه ها را بر سر شورا و ادارات حکومتی خورد می کنند. فرماندار لامرد اضافه کرد : مردم باید بدانند که برای هر ریال و گرفتن بودجه باید توجیهات منطقی و کارشناسی انجام گیرد.

     جعفری گفت : باید اصل ۴۴ قانون اساسی را اجرا کنیم و مردم برای این امر همکاری لازم را با تمام دستگاه های اجرایی داشته باشند که متاسفانه در این زمینه همکاری لازم از سوی مردم صورت نمی گیرد. فرماندار لامرد تصریح کرد متاسفانه بخش خصوصی قدرتمندی وجود ندارد و شما گمان نکنید که به محض چاپ آگهی مناقصه در روزنامه از همان لحظه نخست پیمانکاران صف می کشند، بلکه ما باید به دنبال پیمانگاران  مناسب بومی باشیم.

وی درمورد خالی شدن برخی روستا ها از سکنه  گفت : تمام مهاجرت ها خوب نیست و مهاجرت از روستا به شهر باعث از بین رفتن بسیاری از شغل های روستائیان شد و بسیاری از بزهکاران و مجرمان شهرها و روستائیانی هستند که با هزار امید و آرزو راهی شهرها می شوند و در آنجا به مشکل بر می خورند ، سپس روی برگشت به روستای خود را ندارند و در نتیجه به جرم و جنایت دست می زنند. جعفری ادامه داد : با شغل دین  مردم حفظ می شود و دزدی ها به خاطر بیکاری است که دین را از مردم می رباید و در جرم و جنایت می افزاید، از این رو ما باید دست سرمایه گذاران را بفشاریم و با آنها صمیمی باشیم که ما نیز این کار را می کنیم و هیچ باکی نداریم . این مسئول دولتی تهمت زدن به افراد را مانع بزرگ کارها دانست و افزود : تا زمانی که مردم پایه و اساس کارهای خود را شایعات و تهمت زدن به دیگران قرار دهند چیزی جز در جا زدن در جای خود نمی بینند. وی اضافه کرد: برخی، فرمانداران، نمایندگان و مسئولان را وارثان بی چون و چرای اموال می دانند که البته نباید از این گذشت که خیلی ها نیز پول مشروع دارند اما باز پنهان کاری می کنند و خود را فقیر جلوه می دهند که این کار باعث زمینه سازی این شایعات می شود. جعفری در پایان ابراز داشت : متاسفانه اهل ذکات نیستیم، چرا که ذکات موجب پاک کردن مال است و همین اتفاقات رخ داد . در چند سال اخیر و خسارت های وارده به کشاورزان در فصل برداشت نشانه ناپاکی مال های ما است و خدا چندین سال است که به ما گوشزد می کند مال خود را باید پاک کنیم که ما هنوز به این امر دست نزده ایم .

Comments are closed.