اخبار کوتاه شهرستان ۱۷

شهریور ۱ام, ۱۳۸۹ (دیده شده 310 بار)

باارزوی قبولی طاعات وعبادات وگرامی داشت یاد وخاطره شهیدان رجایی وباهنر وهفته دولت, برنامه زمانبندی این هفته به شرح زیر اعلام میگردد.
سه شنبه:افتتاح واغاز عملیات اجرایی پروژه های عمرانی شهر لامرد

چهارشنبه: افتتاح واغاز عملیات اجرایی پروژه های عمرانی بخش اشکنان ودیدار بامردم

پنج شنبه: برگزاری مراسم روز کارمند وتجلیل از کارمندان نمونه,عطر افشانی وغبار روبی گلزارهای شهدا وبرگزاری همایش سراسری با حضور خانواده معظم شهدا وایثارگران,شوراهای اسلامی , معتمدین وشورای اداری,وبرخی تشکل های دیگر از جمله دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد و…….

جمعه: سخنرانی فرماندار درمصلی نماز جمعه وارائه گزارش کار

شنبه: افتتاح واغاز عملیات اجرایی پروژه های عمرانی بخش مرکزی ودیدار بامردم

یکشنبه: برگزاری مسابقات فرهنگی,قرانی

دوشنبه: افتتاح واغاز عملیات اجرایی پروژه های عمرانی بخش علامرودشت ودیدار بامردم باحضور سرپرست معاونت عمرانی استانداری.

لازم به ذکر است به علت همزمانی هفته دولت با ماه مبارک رمضان وعدم مسافرت مدیران کشوری پروژه های مهمی مثل اتوبان لامرد پارسیان با اعتبار۴۶میلیارد تومان وپروژه اتوبان پارسیان پارس جنوبی با اعتبار۱۷۶میلیارد تومان اواخر شهریور(احتمالا۲۸)باحضور وزیر راه وترابری افتتاح خواهد شد.

انشا الله بتوانیم با اطلاع رسانی مناسب گوشه ای از خدمات نظام مقدس جمهوری ودولت خدمتگزار را برای اگاهی مردم شریف وکاربران محترم ارائه نماییم.

_________________________________________________________
افتتاح ۴۵ طرح عمرانی با اعتباری حدود ۳۱ میلیارد تومان در لامرد
محمد جعفری فرماندار در جلسه شورای اداری شهرستان با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد وخاطره شهدای گرانقدر دولت شهیدان رجائی و باهنر و ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان سرافرازبه میهن عزیز اسلامی , بر برگزاری باشکوه مناسبتهای این ایام تاکید کرد و گفت : در هفته دولت امسال ۴۵ پروژه عمرانی با اعتباری حدود ۳۱ میلیارد تومان افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز می گردد که از این تعداد ۳۵ پروژه افتتاح و ۱۱ پروژه کلنگ زنی خواهد شد.
نماینده عالی دولت در شهرستان ,انجام این تعداد پروژه در شهرستان را بی نظیر دانست و گفت: شاید در سالهای بعد از انقلاب در منطقه این حجم از اعتبارات بی نظیر است و هفته دولت امسال هم به لحاظ خدمت رسانی به مردم و هم به لحاظ معنوی اهمیت زیادی دارد.
جعفری همچنین به افتتاح بزرگراه لامرد ـ پارسیان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در مورد این طرح باید بگویم که البته در هفته دولت قرار بود این بزرگراه نیز افتتاح شود اما به این دلیل که قرار است مسئولان کشوری در آیین بهره‌برداری آن حضور پیدا کنند بعد از ماه رمضان مراسم افتتاح انجام می‌شود و این بزرگراه حدود ۴۶میلیارد تومان هزینه داشته و آماده بهره‌برداری است
محمد جعفری از مردم و مسئولین خواست پیگیری ها و درخواست های خود را از طریق معاونت و کارشناسان فرمانداری انجام دهندووقت بیشتری را برای رسیدگی به امور منطقه در اختیارش قرار دهند. وی ادامه داد: بسیاری از مردم که برای انجام اموراتشان به دفتر نماینده فقید مراجعه می کردند به فرمانداری مراجعه می کنند و افزایش این تعداد ارباب رجوع ها بیشتر وقت ما را می گیرد و ما را از پرداختن به مسائل کلان منطقه باز می دارد,ورسیگی به برخی امور مهم از جمله سایت صنایع انرژی بر, آلومینیوم و مصوبات سفرها نیاز به پیگیری ویژه خارج از شهرستان دارد و باید وقت بیشتری را برای پیگیری این امور اختصاص داده شود.

محمد جعفری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری باشکوه کنگره سرداران و ۱۴۶۰۰ شهید استان فارس در اردیبهشت ۹۰ گفت : این برنامه در استان کلید خورد و چارت تشکیلاتی آن در شهرستانها مشخص شده و در این راه میبایست کارهای نرم افزاری و سخت افزاری موردنیاز تهیه و مراسمی درخورنام و یادشهداء برگزار نماییم و همراهی دستگاه های دولتی نیز باید عاشقانه صورت پذیرد. هرچند برگزاری یادواره های شهدای قبلی در شهرستان بسیار مطلوب بوده وتاثیرگذاری معنوی و فرهنگی، خوبی داشته و تا مدتها فضای جامعه متاثر از این یادواره ها بوده است.
نماینده عالی دولت در بخش پایانی سخنان خود با تشکر از ادارات امدادی به خصوص هلال احمر,بنیاد مسکن,شهرداران وروسای شوراهای شهر وروستا ,بهداشت ودرمان, ابفاهاو… درامدادو خدمات رسانی به حادثه دیدگان زلزله بخش اشکنان گفت : کار امداد رسانی و هماهنگی در اسکان موقت زلزله زدگان اخیر بخش اشکنان هم سریع و هم وسیع و با کیفیت مناسب انجام شد و براساس اظهارات اعضاء ستاد حوادث استان کارنامه درخشانی در خصوص امداد رسانی و اسکان به آسیب دیدگان بخش اشکنان به ثبت رسید. هر چند این ساماندهی هنوز کامل نشده و رایزنی برای دریافت وام و بازسازی مناطق حادثه دیده درحال انجام است.ومیبایست قبل از شروع فصل سرماکار بازسازی واحدها تامرحله سقف اتمام یابد.
در ابتدای این جلسه حجه الاسلام شهید نماینده ولی فقیه و امام جمعه لامرد با تبریک حلول ماه مبارک رمضان در مورد پرداختن به مسائل معنوی گفت :کنارگذاشتن مسایل معنوی انسان را آسیب پذیر می کند و تلاش در جهت ارتقای معنویت موجب به کمال رسیدن انسان می شود.
وی خواستار حضور مسئولین در حسینیه ها و مجالس مذهبی شد و گفت حضور مسئولین دراماکن عمومی بویژه مجالس مذهبی تاثیرگذار و انعکاس مطلوبی خواهد داشت.

________________________________________________________

راه اندازی دانشکده پرستاری لامردباپذیرش دانشجو در سال۸۹

در جلسه ای با حضور جعفری فرماندار، دکترعلیزاده مسئول راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی لارستان و نماینده دانشگاه علوم پزشکی فارس برای راه اندازی دانشکده پرستاری لامرد، دکتر سید موسی موسوی، تعدادی از مدیران شهرستان، خیرین و نمایندگان بانیان خیر مقدمات راه اندازی دانشکده پرستاری لامرد،بررسی شد.

محمد جعفری فرماندار در ابتدای جلسه اعلام کرد : راه اندازی دانشکده پرستاری لامرد بنام دکتر حیاتی مورد تصویب قرار گرفت و ما می بایست درکوتاه ترین زمان ممکن امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی این مرکز آموزش عالی دولتی را فراهم نماییم و برای انجام مقدمات آن در کوتاه مدت نیاز به تهیه و تجهیز اماکن آموزشی،اداری, خوابگاه، سلف سرویس می باشد و می بایست از امکانات فعلی شهرستان برای این مهم استفاده نمود. وی ادامه داد : در سفر اخیر به تهران و دیدار باسرکار خانم دکتر دستجردی وزیر محترم بهداشت ودرمان که به اتفاق دکتر قادری صورت گرفت, خانم دکتر دستجردی اعلام کرد : تصویب دانشکده پرستای لامرد بنام دکتر حیاتی کوچکترین کاری است که می توان در قبال تلاش ها و خدمات نماینده ولایی وفقید لامردانجام داد .
جعفری ادامه داد : از خانم دکتر دستجردی برای بازدید از شهرستان و بخش بهداشت و درمان و راه اندازی این دانشکده دعوت به عمل آمد و امیدواریم در آینده نزدیک این سفر محقق گردد.
در ادامه این جلسه دکتر سید موسی موسوی درباره پیگیری طرح های بهداشت و درمان گفت : دانشکده پرستاری محکی است که بدانیم قابلیت اجرا و توسعه دانشگاه را داریم یا نه. و برای راه اندازی این دانشکده آقای حیاتی تلاش زیادی انجام داد. وی گفت :باید همت را بلند گرفت و با قوت و سرعت در جهت اجرایی شدن آن گام برداشت و بدانیدساخت و راه اندازی این دانشکده اعتبار علمی بزرگی برای منطقه است.دکتر موسوی افزود: یکی از زیر ساختهای منطقه بحث بهداشت و درمان است می بایست در کنار توسعه همه جانبه منطقه پیشرفت داشته باشد.
دریافت مجوز بیمارستان خصوصی یکی دیگر از مباحث مورد تاکید دکتر موسوی بود .وی گفت این مجوز دریافت شده و در حال اجرای مقدمات لازم هستیم که توسط تعدادی از پزشکان بومی احداث می شود و با احداث این بیمارستان و تکمیل و تجهیز بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) دورنمای بهداشت و درمان منطقه بسیار روشن خواهد بود.
دکتر علی زاده رئیس سابق شبکه بهداشت و درمان و مسئول راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی لارستان که از طرف دانشگاه علوم پزشکی فارس مسئول راه اندازی دانشکده پرستاری لامرد نیز می باشد اعلام کرد.
دانشکده پرستاری لامرد که از بهمن ماه شروع به پذیرش دانشجو خواهد کرد با پیگیری های زیاد به نتیجه رسیده و می بایست در مدت زمان باقیمانده ساختمان های آموزشی,اداری, خوابگاه و سایر نیازهای اولیه آن تهیه شود و نقش وکمک خیرین در زمینه ترمیم وتجهیز اماکن مورد نظر بسیار مهم است.
در بازدید صورت گرفته توسط فرماندار , مجتمع فرهنگی در حال احداث شهرداری, خانه جوان,بخشی ازساختمان انتقال خون, وساختان خیر ساز دراختیار بهزیستی اماکنی است که برای استفاده وراه اندازی اولیه این دانشکده در کوتاه مدت استفاده خواهد شد.وبرای احداث این مجتمع در بلند مدت واز محل اعتبارات شهرستان واستان در سال اینده تامین خواهد شد .
.
____________________________________________________
۱۰قطعه طاووس در شهرستان لامرد کشف شد

رییس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان لامرد گفت: ‌تعداد ۱۰ قطعه طاووس و یک قطعه قر قاول که توسط فردی به صورت قاچاق وارد کشور شده بود، در بخش اشکنان شهرستان لامرد کشف و ضبط شد.
محسن درستکار افزود : یک راس بره جبیر هم توسط یکی از اهالی دهستان چاه ورز این شهرستان به صورت داوطلبانه به این اداره کل تحویل داده شد.
وی ادامه داد: ‌زیستگاه این حیوان در دشت هرمود لارستان شناسایی شد و پس از بررسی های دامپزشکی و مساعد بودن ورود حیوان به چرخه طبیعت، در این دشت رها سازی شد. درستکار اظهار داشت:‌ امسال توسط ماموران اجرایی این اداره، تعداد پنج قبضه اسلحه شکاری غیر مجاز از متخلفان کشف و به مراجع قضایی تحویل داده شد.(ایرنا)
____________________________________________________________

گشایش ده¬ها پروژه عمرانی شهرداری لامرد در هفته دولت

احمد خشنو شهردار لامرد اظهار داشت: همزمان با گرامیداشت هفته دولت ده¬ها طرح عمرانی در این شهر به بهره¬برداری می¬رسد و یا عملیات اجرایی آن آغاز می¬شود.شهردار لامرد افزود: یکی از مهمترین طرح¬ها که آسفالت گرم بیش از ۴۰۰ هزار مترمربع معابر و………
شهردار لامرد اظهار داشت: همزمان با گرامیداشت هفته دولت ده¬ها طرح عمرانی در این شهر به بهره¬برداری می¬رسد و یا عملیات اجرایی آن آغاز می¬شود.
شهردار لامرد افزود: یکی از مهمترین طرح¬ها که آسفالت گرم بیش از ۴۰۰ هزار مترمربع معابر و کوچه¬های دوازده محله شهر لامرد و یکی از خواسته¬ها و انتظارات به¬حق شهروندان از شهرداری بوده به بهره¬برداری خواهد ¬رسید.
وی افزود: همچنین در این هفته بوستان کوثر واقع در محله زیارت این شهر با اعتباری افزون بر ۱۵۰ میلیون تومان ساخته شده و به بهره برداری می¬رسد و عملیات اجرایی ایجاد ۶ پارک محله¬ای در این شهر به صورت همزمان در محلات چاه حاج ابول، حسین¬آباد، تلخندق، بیت¬العباس، هیکلی نو و حاشیه¬ای بولوار معلم با اعتباری افزون بر یک میلیارد تومان به منظور اجرای عدالت حقوق شهروندی آغاز خواهد شد.
خشنو از بهسازی قبور مطهر شهدای گمنام شهر لامرد همراه با توسعه پارک کوهستانی شهدا و ایجاد مبلمان شهری در این مکان خبر داد و افزود: این طرح با اعتباری افزون بر ۱۵۰ میلیون تومان آغاز خواهد شد. شهردار لامرد افزود: عملیات تکمیل ساختمان مجتمع فرهنگی هنری این شهرداری با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان آغاز می¬شود. وی از بهسازی معابر سطح محلات شهر خبر داد و گفت: تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار مترمربع از معابر و کوچه¬های خاکی محلات شهر لامرد زیرسازی و بیس¬ریزی شده و آماده آسفالت می¬باشد و امید است با این روند تا پایان سال ۸۹ شاهد آسفالت شدن کوچه¬های خاکی سطح شهر لامرد باشیم. احمد خشنو هزینه کل این پروژه¬ها را افزون بر ۴ میلیارد تومان ذکر نمود که از محل اعتبارات عمرانی شهرداری لامرد و استانی هزینه شده است.(ایرنا)

۳ پاسخ به “اخبار کوتاه شهرستان ۱۷”

 1. نوشته شده توسط علي صابري در تاریخ ۰۲ شهریور ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۴۲ ق.ظ

  با سلام
  جناب اقای اللهیاری دست مریزاد .
  بحمدلله هم کارهای عمرانی که بنا به زحمات مردم و مسئولین محترم و همت ایشان انجام گرفته یا در حال انجام و پیگیری است قابل توجه بوده و هست و هم کار خوب شما که اطلاع رسانی مینمائید . همه تلاشها از جمله تلاش شما جای تقدیر دارد .
  با توجه به مذاکراتی که طی چند مرحله با استانداری فارس داشته ایم ، بحمدلله استاندار محترم و معاونت محترم عمرانی استانداری عزمی جزم بر سرعت بخشیدن به کارهای عمرانی لامرد و دیگر شهرستانها دارند و با توجه به فعال شدن اخیر طرحها و عملیاتهای اجرائی درعمران شهرستان و گزارشاتی که شما و مردم عزیز و مسئولین محترم نیز بما میدهند مؤید این همت است .
  همتتان مستدام

 2. نوشته شده توسط صالحي در تاریخ ۰۴ شهریور ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۳۸ ق.ظ

  با سلام خدمت آقای اللهیاری عزیز
  ظاهرا در سایت تراکمه هیچ خبری از هفته دولت نیست چون هیچ کدام از افتتاح های این هفته را به تصویر نکشیده است.
  عجیب است لطفا پاسخ بدهید

 3. نوشته شده توسط لاری در تاریخ ۰۴ شهریور ۱۳۸۹ ساعت ۲:۲۹ ب.ظ

  سلام من اهل لار هستم و البته شاغل در این منطقه.
  خیلی خوشحالم از پیشرفت هایی که در این منطقه می بینم. امیدوارم با این انگیزه و نشاط این روند ادامه پیدا کند.
  موفق باشید